Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: playerator »

Ale to AR przecież? Tainted Grail czeka jeszcze wiele zmian pewnie. Oceniliście, że przez ten rok nie da się poprawić tego, co tam zgrzyta? Czy raczej gra jest, jaka jest, i poprawki tego nie zmienią?
Na recenzję (wiem, wiem, prototypu) czekam przebierając kończynami :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

playerator pisze: 29 gru 2018, 18:12 Ale to AR przecież? Tainted Grail czeka jeszcze wiele zmian pewnie. Oceniliście, że przez ten rok nie da się poprawić tego, co tam zgrzyta? Czy raczej gra jest, jaka jest, i poprawki tego nie zmienią?
Na recenzję (wiem, wiem, prototypu) czekam przebierając kończynami :)
Zobaczyłem coś i mnie to nie przekonuje. Nie wydam 400+ złotych licząc na to, że jednak może coś się zmieni.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Ravn »

Po samym tytule juz mozna miec obiekcje :wink:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 357 times
Been thanked: 250 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Deem »

Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:42
Probe9 pisze: 29 gru 2018, 14:36
Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:35
Będę rozwijał w materiale na YT (za tydzień, czy coś takiego :P )
Mogłeś to zrobić przed zakończeniem kampanii ! :)
Nie mogłem, bo nie miałem tak szybko dostępu do prototypu. Do tego ogranie, nagranie i takie tam. A raczej nie chodzi o to, żeby takie materiały po jednej rozgrywce robić :)
Tak bez pretensji, a jedynie stwierdzając pewne fakty: mogłeś podzielić się tymi obiekcjami również tutaj bez czekania na złożenienie pełnego materiału, aby potencjalni (nie)wspierający mogli wziąć pod uwagę pierwsze wrażenie osoby, która miała bezpośredni konakt z prototypem. Teraz nieco paradoksalnie będzie usłyszeć Twój slogan w filmiku o Tainted Grail (moze mała zmiana: "Mówię Wam, co myślę o grach planszowych, ale Wy wsparliście ją już w ciemno" :wink: ), który swoją drogą będzie miał bardzo niską wartość informacyjną (Ci którzy mieli wesprzeć obecną wersję już wsparli, a Ci którzy czekają na retail lub late pledge będą mieli do czynienia ze zmienioną wersją - wniosek chocby po Nemesis).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

Deem pisze: 31 gru 2018, 13:42 Tak bez pretensji, a jedynie stwierdzając pewne fakty: mogłeś podzielić się tymi obiekcjami również tutaj bez czekania na złożenienie pełnego materiału, aby potencjalni (nie)wspierający mogli wziąć pod uwagę pierwsze wrażenie osoby, która miała bezpośredni konakt z prototypem. Teraz nieco paradoksalnie będzie usłyszeć Twój slogan w filmiku o Tainted Grail (moze mała zmiana: "Mówię Wam, co myślę o grach planszowych, ale Wy wsparliście ją już w ciemno" :wink: ), który swoją drogą będzie miał bardzo niską wartość informacyjną (Ci którzy mieli wesprzeć obecną wersję już wsparli, a Ci którzy czekają na retail lub late pledge będą mieli do czynienia ze zmienioną wersją - wniosek chocby po Nemesis).
Dziś to nagrywałem i faktycznie tak się złożyło, że dopowiedziałem coś podobnego do tego sloganu. Pierwszymi wrażeniami i obiekcjami dzieliłem się z Patronami. Zresztą były przecież polskie materiały o TG (i masa angielskich), więc co by zmienił mój :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 357 times
Been thanked: 250 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Deem »

@up
Oj niebezpieczny grunt - o każdej grze przetłumaczonej na PL jest masa materiałów w necie, więc po co masz o nich kręcić ;)

Przeglądasz wątek o recenzentach, więc wiesz, że ludzie Cie cenią - może Twój głos dałby komuś do myślenia (np. mi :))
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

Deem pisze: 31 gru 2018, 16:10 @up
Oj niebezpieczny grunt - o każdej grze przetłumaczonej na PL jest masa materiałów w necie, więc po co masz o nich kręcić ;)

Przeglądasz wątek o recenzentach, więc wiesz, że ludzie Cie cenią - może Twój głos dałby komuś do myślenia (np. mi :))
Z drugiej strony recenzje preKSowe to w ogóle niebezpieczny grunt, co pokazało mi TWoM. Byłem zachwycony prototypem, a kiedy dostałem finalną wersję...było nieco inaczej. Czyli można uznać, że recenzując CFowy prototyp oszukałem widzów. Tu opinia powstała po trzech rozgrywkach w turbo okrojone demo (więcej rozgrywek na pewno nie zmieniło by nic na plus czy minus). Czy na pewno ktoś chciałby opierać swoje zdanie o wsparciu gry na takiej podstawie?
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: keldorn »

