Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: polwac »

japanczyk pisze: 15 lut 2019, 11:20
brazylianwisnia pisze: 15 lut 2019, 10:49 Pamiętaj że Echoes of the past dodajesz przy drugim przejściu kampanii więc to też wymaga czasu.
Można grać z Echoes of the past od początku (tylko, ze bedzie dostarczone z 2nd Wave), tyle, że zalecana jest pierwsza gra bez tego dodatku
Troszkę się pogubiłem. O jakim drugim przejściu kampanii mowa?
Rozumiem, że w core box dostajemy 3 kampanie i raczej nie zamierzam tego samego dwa razy przechodzić, bo jaki miałby być tego cel?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 15 lut 2019, 11:37
japanczyk pisze: 15 lut 2019, 11:20 Można grać z Echoes of the past od początku (tylko, ze bedzie dostarczone z 2nd Wave), tyle, że zalecana jest pierwsza gra bez tego dodatku
Troszkę się pogubiłem. O jakim drugim przejściu kampanii mowa?
Rozumiem, że w core box dostajemy 3 kampanie i raczej nie zamierzam tego samego dwa razy przechodzić, bo jaki miałby być tego cel?
Historia jest paragrafowa, więc drugi raz przechodząc niekoniecznie akcja potoczy się w ten sam sposób.

W Core Box dostaniesz jedną kampanie. Pozostałe dwie będą wysyłane w 2nd Wave razem z dodatkami.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: playerator »

polwac pisze: 15 lut 2019, 11:37 (...) raczej nie zamierzam tego samego dwa razy przechodzić, bo jaki miałby być tego cel?
No i się wydało: Tainted Grail - pierwsza gra typu kryptolegacy :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

Ja tam brałem całość. Mam żyłkę kolekcjonera i lubię mieć komplet. Nie kupuję też często nowych gier i ogrywamy je do znudzenia. Od roku gramy tylko w lords of hellas. Pewnie jak dojdzie 2 fala to kolejny rok będzie grane.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

polwac pisze: 15 lut 2019, 11:37 Rozumiem, że w core box dostajemy 3 kampanie i raczej nie zamierzam tego samego dwa razy przechodzić, bo jaki miałby być tego cel?
rozne zakonczenia
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

polwac pisze: 15 lut 2019, 11:37
japanczyk pisze: 15 lut 2019, 11:20
brazylianwisnia pisze: 15 lut 2019, 10:49 Pamiętaj że Echoes of the past dodajesz przy drugim przejściu kampanii więc to też wymaga czasu.
Można grać z Echoes of the past od początku (tylko, ze bedzie dostarczone z 2nd Wave), tyle, że zalecana jest pierwsza gra bez tego dodatku
Troszkę się pogubiłem. O jakim drugim przejściu kampanii mowa?
Rozumiem, że w core box dostajemy 3 kampanie i raczej nie zamierzam tego samego dwa razy przechodzić, bo jaki miałby być tego cel?
Historia nie jest w pełni liniowa. Będziesz podejmował wybory, odkrywal lub pomijal dodatkowe wątki, każda postać ma też swoje wydarzenia specjalne. Do tego gameplayowo inaczej będzie grac się każda postacią, będziesz podejmował inne walki, inne akcje na lokacjach, odwiedzisz inne miejsca, zbudujesz całkiem inne decki, inny ekwipunek.. Warto przejść wszystko nawet kilka razy. Autorzy obiecują duża regrywalnosc.

