Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

DarkSide pisze: 20 sie 2019, 18:54 Spieszę z informacją, że gra dotarła DHL'em. Na szczęście w przededniu mego wyjazdu, więc ogrywanie najwcześniej we wrześniu. :roll:
A jak z jakością? Nawet Vital Lacerda skomentował na KSie, że takie coś i takie nigdy nie powinno zostać wysłane klientowi. Cranio coś tam niby zadeklarowało, że będą dosyłać nowe koła i krople wody (tym razem drewniane), ale kiedy i jak to się cieżko zastanawiają :roll:
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: AnimusAleonis »

bogas pisze: 21 sie 2019, 08:55
DarkSide pisze: 20 sie 2019, 18:54 Spieszę z informacją, że gra dotarła DHL'em. Na szczęście w przededniu mego wyjazdu, więc ogrywanie najwcześniej we wrześniu. :roll:
A jak z jakością? Nawet Vital Lacerda skomentował na KSie, że takie coś i takie nigdy nie powinno zostać wysłane klientowi. Cranio coś tam niby zadeklarowało, że będą dosyłać nowe koła i krople wody (tym razem drewniane), ale kiedy i jak to się cieżko zastanawiają :roll:
Też właśnie miałem o to pytać, jak z doniesieniami o jakości które pojawiają się na BGG. Prócz tego co bogas wymienił, kwiatków jest podobno więcej np takie cuda, lub kwestia pudła do mapy 3D, i takie tam inne. Ciekawe czy to tylko pojedyncze przypadki (jak twierdzi Cranio) czy raczej reguła w jakości (jak twierdzą użytkownicy).

Czy może otworzyłeś swój egzemplarz czy oparłeś się pokusie przed wyjazdem? :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Ryber
Posty: 109
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 8 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Ryber »

Do mnie przyszła przesyłka DHLem bez żadnej zapowiedzi, mail z powiadomieniem dostałem dopiero wieczorem. Miła niespodzianka.
Zamawiałem wersję podstawową z dodatkiem, więc w kwestii map 3D się nie wypowiem.
Odnośnie jakości komponentów - jedno koło jest lekko wygięte, nie wiem jeszcze jak się je będzie prostowało. Tekturki drobnicy są cienkie, w pudle na dzień dobry dali drugi, zamienny zestaw technologii na grubej i solidnej tekturze. Planszetki graczy są bardzo przyjemne i mają praktyczne wgłębienia na drewno. Woda na mapie jest piękna ale kryształki wody są o kant dupy, ciężko się je podnosi.
Moja kolekcja
Sprzedam
Kupię
Omnia cacas praeter urinam.
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ajvven »

Cześć,

wiem, że to nie ta sekcja forum i tutaj nie pytamy o dostawy, ale gra ma dość mało wątków i małą popularność wiec pytam tutaj.

Czy ktoś jeszcze nie dostał gry? Ja do tej pory zero informacji o wysyłce, żadnych listów przewozowych ....
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

ajvven pisze: 21 sie 2019, 20:58 Czy ktoś jeszcze nie dostał gry? Ja do tej pory zero informacji o wysyłce, żadnych listów przewozowych ....
Tak np. ja Także nie jesteś sam ;) W komentarzach na KSie też sporo ludzi nie dostało jeszcze nawet potwierdzenia (z Francji, Włoch czy Holandii). Jak nic nie będzie do piątku to zacznę się denerwować.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

W Europie najpierw rozesłali wersję podstawową (tak wynika z postów osób które już dostały grę).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: DarkSide »

Wrażenia po szybkim unboxingu.

- Jakość komponentów bardzo OK. Grubość tektury standardowa (na szczęście brak standardu grubości planszetek z TM :wink: ) U mnie wszystkie koła w porządku (i kręcą się jak należy, więc chyba wprowadzili modyfikacje). Instrukcja na kredowym papierze dobrej jakości. Plansza główna bardzo ładna. Wszystkie drewniane komponenty elegancko wycięte i pomalowane. Nie zauważyłem żadnych ubytków (choć jeszcze nie przeliczyłem wszystkich komponentów). Jedyny minus jeśli chodzi o komponenty to znaczniki wody, które wyglądają jak standardowe kryształy z różnych eurasków, które przecięto na pół. Owe połówki kryształów zapewne w zamyśle mają leżeć ładnie na płasko na planszy. Tylko że bez długich paznokci zapewne będzie kiepsko ze sprawnym zdejmowaniem tego z planszy :roll:
Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony jakością komponentów, zwłaszcza po tym co się naczytałem pod koniec kampanii na KS.

