Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: xtomashx »

Myślałem o redrewno jednak po pierwsze wydaje się on jeszcze bardziej podnosić wagę pudła z grą i po drugie jest droższy niż folded :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 775
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 149 times
Been thanked: 512 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć!

Wrzucam, naszą obszerną, prawie godzinną recenzję gry Barrage, oczywiście w formie podcastu.
Do usłyszenia!
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
https://youtu.be/ADEM8fdfk58
https://open.spotify.com/episode/2P8yIbUqwTiMYwRe1tFfqk
Spoiler:
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Wszystkim ktorzy podobnie jak ja zakochali sie w budowie tam polecam granie online przez forum na bgg, mozna spotkac naprawde mocnych zawodnikow ktorzy pokaza nam jakimi jestesmy nubami, mimo ze robimy w kazdej grze 120+ ;)
Ta gra to cos niessamowitego ciagle odkrywam nowe sposoby na granie, nowe zastosowanie na potencjalnie beznadziejne technologie czy prywatne budynki ktore nie sa tak bezuzyteczne jakby sie wydawalo <3
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Sprzedałbys parę trików Ja gram przeważnie na 4 osoby i ciężko ugrać 120+
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Takie oczywiste oczywistosci:
1.Absolutnie nie trzeba produkowac co ture, mozna nawet zaczac produkcje od 3 czy 4tej tury.
2.Wazne jest zeby zbudowac swoj system, czyli idealnie 3 polaczone tamy lub chociaz dwie zeby nie dawac wody innym, jesli musisz dawac probuj tak wymierzyc zeby uruchomic produkcje gdy juz maja wode i sie zmarnowala.
3.Dobrze jest odblokowac dochod pasywny asap zwlaszcza ten co daje pieniadze>maszyny>obroty vp i woda nie w early game.
4.Jesli planujesz ruch na swojej planszetce/taki ktory mozesz zrobic zawsze najpierw spojrz czy nie chcesz zabrac pola ktore moga Ci inni zabrac, Twoj ruch nie ucieknie.
5.Pamietaj o external worksach i korzystaj z nich rozsadnie, nie raz daja duzego boosta a strate maszyn mozna nadrobic, i prywatnych budynkach ktore nie zawze wygladaja na super oczywiste jak uzyc ale mozna pokombinowac.
6.Technologie zaawansowane nie tak latwo ocenic. Wydawaloby sie ze najlepsze jest kasa za kanały i obroty za rozszerzenia tamy ale juz kilkukrotnie rozni gracze pokazywali mi jak uzywac technologii ktore wydawaly mi sie badziewne z sukcesem. Przykład czy budowa elektrowni bez inzynierow jest fajnym techem? Czy produkcja gdy buduje elektrownie jest fajnym techem? Czy produkcja energii gdy budujesz kanaly jest fajnym techem? :shock:
7,Pilnuj bonusow za runde i staraj sie cos ugrac z nich, jesli ignorujesz produkcje na poczatku sprobuj sie nastawic na 2/3 ostatnie bonusy.
8.Jesli chcesz sie podlaczyc pod neutralne tame nie zaczynaj od kanlu bo ktos dobuje elektrownie i wyprodukuje korzystajac z Twojego kanału.
9.Podstawy zawsze bduuj na czerwonych polach , te nizej tylko w sytuacji gdy jestes w stanie przepelnic ta wyzej lu aby spelniac cele, odblokowac tanio bonusy/dochód.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Wosho pisze: 24 lis 2020, 12:57
9.Podstawy zawsze bduuj na czerwonych polach , te nizej tylko w sytuacji gdy jestes w stanie przepelnic ta wyzej lu aby spelniac cele, odblokowac tanio bonusy/dochód.
Hmm...możesz rozwinąć to bardziej? Co znaczy "te niżej"? Bo nie wiem czy źle grasz czy o coś innego Ci chodzi ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: karmazynowy »

lotheg pisze: 24 lis 2020, 13:02
Wosho pisze: 24 lis 2020, 12:57
9.Podstawy zawsze bduuj na czerwonych polach , te nizej tylko w sytuacji gdy jestes w stanie przepelnic ta wyzej lu aby spelniac cele, odblokowac tanio bonusy/dochód.
Hmm...możesz rozwinąć to bardziej? Co znaczy "te niżej"? Bo nie wiem czy źle grasz czy o coś innego Ci chodzi ;)
Te niżej, chodzi o darmowe miejsca na budowanie tam w obrębie tego samego zbiornika. Czerwone, płatne dodatkowo są wyżej. Nie chodzi o poziomy tamy, jeśli to masz na myśli.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Ryu »

