Ceylon (Chris Zinsli, Suzanne Zinsli)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Ceylon (Chris Zinsli, Suzanne Zinsli)

Post autor: Szpanerski »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/248900/ceylon

Opis od wydawcy:
Spoiler:


Co sądzicie o Ceylon? Warto się przyjrzeć?

Jakieś zalety/wady już wiadome?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Ceylon

Post autor: mauserem »

Napisanie pierwszego posta, w nowym wątku poświęconym grze, wiąże się ze niejaką odpowiedzialnością i nakłada pewne obowiązki.
Dobrą praktyką jest wklejenie linka do BGG. Fajnym zwyczajem jest również wklejenie ilustracji pudełka (niedużej).
W zasadzie, mile widziane jest również napisanie kilku słów od zakładającego wątek, dlaczego to robi (czyżby kronikarski obowiązek?), lub co w danej grze go tak interesuje, że pyta.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Ceylon

Post autor: Lothrain »

Skoro nie widziałeś to przekleję swoją opinię z wątku essenowego:
Ceylon - prawdopodobnie jedna z najlepszych gier targów, średnio ciężkie euro z area control, realizacją kontraktów i wyścigiem jednocześnie. Bardzo zgrabna mechanika zagrywania kart, które dają jedną akcję zagrywającemu i jedną z trzech innych pozostałym graczom. Powoduje to, że cały czas jest się zaangażowanym w grę i kombinuje walcząc o dobre tereny pod plantacje, o udane zbiory i kafle kontraktów dające głównie hajs, bo tego ciągle brakuje. A jednocześnie nie chcemy dać zbyt wiele przeciwnikom. Bardzo taktyczna i ciasna, a jednocześnie szybka rozgrywka. Cud, miód, malina.
Grałem już kilkakrotnie na 4 osoby i zmienne bonusy w regionach, zmienne ułożenie planszy oraz różne kafelki umiejętności powodują, że nie ma wrażenia powtarzalności rozgrywki. Wciąż zachwyca mnie brak downtime'u i płynność rozgrywki. Niby cel wciąż jest ten sam, ale za każdym razem inna droga, by go zrealizować. We dwoje będzie pewnie luźniej, ale wciąż nie spróbowałem. Może uda się dzisiaj.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Ceylon

Post autor: konradstpn »

Z opisu wynika , że jest to co lubię. Czy zbliżył się już do niej jakiś rodzimy wydawca ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Ceylon

Post autor: konradstpn »

Czy warto zainteresować się grą Ceylon? Jakie wrażenia po rozgrywkach ? Wizualnie bardzo zachęca.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Ceylon (Chris Zinsli, Suzanne Zinsli)

Post autor: Lothrain »

A czego od Ceylonu oczekujesz? To bardzo sprawne, dość proste, rzeklbym nawet rodzinne territory control z dodatkowym smaczkiem zbierania zasobów i realizacji kontraktów. Modułowa mapa sprzyja regrywalnosci, ale to nie jest ciężki tytuł. W dam raz do luźnej niezobowiązującej partyjki.
ODPOWIEDZ