Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 151 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia » 02 gru 2019, 16:46

Mam wersje KS i nie mam problemu z kolami czy podnoszeniem kropli. Bola za to zlamane obietniece i zmiany..
Kupię: Powroty do Arkham LCG PL
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Mikanit
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post autor: Mikanit » 02 gru 2019, 18:06

Nabyłem wersje sklepową tej niesłusznie przez kampanię ks często źle ocenianiej gry i tam koła i krople są poprawione. Jakość wersji sklepowej jest bardzo przyzwoita jak i sama gra
Gdynia

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Gatherey » 02 gru 2019, 18:09

Mikanit pisze:
02 gru 2019, 18:06
Nabyłem wersje sklepową tej niesłusznie przez kampanię ks często źle ocenianiej gry i tam koła i krople są poprawione. Jakość wersji sklepowej jest bardzo przyzwoita jak i sama gra
Jakieś może porównanie do innych eurosucharków (np. Brass, Tzolkin, GWT, Marco Polo itd)? Czy mając w/w tytuły warto mieć Barrage na półce? Czy wprowadza coś innowacyjnego?

Awatar użytkownika
bogas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 54 times

Post autor: bogas » 02 gru 2019, 18:10

Dla mnie krople w wersji KS są bezużyteczne. Czekam na zestaw naprawczy z drewnianymi kroplami, nowymi kołami, dwoma dodatkowymi CEO i dodatkowym zestawem znaczników maszyn. Wszystko za 1 euro z przesyłką, wiec nie ma źle.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 20:40 przez bogas, łącznie zmieniany 1 raz.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 02 gru 2019, 18:21

Gatherey pisze:
02 gru 2019, 18:09
Mikanit pisze:
02 gru 2019, 18:06
Jakieś może porównanie do innych eurosucharków (np. Brass, Tzolkin, GWT, Marco Polo itd)? Czy mając w/w tytuły warto mieć Barrage na półce? Czy wprowadza coś innowacyjnego?
Bardzo duza interakcja, zaawansowane planowanie i gra angazujaca podczas tur innych graczy. Jest innowacyjna w kilku aspektach - zasoby nie zuzywaja sie tylko sa zajete na jakis czas(wkoncu to betoniarki), produkcja energii i zwiany z nia przeplyw wody to cos genialnego. Moim zdaniem kandydat na najelepsze euro roku.

Czy gra nieslusznie zle oceniana podczas kampanii? Jak na 110 euro to gra jednak zawodzi jakoscia wydania. Powinno byc duzo lepiej. Jak na 50 euro to jakosc jest ok. W 2019 roku jakosc wydania tez jest bardzo wazna bo dobrych gier nie brakuje.
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Mikanit
Użytkownik wspierający

Post autor: Mikanit » 02 gru 2019, 18:24

Worker placement z iloscia robotnikow od 1-3 na polach przy 12 na runde przez 5 rund . Bardzo ciekawa mechanika spływania wody, gdzie ktoś wytwarza energie i woda spływa dalej do kolejnej tamy i następny (lub ten sam) gracz może znów wytworzyć energię. Dużo negatywnej interakcji, wiecej niż stawianie budynków w gwt. Innowacyjny mechanizm kół gdzie surowcami są maszyny i one budują a po pełnym obrocie wracają by znów móc je użyć. Czuć świeżość przy tylu powtarzalnych tytułach. Z wyżej wymienionych tytułów najbliżej odczuciom do brass, podobne procesy zachodzą, podobny ciężar i tak samo czuć że gameplay ma związek z klimatem. Wszystko ma sens. Ogólnie jedna z najlepszych euro gier roku imo.

Edit. Nie twierdzę że nie dali ciała w kampanii i uważam że to przepłacenie za bezużyteczne elementy, gorsze niż w wersji sklepowej, niepotrzebny dodatek. Uważam że przez kampanię ta gra w wersji sklepowej jest szykanowana
Gdynia

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Gatherey » 02 gru 2019, 20:32

A jak na 2 osoby? Jest sens w ogóle?

autopaga
Użytkownik wspierający
Been thanked: 35 times

Post autor: autopaga » 02 gru 2019, 20:45

Mechanicznie to perełka, dla mnie tym co mnie nie kupiło w tej grze to grafika, nawet nie wykonanie (graliśmy demo na Essen i znaleźliśmy i jeden drewniany element był wyraźnie krótszy) a wizualnie jest bardzo niespójna, te rurociągi wyglądają na planszy bardzo średnio, niektóre ikony kompletnie nie pasują do takiego lekko steampunkowego stylu graficznego. Grafika jak ta taką grę "premium" jest za słaba.

