Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Mam wersje KS i nie mam problemu z kolami czy podnoszeniem kropli. Bola za to zlamane obietniece i zmiany..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Mikanit »

Nabyłem wersje sklepową tej niesłusznie przez kampanię ks często źle ocenianiej gry i tam koła i krople są poprawione. Jakość wersji sklepowej jest bardzo przyzwoita jak i sama gra
Rumia
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Gatherey »

Mikanit pisze: 02 gru 2019, 18:06 Nabyłem wersje sklepową tej niesłusznie przez kampanię ks często źle ocenianiej gry i tam koła i krople są poprawione. Jakość wersji sklepowej jest bardzo przyzwoita jak i sama gra
Jakieś może porównanie do innych eurosucharków (np. Brass, Tzolkin, GWT, Marco Polo itd)? Czy mając w/w tytuły warto mieć Barrage na półce? Czy wprowadza coś innowacyjnego?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Dla mnie krople w wersji KS są bezużyteczne. Czekam na zestaw naprawczy z drewnianymi kroplami, nowymi kołami, dwoma dodatkowymi CEO i dodatkowym zestawem znaczników maszyn. Wszystko za 1 euro z przesyłką, wiec nie ma źle.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 20:40 przez bogas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Gatherey pisze: 02 gru 2019, 18:09
Mikanit pisze: 02 gru 2019, 18:06 Nabyłem wersje sklepową tej niesłusznie przez kampanię ks często źle ocenianiej gry i tam koła i krople są poprawione. Jakość wersji sklepowej jest bardzo przyzwoita jak i sama gra
Jakieś może porównanie do innych eurosucharków (np. Brass, Tzolkin, GWT, Marco Polo itd)? Czy mając w/w tytuły warto mieć Barrage na półce? Czy wprowadza coś innowacyjnego?
Bardzo duza interakcja, zaawansowane planowanie i gra angazujaca podczas tur innych graczy. Jest innowacyjna w kilku aspektach - zasoby nie zuzywaja sie tylko sa zajete na jakis czas(wkoncu to betoniarki), produkcja energii i zwiany z nia przeplyw wody to cos genialnego. Moim zdaniem kandydat na najelepsze euro roku.

Czy gra nieslusznie zle oceniana podczas kampanii? Jak na 110 euro to gra jednak zawodzi jakoscia wydania. Powinno byc duzo lepiej. Jak na 50 euro to jakosc jest ok. W 2019 roku jakosc wydania tez jest bardzo wazna bo dobrych gier nie brakuje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Mikanit »

Worker placement z iloscia robotnikow od 1-3 na polach przy 12 na runde przez 5 rund . Bardzo ciekawa mechanika spływania wody, gdzie ktoś wytwarza energie i woda spływa dalej do kolejnej tamy i następny (lub ten sam) gracz może znów wytworzyć energię. Dużo negatywnej interakcji, wiecej niż stawianie budynków w gwt. Innowacyjny mechanizm kół gdzie surowcami są maszyny i one budują a po pełnym obrocie wracają by znów móc je użyć. Czuć świeżość przy tylu powtarzalnych tytułach. Z wyżej wymienionych tytułów najbliżej odczuciom do brass, podobne procesy zachodzą, podobny ciężar i tak samo czuć że gameplay ma związek z klimatem. Wszystko ma sens. Ogólnie jedna z najlepszych euro gier roku imo.

Edit. Nie twierdzę że nie dali ciała w kampanii i uważam że to przepłacenie za bezużyteczne elementy, gorsze niż w wersji sklepowej, niepotrzebny dodatek. Uważam że przez kampanię ta gra w wersji sklepowej jest szykanowana
Rumia
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Gatherey »

A jak na 2 osoby? Jest sens w ogóle?
autopaga
Posty: 1416
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 314 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: autopaga »

Mechanicznie to perełka, dla mnie tym co mnie nie kupiło w tej grze to grafika, nawet nie wykonanie (graliśmy demo na Essen i znaleźliśmy i jeden drewniany element był wyraźnie krótszy) a wizualnie jest bardzo niespójna, te rurociągi wyglądają na planszy bardzo średnio, niektóre ikony kompletnie nie pasują do takiego lekko steampunkowego stylu graficznego. Grafika jak ta taką grę "premium" jest za słaba.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Tomzaq »

Słychać coś o polskiej wersji językowej :?:
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Tomzaq pisze: 03 gru 2019, 13:30 Słychać coś o polskiej wersji językowej :?:
Coś tam słychać, ale nie wiem czy mogę 8) Na dzień dzisiejszy: ma być.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Dla mnie to co uratowalo wersje KS to mapa 3D. Jest masakrycznie fajna. Monety zostawiaja troche do zyczenia ale mapa+monety za 20 euro to calkiem spoko deal. Ciekawe jak cene uda sie im zbic na PL wydaniu. Koszta produkcji zdecydowanie wyzsze niz przy np Newton.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ryber
Posty: 109
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 8 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Ryber »

