Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Jak oceniacie Core box pod względem "ilości gry"?
Jestem na etapie wyboru rzeczy w PM i od początku byłem nastawiony jedynie na Core box(nie mam aż tak czasu na granie, a gier jest na rynku masa).
Zastanawiam się ile godzin gry da sam CB. Gdyby to było w granicach 50h na 2 osoby to bym był bardzo zadowolony i raczej bym dodatkowej zawartości nie potrzebował.

Sądzicie, że warto inwestować w jakieś dodatki, czy lepiej wziąć kolejną grę AR(Etherfields Core box już wsparty, następne na tapecie ISS Vanguard)?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Przez core box masz na mysli core box czy core pleadge? Mysle ze spokojnie mozna przejsc dwa razy wiec:
Core box podobno 30-40 godz na dwoch przy jedntm przejściu
Core pleadge zapewne 120-160 godz.

Chcialem wziac tylko core ale patrzac na to jak dobrze wyszla ta gra to chce miec tez dodatek ktory moze sie nigdy nie ukazac w sklepach..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Pyrovatis
Posty: 38
Rejestracja: 15 paź 2012, 12:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Pyrovatis »

pavel pisze: 01 gru 2019, 09:13
Pyrovatis pisze: 30 lis 2019, 23:24 Z tego co widzę na grupie - https://www.facebook.com/groups/wearethewyrdones/ to ludzie sobie chwalą grę. Kilka wpisów już widziałem, że ukończyli kampanię. Jedna osoba zrobiła to w 20-25h, dwóm innym zajęło to 40-50h. Czyli szykuje się naprawdę konkretne granie. I do tego po małych spoilerach z tekstów to widzę, że tam w dzienniku eksploracji nie jest czysty tekst ale pewne nawet drobne łamigłówki itp.
Tom Vasell gadał nawet o 60 godz. Mniej więcej gra na jeden raz. Wliczając potknięcia, czy chęć grania od nowa. Plusem jest na pewno to,że po śmierci możemy kontynuować.
Ja to porównuję do jakiegoś cRPG na kompa. Tam też przejdziesz przecież grę raz i w zasadzie koniec. Znasz już historię, ale mimo wszystko odpalasz grę jeszcze raz żeby sprawdzić jak będzie się grać zupełnie inną postacią, zupełnie inaczej, gdy pójdziesz w prawo a nie w lewo, co wtedy się zmieni. Przecież są nawet hardcore'owcy, którzy Fallouty (1 i 2, kolejnych już nie biorę pod uwagę :mrgreen: ) przechodzili bez oddania choćby jednego strzału (z opisów widziałem, że da sie). Na grupie np. widziałem wpis, że komuś przyszedł Tainted bez kart walki, miał za to zdublowane talie dyplomacji, to ktoś mu podsunął pomysł, żeby spróbował grać samą dyplomacją :D
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morsereg »

z tego co slyszalem to gra ma pare roznych zakonczen
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Rbsn »

Ja właśnie brałem wszystko jak idzie, ale nawet się nie oszukuję że dam radę to przejść. Jak 3 kampanie to ponad 100 godzin, każdy dodatek jeszcze kilkanaście+ a niektóre zalecają włączyć dopiero przy ponownym przechodzeniu gry?! (to już totalni wariaci muszą być :D). Uciesze się jak przejdę całość raz, raczej nigdy nie przechodzę tych samych kampanii drugi raz bo szkoda mi czasu. Więc jeśli chcesz tylko grać i przejść kampanię, nie ma sensu kupować więcej niż podstawkę + SG, jeśli natomiast lubisz mieć wszystko i patrzeć na ładny regał, to nie oszukuj się i bierz wszystko ;).
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tokage »

Czy ktoś już może przeszedł, albo ma już spory kawałek kampanii za sobą?
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Lost Death »

Orientujecie się czy w dodatku The Red Death będą jakieś figurki??
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Lost Death pisze: 26 sty 2020, 15:55 Orientujecie się czy w dodatku The Red Death będą jakieś figurki??
Tak, sa. Rzuc okiem na strone kampanii.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Lost Death »

brazylianwisnia pisze: 26 sty 2020, 17:17
Lost Death pisze: 26 sty 2020, 15:55 Orientujecie się czy w dodatku The Red Death będą jakieś figurki??
Tak, sa. Rzuc okiem na strone kampanii.
Dziwne, to teraz figurki z podstawki będę mieć w wersji sundrop z kolei z dodatku bez. Bo kupując dodatek nie widziałem nigdzie wersji z sundrop-em :/
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Byla opcja wziac dodatek sundrop. Napisz do AR to bedziesz mogl to zmienic w lutym.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Lost Death »

brazylianwisnia pisze: 26 sty 2020, 17:55 Byla opcja wziac dodatek sundrop. Napisz do AR to bedziesz mogl to zmienic w lutym.
Brałem ze sklepu internetowego, nie z KS.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Lost Death pisze: 27 sty 2020, 14:53 Brałem ze sklepu internetowego, nie z KS.
Napisz do sklepu w takim wypadku...
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1422 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Cyel »

Ale wiesz, że "sundrop" tylko brzmi jak jakaś profesjonalna technika malarska a tak naprawdę pewnie robi to dziecko z puszką sprayu w 5 minut ?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Curiosity »

Cyel pisze: 28 sty 2020, 08:31 Ale wiesz, że "sundrop" tylko brzmi jak jakaś profesjonalna technika malarska a tak naprawdę pewnie robi to dziecko z puszką sprayu w 5 minut ?
W dodatkach do LoH jest dużo lepiej. Technika im poszła do przodu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: hadrian »