Buduje tam, gdzie jest wymóg opłacenia kasą - chyba 3 do zapłaty. Każdy akwen ma 2 pola górna (z opłata) i niższe (stawianie podstaw za friko).
Dlatego najlepiej zbudować górną podstawę :)
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Nidav »

A ja podejrzewam, że lothegowi chodzi o to, że jak masz już w jednym akwenie swoją tamę, to nie możesz wybudować kolejnej, a chociaż rozumiem, że Wosho chodziło bardziej o "jeśli ktoś już zajął górną pozycję w akwenie, to postaw tamę w dole tylko, jeśli możesz przepełnić górną, dla realizacji celu lub dochodu/taniego bonusu", to jednak jest to napisane nie tak bardzo jednoznacznie ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2020, 13:20 przez Nidav, łącznie zmieniany 1 raz.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Dokładnie tak jak koledzy pisza jesli gracie z interakcje a nie ze kazdy sobie cos tam i sie nie blokujemy to tama zawsze na czerwonym polu w pierwszych turach zeby Cie nikt nie zabudował.
Sorry w pracy jestem i mam mam mnostwo pracy wiec chcialem jak najszybciej jak najwiecej przekazac.

PS wiem ze troche nie ten temat ale ma szerszy zasiegi, ktos kto grał chociaz kilka razy, nie musi byc wymiatacz ale byloby fajnie :) chetny dzis o 20 na barrage online na ttsie lub tt? :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Nidav pisze: 24 lis 2020, 13:16 A ja podejrzewam, że lothegowi chodzi o to, że jak masz już w jednym akwenie swoją tamę, to nie możesz wybudować kolejnej, a chociaż rozumiem, że Wosho chodziło bardziej o "jeśli ktoś już zajął górną pozycję w akwenie, to postaw tamę w dole tylko, jeśli możesz przepełnić górną, dla realizacji celu lub dochodu/taniego bonusu", to jednak jest to napisane nie tak bardzo jednoznacznie ;)
Dobrze mnie zrozumiałeś :) Ale wosho już wyjaśnił, że chodziło o coś innego :) Po prostu już widziałem taki błąd, że ktoś zbudował w tym samym zbiorniku dwie podstawy.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Patrz staram się o tym wszystkim pamiętać ale przy 4 graczach zawsze się plan popsuje i rzadko kiedy ktoś dochodzi do 100 bo u nas integracja harda Jak ktoś stawia tamę to najczęściej 2 kolejne osoby pakuja mu kanał żeby kasa i pkt leciały Jak na początku rzucaliśmy się na neutralne to tak teraz cała grę potrafią być wykorzystywane od czasu do czasu Jak chcesz postawić system to też nie tak łatwo bo jak ktoś widzi że się na taki plan szukujesz to reszta już zabudowuje pod siebie basenu gdzie ta kropla może spaść

Tamy na zwykłym polu graliśmy chyba tylko w 2 pierwszych grach a mam ich hmm chyba z ponad 20
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Mozna zawsze obserwowac kto ma maszyny na kanal i czy moze nam sie wtracic.
Jesli zbuduje kanal Tobie nie zbuduje sobie wiec to nie zawsze wychodzi na zdrowie.
Mozesz zbudowac baze wyzej gdzie sa drozsze kanaly np i nie bedzie ich stac.
Nie ma latwo i o to chodzi :)
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Jasne że nie ma łatwo i za to ta grę uwielbiam To moje top 1-10 😂😂 reszta gier zaczyna się od 11 miejsca 😂😂
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: _Berenice_ »

I recenzja od gospodarza forum GF ;) - https://www.gamesfanatic.pl/2020/11/26/ ... oje-plany/
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: pvdel »