Witam,
jak tłumaczycie "conduit" aby było zgodnie z funkcją? Rura, rurociąg, przewód, kanał, kabel, przejście, przepust?
Budujemy budynek, który odpowiada za przesyłanie wody rurociągiem do elektrowni i ma określoną moc na jednostkę wody. Można to traktować jak przepustowość?
Jednocześnie "conduit" może transportować wodę pod górę, więc mógłby być pompą.
Tematycznie najbliższym słowem jest chyba rozdzielnia, co się jednak kojarzy bardziej z rozdzielnią elektryczną niż wodną.
Jakie są Wasze przemyślenia?
Moja kolekcja
Sprzedam
Kupię
Omnia cacas praeter urinam.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Ryber pisze: 22 sty 2020, 13:51 Witam,
jak tłumaczycie "conduit" aby było zgodnie z funkcją? Rura, rurociąg, przewód, kanał, kabel, przejście, przepust?
Budujemy budynek, który odpowiada za przesyłanie wody rurociągiem do elektrowni i ma określoną moc na jednostkę wody. Można to traktować jak przepustowość?
Jednocześnie "conduit" może transportować wodę pod górę, więc mógłby być pompą.
Tematycznie najbliższym słowem jest chyba rozdzielnia, co się jednak kojarzy bardziej z rozdzielnią elektryczną niż wodną.
Jakie są Wasze przemyślenia?
Wg mnie to kanał/kanały. Mógłby być ewentualnie rurociąg, ale wg mnie to tak niekoniecznie, bo często są to kanały np. betonowe doprowadzające wodę, a nie stricte rury. To, że w grze jest to przedstawione jako "budynek-walec" to wynika z kwestii praktycznych. W przeciwnym razie jakieś kolorowe patyki trzeba by kłaść na planszy, do tego czasem się te kanały krzyżują, więc jeden na drugim by leżał... no niewygodne by to było w diabły.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

W przypadku elektrowni wodnej Conduit to kanał.
http://energiaodnawialna.net/index.php? ... &Itemid=68
bogas pisze: 22 sty 2020, 14:19 To, że w grze jest to przedstawione jako "budynek-walec" to wynika z kwestii praktycznych.
Wydaje mi się, że to bardziej wynika z nawiązania do wież służących do spuszczania wody (np. takich jak w zaporze Hoovera). Same kanały są już narysowane na mapie, a postawienie wieży oznacza, że kanał został ukończony i jest gotowy do użycia.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Nidav »

No i Barrage doczeka się polskiej edycji z logiem Portalu ;)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Witchma »

Gatherey pisze: 02 gru 2019, 20:32 A jak na 2 osoby? Jest sens w ogóle?
Przyłączam się do pytania.
autopaga
Posty: 1416
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 314 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: autopaga »

Grałem tylko partię demo w Essen na 4 osoby, pola dla workerów się skalują, ale plansza raczej nie. Patrząc na inne projekty Lucianiego raczej nie będzie tragedii, ale pewnie inne odczucia będą tzn mniejsza interakcja o wodę, co dla niektórych może być nawet plusem. Punktowanie jest na tyle sprytne że i tak będzie co robić.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Ryu »

Kilka przemyśleń po drugiej patrii tym razem 3 osobowej.
Ostatnio pisałem że gra jest świetna. No więc nic się nie zmieniło. Dalej uważam że tak jest. Zasady do ogarniecia bez żadnego problemu. Nie ma miliona zasad jak ostatnio w prawie każdej cięższej grze a mimo to glowkowania jest od groma. Po prostu nie skupiamy sie na tym żeby pamiętać zasady a na tym żeby zagrać optymalnie. Bardzo ciekawe doświadczenie po ostatnio granym Biosie: Origins czy On Marsie (nie mówię że w/w gry są złe bo jest przeciwnie ale jeśli chodzi o zasady to tak to właśnie odbieram).
Jedyny minus jaki mi przychodzi do głowy to miejsce na stole. Trzeba miec wiekszy stol i już. Jedyny minus.
Cała reszta na propsie :)
Mało tego. Mam już specjalne kropelki wody do Barrage wydrukowane przez kolegę więc na "dzień dobry" +2 do lansu na dzielni ;)
Ja Barrage polecam z czystym sumieniem. Portal streszczajcie się z wydawaniem. Żona, choć jeszcze nie wie, bardzo chce poznać :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Gra jest super. Ja z kolei kupilem z chin takie same krople jak w wersji KS i posklejalem plecami dzieki czemu fajnie wygladaja i latwo sie zbiera. Gdyby nie amatorszczyzna Cranio i hate jaki wywolali to bylaby duzo wieksza popularnosc.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: vikingowa »