Ja tam wiele filmików na YT ogladnalem z recenzjami oraz z calymi sezonami grania w gre. Do mnie to trafiło. Lubie gry paragrafowe a dodatkowo jeszcze przygotowe chodzenie, walka itp. Wiadomo ze przez rok moze sie zmienic bardzo duzo w grze. Ale tak samo mozna było powiedziec o LoH czy Nemessis. Od prototypu do finalnej wersji moze sie zmienic mało lub tez duzo. Pamietajmy ze wspieramy pewien pomysł a nie gotowa gre która jest tłumaczona z innego języka i na 100% wiadomo jak bedzie finalna wersja wygladac.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

keldorn pisze: 01 sty 2019, 11:13 Ja tam wiele filmików na YT ogladnalem z recenzjami oraz z calymi sezonami grania w gre. Do mnie to trafiło. Lubie gry paragrafowe a dodatkowo jeszcze przygotowe chodzenie, walka itp. Wiadomo ze przez rok moze sie zmienic bardzo duzo w grze. Ale tak samo mozna było powiedziec o LoH czy Nemessis. Od prototypu do finalnej wersji moze sie zmienic mało lub tez duzo. Pamietajmy ze wspieramy pewien pomysł a nie gotowa gre która jest tłumaczona z innego języka i na 100% wiadomo jak bedzie finalna wersja wygladac.
Nie do końca się zgodzę. Wiadomo, że kosmetyczne rzeczy można zmieniać, ale dużo to ile w tym przypadku? W ciągu roku jednak stwierdzą, że walka faktycznie jest mało klimatyczna, przewidywalna, losowa, to zrobimy bez walki grę? Recenzja Gambita będzie przydatna nawet po skończeniu zbiórki. Bo tak na serio to nie było polskiej prezentacji, prócz tej AsiaOnTable, a tu pewnie są bardzo mieszane odczucia.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pawianlsm »

Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:35
Probe9 pisze: 29 gru 2018, 14:34
Gambit pisze: 29 gru 2018, 14:20 Heh...a u mnie odwrotnie. Byłem bardzo na tak. Wsparłem. Potem zagrałem w prototyp i wycofałem wsparcie.
To jeszcze rozwiń i napisz co Cię odstraszyło :)
Będę rozwijał w materiale na YT (za tydzień, czy coś takiego :P )
Aż jestem ciekaw Twojej recenzji :P. Wsparłem grę bez czytania o niej czegokolwiek, więc zobaczymy co to przyjdzie. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Jesli zmieniliby walkę to byłbym wściekły. Dla mnie to że nie ma tam kości, oparta jest na budowaniu decku i Losowosc zawsze można obejść jest głównym atutem tego systemu. Ja buduje Deck i rozwijam posatc aby albo ryzykować i być mocnym w jednym albo rozwijać się równomiernie w każdej statystyce i każda karta mi się przydała. Trzeba pamiętać że ucieczka z walki jest tu ważna opcja. Skrajnie zły dociag na początku walki - uciekam. Podoba mi się ten system jak i zarządzanie zasobami oraz akcje lokacji(taki single worker placement)

Spodziewam się że opinie będą skrajne z innego względu - to jest gra solo w która można pograć na dwóch. I tutaj raczej będzie wszystko ok. Negatywne opinie będą moim zdaniem od osób które pograja w 3-4 osoby bo tam downtime będzie niesamowity.

Nie wiem jakie obiekje ma kolega Tomasz i szkoda ze się nie podzielił odrazu ale należy pamiętać że prototyp ma celów przyspieszony rozwój postaci, nie dopracowane decki itd.

TG wygląda na wspaniałe solo ameri z elementami euro i naciskiem na fabułę. Jeśli ktoś takie coś lubi to myślę że będzie zadowolony.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Arek001 »

Tomek od początku mówił, że nie zdąży z materiałem na YT przed zakończeniem akcji na KS, więc nietaktem jest robienie mu wyrzutów.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

Arek001 pisze: 01 sty 2019, 22:10 Tomek od początku mówił, że nie zdąży z materiałem na YT przed zakończeniem akcji na KS, więc nietaktem jest robienie mu wyrzutów.
Nikt nie robi mi tu wyrzutów, za brak materiału. To raczej niezadowolenie z uwagi na to, że nie napisałem nawet posta wcześniej z moimi przemyśleniami. Rozumiem to, aczkolwiek wczesne przemyślenia zostały zarezerwowane dla konkretnej grupy moich odbiorców. Tak to wyszło.
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: janusznosacz »

