Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gatherey »

Morsereg pisze: 19 gru 2018, 12:28 wiem, ze jakies tam kwiatki byly z TWOM ale nemesisa dostalem w terminie.
TWoM - retail przed KS, niekompatybilnosc dodatkow
LoH - opoznienia, problemy z figurkami i sundropem
Nemesis - j/w
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: drzewko »

Gatherey pisze: 19 gru 2018, 12:45 TWoM - retail przed KS, niekompatybilnosc dodatkow
LoH - opoznienia, problemy z figurkami i sundropem
Nemesis - j/w
To wszystko prawda, natomiast:
- wcale nie musisz brac sundropa
- figurki jak są skopsane to wymieniają
- czas oczekiwania jest faktycznie dłuższy, szczególnie strech goali, bo podstawke dostajesz jak na KS warunki standardowo z 2-4 miesięcznym opóźnieniem (wyjątek TWOM i Edge, ale w Edge redesignowali całą gre)
- no i najważniejsze, czy te wady przeszkadzają Ci w przypadku gdy na koniec otrzymujesz naprawdę świetną grę.
Mi osobiście zupełnie to nie przeszkadza.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

Gatherey pisze: 19 gru 2018, 12:45 TWoM - retail przed KS, niekompatybilnosc dodatkow
LoH - opoznienia, problemy z figurkami i sundropem
Nemesis - j/w
sorry ale nic z tego nie wskazuje na piramide finansowa
jesli chodzi o opoznienia nemesisa to miales wszystko ladnie wytlumaczone dlaczego wydali 3 miesiace pozniej. sadze, ze sie tego nauczyli po failu LoH by graczom zdawac raport z wszystkiego.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gatherey »

Morsereg pisze: 19 gru 2018, 13:26
Gatherey pisze: 19 gru 2018, 12:45 TWoM - retail przed KS, niekompatybilnosc dodatkow
LoH - opoznienia, problemy z figurkami i sundropem
Nemesis - j/w
sorry ale nic z tego nie wskazuje na piramide finansowa
jesli chodzi o opoznienia nemesisa to miales wszystko ladnie wytlumaczone dlaczego wydali 3 miesiace pozniej. sadze, ze sie tego nauczyli po failu LoH by graczom zdawac raport z wszystkiego.
A ktos wogole wspomnial piramide finansowa? Czy bylo tylko odniesienie do problemow z grami? :roll:
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

ShapooBah napisal
Poza tym Poprzednie kłopoty związane z produkcją gier przez AR daje dziwne poczucie piramidy finansowej na trochę wiekszą, niż w przypadku GF skalę.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: inzkulozik »

Probe9 pisze: 19 gru 2018, 12:16 A generalnie póki co stosunek "mięsa" do ceny jest całkiem ok. Za 300 PLN dostajemy póki co 3 kampanie co jak na grę z KS jest niezłym wynikiem.
Przepraszam, może mi coś umknęło, ale jak to 300 Ci wyszło ?
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

inzkulozik pisze: 20 gru 2018, 00:27 Przepraszam, może mi coś umknęło, ale jak to 300 Ci wyszło ?
Core kosztuje 70 funtów, przy zamówieniu zbiorowym masz -10% co daje 63 funty. Funt mi teraz wychodzi po 4,75 PLN. To daje 299,25 PLN. Przesyłka przy 6 sztukach pewnie też się jakoś fajnie rozbije.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Vino
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2014, 22:15

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Vino »

Pierwszy raz wspieram coś na Kickstarterze i moze mi ktoś wytłumaczyć na jakich zasadach wybiera sie tu wersje językową?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

Za 2-3 miesiące uruchomią plaged manager i tam wybierzesz wersję językową, możesz coś domówić czego nie zamówiłeś na KS i dopłacisz koszty wysyłki.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

kampania skonczona, mozna powiedziec z przytupem.
TG weszlo na 4 miejsce najlepiej wspieranych gier na KS, majac na koncie prawie 5mln funtow.

niestety ale po tym jak dostalem 'nemesisa' to od razu wiedzialem, ze TG bede musial wesprzec ;) i tak tez sie stalo, swoja cegielke dorzucilem. dlugo sie wachalem ale w koncu wzialem wersje z figurkami. w PM pewnie dorzuce oba dodatki i metalowe monety.

pozostaje teraz czekac na PM i prawie rok na spolszczona wersje (obstawiam przelom listopada/grudnia). ja osobiscie jestem mega zadowolony z tego co dostane

mam nadzieje, ze nie dadza nic fajnego z 'ether fields', bym mogl spokojnie skonczyc z KS'em.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: seki »