Awatar użytkownika
Tomzaq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Tomzaq » 03 gru 2019, 13:30

Słychać coś o polskiej wersji językowej :?:
Who is John Galt?
Posiadam

Awatar użytkownika
bogas
Użytkownik wspierający

Post autor: bogas » 03 gru 2019, 13:50

Tomzaq pisze:
03 gru 2019, 13:30
Słychać coś o polskiej wersji językowej :?:
Coś tam słychać, ale nie wiem czy mogę 8) Na dzień dzisiejszy: ma być.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 03 gru 2019, 15:46

Dla mnie to co uratowalo wersje KS to mapa 3D. Jest masakrycznie fajna. Monety zostawiaja troche do zyczenia ale mapa+monety za 20 euro to calkiem spoko deal. Ciekawe jak cene uda sie im zbic na PL wydaniu. Koszta produkcji zdecydowanie wyzsze niz przy np Newton.

Awatar użytkownika
Ryber
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Post autor: Ryber » 22 sty 2020, 13:51

Witam,
jak tłumaczycie "conduit" aby było zgodnie z funkcją? Rura, rurociąg, przewód, kanał, kabel, przejście, przepust?
Budujemy budynek, który odpowiada za przesyłanie wody rurociągiem do elektrowni i ma określoną moc na jednostkę wody. Można to traktować jak przepustowość?
Jednocześnie "conduit" może transportować wodę pod górę, więc mógłby być pompą.
Tematycznie najbliższym słowem jest chyba rozdzielnia, co się jednak kojarzy bardziej z rozdzielnią elektryczną niż wodną.
Jakie są Wasze przemyślenia?
Moja kolekcja
Sprzedam
Kupię
Każdy człowiek jest jak ser.

Awatar użytkownika
bogas
Użytkownik wspierający

Post autor: bogas » 22 sty 2020, 14:19

Ryber pisze:
22 sty 2020, 13:51
Witam,
jak tłumaczycie "conduit" aby było zgodnie z funkcją? Rura, rurociąg, przewód, kanał, kabel, przejście, przepust?
Budujemy budynek, który odpowiada za przesyłanie wody rurociągiem do elektrowni i ma określoną moc na jednostkę wody. Można to traktować jak przepustowość?
Jednocześnie "conduit" może transportować wodę pod górę, więc mógłby być pompą.
Tematycznie najbliższym słowem jest chyba rozdzielnia, co się jednak kojarzy bardziej z rozdzielnią elektryczną niż wodną.
Jakie są Wasze przemyślenia?
Wg mnie to kanał/kanały. Mógłby być ewentualnie rurociąg, ale wg mnie to tak niekoniecznie, bo często są to kanały np. betonowe doprowadzające wodę, a nie stricte rury. To, że w grze jest to przedstawione jako "budynek-walec" to wynika z kwestii praktycznych. W przeciwnym razie jakieś kolorowe patyki trzeba by kłaść na planszy, do tego czasem się te kanały krzyżują, więc jeden na drugim by leżał... no niewygodne by to było w diabły.

Awatar użytkownika
Lolas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Post autor: Lolas » 22 sty 2020, 15:04

W przypadku elektrowni wodnej Conduit to kanał.
http://energiaodnawialna.net/index.php? ... &Itemid=68
bogas pisze:
22 sty 2020, 14:19
To, że w grze jest to przedstawione jako "budynek-walec" to wynika z kwestii praktycznych.
Wydaje mi się, że to bardziej wynika z nawiązania do wież służących do spuszczania wody (np. takich jak w zaporze Hoovera). Same kanały są już narysowane na mapie, a postawienie wieży oznacza, że kanał został ukończony i jest gotowy do użycia.

Awatar użytkownika
Nidav
Użytkownik wspierający
Has thanked: 68 times
Been thanked: 152 times

Post autor: Nidav » 25 sty 2020, 11:39

No i Barrage doczeka się polskiej edycji z logiem Portalu ;)

Witchma

Post autor: Witchma » 25 sty 2020, 11:51

Gatherey pisze:
02 gru 2019, 20:32
A jak na 2 osoby? Jest sens w ogóle?
Przyłączam się do pytania.

autopaga
Użytkownik wspierający
Been thanked: 35 times

Post autor: autopaga » 25 sty 2020, 12:40

Grałem tylko partię demo w Essen na 4 osoby, pola dla workerów się skalują, ale plansza raczej nie. Patrząc na inne projekty Lucianiego raczej nie będzie tragedii, ale pewnie inne odczucia będą tzn mniejsza interakcja o wodę, co dla niektórych może być nawet plusem. Punktowanie jest na tyle sprytne że i tak będzie co robić.

ODPOWIEDZ