Gry Johna Coveyou / Genius Games: Covalence, Cytosis, Peptide, Ion, Virulence

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Gry Johna Coveyou / Genius Games: Covalence, Cytosis, Peptide, Ion, Virulence

Post autor: Paskudnik »

Dobra wiadomość dla fanów gier Johna Coveyou (Genius Games): pojawił się ich dystrybutor w Polsce, więc gry można zamawiać przez internet:

Simplicatus.Games

a kto wie, może i nawet gry zostaną wydane w naszym języku - tylko to trochę kosztuje, więc będzie musiało potrwać.

W każdym razie - w sobotę na Planszówkach Na Narodowym udało mi się uzupełnić kolekcję o brakujące w niej tytuły: Cytosis, Covalence, Virulence oraz Peptide, które w tzw. międzyczasie doczekało się nowego wydania w zupełnie nowej szacie graficznej (sami oceńcie, czy lepszej, czy gorszej):
Spoiler:
Jest nadzieja, że gry trafią do "normalnych" sklepów. A w czeluściach ich magazynu można dorwać też Subatomic i Ion

Przy okazji, fajnym zaskoczeniem dla mnie było odkrycie, że grafiki do większości gier robił nasz rodak, Tomasz Bogusz - moim zdaniem te grafiki to kawał naprawdę świetnej roboty i gratuluję mu dostania się do bardzo wąskiej grupy grafików, którzy nie ssą ;)

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami po rozgrywkach oraz dyskusji ogólnej :)


P.S. Za mój zestaw 4 gier ("Genius Pack") zapłaciłem 290 zł, czyli 128 za Cytosis i po ~54 zł za mniejsze gry - to spora oszczędność w stosunku do normalnych cen tych gier (Cytosis ok. 200 i ~90 za pozostałe). Więc można trochę zaoszczędzić zamawiając więcej sztuk.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Gry Johna Coveyou / Genius Games: Covalence, Cytosis, Peptide, Ion, Virulence

Post autor: yNidhogg »

Gdzie jest to 'przez internet' gdybym chciał zamówić jakiś tytuł? Może to przez późną porę, ale nie widzę opcji 'zamów' ...
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry Johna Coveyou / Genius Games: Covalence, Cytosis, Peptide, Ion, Virulence

Post autor: Paskudnik »

yNidhogg pisze: 07 gru 2018, 04:38 Gdzie jest to 'przez internet' gdybym chciał zamówić jakiś tytuł? Może to przez późną porę, ale nie widzę opcji 'zamów' ...
Nie ma - trzeba do nich pisać jakoś na ten profil i ufam, że to zadziała, bo tylko taki kontakt dostałem na wizytówce. Przy ewentualnym zakupie polecam powołać się na ceny z PNN - domyślnie było 10% (Cytosis 192 zł, mniejsze gry po 80 zł), a przy większej liczbie tytułów powinno być jeszcze więcej rabatu.
Niestety normalnego sklepu internetowego nie mają...

Aha, oni fizycznie mieszczą się w okolicy Atrium / Warszawa, ul. Jana Pawła II - podejdę tam w wolnej chwili i zbadam.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