Gambit pisze: 01 sty 2019, 22:16
Arek001 pisze: 01 sty 2019, 22:10 Tomek od początku mówił, że nie zdąży z materiałem na YT przed zakończeniem akcji na KS, więc nietaktem jest robienie mu wyrzutów.
Nikt nie robi mi tu wyrzutów, za brak materiału. To raczej niezadowolenie z uwagi na to, że nie napisałem nawet posta wcześniej z moimi przemyśleniami. Rozumiem to, aczkolwiek wczesne przemyślenia zostały zarezerwowane dla konkretnej grupy moich odbiorców. Tak to wyszło.
Hej... konkretna grupa odbiorców to kto?To znaczy, że za wczesne przemyślenia trzeba zapłacić?
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: drzewko »

Jak można ufać osądowi osoby która nie lubi Eclipse'a? :P

Swoją drogą materiałów było naprawdę sporo, i wydaje mi się że bez zagrania można było sobie opinie wyrobić.

Trochę szkoda, że AR nie udostępniło dema na TTS tak jak w przypadku poprzednich produktów, gdzie każdy mógł sobie sprawdzić jak działa ta mechanika w akcji.

Zresztą pamiętajcie, że AR wciąż może zwrócić Wam pieniążki (oprócz tych 10% co pobiera KS) jesli np bedziecie sugerować się opinią Gambita.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gatherey »

drzewko pisze: 02 sty 2019, 13:45 Zresztą pamiętajcie, że AR wciąż może zwrócić Wam pieniążki (oprócz tych 10% co pobiera KS) jesli np bedziecie sugerować się opinią Gambita.
Albo nie ma co zwracać, jeśli weszliście za 1 funta :D
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: awawa »

Mało komu chce się zagłębiać w dostępne materiały przy KS, czasem jest ich niewiele. Przyznam się że sam nie szukałem ale uzasadnione opinie krytyczne odnośnie np: systemu walki (drugi tak miodny Gloomhaven bez kostek to na pewno nie będzie, choć pewnie niektórych to kupiło) pojawiały się tu i tam, raczej na FB niż na forum.
To spowodowało, iż anulowałem swój pledge, ale teraz postanowiłem dać im jednak szansę w zamówieniu grupowym bardziej ze względu na rozbudowaną fabułę i wydanie PL a nie mechanikę. Liczę na poprawki choć zdaje sobie sprawę, że wcale nie muszą ich zrobić jeśli ma to być ich jednorazowa inwestycja: dlatego tylko core bez dodatków.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2019, 14:48 przez awawa, łącznie zmieniany 4 razy.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Mixthoor »

Natomiast ja przejrzałem wnikliwie wszystkie materiały i jest to świadome wsparcie. System walki mi odpowiada, dodatki również.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

awawa pisze: 02 sty 2019, 14:27 Mało komu chce się zagłębiać w dostępne materiały przy KS, czasem jest ich niewiele. Przyznam się że sam nie szukałem ale uzasadnione opinie krytyczne odnośnie np: systemu walki (drugi tak miodny Gloomhaven bez kostek to na pewno nie będzie, choć pewnie niektórych to kupiło) pojawiały się tu i tam, raczej na FB niż na forum.
To spowodowało, iż anulowałem swój pledge, ale teraz postanowiłem dać im jednak szansę w zamówieniu grupowym bardziej ze względu na rozbudowaną fabułę i wydanie PL a nie mechanikę. Liczę na poprawki choć zdaje sobie sprawę, że wcale nie muszą ich zrobić jeśli ma to być ich jednorazowa inwestycja: dlatego tylko core bez dodatków.
Gloomhaven też jest krytykowany za system walki bo jest wycięty prosto z Euro a nie rozwiązanie jak w innych Ameri. Wielu osobom to nie odpowiada dlatego tak samo będzie z TG bo też tu pełno euro mechanik. System walki jest naprawdę fajny choc wydaje mi się że powinno się dociagac więcej kart i z tego zagrywac tyle ile obecnie (2-3 plus modyfikatory ze skilli I przedmiotów). Oby tylko w finalnej wersji nie przesadzili z ilością walk i będzie ok.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: awawa »

brazylianwisnia pisze: 02 sty 2019, 15:35
Gloomhaven też jest krytykowany za system walki bo jest wycięty prosto z Euro a nie rozwiązanie jak w innych Ameri.
Nie bardzo rozumiem jak można krytykować grę za to że jest w zasadzie euro..chyba że ktoś się spodziewał po niej ameri. Tylko że raczej Tainted Grail nawet w zarysie mocno odbiega od dopracowanego systemu w GloomHaven, który był tam od początku.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Normalnie można krytykowac. Gloomhaven jest hybryda więc niektórzy gracze Ameri którzy nie lubią euro będą narzekać że walki są zbyt długie i zamulajace bo są przyzwyczajeni do szybkich i prostszych potyczek. TG to całkiem coś innego niż GH ale także jest to taka hybryda euro z ameri. Niemal wszystkie mechaniki są wycięte z euro gier ale ta największą cześć gry to typowe ameri - storytelling i rozwiązywanie wyborów fabularnych.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: janusznosacz »

polwac pisze: 02 sty 2019, 15:01
janusznosacz pisze: 02 sty 2019, 13:15
Gambit pisze: 01 sty 2019, 22:16