Cyel pisze: 28 sty 2020, 08:31 Ale wiesz, że "sundrop" tylko brzmi jak jakaś profesjonalna technika malarska a tak naprawdę pewnie robi to dziecko z puszką sprayu w 5 minut ?
Ktoś już wrzucał na yt unboxing z sundropem. Mi się podoba i sam bym tak nie zrobił mając puszkę w sprayu, a nie chce mi się szukać człowieka żeby to również odpłatnie zrobił skoro producent oferuje taką usługę.
Large Hadrian Collider
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Cyel pisze: 28 sty 2020, 08:31 Ale wiesz, że "sundrop" tylko brzmi jak jakaś profesjonalna technika malarska a tak naprawdę pewnie robi to dziecko z puszką sprayu w 5 minut ?
Przy tej ilości figurek w sundropie jakie AW teraz wypuszcza to musiałoby być kilka setek dzieciaków a po kilku dniach pewnie i tak by im ręce odpadły ze zmęczenia :lol:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
PepperPete
Posty: 24
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:27
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: PepperPete »

Excalibur i King pledge też już są spowrotem.
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Zentiriusz »

Ja się pisze. Nie wyobrażam sobie przelać komuś kafla i czekać pół roku. Lepiej jak by AR zorganizowali akcję :mrgreen:
longmen76
Posty: 658
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: longmen76 »

Zentiriusz pisze: 28 sty 2020, 17:38 Ja się pisze. Nie wyobrażam sobie przelać komuś kafla i czekać pół roku. Lepiej jak by AR zorganizowali akcję :mrgreen:
No i pomyśleli tak wszyscy... Nic się nie ufundowało na kickstarterze, bo firma uzbierała 0$... Szanuję Twoje zdanie, ale jak przeczytałem to mi się smutno zrobiło... Pomyśl, że dzięki tysiącom osób, które wpłaciło kasę i czeka rok, czasem dwa lata a niekiedy dłużej, to dzięki nim gra się ufundowała (możesz ją sobie kupić). Polecam się dwa razy zastanowić jak się coś napisze, bo może po drugiej stronie jest ktoś, kto wpłacił sporo kasy, by gra wyszła...
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Mi osobiście nie pasują aktualne karty lokacji. Moim zdaniem powinny być mocniej rozbite.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

No Avalon to takie województwo patrząc na ilość kart lokacji no i po 4 godzinach rozgrywki odkryte 3 karty terenu. No eksploracja zupełnie inaczej wygląda niż np. W 7th C. Wiele dzieje się na jednej lokacji, albo tak długo trwa "przechodzenie" przez wydarzenia, walkę, negocjacje, czy samo czytanie. Więc podzielam, że świat mógłby być bardziej rozłożony. Ale to raczej nie wada , tylko takie spostrzeżenie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9420
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: MichalStajszczak »

Pytanie do osób znających dobrze grę - czy prawdą jest to, co zauważył jeden z użytkowników bgg (opis w spojlerze) tzn. istnieje możliwość "zarabiania w nieskończoność"?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Deem »

MichalStajszczak pisze: 17 lut 2020, 11:30 Pytanie do osób znających dobrze grę - czy prawdą jest to, co zauważył jeden z użytkowników bgg (opis w spojlerze) tzn. istnieje możliwość "zarabiania w nieskończoność"?
Endgame w TG jest dosyć sandboxowy i jeśli ktoś znajdzie czas i cierpliwość, to zasoby nie są żadnym problemem. My na pewnym etapie musieliśmy wprowadzić nowy kolor kostek, które robiły za dziesiątki. Czy to źle? Moim zdaniem nie - gracze mają wybór i mogą dopasować swój styl, można skończyć grę z mniejszym grindem i większą adrenaliną przy końcowych starciach albo dojść do takiego power levelu, że „zła się nie ulęknę, bo to ja jestem największym ....... w tej dolinie”.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

MichalStajszczak pisze: 17 lut 2020, 11:30 Pytanie do osób znających dobrze grę - czy prawdą jest to, co zauważył jeden z użytkowników bgg (opis w spojlerze) tzn. istnieje możliwość "zarabiania w nieskończoność"?
Podobnie jest w 7th continent. Gdzie po save masz możliwość polowania na łatwej lokacji i tak w kółko. Jest to luka w grze i w TG jest podobnie, tylko ja sobie w ten sposób nie ułatwiam. Nie mniej jest to możliwe. Dokładnie schematu z bgg nie znałem, ale TG ma kilka rzeczy, które trochę nurtuje. Np. Pozyskiwanie energii i jej wydawanie. Jest nudne po prostu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

pavel pisze: 17 lut 2020, 12:44
MichalStajszczak pisze: 17 lut 2020, 11:30 Pytanie do osób znających dobrze grę - czy prawdą jest to, co zauważył jeden z użytkowników bgg (opis w spojlerze) tzn. istnieje możliwość "zarabiania w nieskończoność"?
Podobnie jest w 7th continent. Gdzie po save masz możliwość polowania na łatwej lokacji i tak w kółko. Jest to luka w grze i w TG jest podobnie, tylko ja sobie w ten sposób nie ułatwiam. Nie mniej jest to możliwe. Dokładnie schematu z bgg nie znałem, ale TG ma kilka rzeczy, które trochę nurtuje. Np. Pozyskiwanie energii i jej wydawanie. Jest nudne po prostu.
W kontynencie nie jest to mozliwe. Po save odnowi ci sie lokacja tak jak po spaniu. Kazde jedno polowanie wywala zielona karte poza gre az do konca kampanii. Nie wracaja po wczytaniu. Wiec to nie jest luka. Poprostu jak masz w grze nowy dzien to znow jest zwierzyna ale po 1-3 takich dniach lowisko jest juz tylko zlote.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