Futuropia (F. Friese)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Futuropia (F. Friese)

Post autor: trance-atlantic »

Friese serwuje nam kolejną "dużą" grę. Zawiera ona cztery warianty - normalny, upgraded, expert oraz solo. Pachnie Factory Managerem, ale to wcale nie zarzut. Po eksperymencie z 504, grach typu 'trivia' i serii FF, czas wrócić na właściwe tory. :)

Strona gry na BGG:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... /futuropia

A tu reguły do poczytania (po zalogowaniu):
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... opia/files
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Futuropia (F. Friese)

Post autor: BartP »

U mnie spadło z radaru po lekturze instrukcji. Głównie ze względu na szczątkową interakcję. Ale, o ile dobrze pamiętam, nie było tam żadnej zmiany w setupie; za każdym razem gra zaczyna się tak samo.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Futuropia (F. Friese)

Post autor: piton »

BartP pisze: U mnie spadło z radaru po lekturze instrukcji. Głównie ze względu na szczątkową interakcję. Ale, o ile dobrze pamiętam, nie było tam żadnej zmiany w setupie; za każdym razem gra zaczyna się tak samo.
U mnie podobnie, nawet pomimo, że FF jest jednym z moich ulubionych autorów ( za dziwne pomysły na gry) i w sumie nie odpuszczałem jego pozycji.
Tutaj mnie stopuje praktycznie brak interakcji - taki optymalizacyjny pasjans. Trochę wygląda jak zmieniony Factory Mnager (mi się średnio podobał). Jak ktoś lubi euro-puzzle może spróbować, bo pewnie będzie solidne 5-6 w skali BGG ;)
Co do setupu, to w wariantach zaawansowanych "coś" się zmienia , ale pasjans i tak zostaje. Może troszkę trudniejszy i inaczej go trzeba układać ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Futuropia (F. Friese)

Post autor: Lothrain »

Faktycznie interakcja występuje tylko na poziomie podbierania kafelków pokoi, które są ograniczone ilościowo i manipulacji rynkiem elektrowni i wytwarzania żywności. To zdecydowanie optymalizacyjny pasjans, ale grało się przyjemnie. Pytanie jak z regrywalnością.
ODPOWIEDZ