Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: wirusman »

I mnie kupili. Szlak by to trafił.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Ciekawe czy starczy kopii dla wszystkich. Angielski druk pokryje 20% zapotrzebowania zgłoszonego przez sklepy..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Rigidigi »

Skąd takie dane?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4628
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1938 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: warlock »

Rigidigi pisze: 20 sty 2019, 23:17 Skąd takie dane?
https://stonemaiergames.com/an-open-let ... ier-games/
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Katia »

brazylianwisnia pisze: 20 sty 2019, 22:32 Ciekawe czy starczy kopii dla wszystkich. Angielski druk pokryje 20% zapotrzebowania zgłoszonego przez sklepy..
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pewnie zrobią dodruk. A jak nie, to trudno, wydam pieniądze na coś innego. :D
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Dodruki angielskiej wersji to już są 2 zaplanowane.. Polskiej wersji problemem może wogole nie dotyczyć bo o grze nie jest jakoś super głośno.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Katia »

brazylianwisnia pisze: 21 sty 2019, 00:41 Dodruki angielskiej wersji to już są 2 zaplanowane.. Polskiej wersji problemem może wogole nie dotyczyć bo o grze nie jest jakoś super głośno.
To w sumie w czym problem? :D
3trolle - 6%
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: wirusman »

Widzę, że karty w koszulkach raczej nie wejdą do insertu.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3356
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: seki »

wirusman pisze: 21 sty 2019, 16:52 Widzę, że karty w koszulkach raczej nie wejdą do insertu.
Okaże się po zakupie. Z dyskusją czy insert pomieści karty w koszulkach proponuje się wstrzymać. Teraz to zbędne gdybanie.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: wirusman »

seki pisze: 21 sty 2019, 17:45
wirusman pisze: 21 sty 2019, 16:52 Widzę, że karty w koszulkach raczej nie wejdą do insertu.
Okaże się po zakupie. Z dyskusją czy insert pomieści karty w koszulkach proponuje się wstrzymać. Teraz to zbędne gdybanie.
Taki temat zarzucił mi się podczas oglądania zasad na kanale grAludka. A sam jestem zapisany na grupową zbiórkę na koszulki.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Nidav »

Muszę przyznać, że chyba pierwszy raz hype na jakąś grę i mnie pochłonął - nawet zamówiłem egzemplarz w przedsprzedaży, co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło :D

Jeden temat na BGG i recenzja Dice Tower zaczęły mnie zastanawiać, czyby nie dało się jakoś ogarnąć zamienników na kostki akcji. Gra wygląda prześlicznie i aż chciałoby się, żeby te kostki nie były tylko kostkami, a czymś bardziej nadającym klimatu, przykładowo meeplami ptaków. Jeden z użytkowników BGG wymyślił coś takiego - https://boardgamegeek.com/image/4508727/rangerrob24 - pomalowane drewniane ptaki z gry Flock. Niemniej farbek do czegoś takiego nie mam, więc się nawet porywać na coś takiego nie będę, chociaż sama gra droga nie jest i nawet można byłoby takie niepomalowane ptaki wykorzystać. Zastanawiam się jednak czy w ogólnie dałoby się znaleźć sensowną alternatywę, żeby grało się jeszcze przyjemniej. Przeszukałem już nawet internety w poszukiwaniu guzików w kształcie ptaków, ale nic bardziej satysfakcjonującego znaleźć nie mogłem.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: wirusman »

Znając originalnego wydawce, ma już zestaw upiekszajacy grę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Kostki wyglądają spoko. Lubie odpimpowane gry ale kostki jako znaczniki akcji to idealne rozwiązanie i wszystko inne to by była przesada.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Lolas »

wirusman pisze: 21 sty 2019, 22:38 Znając originalnego wydawce, ma już zestaw upiekszajacy grę.
Co prawda nie wydawca, a Meeple Source ale jednak pierwszy zestaw upiększający już jest:
https://www.meeplesource.com/proddetail ... panUpgrade
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: bogas »

Nidav pisze: 21 sty 2019, 18:39 Muszę przyznać, że chyba pierwszy raz hype na jakąś grę i mnie pochłonął - nawet zamówiłem egzemplarz w przedsprzedaży, co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło :D
No jest to chore, bo ja jeszcze gry nie widziałem na oczy, a już czekam na dodatek z ptakami Europy :shock:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Marx »

Zamówione, bo tematyka mnie kupiła zupełnie... z wiekiem uciekam od ludzi w stronę przyrody i natury :lol: :lol: Natomiat widzę na BGG ocenę 8,4, choć rozumiem że to nota napompowana hype'em, bo gra jeszcze nie dotarła do graczy?