- Pudełko z podstawki jest zaskakująco duże. Długość i szerokość to standard Zamków Burgundii czy Troyes, ale wysokość to tylko 1cm mniej niż Nemesis. Z kolei dodatek ma te same 2 wymiary (ładnie będzie spasowane na regale) a grubość na poziomie Pandemic Cthulhu, czy też Cyklady Tytani.

- Kolory, grafiki, czcionka wszystko stylizowane na lata 20- i 30-ste XX wieku ładnie to ze sobą koresponduje.

- No i teraz niestety łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Podstawkę i dodatek zapakowano gołe bez jakiekolwiek folii w osobne kartoniki, a to jeszcze zapakowano w większy karton by zrobić jedną paczkę. W rezultacie w podstawce mam zbity jeden róg oraz rozdartą całą jedną pionową krawędź pudełka w obu częściach tegoż. :cry: Zaraz zresztą wysyłam maila z reklamacją. Najgorsze jest to że za 48h będę na wakacjach na południu Europy i mam na głowie inne sprawy, niż zabawę w wymianę, więc pewnie spróbuję się dogadać w sprawie częściowej rekompensaty. Na szczęście zawartość nie ucierpiała. Poziom zapakowania niestety z tych o których czasem czytamy na forum jak to robią sklepy z cyklu "mydło i powidło", które biorą się za sprzedaż planszówek. :evil:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

DarkSide pisze: 22 sie 2019, 10:11 Zaraz zresztą wysyłam maila z reklamacją. Najgorsze jest to że za 48h będę na wakacjach na południu Europy i mam na głowie inne sprawy, niż zabawę w wymianę, więc pewnie spróbuję się dogadać w sprawie częściowej rekompensaty. Na szczęście zawartość nie ucierpiała. Poziom zapakowania niestety z tych o których czasem czytamy na forum jak to robią sklepy z cyklu "mydło i powidło", które biorą się za sprzedaż planszówek. :evil:
Polecę steoretypami i będę złośliwy :twisted: (ale Cranio w tej kampanii solidnie na to zapracowało) i powiem, że szybkość ich rekacji i działania jest typowo południowo-włoska. Tak więc możesz nawet w podróż dookoła świata się udać, a i tak nie zdążą przed twoim powrotem.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: AnimusAleonis »

DarkSide pisze: 22 sie 2019, 10:11 Wrażenia po szybkim unboxingu. ...
Dzięki serdeczne za, dla mnie co najmniej, dobre wieści.
Bo raczej nie jest tak źle jak przedstawiano, i choć ogólnie współczucia dla tych co wspierali KS bo, jak niektórzy pisali, te problemy które są wydaje się że w druku "retail" pewnie zostaną już sprostowane... czyli Barrage wskakuje z powrotem na listę tytułów do ogarnięcia na Essen :D
bogas pisze: 22 sie 2019, 10:23 Polecę steoretypami i będę złośliwy :twisted: (ale Cranio w tej kampanii solidnie na to zapracowało) i powiem, że szybkość ich rekacji i działania jest typowo południowo-włoska. Tak więc możesz nawet w podróż dookoła świata się udać, a i tak nie zdążą przed twoim powrotem.
:lol: :lol: :lol:

I nie jest to takie chyba czysto złośliwe, bo na BGG ludzie już pisali że wysyłali maile z problemami w wydaniu/reklamacje i cisza.
DarkSide spokojnie możesz na wakacje jechać :D

