Niepodległa (Jan Madejski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Al_Dente
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Niepodległa (IPN, Jan Madejski)

Post autor: Al_Dente » 12 cze 2019, 21:31

Też :) I pomyślałem że z pewnością napisał hurtowo, ale i tak ujął mnie tym że jako obcokrajowiec kupił Niepodległą, dlatego stwierdziłem że spróbuję mu pomóc:)

Awatar użytkownika
Flank3r
Been thanked: 1 time

Post autor: Flank3r » 13 cze 2019, 21:14

Al_Dente pisze:
12 cze 2019, 21:31
Też :) I pomyślałem że z pewnością napisał hurtowo, ale i tak ujął mnie tym że jako obcokrajowiec kupił Niepodległą, dlatego stwierdziłem że spróbuję mu pomóc:)
Ja wymieniłem z nim kilka wiadomości bo dopytywał się o kilka kwestii z instrukcji i też miałem plan by w ciągu kilku dni przetłumaczyć ten skrót zasad z BGG. Myślę, że bardzo by mu pomogło w tłumaczeniu całej instrukcji zaawansowanej.

A tak z innej beczki... ktoś coś wie czy będzie w końcu druga edycja z poprawkami? Bo tam przewijał się ten temat wcześniej, ale ciekawi mnie jak ogólnie gra się sprzedała i czy nakład był jakiś niewielki, bo dosyć cicho o niej było, mimo że to chyba najbardziej wypasiona gra od IPN :(

Awatar użytkownika
stalker
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: stalker » 26 lip 2019, 16:16

Będzie w końcu druga edycja. Kończymy jej przygotowywanie do druku. Będzie dostępna jesienią (dość długi termin realizacji wynika z mnóstwa drewnianych elementów i specjalnych kości, na które trochę trzeba poczekać).

Na BGG i na naszej oficjalnej stronie o grze niebawem pojawi się instrukcja po poprawkach, których by nie było, gdyby nie pomógł nam przezacny WRS. Dziękujemy!

Kto chętny, może sobie do niej zajrzeć korzystając z tego łącza:
https://pamiec.pl/pa/edukacja/materialy ... lecia.html (pliki do pobrania są na dole strony)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!

Awatar użytkownika
Xfenix
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: Xfenix » 03 lis 2019, 16:10

Czy coś więcej wiadomo o 2 edycji? Jakieś terminy i ewentualne zmiany?

Awatar użytkownika
stalker
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: stalker » 03 lis 2019, 22:10

Łącze strony, z której można pobrać nową instrukcję znajduje się na powyżej.

Gra jest już w naszym magazynie i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia wszystkie formalności zakończymy i trafi do sprzedaży. Powinna być szansa ją jeszcze kupić przed Bożym Narodzeniem :)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 215 times
Been thanked: 44 times

Post autor: Gromb » 03 lis 2019, 22:31

To ja poproszę o link do drugiej edycji, gdzie można ją zakupić. Nie chcę kupić przez pomyłkę pierwszej edycji.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Awatar użytkownika
Flank3r

Re: Niepodległa (Jan Madejski)

Post autor: Flank3r » 07 lis 2019, 13:19

Ja chciałbym się dowiedzieć od innych grających jaką mają strategię wygrywającą. Oczywiście w wariancie zaawansowanym.
Do tej pory udało mi się chyba wygrać tylko z dwa razy na około 10 rozgrywek. Z czego nie wiem jak ale raz gdy grałem na cztery osoby, szło nam aż za łatwo (tory zgody narodowej i polityki zagranicznej wymaksowane + na każdym polu minimum jeden żeton niepodległości).
Grając to mamy jako priorytet tory zgody narodowej i polityki zagranicznej (by znaczniki się przynajmniej spotkały) oraz zapełnienie żetonami z orzełkiem obszaru Królestwa Polskiego. Gdy w miarę uda nam się to opanować, to staramy się czyścić z planszy jak najwięcej żetonów Rosji/Sowietów. Koniec końców praktycznie zawsze nam brakuje żetonów Państw Centralnych do dokładania w trakcie gry i mimo, że udaje nam się wejść do rundy finałowej to nie dajemy rady wypełniać wszystkich misji. Zdaje sobie sprawę, że nie powinniśmy odpuszczać Państwom Centralnym ale po prostu nie jesteśmy w stanie w miarę sensownie czyścić żetonów przeszkód jednocześnie na zachodzie jak i wschodzie :(

Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: WRS » 07 lis 2019, 19:44

Realizuj jak najwięcej misji (nawet kosztem kar), by przewinąć całą talię misji. Zauważ, że na torze międzynarodowym masz możliwość zdjęcia 1/2/4 żetonów. Jeśli zostawisz misję, która obniża poparcie międzynarodowe, to możesz taki bonus ponownie aktywować.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję

Awatar użytkownika
bogas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 47 times

Post autor: bogas » 08 lis 2019, 11:04

A ja mam pytanie jakie zmiany zaszły w instrukcji 2 ed. w stosunku do 1 ed. Zmiany dotyczą jedynie bardziej klarownego wyjaśnienia reguł czy są jakieś zmiany w mechanice?

Awatar użytkownika
stalker
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: stalker » 08 lis 2019, 20:07

Mechanika nie uległa zmianie. Po prostu wszystko wyłożono w instrukcji bardzo dokładnie, dodano brakujące opisy różnych ikonek, wyjaśniono kilka nieścisłości, posprzątano i zrobiono jeszcze jedną porządną korektę.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający

Post autor: Gromb » 08 lis 2019, 20:14

Czy karty uległy zmianie, a jeżeli tak, czy można gdzieś nabyć poprawione, nawet odpłatnie? Portal games udostępnia karty z erratami za przysłowiowy grosz :wink: Ale to Portal games, IPN może mieć inne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
bogas
Użytkownik wspierający

Post autor: bogas » 08 lis 2019, 20:35

stalker pisze:
08 lis 2019, 20:07
Mechanika nie uległa zmianie. Po prostu wszystko wyłożono w instrukcji bardzo dokładnie, dodano brakujące opisy różnych ikonek, wyjaśniono kilka nieścisłości, posprzątano i zrobiono jeszcze jedną porządną korektę.
Super. Co prawda nie pamietam żebym miał jakieś zagwozdki co do zasad, ale też za mało grałem żeby wszystko przerobić.

Awatar użytkownika
stalker
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: stalker » 09 lis 2019, 11:03

Na jednej karcie jest tylko uzupełnione oznaczenie, że żetony bolszewickie należy wstawić w różnych obszarach. Nie jest to zmiana mechaniczna — po prostu uściślenie. Od strony wszystkich wartości karty są takie same.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający

Post autor: Gromb » 03 gru 2019, 17:04

Czy drugie wydanie Niepodległej jest już dostępne w sklepach i jak je rozpoznać?

Awatar użytkownika
maciejo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Post autor: maciejo » 03 gru 2019, 22:16

stalker pisze:
08 lis 2019, 20:07
Można gdzieś pobrać poprawioną instrukcję ?

Awatar użytkownika
bogas
Użytkownik wspierający

Post autor: bogas » 03 gru 2019, 22:59

Tak. Kilka postów wyżej stalker pisał:
stalker pisze:
Na BGG i na naszej oficjalnej stronie o grze niebawem pojawi się instrukcja po poprawkach, których by nie było, gdyby nie pomógł nam przezacny WRS. Dziękujemy!

Kto chętny, może sobie do niej zajrzeć korzystając z tego łącza:
https://pamiec.pl/pa/edukacja/materialy ... lecia.html (pliki do pobrania są na dole strony)

accounter
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Post autor: accounter » 07 gru 2019, 22:01

Gromb pisze:
03 gru 2019, 17:04
Czy drugie wydanie Niepodległej jest już dostępne w sklepach i jak je rozpoznać?
Chyba wszystkie na ceneo, jak się wczytać, to wydanie drugie:

https://www.taniaksiazka.pl/gra-niepodl ... aign=other
https://www.ksiazkomat.pl/gra-niepodleg ... 72291.html
https://avalon.pl/niepodlegla-p1738211
https://www.bee.pl/gra-niepodlegla-w-2_p1354821.html
https://allegro.pl/oferta/niepodlegla-8729820319
albo rok wydania 2019 też chyba dowodzi ale w mniejszym stopniu:
https://inverso.pl/edukacyjne-2/p-niepo ... medium=cpc

ODPOWIEDZ