Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeśli chodzi o KS to napewno się nie opoznia. Cele które dołożyli były planowane od początku wiec pewnie fabryka już dawno była poinformowana co i jak będzie a termin zaklepany przed startem KS.
Co do zawartości to w najwyższym progu masz wsszystko. W średnim masz wszystko oprócz mapy i monet. W najniższym masz wszystko oprócz mapy, monet, Holandii i dwóch mechanizmów - kolejny rodzaj budynków ze specjalnymi umiejętnościami oraz poświęcanie surowców na bonusy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Namurenai »

@brazylianwisnia:
A idź Pan w... :lol:
Namówiłeś na full pledge.

Niesamowicie podoba mi się to, jak dostawienie jakiegokolwiek budynku na mapie wpływa na innych graczy.
No i to połączenie mechaniki z klimatem...
A po obejrzeniu Heavy Cardboard zupełnie nie miałem już wyjścia ;)
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dexete »

brazylianwisnia pisze: 14 lis 2018, 08:35 W średnim masz wszystko oprócz mapy i monet
W średnim masz wszystko oprócz mapy, monet i pudełka w wersji KS.Wybierając najdroższą wersję otrzymasz w sumie trzy pudełka - podstawa, dodatek i pudełko w wersji KS.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Bez przesady z tym pudelkiem :-P nie tyle pudelko w wersji KS co poprostu dodatkowe pudło na mapę i monety.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Namurenai »

brazylianwisnia pisze: 14 lis 2018, 10:16 Bez przesady z tym pudelkiem :-P nie tyle pudelko w wersji KS co poprostu dodatkowe pudło na mapę i monety.
Co swoją drogą jest super słabe, że nie zrobili tego jako jedno wielkie pudło na wszystko :P
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dexete »

Pudełko ma mieć grubość około 14-15cm więc ciężko uwierzyć, że nie pomieści wszystkiego. :) Mam nadzieję, że jakoś się upchnie w jednym, no ewentualnie bez planszy podstawowej.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2018, 10:38 przez dexete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Namurenai pisze: 14 lis 2018, 10:26
brazylianwisnia pisze: 14 lis 2018, 10:16 Bez przesady z tym pudelkiem :-P nie tyle pudelko w wersji KS co poprostu dodatkowe pudło na mapę i monety.
Co swoją drogą jest super słabe, że nie zrobili tego jako jedno wielkie pudło na wszystko :P
Nie no, ja zrozumiałem to tak, że to pudło ma pomieścić podstawkę, dodatek, mapę 3D, metalowe monety i wszystkie odblokowane cele. Natomiast nie wsadzimy do niego pudełek z podstawki i dodatku.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Namurenai »

bogas pisze: 14 lis 2018, 10:37
Namurenai pisze: 14 lis 2018, 10:26
brazylianwisnia pisze: 14 lis 2018, 10:16 Bez przesady z tym pudelkiem :-P nie tyle pudelko w wersji KS co poprostu dodatkowe pudło na mapę i monety.
Co swoją drogą jest super słabe, że nie zrobili tego jako jedno wielkie pudło na wszystko :P
Nie no, ja zrozumiałem to tak, że to pudło ma pomieścić podstawkę, dodatek, mapę 3D, metalowe monety i wszystkie odblokowane cele. Natomiast nie wsadzimy do niego pudełek z podstawki i dodatku.
Tak myślałem na wstępie, ale potem pojawił się komentarz
some time ago Cranio wrote that all 3 sets won't fit in one box
Twórcy kampanii nie odpowiedzieli mi niestety oficjalnie na KSie na pytanie czy da się postawić wszystko w jednym pudle czy trzeba w trzech.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Sledzilem kampanie od początku. Nie da rady pomiescic wszystkiego w jednym pudle. 2 będą grube pudełka wielkości Uczty dla Odyna i 1 płytkie (od dodatku). Być może po usunięciu planszy z podstawki i czegos jeszce uda się jakoś to upchnac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: DarkSide »

Ech panowie, im mniej śledzi się forum tym człowiek spokojniej śpi, a konto w banku szybciej puchnie :wink:
Wsparłem ale bez 3D - 20eurasków za taki w sumie bajer to lekkie przegięcie.
Poza tym wpis kontrolny :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Namurenai »

DarkSide pisze: 14 lis 2018, 12:20Ech panowie, im mniej śledzi się forum tym człowiek spokojniej śpi, a konto w banku szybciej puchnie :wink:
Najprawdziwsza prawda :lol:
DarkSide pisze: 14 lis 2018, 12:20Wsparłem ale bez 3D - 20eurasków za taki w sumie bajer to lekkie przegięcie.
Mi tam akurat bardziej na metalowych monetach i pudle zależy, ale planszą recessed/double layered też nie pogardzę ;)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yrq »

Tak dla ścisłości: w grze nie budujemy tam, a zapory wodne. Gracze zwracający uwagę na szczegóły powinni się tego trzymać. ;)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

DarkSide pisze: 14 lis 2018, 12:20 Ech panowie, im mniej śledzi się forum tym człowiek spokojniej śpi, a konto w banku szybciej puchnie :wink:
Wsparłem ale bez 3D - 20eurasków za taki w sumie bajer to lekkie przegięcie.
Poza tym wpis kontrolny :D
Zgadza się, że bajer i w grze nic nie zmienia. Do tego są jeszcze metalowe monety, które też w rozgrywce nic nie zmieniają. Jednak patrząc na ceny takich bajerów, kupowanych osobno do gier (np. metalowe monety do Scythe) to to się wydaje ceną atrakcyjną :lol: Pytanie tylko czy faktycznie tego potrzebujemy? Ale spoko, że jest opcja żeby dać 20euro mniej i tego nie brać 8)
yrq pisze: Tak dla ścisłości: w grze nie budujemy tam, a zapory wodne. Gracze zwracający uwagę na szczegóły powinni się tego trzymać. ;)
To chyba ja :P Myślałem "elektrownie i zapory", a napisałem "tamy i zapory". Mea culpa.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: DarkSide »