Eh ta firma na prawdę sobie wyrobiła markę na tym KS.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Retail był chyba drukowany razem z KS. W innej opcji byłoby to drogie i nie wiem czy zdążyliby na Essen. Co do jakości to myślę że byłaby ok gdyby kupić za 110zl polska wersje ale nie za 110euro(z mapa 3D). W tej cenie trzeba porównywać do gier Lacerdy które są tańsze i o niebo lepiej wykonane. Za 500zl człowiek oczekuje że będzie najwyższą jakość.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: AnimusAleonis »

brazylianwisnia pisze: 22 sie 2019, 14:43 Retail był chyba drukowany razem z KS. W innej opcji byłoby to drogie i nie wiem czy zdążyliby na Essen. ...
Byłem przekonany że gdzieś na BGG w jednym z wątków było stwierdzenie kogoś z Cranium że retail będzie drukowany w drugim rzucie (oczywiście jeden od razu po drugim może być) i też przecież była ta ich obietnica że nie będzie dostępności w retail przez 6 czy tam ile miesięcy od dostawy KS.... no ale z tą wiarygodnością słów pracowników Cranium to wiemy jak było, a jak obietnica nie "ekskluzywności" skończyła też wiadomo :lol:

I absolutnie się z Tobą zgadzam, jakby retail był tak koło 150 pln, nawet z plusem mniejszym, to wszystko by grało. No zobaczymy...
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

AnimusAleonis pisze: 22 sie 2019, 15:02
brazylianwisnia pisze: 22 sie 2019, 14:43 Retail był chyba drukowany razem z KS. W innej opcji byłoby to drogie i nie wiem czy zdążyliby na Essen. ...
Byłem przekonany że gdzieś na BGG w jednym z wątków było stwierdzenie kogoś z Cranium że retail będzie drukowany w drugim rzucie (oczywiście jeden od razu po drugim może być) i też przecież była ta ich obietnica że nie będzie dostępności w retail przez 6 czy tam ile miesięcy od dostawy KS.... no ale z tą wiarygodnością słów pracowników Cranium to wiemy jak było, a jak obietnica nie "ekskluzywności" skończyła też wiadomo :lol:

I absolutnie się z Tobą zgadzam, jakby retail był tak koło 150 pln, nawet z plusem mniejszym, to wszystko by grało. No zobaczymy...
W Essen podstawka ma kosztować 74 euro a dodatek 36 euro, więc o poziomie 150 zł nie może być mowy. Sam zresztą uważam, że taka cena byłaby nierealna, bo za dużo drewna i tektury tutaj jest.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: AnimusAleonis »

bogas pisze: 22 sie 2019, 15:17 W Essen podstawka ma kosztować 74 euro a dodatek 36 euro, więc o poziomie 150 zł nie może być mowy. Sam zresztą uważam, że taka cena byłaby nierealna, bo za dużo drewna i tektury tutaj jest.
Aaaaa nieee, nie sugerowałem, że tyle powinna kosztować czy że taka cena jest do osiągnięcia przy takim wydaniu, raczej że jeśliby cena była na takim poziomie nikt nie miałby takich pretensji co do wydania/produkcji itd itp.

Jednak jak brazylianwisnia pisał te ceny są porównywalne, a nawet większe, od wydań deluxe od EGG, gier Lacerdy, czy np Phalanx-a... a tu w porównaniu z tymi jest spora różnica w końcowym produkcie, abstrahując od samej mechaniki/rozgrywki oczywiście.

Bo wydanie wydaniem, ale nie zmienia to faktu że mechanika w tej grze jest bardzo ciekawa i dobra, miałem okazję prototyp widzieć i sama rozgrywka bardzo ciekawa, na Essen na pewno obejrzę i postaram się zagrać w finalną wersję, i nadal mam skryta nadzieję że wygładzą wszystkie problemy produkcyjne do retail... lub kolejnym druku retail, jeśli się owego doczeka... i będzie można tą grę czy to na jakiejś promocji czy z drugiej ręki przytulić już w akceptowalnym standardzie i za rozsądniejsze pieniądze.

A do tego czasu czekam na odczucia i opinie osób które dostaną swoje KS :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Ryber
Posty: 109
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 8 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Ryber »

W tak zwanym międzyczasie - wyszedł następny update od Cranio gdzie poruszają kwestię zamienników kropelek i kół produkcyjnych.

Prezentowane przez nich rozwiązanie wygląda na sensowne (cały środek obrotowy, a nie same ramiona), pytanie jak wymyślą rozdystrybuowanie nowych kół do wspierających.
Moja kolekcja
Sprzedam
Kupię
Omnia cacas praeter urinam.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: AnimusAleonis »

Ryber pisze: 23 sie 2019, 08:38 W tak zwanym międzyczasie - wyszedł następny update od Cranio gdzie poruszają kwestię zamienników kropelek i kół produkcyjnych.