A ja przy okazji sukcesu jaki osiągnął TG na KSie, chciałbym zwrócić uwagę, że da się sprzedać na KSie grę bez tony plastiku i bez worka ekskluzywnych dodatków. Mam nadzieję, że będzie więcej takich produkcji, w których zbędne figurki będzie można dokupić oddzielnie. Grę wsparłem ale uważam to za pozytywną rzecz, że prawie cała zawartość SG będzie do kupienia w sklepie. Sam na KSie kupuje mało co więc taki trend byłby dla mnie pozytywny.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

seki pisze: 28 gru 2018, 21:45 A ja przy okazji sukcesu jaki osiągnął TG na KSie, chciałbym zwrócić uwagę, że da się sprzedać na KSie grę bez tony plastiku i bez worka ekskluzywnych dodatków. Mam nadzieję, że będzie więcej takich produkcji, w których zbędne figurki będzie można dokupić oddzielnie. Grę wsparłem ale uważam to za pozytywną rzecz, że prawie cała zawartość SG będzie do kupienia w sklepie. Sam na KSie kupuje mało co więc taki trend byłby dla mnie pozytywny.
Oczywiście, że się da sprzedać bez plastiku. 7th Continent był największym tego typu przykładem. Pomysł z opcją z/bądź bez figurek bardzo udany. Natomiast na samą grę poczekam jak będzie dostępna w sklepach. Gratuluję sukcesu.
mastermind
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2010, 13:45
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: mastermind »

Zwróciłbym uwagę na jednego ze współautorów gry - pisarza SF (z nominacjami i nagrodami więc nie taki pierwszy lepszy).
Los pisarzy ciężki jest, może bardziej intratnym zajęciem mogłoby być tworzenie fabuł do gier planszowych?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

Morsereg pisze: 28 gru 2018, 20:56
TG weszlo na 4 miejsce najlepiej wspieranych gier na KS, majac na koncie prawie 5mln funtow.
A co jest wyżej?
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Lolas »

czeczot pisze: 28 gru 2018, 22:55 A co jest wyżej?
zerknij tu:
https://www.kickstarter.com/discover/ad ... 725&page=1
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

same figurki kupilem z tego wzgledu, ze dla mnie sa piekne. wiec kupilem je dla samego zbieractwa.

co do KSa to exclusivy sa fajne, ale nie mam zalu za to, ze ich nie ma. w cenie podstawki bede mial tak na dobra sprawe 3 kampanie. w sklepach juz tak fajnie nie bedzie.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Z tymi sklepami to tak do końca nie byłbym pewny. Taki 7th continent poza KS nie wyszedł...

"Q: Will the game see retail? Are “Monsters of Avalon” or “Red Death” expansions going to be available later?

We don’t know. We usually negotiate retailer deals well after the campaign. Please keep in mind some of the products (such as the “Monsters of Avalon” miniature pack) are not a great fit for retail environment and might not be picked up by distributors.

Q: Are language versions going to be available in retail?

As mentioned in the previous question, there are no retail deals in place yet. We simply don’t know at this point."
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

zarowno: TwoM, LoH czy Nemesis sa w sklepach.
jestem przekonany, ze tutaj nie bedzie inaczej.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

Heh...a u mnie odwrotnie. Byłem bardzo na tak. Wsparłem. Potem zagrałem w prototyp i wycofałem wsparcie.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

W sprzedaży na 99% będzie tylko nie wiadomo czy wszystko w każdym kraju. Potwory są niezależne językowo, to tylko figurki wiec nawet jak to nie wyjdzie w Polsce to wyjdzie w USA a może też w innym kraju w europie.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:20 Heh...a u mnie odwrotnie. Byłem bardzo na tak. Wsparłem. Potem zagrałem w prototyp i wycofałem wsparcie.
To jeszcze rozwiń i napisz co Cię odstraszyło :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

Probe9 pisze: 29 gru 2018, 14:34
Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:20 Heh...a u mnie odwrotnie. Byłem bardzo na tak. Wsparłem. Potem zagrałem w prototyp i wycofałem wsparcie.
To jeszcze rozwiń i napisz co Cię odstraszyło :)
Będę rozwijał w materiale na YT (za tydzień, czy coś takiego :P )
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:35
Będę rozwijał w materiale na YT (za tydzień, czy coś takiego :P )
Mogłeś to zrobić przed zakończeniem kampanii ! :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

Probe9 pisze: 29 gru 2018, 14:36
Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:35
Będę rozwijał w materiale na YT (za tydzień, czy coś takiego :P )
Mogłeś to zrobić przed zakończeniem kampanii ! :)
Nie mogłem, bo nie miałem tak szybko dostępu do prototypu. Do tego ogranie, nagranie i takie tam. A raczej nie chodzi o to, żeby takie materiały po jednej rozgrywce robić :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: vikingowa »

Gambit Ja też wsparłam i wycofałam się ostatniego dnia po obejrzeniu paru recenzji na yt z ogrywania prototypowej wersji. Gra jest rozbudowana fabularnie ale lekka podobno nie jest (łatwo wyciągnąć kiepskie karty podczas walki i lipa malowana - krew się leje i przeciwnik wykańcza nas zanim zaatakujemy). Ginąc tak parę razy w ciągu pierwszej godziny będziemy musieli za każdym razem przechodzić ten sam wątek przygodowy, czytać te same karty, itp. Dla mnie to nuda straszna po którymś razie... Dlatego poczekam na sklepową wersję i więcej opinii ogrywających ją graczy.
ODPOWIEDZ