Ile miejsca zajmuja plansze do Barrage po zlozeniu wszystkiego do kupy? Zastanawiam sie czy zmieszcze sie na stole 140x80 przy grze na 4 osoby.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

pvdel pisze: 11 sty 2021, 20:47 Ile miejsca zajmuja plansze do Barrage po zlozeniu wszystkiego do kupy? Zastanawiam sie czy zmieszcze sie na stole 140x80 przy grze na 4 osoby.
Grałem na 140x90 i było ciasno, ale zmieściło się wszystko. Myślę, że dasz radę :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

pvdel pisze: 11 sty 2021, 20:47 Ile miejsca zajmuja plansze do Barrage po zlozeniu wszystkiego do kupy? Zastanawiam sie czy zmieszcze sie na stole 140x80 przy grze na 4 osoby.
ja mam plyte 100x160 ktora nakladam na stol i dalo rade grac w 4 Nie bylo luzu ale dalo rade
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Yavi »

Czy słyszeliście coś o dodruku polskiej wersji dodatku? Gdzieś niby padło, że dodruku ma nie być, ale widzę np. w Gandalfie, że można zamówić w przedsprzedaży, planowany dodruk 2021...
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: karmazynowy »

Yavi pisze: 17 sty 2021, 12:07 Czy słyszeliście coś o dodruku polskiej wersji dodatku? Gdzieś niby padło, że dodruku ma nie być, ale widzę np. w Gandalfie, że można zamówić w przedsprzedaży, planowany dodruk 2021...
https://cardstore.pl/ekonomiczne/17964- ... &results=9
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Yavi »

karmazynowy pisze: 17 sty 2021, 12:27
Yavi pisze: 17 sty 2021, 12:07 Czy słyszeliście coś o dodruku polskiej wersji dodatku? Gdzieś niby padło, że dodruku ma nie być, ale widzę np. w Gandalfie, że można zamówić w przedsprzedaży, planowany dodruk 2021...
https://cardstore.pl/ekonomiczne/17964- ... &results=9
Właśnie wiem, że są jeszcze dostępne, stąd pytanie - kupować, bo więcej nie będzie, czy czekać, skoro Barrage i tak na razie nie będzie grany ;)
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Ja bym powiedział bierz ale dla mnie ta gra jest po prostu genialna Z top10 wypchnęła wszystkie gry więc nie jestem tak na prawdę obiektywny

Liczę jednak że kiedyś portal wyda dodatek na 5 graczy więc może wejdą z dodrukiem Najlepiej poczekać tydzień na portalcon
skimmboard
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2016, 18:40
Has thanked: 1 time

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: skimmboard »

Graliście już w dodatek ? Nowe możliwości zwiększają różnorodność gry co bardzo mi się spodobało. Jednak mam pewne zastrzeżenie: prywatne inwestycje w połączeniu z zdolnością Lesile Spencer:
Weź pokazany obok kafelek Specjalnej Technologii podczas przy- gotowania do gry. Za każdym razem gdy wykonujesz akcję Zagranicznego Zlecenia, zamiast odrzucania wymaganych Maszyn możesz je umieścić na Kole Budowy, razem z tym kaflem Technologii – tak jakbyś wykonywał akcję Budowy.'
Dają mega mega handicapa. W zasadzie osoba, która wylosowała tę postać ma bardzo ułatwioną grę - może bardzo dużo punktów zwycięstwa (policzyliśmy w ostatniej grze - 20 więcej) zyskać dzięki zagranicznym zleceniom. Dla innego gracza wzięcie 'lepszego' zlecenia powoduje stracenie 6 maszyn na ZAWSZE. Gracz grający Leslie może zagrywać tę zdolność + robić obroty kołem i szybko znów mieć pełną pulę maszyn. Jakie są wasze odczucia?
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

To jest mocny dyrektor ale czy aż tak? Nie wiem W tej grze można tyle krwi napsuć i tyle sposobów na kombinowanie jest że nigdy nie patrzyłem na tego dyrektora jako imba
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

skimmboard pisze: 17 sty 2021, 17:12 Gracz grający Leslie może zagrywać tę zdolność + robić obroty kołem i szybko znów mieć pełną pulę maszyn. Jakie są wasze odczucia?
No tak, ale pamiętaj, że inni gracze też dostają swoich dyrektorów. Trzeba grać tak,żeby wykorzystakać maksymalnie to, co jest dla nas dostępne. Leslie fiksuje się na kotraktach zagranicznych, ale w tym czasie inni gracze mogą bonusować w innych obszarach :)
ODPOWIEDZ