Druga kwestia, jakież to znowu ptaki Europy? :)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Nidav »

Gra już miała premierę w styczniu, niestety tylko po angielsku. Reszcie świata niestety przyjdzie poczekać do marca, żeby w końcu poprowadzić rezerwat ;) Niemniej jak się popatrzy na opinie, recenzje itp. to pokrywa się to z oceną.

Wydawnictwo już zapowiedziało, że najprawdopodobniej w tym roku będzie dodatek, w którym znajdą się ptaki z innych regionów świata. I podobnie jak bogas - gry na oczy nie widziałem, ale się jaram i czekam :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Marx »

Najlepszy hype, to hype popremierowy :-))))

Co do tych meepli,
to na stronie producenta http://www.gorema.pl/pionki-do-gry.html znalazłem coś takiego:
Spoiler:
Natomiast na 100% rózne duperele znajdziesz też na Aliexpress, swego czasu plastikowe flaszeczki, ciasteczka, torciki i filizanki kawy szukalismy do GAH.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Nidav »

Na tę stronę też już wpadłem i nawet mają jeszcze jedne meeple ptaków, które ładniej wyglądają. Ale obawiam się, że wyprodukowanie 40 takich meepli może być relatywnie zbyt drogie. O Aliexpress nie myślałem, także dziękuję Ci bardzo za pomysł - poszukam, chociaż wpierw muszę wpaść na pomysł co tam wpisać :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: bogas »

Marx pisze: 22 sty 2019, 10:41 Druga kwestia, jakież to znowu ptaki Europy? :)
Jak już wspomniał Nidav są już zapowiedziane dodatki, bo w grze podstawowej są przede wszystkim ptaki występujące w Ameryce Płn.

EDIT: na "jutube" pojaiwł się opis zasad po polsku, ale co ciekawsze z informacją jakoby gra miała być już 8 marca w sklepach (tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=E2k1wiIWqyg )
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

No przecież 8go marca jest premiera w PL.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: bogas »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2019, 11:49 No przecież 8go marca jest premiera w PL.
A to przepraszam, ale nie słyszałem. Jeszcze parę dni temu ktoś pytał o to Rebel w ich wątku i nie widziałem odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Marx »

Nidav pisze: 22 sty 2019, 11:17 Na tę stronę też już wpadłem i nawet mają jeszcze jedne meeple ptaków, które ładniej wyglądają. Ale obawiam się, że wyprodukowanie 40 takich meepli może być relatywnie zbyt drogie. O Aliexpress nie myślałem, także dziękuję Ci bardzo za pomysł - poszukam, chociaż wpierw muszę wpaść na pomysł co tam wpisać :)
Te ptaszki były w sprzedazy na mepel, być może można domówić jak się zakręcisz.

A z ali to tak na szybko:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: tomb »

Jestem ciekaw, czy pogłoski o kartach z nowymi ptakami się potwierdzą. Wolałbym, żebyśmy doczekali się dużego rozszerzenia z ptakami Europy, niż żeby to była reszta świata. Jeśli się zabiorą za cudaki z np. Amer. Płd. albo Australii to w życiu się nie doczekamy kukułki albo dropia.

Gra zamówiona. Czekam i czekając przeglądam karty wrzucone do netu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Nidav »

Akurat to nie są pogłoski, a potwierdzone informacje od samego Jamey'a Stegmaiera na BGG ;)
Sam, it's been designed, but playtesting is still underway (as is the substantial art), so it'll be a while before it's ready. But yeah, we finished everything for the core game way back in the spring (that's when it went into production), so Elizabeth took a break, and then I invited her to return and work on an expansion a little while ago. She is EXCELLENT at designing unique cards, so even after the 170 bird cards in the base game, you're in for a treat in the first expansion.
Dodatkowo w newsletterze wydawcy można zobaczyć na jakim etapie jest przygotowanie dodatku -https://stonemaiergames.com/e-newsletter/

Ciężko na razie zakładać co będzie w tym dodatku poza nowymi kartami i czy będą to ptaki z jednego regionu czy z różnych, niemniej też jeśli czepiać się słówek, to Jamey napisał "in the first expansion", zatem można domniemywać, że może być nadzieja na drugi i kolejny i jeszcze jeden :D Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
ODPOWIEDZ