Gra wygląda niesamowicie skomplikowanie czyli to co lubię😉 Czy ktoś grał może solo i poradzi czy warto się tym tytułem zainteresować wyłącznie do takiej rozgrywki?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

vikingowa pisze: 07 mar 2020, 23:54 Gra wygląda niesamowicie skomplikowanie czyli to co lubię😉 Czy ktoś grał może solo i poradzi czy warto się tym tytułem zainteresować wyłącznie do takiej rozgrywki?
No szkoda by było tylko solo tak dobrą grę grać, ale trzeba przyznać, że się przyłożyli i jest to wymagająca rozgrywka i to z kilku powodów. Nie jest to tryb solo w stylu wymaksuj swoje punkty i sprawdź w tabelce jaki poziom osiągnąłeś. Jest to pełna symulacja akcji jednej lub większej liczby autom. I tu pojawia się pierwsze wyzwanie, bo obsługa akcji budowy automy wymaga chwili czasu i skupienia. W pierwszej grze solo przegrałem sromotnie, bo bardziej angażowało mnie zrobienie ruchu automą niż swojego i nie powiem lekko mnie to zniechęciło, ale się nie poddałem i już w kolejnej grze było lepiej i sprawniej. Automa naprawdę potrafi zaskoczyć i jest wymagająca. Nie wiem jak gra z kilkoma automami, ale może być grubo. Zwoje mózgowe wyprostowane przynajmniej na kilka dni po czymś takim :twisted:
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

Nie jestem graczem solo, nie lubię szarpać się z automami i uczyć ich obsługi. Dla Barrage zrobiłem jednak wyjątek. Po pierwsze dotarła do mnie papierowa wersja instrukcji do automy, po drugie bardzo stęskniłem się za tą grą. Przeczytałem więc instrukcję, obejrzałem filmik i usiadłem do testowej rozgrywki z jednym wirtualnym przeciwnikiem.
Najwięcej czasu zajmuje obsługa automy, szczególnie na początku instrukcja jest w ciągłym użyciu. Potem wszystko powoli staje się coraz bardziej intuicyjne. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak bardzo dobrze można zrobić automę w dość ciężkiej grze! Algorytm jest tak ułożony, że automa daje namiastkę żywego przeciwinika: potrafi sporo namieszać i nie jest banalna. Mimo że Barrage na 2 graczy jest grą luźną, to automa idzie w konfrontację na tyle skutecznie że nie można nazwać gry sandboxem. :-)
Grałem wg standardowych zasad i na razie bez dodatku. Wygrałem 126:103 i muszę przyznać, że mam ochotę na kolejne rozgrywki solo ;) Następny test z dodatkiem, potem może skuszę się na trudniejszą automę albo dwóch wirtualnych przeciwników.

Przy okazji wspomnę o tym, że razem z wydrukowaną instrukcją do automy, dotarły do mnie pozostałe elementy z "ratunkowego" KSa: plansza dla 4-5 graczy, poprawione kołowrotki itd. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do kołowrotków: teraz działają tak jak powinny i nie ma się do czego przyczepić. Bardzo jestem ciekaw nowej planszy, ale w najbliższym czasie nie ma szans aby przetestować ją w praktyce :(
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Lolas pisze: 22 maja 2020, 23:42 Przy okazji wspomnę o tym, że razem z wydrukowaną instrukcją do automy, dotarły do mnie pozostałe elementy z "ratunkowego" KSa
Mogę spytać czy dostałeś jakieś powiadomienie o nadaniu paczki? I czy był to kurier czy poczta?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

bogas pisze: 23 maja 2020, 10:57
Lolas pisze: 22 maja 2020, 23:42 Przy okazji wspomnę o tym, że razem z wydrukowaną instrukcją do automy, dotarły do mnie pozostałe elementy z "ratunkowego" KSa
Mogę spytać czy dostałeś jakieś powiadomienie o nadaniu paczki? I czy był to kurier czy poczta?
Do mnie tez wyslali. List nierejestrowany, zadnych zabezpieczen. Instrukcja wymientolona, jeden element kartonowy ze zlamanym rogiem..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

Żadnych powiadomień nie ma bo to zwykły list :)
NIestety wysłali to w swoim stylu, czyli wszystko wrzucone do koperty bąbelkowej. Kołowrotki mają wgnioty od drewnianych maszyn, instrukcja pogięła się dość mocno a elementy piątego gracza częściowo powypadały z arkusza (ale bez żadnych uszkodzeń). Mogło być gorzej ;-)
ODPOWIEDZ