Prezentowane przez nich rozwiązanie wygląda na sensowne (cały środek obrotowy, a nie same ramiona), pytanie jak wymyślą rozdystrybuowanie nowych kół do wspierających.
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie z punktu technicznego/produkcyjnego. I cieszy widzieć że dopracowują wydanie i produkcję :)

Co do dostarczenia ich klientom którzy już kopię dostali.... no mnie brak informacji poza "pracujemy nad tym" nie napawa pewnością, szczególnie od wydawcy który w przeszłości tłumaczył swoje błędy sposobami typu: "to obiecywał pracownik prywatnie a nie w imieniu firmy", "wszyscy są zadowoleni, problemów nie ma, a Ci co piszą na internetach to hejterzy którzy specjalnie chcą zniszczyć nas", "mi no spik inglisz gud" :lol:

Z niecierpliwością czekam na opinie i pierwsze odczucia osób które dostały, lub na dniach dostaną, swoje egzemplarze :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

W piątek przyszedł pierwszy mail z DHL, że wysyłają, a dzisiaj dotarł komplet. Po pierwszych, szybkich oględzinach wygląda, że tragedii nie ma. Jedynie te koła faktycznie krzywe, ale to ewidentnie wina [Chińczyków - mod], którzy wrzucili je na spód pudełka na drewniane elementy gry, ale nie na sam środek tej kartonowej wypraski tylko tak w 3/4, a 1/4 opierała się o jej brzeg. Jak na to potem dowalili te wszystkie plansze i żetony (a jest tego w sumie z 10cm na wysokość) to się musiały wygiąć. Ale to karton i jak się w jedną stronę wygięły to pewno da się je teraz odgiąć w drugą stronę, więc dramatu nie ma. Krople wody to faktycznie porażka (za małe i nieporęczne), ale w oczekiwaniu na poprawkę z Cranio można je łatwo czymś zastąpić. Całość wygląda naprawdę zacnie i jest tego wszystkiego bardzo dużo. Jeśli rozgrywka będzie tak dobra jak wynikało to z lektury instrukcji i różnych "plejsru", to Włochom wybaczę wszystkie przewinienia :lol:

EDIT: Serio Kitajec to takie obraźliwe, że trzeba moderować? :shock: Przecież to po rosyjsku Chińczyk.

EDIT2: Żeby nie było posta pod postem, bo zaraz zlecą się admini upominać i moderować :twisted: , to dodam, że instrukcja bardzo dobrze napisana i nie pozostawia żadnych niedomówień czy niejasności. Świetna robota.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dexete »

Ile sztuk metalowych monet otrzymaliście? U mnie koła wyglądają na sprawne, ale jeszcze nie zdążyłem zagrać. Brakuje za to 5 różowych budynków i jedna z plansz gracza jest uszkodzona.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

dexete pisze: 31 sie 2019, 15:41 Ile sztuk metalowych monet otrzymaliście? U mnie koła wyglądają na sprawne, ale jeszcze nie zdążyłem zagrać. Brakuje za to 5 różowych budynków i jedna z plansz gracza jest uszkodzona.
Powinno być 20x1, 15x3 i 10x5. U mnie na szczęście wszystko jest co do sztuki, ale koła musiałem rozmontować i pod dużym ciężarem je prostować. Efekt zadowalający jak dla mnie. Do tego wykorzystałem te dodatkowe (cienkie) żetony technologii i przykleiłem je od spodu na tych kołach, przez co już się nie chwieją na tych nitach.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Dla mnie koła są ok, plansze gracza ok, nawet krysztalki wody ok. Główny problem to zbyt cienka i nie obklejona plansza. Wygląda tanio.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

Monet metalowych niestety jest mniej niż kartonowych, ale powinno wystarczyć bo w końcu w tej grze nie gromadzimy kasy tylko produkujemy energię :wink: Powtarzają się niestety opinie, że w grze czteroosobowej występują ciągłe braki maszyn (bo wszystkie zajęte na kołach).
Koła po wyprostowaniu warto podkleić niepotrzebnymi żetonami, tak jak napisał bogas. Mam nadzieję, że w miarę szybko wyprodukują nowe i roześlą do wspierających. Projekt nowych kół pokazali w przedostatniej aktualizacji:
https://www.kickstarter.com/projects/cr ... ts/2601159
Nie jest to idealne rozwiązanie ale powinno działać lepiej niż to co teraz.