To jest tak jak miałbyś grać w RPG z otwartym światem jak np Skyrim ale masz ograniczona liczne godzin(w Tainteg Grail masz ograniczona liczbe ruchów) do np 30 więc każda taka 30godz sesja Skyrima mogłaby wyglądać inaczej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: polwac »

A no to. Gdybym miał tak dużo czasu na granie to pewnie nie zadawał bym tego głupiego pytania :D
Ja jak raz przejdę wszystkie 3 kampanie to będzie sukces. Drugi raz może z córką jak podrośnie za te parę lat :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

polwac pisze: 15 lut 2019, 16:42 A no to. Gdybym miał tak dużo czasu na granie to pewnie nie zadawał bym tego głupiego pytania :D
Ja jak raz przejdę wszystkie 3 kampanie to będzie sukces. Drugi raz może z córką jak podrośnie za te parę lat :)
Wcale nie głupie. Zdecydowanie podobnie jak (porównując do nowszych tytułów) 7thC, przejście wszystkich klątw z podstawki, nie daję dużych chęci by grać ponownie. W TG może być podobnie.
Regrywalność. Chyba najczęściej zadawane pytanie odnośnie TG. Czemu mamy ograniczoną liczba czasu, dni w TG. Tak jak w 7thC mamy energię. Blokuję to częściowo eksplorację mapy. A teren jest zawsze ten sam. A eksploracja jest najprzyjemniejsza. Presja czasu, starty energii powoduję "przymus" wyboru jednej z dróg. Trochę abstrakcyjnie...W innym wypadku dochodzisz do końca jednej gałęzi i czujesz, że zaraz spadniesz, więc cofasz się i wybierasz inną. To całkowicie niszczy chęć grania ponownie. W Gloomhaven masz blokadę lokacji. Dlatego wprowadzone są ograniczenia czasu, wyboru, zwał jak zwał, by wymuszać na Tobie decyzję. Teraz najważniejsze, w jaki sposób ten "przymus" jest użyty, wpasowany w całą grę. Ja nie łykam tego, że inne zadanie, potwory, przedmioty, różne zakończenia. TG ma być długie, nie bez przyczyny. Gra jest opowieścią, a opowiadanie o tym samym bywa męczące. Uważam, że zagranie raz we wszystkie kampanie da nam dużo frajdy, że nie trzeba myśleć o ponownym graniu. Ale całość musi działać, współgrać, a mamy tu zlepek mechanik i mnóstwo "rzeczy do robienia". Ciężka robota dla autorów. Zdecydowanie bliżej mi do recenzji prototypu przez Gambita niż, cyt... mimo iż wybieramy tą samą drogę, którą już szliśmy, to nie oznacza, że spotkają nas te same przygody...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Bez regrywalnosci to ta gra klapnie mocno. Niby ma wystarczyć na wiele godzin ale solo pewnie kampania pęknie między 10 a 15. Przez downtime nie wyobrażam sobie grać w więcej jak 2 osoby. Patrząc na to ile w tej grze jest z euraskow to wierzę w to że o ile czas pozwoli to będzie sens w to grać więcej jak raz. Tutaj mamy jednak sporo z sandboksa i potrzebne zasoby możemy zdobyć w więcej jak jednym miejscu. Historia też ma nie być całkiem liniowa tylko oferować równolegle ścieżki. Pod kątem regrywalnosci to całkiem coś innego niż 7th Continent gdzie poznając klątwę i miejsca wiemy już jak przejść drugi raz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pawianlsm »

Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: polwac »

Dużo lepiej system walki wygląda teraz. Głównie na to liczyłem, że postarają się poprawić ten aspekt gry i z tą nadzieją wsparłem ten projekt.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: keldorn »

Tez ogladnalem dokladnie system nowej walki i jest duzy plus. Nie wszystkie zdolnosci na kartach zostaja, ale za to obrazenia sa czytelniejsze i fajniej robic zwiazane z tym kombosy :) tutaj duzy plusik dla nich :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Mi właśnie wydają się mniej czytelne. Wcześniej były 3 dmg no to 3 a teraz są czerwone ikonki które są mniej widoczne. Wogole moim zdaniem karty są mniej schludne. Ale ogółem zmiany na plus.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: vikingowa »

