Bukiet (Wouter van Strien)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: Fuser.exe »

Obrazek

Opis wydawcy:
Spoiler:
ktoś grał, jak wrażenia?
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Bukiet

Post autor: basickak »

Pozytywne, ale ja się nie znam, jestem graczem rodzinnym.
Krótko, kolokwialnie i nieskładnie:
Proste zasady, szybka, dynamiczna rozgrywka. Niby kostki, ale mamy możliwość pokombinować: czy idziemy w wycinkę kwiatów jednego rodzaju (pierwszy dostanie 7 p, kolejno 5 i 3), czy wycinamy pola. Czy idziemy patrząc na swoje rabatki, czy chcemy przeszkodzić współgraczom. Czy wybieramy kwiaty zgodnie z życzeniem klienta, czy czy ryzykujemy jego niezadowoleniem. Warto się przy tym pilnować po oprócz punktów ujemnych, gracz z ich największą liczbą dostaje jeszcze 3 punkty karne (a z najmniejszą +3 dodatkowe).
Zdawać się może, że pierwszy gracz (zmiana co rundę) ma najlepiej, jednak nie zawsze najwyższe wyniki są najkorzystniejsze (o czym świadczy wczorajsza partia, gdzie ciągle wyrzucałam 6-ki i zakończyłam największą porażką z 9 punktami).
Na plus możliwość gry solo, równie przyjemna jak w więcej osób.
Martwi mnie, że szybko skończą się notesy, bo "A:jeszcze raz??, B:dobra ostatni"
Awatar użytkownika
prz616
Posty: 47
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:26
Has thanked: 117 times
Been thanked: 18 times

Re: Bukiet

Post autor: prz616 »

Jak dla mnie też bardzo ok, chociaż na co dzień wolę bardziej złożone gry. Kupiłem "Bukiet" na trwającej jeszcze promce Masterpass w Ravelo, wyszedł za jakieś 25 zł. Był to zakup z myślą o nadchodzącym urlopie i po kilku domowych rozgrywkach myślę, że to strzał w 10.

Gra jest b. prosta, ale nie prostacka. Pomimo losowości czuć, że podejmujemy istotne decyzje. Dwa sposoby zakończenia gry dają różne strategie, podobnie jak mechanizm związany z karaniem za niewypełnienie zleceń. Pojawia się tu trochę interakcji (zabieranie kości korzystnych dla przeciwnika), a różne plansze dają niezbędną różnorodność. Instrukcja zawiera zapowiedź wydania kolejnego notesu, zawierającego nowe układy kwiatów, ale na razie na nic takiego nie trafiłem. Natomiast na stronie Naszekj Księgarni jest pdf z planszami do wydruku, gdyby komuś skończyły się te z pudełka. W grę graliśmy w 2 i 3 osoby, w obu opcjach było fajnie.

Na koniec jeszcze jedna rzecz. Przy zakupie "Bukietu" zyskujemy zestaw kości kolorystycznie pasujący (czerwony=pomarańczowy, pozostałe 1:1) do innej fajnej kościanki, "Ganz Schon Clever" (już trochę bardziej złożonej, ale wciąż przystępnej). Gra nie wyszła po polsku, ale na BGG dostępna jest polska instrukcja (za zgodą wydawnictwa) oraz arkusze punktacji do samodzielnego wydruku (już pewnie mniej ;)). Można też kupić sam notes punktacji, jeśli ktoś bywa w DE lub ma tam znajomych. W każdym razie, kupując jedną grę, w praktyce możemy grać w dwie.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Bukiet

Post autor: Kisun »

Gra sprytna i co do powyższych opinii nie mam zastrzeżeń. Jedyne co akurat mnie uwierało, to że czułem się jak by gra grała mną, a nie ja ją. Miałem wrażenie że to takie trochę bingo z wyborem cyfr :) I niby jest jakiś wybór ale ktoś kto jest ograny odrazu widzi optymalne rozwiązania. Raczej nie kupiłbym w prezencie zaawansowanym graczom. Bardziej dla dzieci i dla nie grających dorosłych lubiących krzyżówki, wykreślanki i inne takie.
Awatar użytkownika
planszowyterminator
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 14:10

Re: Bukiet

Post autor: planszowyterminator »

