Lost Cities - Pojedynek (nowe wydanie Zaginionych Miast)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1784
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 73 times
Been thanked: 157 times

Lost Cities - Pojedynek (nowe wydanie Zaginionych Miast)

Post autor: Legun »

Co dziwne, legendarne "Zaginione Miasta" nie mają na forum wątku poświęconego literalnie sobie (choć jest parę wokół nich krążących). Może więc okazją będzie nowe wydanie, z szóstym kolorem, grafikami Vincenta Dutraita oraz promocyjnymi kartami dodatkowych celów: https://www.rebel.pl/product.php/1,1010 ... dynek.html
Dla mnie konieczne uzupełnienie kolekcji. Gdy już dojdzie, nie omieszkam się podzielić wrażeniami. A teraz dobrze, żeby reedycja nie umknęła starym wyjadaczom i tym, którzy złote lata tej gry spędzili w innych okolicach.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Lost Cities - Pojedynek (nowe wydanie Zaginionych Miast)

Post autor: yNidhogg »

Widzę że ciągle nie naprawili 'problemu poszerzania perspektywy' w miarę dokładania kart do ekspedycji. Dla mnie "oddalanie się kamery" z kolejnymi kartami nie do końca pasuje do "podążania w głąb" przygody. Choć oczywiście to poszerzanie perspektywy można uzasadnić wiążąc ją z powiększeniem pola eksploracji ale ... kto zaczyna przygodę od detalu i ... cofa się ... damm ...

PS: Ktoś wie czy https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... expedition będzie kompatybilne z nową edycją (interesuje mnie tylko zgodność rewersów kart a przynajmniej ich rozmiarów)?
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 196 times

Re: Lost Cities - Pojedynek (nowe wydanie Zaginionych Miast)

Post autor: Furan »

Ponadto karty zakładów nie mają już rysunku z dwoma dżentelmenami w klubie, są za to urabiające przeciw myślozbrodniom cudownie politpoprawne.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Lost Cities - Pojedynek (nowe wydanie Zaginionych Miast)

Post autor: tomb »

W przedsprzedaży można otrzymać zestaw kart bonusowych - dla zainteresowanych zasady i treść poniżej:
Spoiler:
yNidhogg pisze: 23 wrz 2018, 11:06 PS: Ktoś wie czy https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... expedition będzie kompatybilne z nową edycją (interesuje mnie tylko zgodność rewersów kart a przynajmniej ich rozmiarów)?
Nie wiem, jak rozmiar, ale rewers kart jest inny. Nowa edycja zawiera szósty kolor.
Furan pisze: 23 wrz 2018, 11:38 Ponadto karty zakładów nie mają już rysunku z dwoma dżentelmenami w klubie, są za to urabiające przeciw myślozbrodniom cudownie politpoprawne.
No niestety, ni z gruchy, ni z pietruchy wyskoczyli z takim rysunkiem. W ogóle warstwa graficzna jest zaledwie bardzo dobra, bez jakichś specjalnych fajerwerków. Po nowej edycji i zatrudnieniu Dutraita spodziewałem się nieco więcej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Lost Cities - Pojedynek (nowe wydanie Zaginionych Miast)

Post autor: Ginet »

We wcześniejszą wersję Zaginionych Miast nie grałem. Pojedynek jest przyjemny choć ma kilka bolączek, które mi przeszkadzały (chociażby wspomniane grafiki). Ogólnie fajny fillerek w kategorii Jaipur czy Schotten-Totten

Podrzucam link do recenzji na GF - LINK
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Lost Cities - Pojedynek (nowe wydanie Zaginionych Miast)

Post autor: trance-atlantic »

Lost Cities jako roll and write? Oczywiście, że tak!

https://boardgamegeek.com/boardgame/327 ... roll-write

Można nawet rzucić okiem na instrukcję
https://www.thamesandkosmos.com/manuals ... Manual.pdf

Brakuje mi wariantu solo, ale zastanawiam się, czy na upartego nie dałoby się w to grać samemu. Wydaje się, że punkty lecą tu jak szalone, wolałbym grę, gdzie jest "ciaśniej", ale co tam. :) I tak się zapewne skuszę. ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ODPOWIEDZ