No i ruszył Pledge Manager... Wsparłam bezpiecznie za małą kwotę żeby mieć jeszcze czas przemyśleć czy to gra dla mnie i (przede wszystkim) czy jestem w stanie tak długo czekać. No i nadal nie wiem... Gram tylko solo i TG wydaje się dla mnie perfekcyjną grą ale potrzebuję chyba mocnego kopa żeby wcisnąć ten przycisk i kupić Excalibura :lol:
Jakie Pledges wy wybraliście?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: polwac »

Core. Po ostatnich zmianach w mechanice walki jestem bardzo zadowolony, że wsparłem.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Mixthoor »

King + metalowe monety + towarzysze
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

A co dają towarzysze ?
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Al_Dente »

Dobre samopoczucie:) Nic funkcjonalnego w grze (core ma karty odpowiadające figurkom).
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Banan2 »

Al_Dente pisze: 07 mar 2019, 15:27 Dobre samopoczucie:) Nic funkcjonalnego w grze (core ma karty odpowiadające figurkom).
Żeby mieć dobre samopoczucie do kwadratu :) w PM można dokupić alternatywny zestaw figurek.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

vikingowa pisze: 07 mar 2019, 09:51 No i ruszył Pledge Manager... Wsparłam bezpiecznie za małą kwotę żeby mieć jeszcze czas przemyśleć czy to gra dla mnie i (przede wszystkim) czy jestem w stanie tak długo czekać. No i nadal nie wiem... Gram tylko solo i TG wydaje się dla mnie perfekcyjną grą ale potrzebuję chyba mocnego kopa żeby wcisnąć ten przycisk i kupić Excalibura :lol:
Jakie Pledges wy wybraliście?
Nie wspieranie nie zamyka opcji posiadania TG. Zawsze możesz kupić w sklepie wersję KS. Wiadomo drożej, ale przez ten czas warto się zastanowić, pojawią się pierwsze recenzje, rozgrywki, no i nie wydajesz teraz pieniędzy. Ja tak zrobię, ponieważ w prototypie i ogólnie w tym co widzieliśmy doszło do zmian, a lubię wiedzieć co dokładnie wspieram. Nie jestem do końca przekonany, więc przekładam decyzję na później.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Odradzam. Patrząc na Nemesis to zaplacisz ponad 2x tyle co w grupowce na KS za tą samą zawartość. Lepiej kupić teraz a jak się nie spodoba to sprzedasz z zyskiem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Mixthoor »

pavel pisze: 07 mar 2019, 18:52w tym co widzieliśmy doszło do zmian, a lubię wiedzieć co dokładnie wspieram.
Co piątek mamy Live Streaming z AR i co jakiś czas aktualizacje postępu prac z opisem wszelkich zmian. Można być informowanym na bieżąco.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

Mixthoor pisze: 07 mar 2019, 19:49
pavel pisze: 07 mar 2019, 18:52w tym co widzieliśmy doszło do zmian, a lubię wiedzieć co dokładnie wspieram.
Co piątek mamy Live Streaming z AR i co jakiś czas aktualizacje postępu prac z opisem wszelkich zmian. Można być informowanym na bieżąco.
Widziałem tylko film ze zmianą mechaniki walki, co jest na plus. Możesz zdradzić jak finalnie wyglądają karty walki, dyplomacji, czy mają tą "ramkę ściemniającą" czy są same ikony są zmienione od tego co było pokazane na zdjęciach w kampanii? Ikonografia powinna być przejrzysta na kartach i intuicyjna. To są spore zmiany z tego co widziałem poprzednio.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Lukić »

No to mamy chyba pierwszy filmik z nową dyplomacją na Rolling Solo. Wydaje mi się jednak, że on jednak nie do końca gra poprawnie. Mam wrażenie, że pomija niektóre efekty kart.

https://youtu.be/udZ5301EvoA
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Arek001 »

Kiedy zamknięcie PM?
ODPOWIEDZ