Krople są śmieszne - czytając o problemach, już wcześniej zamówiłem sobie małe szklane niebieskie kamyki (około 10mm średnicy):
Spoiler:
Cranio prawdopodobnie będzie dosyłać drewniane kropelki. Coś w tym stylu:
https://mepel.pl/kropelka
Jeśli chodzi o plansze, to najlepsza byłaby hybryda wersji klasycznej i 3D, czyli zwykła składana plansza (nie puzzle) ale dwuwarstwowa (z zagłębieniami na budynki). O wykończeniu krawędzi nie wspominam bo to żenada, że nie zrobili oklejenia...
W środę jestem umówiony na pierwszą rozgrywkę i liczę na to, że gra okaże się a tyle dobra, że niedociągnięcia produkcyjne zejdą na dalszy plan.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: playerator »

Lolas pisze: 31 sie 2019, 23:55 (...) zamówiłem sobie małe szklane niebieskie kamyki (około 10mm średnicy) (...)
A gdzie można dostać takie małe?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: melusina »

bogas pisze: 31 sie 2019, 17:26 ...Do tego wykorzystałem te dodatkowe (cienkie) żetony technologii i przykleiłem je od spodu na tych kołach, przez co już się nie chwieją na tych nitach.
Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście, jest wygodniej.
playerator pisze: 01 wrz 2019, 04:05
Lolas pisze: 31 sie 2019, 23:55 (...) zamówiłem sobie małe szklane niebieskie kamyki (około 10mm średnicy) (...)
A gdzie można dostać takie małe?
Jeśli ktoś ma Anachrony, to tam są kropelki wody (co prawda w dwóch kolorach), które mają po 14 mm długości i są idealne. Można je wykorzystać, bo jest ich tyle samo, co w Barrage.
Ja znalazłam większe kropelki, identyczne kształtem z tymi od Anachrony, ale trzeba je dostosować. Od spodu są pokryte folią, która mocno trzyma. Zdarłam ją papierem ściernym - takim w gąbce. Te kropelki są wygodne, bo górna strona jest dość płaska (najczęściej na niej lądują) i dobrze się je zbiera z powierzchni stołu. Są prawie dwukrotnie dłuższe i szersze od oryginalnych. Przed tamą zmieści się na płasko 6 takich kropelek. Nie wiem, jak dużo kropli może się max. zgromadzić podczas gry.

Edit: Jak ktoś chce kupić większe krople myśląc, że nie będzie bawić się w zdzieranie folii, to nic z tego. Jak pisałam wcześniej krople lądują najczęściej na górnej stronie i wtedy widać tylko szarą folię. Samo jej zdzieranie to robota dla wroga.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Szklane kamyki o których pisał Lolas są do kupienia np. na Allegro po 3,99 za ok. 40 szt. Ponieważ maksymalna ich liczba przed zaporą to 3 wiec powinny się zmieścić. Te krople, które są w pudełku to ponury żart ( w zestawie powinna być jeszcze peseta ;) ). Plansza 3D oprócz praktycznych wgłębień, ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki różnicy poziomów nie ma wątpliwości gdzie się zaczynaja i kończą wzgórza (środkowy region mapy). Sposób składania taki sobie, ale nie powinna się rozjeżdżać.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

Najmniejsze krople jake znalazłem na allegro mają rozmiar 18-20mm. To trochę za dużo, tym bardziej że sa sytuacje gdy można zgromadzić 4 jednostki wody przy jednej tamie.
Słowo klucz to “kaboszony”: jest tego sporo ale takie poniżej 10mm sa z opalizowanego szkla i raczej za drogie. Moje poszukiwania skończyły się na Etsy. Zamówiłem 100szt w rozmiarze 9-12mm z UK. Wybrałem trochę ponad tych najmniejszych a resztę przejęła córka do zabawy :)
https://boardgamegeek.com/image/4927610/lolasso
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2019, 23:47 przez Lolas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie mam problemu płodnosic kropli a mam duże lapska. Kupiłem podobne na Ali i jak przyjdą to wsystkie posklejam plecami.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