Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: vikingowa »

Arek001 pisze: 11 cze 2019, 03:24 Kiedy zamknięcie PM?
25 czerwiec
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: keldorn »

Mi tam te zmiany wprowadzone zarówno w walkę jak i w dyplomacje bardzo podobają. dodatkowo planszetki graczy tez się znacznie lepiej prezentują. :) Ale czy ze zmianami czy bez to dalej uważam będzie solo game tylko dla mnie. Jeśli nie będzie się chodzić grupa i wtedy w walkach uczestniczyć razem to takie downtime podczas walk to jakaś masakra.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Domyślna liczba graczy jest 1-2 i myślę że we dwójkę będzie grało się przyjemnie. Jak gracze lubią się dużo naradzac to i w trójkę pójdzie grać bo każdy będzie brał jakiś tam udział w walce innych. Sam spróbuję pewnie w duecie ale też domyślnie bede grał solo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Ktoś wie czy Awaken Realms zmniejszyło talie dyplomacji czy może Rolling Solo trochę się pomylił? Miały być decki 25 kart + 15 ulepszeń a on mówi o decku 15 kart.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Lukić »

brazylianwisnia pisze: 11 cze 2019, 17:57 Ktoś wie czy Awaken Realms zmniejszyło talie dyplomacji czy może Rolling Solo trochę się pomylił? Miały być decki 25 kart + 15 ulepszeń a on mówi o decku 15 kart.
To chyba nie jedyna nieścisłość w jego filmie

EDIT: jest kolejny film: https://www.youtube.com/watch?v=b8G0p6_qAkA

W pewnym momencie przechodzi przez talię Magota. Jako podstawę pokazuje 15 kart. Później jako karty ulepszeń chyba 25, przy czym na 10 z nich nie ma dopisku Magot, a na pozostałych jest. Odnoszę wrażenie, że w tych, które pokazywał jako dodatkowe był wymieszane zarówno podstawowe jak i karty ulepszeń. Albo się pomylił, albo zapomniał dodać, że AR zmieniło zasady i na początku gry z tych 25 podstawowych losujesz 15?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: tommyray »

Czy wiadomo kto będzie odpowiedzialny za tłumaczenie? Co z nazwami własnymi? Tłumaczone czy pozostawione jak w angielskim np. Wyrdness plus w nawiasie np wariant polski (albo odwrotnie).
Czy Krzysztof Piskorski jako zawodowy pisarz będzie nadzorował jakość literacką przekładu?
To jest wbrew pozorom bardzo ważna sprawa, bo jednak jest to mitologia nam obca (celtycka) albo po prostu wymyślona ale jednak w jakiś sposób około celtycko-arturiańska i językowo/nazewniczo wydaje się mocno zależna od języka angielskiego.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Ostatnio AR powiedzieli ze tłumaczyć będą profesjonalne firmy które zajmują się przekładam książek a nazwy własne zostaną w oryginale.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Tak z ciekawości ktoś to chwycił do retailu czy będzie tylko KS exclusive?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Bankowo będzie retail. Zasady pewnie jak z Nemesis - 1/2 towaru za większą cene niż na KS.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

Sierpień już blisko. Za miesiąc wersja angielska na mojej półce. Tak, profesjonalne tłumaczenie na j.polski i wysokiej jakości komponenty.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

pavel pisze: 30 cze 2019, 08:13 Sierpień już blisko. Za miesiąc wersja angielska na mojej półce. Tak, profesjonalne tłumaczenie na j.polski i wysokiej jakości komponenty.
No raczej nie. Wersja angielska rozpocznie dystrybucję we wrześniu czyli możesz mieć wtedy a możesz być ostani w kolejce i dostaniesz w październiku :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: malekith_86 »

I to wszystko w sytuacji zerowego opóźnienia, które jest malo prawdopodobne w przypadku AR.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

No ja tak prześmiewczo raczej. Obejrzałem https://www.youtube.com/watch?v=udZ5301EvoA przeprawa przez to to będzie niezłe wyzwanie, dodając jeszcze walkę. Długi downtime murowany. Natomiast zmiany wizualne, które dotknęły TG, dla mnie na duży minus. Aha i jeszcze jedno. Pierwszy raz jak usłyszałem o TG byłem bardzo zdziwiony pozytywnie jak wiele mechanik, rodzajów gierek chcą w nią "wpakować". Chciałbym, żeby było dobrze, ale jakaś myśl podpowiada, że za dużo tego w jednej grze.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

pavel pisze: 30 cze 2019, 09:29 No ja tak prześmiewczo raczej. Obejrzałem https://www.youtube.com/watch?v=udZ5301EvoA przeprawa przez to to będzie niezłe wyzwanie, dodając jeszcze walkę. Długi downtime murowany. Natomiast zmiany wizualne, które dotknęły TG, dla mnie na duży minus. Aha i jeszcze jedno. Pierwszy raz jak usłyszałem o TG byłem bardzo zdziwiony pozytywnie jak wiele mechanik, rodzajów gierek chcą w nią "wpakować". Chciałbym, żeby było dobrze, ale jakaś myśl podpowiada, że za dużo tego w jednej grze.
Downtime?przeciez od początku wiadomo że to gra projektowana pod 1-2 graczy. Ja uderze max na dwóch. Nie mam wrażenia że jest za dużo. Wygląda to dobrze i gra się przyjemnie. Wizualne zmiany ciezko mi ocenić. Kolory podobno mają być ponownie stonowane a przesunięcie ikon na kartach uważam za duży plus - znacznie mniej miejsca potrzeba na walkę/dyplomacje. Nie chce byc jakims wielkim prawnikiem AR ale też nie ma powodu do sceptycyzmu. Mam wrażenie że jako firma mocno się rozwineli, robią coraz ciekawsze gry i poprawiają swoje błędy. TG narazie wygląda na naprawdę fantastyczny tytul. Dla mnie to 7th continent na sterydach. Bardzo mi się podoba że sięgają po euro mechanizmy i Deckbuilding.