Nikt nie robi mi tu wyrzutów, za brak materiału. To raczej niezadowolenie z uwagi na to, że nie napisałem nawet posta wcześniej z moimi przemyśleniami. Rozumiem to, aczkolwiek wczesne przemyślenia zostały zarezerwowane dla konkretnej grupy moich odbiorców. Tak to wyszło.
Hej... konkretna grupa odbiorców to kto?To znaczy, że za wczesne przemyślenia trzeba zapłacić?
Wydaje mi się, że Twój nick mówi wszystko i nie trzeba już inaczej komentować Twojej powyższej wypowiedzi :wink:
Nie rozumiem twojej odpowiedzi na temat powyższej wypowiedzi.
Ja tylko pytam, czy aby mieć dostęp do pewnych treści trzeba zapłacić. Bo tak to wygląda.
Płacisz, masz, nie płacisz nie masz.
(...)wczesne przemyślenia zostały zarezerwowane dla konkretnej grupy moich odbiorców. Tak to wyszło.
To ma taki wydźwięk i to bardzo bezpośredni :lol:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

janusznosacz Nie wiem czy Gambit swoje pierwsze przemyślenia przekazał osobą wspierającym jego kanał ale nawet jak tak to nie za bardzo rozumiem twoje "pretensje". To są jego przemyślenia i on ma je prawo rozpowszechniać gdzie chce i komu chce. To chyba oczywiste że osoby które wspierające jego kanał powinny dostać coś ekstra. Gambit nie ma obowiązku dzielenia się nimi z tobą ani nikim z tego forum tym bardziej za darmo.
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: janusznosacz »

czeczot pisze: 02 sty 2019, 17:04 janusznosacz Nie wiem czy Gambit swoje pierwsze przemyślenia przekazał osobą wspierającym jego kanał ale nawet jak tak to nie za bardzo rozumiem twoje "pretensje". To są jego przemyślenia i on ma je prawo rozpowszechniać gdzie chce i komu chce. To chyba oczywiste że osoby które wspierające jego kanał powinny dostać coś ekstra. Gambit nie ma obowiązku dzielenia się nimi z tobą ani nikim z tego forum tym bardziej za darmo.
Nie rozumiem, czemu zadanie pytania uważasz za pretensję?
Jestem ciekaw, czy jest jakiś dodatkowy/specjalny kontent płatny.
Wypowiedź Tomasza na to wskazuje.
Nie oglądam Gambit już jakiś czas, a kiedyś zarzekał się że wspieraczka nigdy, więc zaciekawiło mnie to czy nigdy już nastąpiło i teraz jest już krok za nigdy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Gambit »

janusznosacz pisze: 02 sty 2019, 16:47 Ja tylko pytam, czy aby mieć dostęp do pewnych treści trzeba zapłacić. Bo tak to wygląda.
Płacisz, masz, nie płacisz nie masz.
(...)wczesne przemyślenia zostały zarezerwowane dla konkretnej grupy moich odbiorców. Tak to wyszło.
To ma taki wydźwięk i to bardzo bezpośredni :lol:
Z miłą chęcią Ci wytłumaczę. Są osoby, które postanowiły, że warto mi podziękować za tworzenie kanału, wspierając mnie na Patronite. Mają one dostęp do pewnych informacji extra, w stylu co w najbliższym czasie będzie na kanale, jakie kampanie na KS wpadły mi w oko, albo jakie gry właśnie przyszły do mnie, z których będe kręcił materiały. Kiedy dostałem Tainted Grail, pokazałem fotkę na grupie do której należą moi Patroni. Zapytali, czy będę robił materiał. Odpowiedziałem, że tak, ale nie wyrobię się z nim przed zakończeniem kampanii. Zapytali więc, czy jest szansa na to, abym wrzucił im jakieś przemyślenia nawet po pierwszej rozgrywce. Zgodziłem się, bo uznałem, że w taki sposób mogę im podziękować za to co dla mnie robią. Zatem nie płacili żeby mieć dostęp do tych treści. Te treści będą dostępne dla wszystkich, którzy oglądają mój kanał (niezależnie od tego, czy płacą, subskrybują, czy regularnie minusują moje materiały). Nawet nie jest tak, że zobaczą ten materiał jako pierwsi. Po prostu zapytali i dostali odpowiedź.
ODPOWIEDZ