Bardzo fajna gra, porusza szare komórki :D Ścinasz kwiaty na swoich polach i zdobywasz za to punkty. Grałam już w to kilka razy i jak do tej pory jeszcze mi sie nie znudziła :D Ale raczej grywam w te grę ze współlokatorką, bo chłopak to nie bardzo chce w to grać, bo mówi, że nuda i babskie, ale mnie zawsze wciąga ta gra :D
Zawsze wygrywam w Kalambury :D
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Bukiet

Post autor: Jarek B. »

Rahdo wrzucił filmik o "Bukiecie": https://www.youtube.com/watch?v=gn2Gll16f6E
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: Fuser.exe »

Gra jest świetna, idealnie siadła w moim towarzystwie (ja 'zaawansowany' i trzy dziewczyny, najczęściej po alkoholu, początkujące w planszówkach). Gra idealnie chodzi zarówno w 2 jak i 4 osoby, zasady są banalne a wykreślanie jest po prostu przyjemne. Polecam!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: bobule »

Kupiliśmy znajomej, gra od razu się spodobała, mamy jednak jedną wątpliwość (wiem, nie ten wątek, ale nie będę niepotrzebnie zakładał nowego tematu, bo gra raczej do skomplikowanych nie należy ;) ).

Jak należy liczyć niezadowolonych klientów? Powiedzmy, że biorę ze stołu niebieską kość na której wypadło "6". Na planszy mogę zaznaczyć maksymalnie 4 niebieskie kwiatki, ilu więc będę miał niezadowolony klientów w przypadku:
- kiedy zaznaczę 4 niebieskie kwiaty i 2 np. czerwone?
- kiedy zaznaczę tylko 4 niebieskie kwiaty?

Niestety przykład podany w instrukcji nie pomógł nam w odpowiedzi na to pytanie :)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: kdsz »

W instrukcji napisano, że każda niezgodność oznacza punkt karny, więc wydaje się, że w obu przypadkach należy postawić dwie kreski. Zgodzę się jednak, że instrukcja super precyzyjna nie jest.
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 159
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 164 times
Kontakt:

Re: Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: Nasza Księgarnia »

bobule pisze: 19 sty 2019, 08:23 Jak należy liczyć niezadowolonych klientów? Powiedzmy, że biorę ze stołu niebieską kość na której wypadło "6". Na planszy mogę zaznaczyć maksymalnie 4 niebieskie kwiatki, ilu więc będę miał niezadowolony klientów w przypadku:
- kiedy zaznaczę 4 niebieskie kwiaty i 2 np. czerwone?
- kiedy zaznaczę tylko 4 niebieskie kwiaty?
Każda niezgodność to jedna kreska. Oba przykłady pokazują dwie niezgodności.
Przykład pierwszy - 2 razy nie ten kolor co kostka - dwie kreski.
Przykład drugi - 2 skreślenia mniej niż wskazuje kostka czyli dwie kreski.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: kmd7 »

Wczoraj zagrałem w Bukiet i powiem, że to udany fillerek. Czekając, aż współgraczka będzie gotowa (do kolejnej batalii w TTA) rozpakowałem grę, przeczytałem instrukcję i zanim się obejrzałem, zdążyłem zagrać 4 partyjki solo :D. Bardzo przyjemny drobiazg, myslę, że idealny dla początkujących graczy (dla których "Rzuć na tacę" okazało się chwilowo nie do ogarnięcia), lub jako "poczekajka". Nieskomplikowany, ale dający nieco możliwości pokombinowania. I jak mi się wydaje, do zagrania w maksymalnie kilkanaście minut z zupełnie nieogranymi członkami rodziny ;).
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: Leviathan »

Doszedłem do wniosku, że i ja mam ochotę na wykreślanie kwiatów i otworzyłem wreszcie swój egzemplarz Bukietu. Tradycyjnie więc, mimo że absolutnie nie jest to wojenny tytuł, zapraszam do ekspresowego unboxingu tego tytułu:

Wojennik TV # 616: Bukiet - unboxing (PL)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Bukiet (Wouter van Strien)

Post autor: Leviathan »

Zapraszam również do obejrzenia recenzji tej gry:

Wojennik TV # 637: Bukiet - recenzja (PL)
ODPOWIEDZ