Co do opóźnień to w tym roku za cel wzieli sobie minimalizacje takowych i wydaje mi się że dobrze im idzie. Patrząc na to że gra jest w produkcji, w połowie lipca chcą składać pierwsze egzemplarze to nie wyobrażam sobie ze nagle mieliby wyskoczyć z 3 miesięcznym opóźnieniem. Muszę też przyznać że dla mnie opóźnienie poniżej 3 miesięcy to żadne opoznienie. Tak to już jest na KS i właściwie tylko jedna grę dostalem w mniej niż 3 mies po terminie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Curiosity »

brazylianwisnia pisze: 30 cze 2019, 12:02 przeciez od początku wiadomo że to gra projektowana pod 1-2 graczy.
To jest trochę niepoważne. Skoro gra ma na pudełku informację, że jest od 1 do 4 graczy, to ma działać i na 3 i a 4. I to właśnie wiadomo od początku. Mógłbyś rzucić jakimś odnośnikiem, w którym autor albo wydawca zaleca grę w maksymalnie dwie osoby? Bo rozumiem, że ktoś to musiał powiedzieć, skoro od początku to było wiadomo?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

w faqu jest informacja, ze TG jest tworzony z mysla o mniejszych grupach
zgadza sie, na pudelku jest 1-4 co znaczy, ze mozna zagrac w 4 i wszystko bedzie dzialac jak powinno, aczkolwiek lepiej grac w mniej.
wydaje mi sie, ze w ktoryms filmiku bylo powiedziane, ze w dwie osoby gra sie najlepiej.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Za dużo tego by przytoczyć cytat ale bankowo w trakcie kampanii było powiedziane że głównie jest robiona pod 1-2 osoby. No ale to nic nowego bo najwyżej oceniane gry jak np Gloomhaven, Cywilizacja czy Terraformacja Marsa maja player count przy którym gra się najlepiej. TG nadal będzie w pełni działać na 4ech ale downtime może sięgać nawet kilkunastu minut.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Curiosity »

Trochę to się ociera o wprowadzanie w błąd. Na KS niby można sobie wszystko poczytać, chociaż jeśli nie ogląda się gameplayów czy dzienników projektanta, to i te informacje można łatwo przegapić. A co będzie potem, gdy gra będzie stała w sklepie na półce, z napisem "1-4 graczy"?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Czy ja wiem, czy to wprowadzanie w błąd. Da się w nią grać w 1-4 osoby ale najlepiej chodzi na 1-2 bo tak była "zaplanowana". To samo przecież jest z MK. W GoT można grać w od 3 do 6 ale najlepiej chodzi w 6, w BSG można grać w od 3 do 6 ale najlepiej chodzi w 5 itp. Przecież to jest całkowicie normalne że gry mogą działać lepiej w zależności od liczby graczy, przy czym gra w tym "gorszym" składzie wciąż jest możliwa i może być satysfakcjonująca.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

No ale w czym problem? Przecież jest grywalana na 4ech. Z pewnością też się będzie spoko grało ale downtime może doskwierac I moim zdaniem ucierpi immersja. Przecież w Terraformacja Marsa też gra się najlepiej we dwóch ale to nie zmienia faktu że można również w pięciu i nikt nie mówi o wprowadzaniu w blad. Myślę że nawet TM jest tu dobrym porównanie bo podobnie jak w TG na dwóch masz sporo więcej akcji i sporo mniejszy downtime. Podobnie będzie w TG. Ta gra to takie komputerowy RPG na planszy więc można się spodziewać że solo będzie śmigać najlepiej. W TM można spasowac szybko bo nie masz co zrobić i będziesz czekał 25min na pozostałych graczy. Tak samo w TG jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację że każdy w swojej akcji wejdzie do lokacji, odpali fabułę, wybór, walkę o będziesz czekał 30min na swoją kolej. Co prawda jeśli wydarzenia będą wciągające to nie powinien być to problem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Galatolol »

Deklarowana liczba graczy to największe oszustwo w branży planszówkowej. Szczególnie w erze kickstarterów, gdzie niemal każda gra musi mieć tryb solo, tryb dla dwóch graczy (jeśli normalnie by było od 3), dodatek dla 5./6. gracza, itd.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

Galatolol pisze: 30 cze 2019, 15:21 Deklarowana liczba graczy to największe oszustwo w branży planszówkowej. Szczególnie w erze kickstarterów, gdzie niemal każda gra musi mieć tryb solo, tryb dla dwóch graczy (jeśli normalnie by było od 3), dodatek dla 5./6. gracza, itd.
Dokładnie. Dlatego AR nie grozi byciem CDP red w grach planszowych. Według moich obserwacji, każdy tytuł, ma coś z bardzo słabego ze skalowania. Więc norma.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Przesadzasz. Założę się że wśród swoich ulubionych gier znajdziesz sporo gier które się idealnie nie skaluja. Zresztą nie rozumiem pretensji. 90% gier działa lepiej na pewną ilość graczy. Nie klamia bo jednak da się zagrać na 4ech.

Ja zacząłem ich wspierać od Nemesisa I może dlatego patrzę na nich pozytywnie. Najprościej głosować portfelem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Lost Death »

Uważam, że największym oszustwem w branży planszówkowej jest "czas gry".
Co do liczby graczy to tutaj bym się nie czepiał, skoro można zagrać w 4 osoby to dlaczego na pudełku miało by być napisane od 1-2??
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Curiosity »

A są jakieś przeciwwskazania, żeby zagrać w 5-6 osób?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