Metalowych, bajeranckich monet to ja mam już co nieco z Brassów i innych deluxowych KS-owych wydań + nakupowałem trochę na Pyrkonie (o ile dobrze pamiętam to na stoisku Rebela sprzedawali na wagę), więc jesli będę chciał zagrać metalem to sobie wezmę z innych pudeł :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yrq »

bogas pisze: 14 lis 2018, 12:32
yrq pisze: Tak dla ścisłości: w grze nie budujemy tam, a zapory wodne. Gracze zwracający uwagę na szczegóły powinni się tego trzymać. ;)
To chyba ja :P Myślałem "elektrownie i zapory", a napisałem "tamy i zapory". Mea culpa.
Więcej osób ;) Właśnie przeczytałem cały wątek i tak mi się rzuciło w oczy.
Co do kampanii, to byłem dość zainteresowany, na plus działała:
- tematyka elektrowni
- gatunek cięższego euro
- działanie mechaniki
- wykonanie
Jednak minusy przeważyły:
- drogi PL podstawowy
- pasowałoby od razu kupić z dodatkiem - jeszcze wyższy koszt
- gra będzie dostępna w sklepach po Essen, więc jeśli będzie dobra to będzie można kiedyś i tak kupić

I z niedawnych projektów na KS wsparłem jednak inny.
sevhar
Posty: 15
Rejestracja: 18 wrz 2018, 14:20
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: sevhar »

Wszystkie SG odblokowane.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

W ostatniej chwili dorzucili jeszcze 2 SG.
Trzeba przyznać, że finisz kampanii mają imponujący:
https://www.kicktraq.com/projects/crani ... projection
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

Widzicie co się dzieje na BGG z tą grą ? Jest chyba jakaś akcja dawania oceny 1 bo wydawca dał mocno po garach po kampanii. Póki co ocena jest 5.9 dająca miejsce 7000+.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ariser »

Kula uniknięta. Po ochach i achach na forum prawie wsparłem.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Cranio dało d... w kwestii terminów (w kampanii i komentarzach zarzekali się, że będzie dostępne 6 m-cy przed wersją sklepowĄ, a więc w kwietniu. Tymczasem gra będzie w sierpniu, a już można zamawiać na targi w Essen. Do tego plansza 3D nie mieści się na płasko w pudełku. Jak do tego dołożymy braki w komunikacji to wyjdzie wqrw na wydawcę i 1 na BGG. Sama gra podobno bardziej niż spoko, więc może nie będzie tak źle (Azja już gra).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Trolliszcze »

Niedotrzymanych obietnic było więcej. Mniejsza grubość żetonów, brak jakichś tam połysków czy czegoś na pudełku, to kółko takie śmieszne do przesuwania zasobów wygina się w prześliczną łódeczkę... Niestety, przez tę akcję z jedynkami ocena tej gry na BGG nie ma obecnie nic wspólnego z samą grą i jej mechaniką, bo chwilowo przeważają oceny sfrustrowanych. I chyba już ciężko będzie to odkręcić. Ale ocena to tylko ocena - lepiej poczekać na recenzje zaufanych recenzentów.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: DarkSide »

Statek Cargo z grą dzisiaj minął Maltę i jest w połowie wysokości Sycylii, więc jeszcze trzeba się uzbroić w cierpliwość. Generalnie dla mnie to kółko to w ogóle jakieś takie udziwnienie mechaniczne... :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Szkoda ze Cranio tak popsulo świetna gre. Co do gameplayu nie mam wątpliwości ale dla mnie wykonanie jest duza częścią oceny gry. To już 2019 rok, branża poszła do przodu, produkcja planszowek się rozwinęła i nie ma wymowek by wydać brzydka gre. Co do samej kampanii to Cranio zobowiązało się do doslania drewnianych kropli, nowych kół i zrekompensowania wspierającym złamanych obietnic. Chyba nie mają wyjścia bo patrząc na to co się dzialo pod postem Lorenzo nie będa mieli spokoju.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

Żałośni amatorzy. Wydali niejeden zacny tytuł i polegli na KS bo pokonała ich bariera językowa albo zwykłe "bylejactwo".
W komentarzach na KS dominują pieniacze szukający każdego potknięcia, ale... moim zdaniem ci pieniacze mają rację punktując wszystko co zostało w tej kamapnii spieprzone. Komunikacja z wspierającymi była i jest zerowa, dużo nieprawdziwych informacji ze strony wydawcy (znacznie mniejsza grubość elementów, problemy z kołowrotem, brak lakieru UV na planszy 3D, praktycznie nieróżniące się meeple które miały byś inne, jakiś żałosny fake z gościem który niby dostał grę.....). Sami zmasakrowali potencjalnie świetną grę.
Frustracja powoduje, że ludzie szukają jakiegokolwiek kanału by wyrazić swoje niezadowolenie. Ocena na BGG to jedyny w tym momencie sposób aby pokazać wydawcy, że nie może traktować w ten sposób swoich klientów.

Mimo wszystko czekam z nadzieją na tę grę. Mechanicznie można po niej oczekiwać bardzo dużo, a jeśli chodzi o stronę techniczną - czas pokaże. Na pewno nigdy więcej nie wesprę Cranio na KS!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: DarkSide »

Spieszę z informacją, że gra dotarła DHL'em. Na szczęście w przededniu mego wyjazdu, więc ogrywanie najwcześniej we wrześniu. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