Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: EsperanzaDMV »

lacki2000 pisze: 08 sty 2020, 01:40
EsperanzaDMV pisze: 07 sty 2020, 23:26Natomiast wracając do tematu różnych rewersów, oto zdjęcie by zobrazować o jakiej różnicy mówimy
Nie widać obrazka, no i lepiej obrazki wstawiać w spojler.
Kurcze, dziwna sprawa, "u mnie działa" :D . To wklejam jeszcze raz, tym razem w spoiler, o jakiej różnicy w rewersach mowa:
Spoiler:
Co do wygiętych kart, to moje są wygięte w łuk po szerokości (ten krótszy bok, na dole i górze karty, jest wygięty). Aczkolwiek wolę trwałe, grube i lekko wygięte karty niż za cienkie, których krawędzie niszczą się po kilku tasowaniach ;)
jrz8888 pisze: 08 sty 2020, 08:00 W czym tkwi fenomen tej gry?
Czy ta gra mogłaby zachwycić mnie i moją żonę przy grze we dwoje?
Generalnie nasza kolekcja składa się z gier zaawansowanych.
My z żoną gramy najczęściej we dwójkę i ona uwielbia Na skrzydłach. Na co dzień gramy też w cięższe tytuły (typu Zamki Burgundii, Lorenzo, Terraformacja Marsa etc.), a Na skrzydłach zachwyciło ją... wyglądem i tematem. Jak graliśmy pierwszych kilka partii w podstawkę, to czytaliśmy dosłownie całą kartę - nazwę ptaka, wygląd, umiejętność, rozpiętość skrzydeł, no i przede wszystkim ciekawostkę :D I teraz wróciliśmy do tego przy okazji dodatku. A sama gra też nie jest nudna, trzeba podjąć trochę decyzji które ptaki chcemy zagrać, w jakiej kolejności, gdzie, za co, jakie akcje potrzebujemy by je zagrać etc. No i ta wieża do kości! :D Także uważam, że możesz być pewny, że ta gra zachwyci żonę :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: bogas »

EsperanzaDMV pisze: 08 sty 2020, 12:27 Co do wygiętych kart, to moje są wygięte w łuk po szerokości (ten krótszy bok, na dole i górze karty, jest wygięty). Aczkolwiek wolę trwałe, grube i lekko wygięte karty niż za cienkie, których krawędzie niszczą się po kilku tasowaniach ;)
No dokładnie to miałem na myśli ;) Czyli jak karta leży na stole to dłuższe boki do niego przylegają, a krótsze tworzą łuk. Nie ma opcji, aby to było wynikiem tasowania. Niestety okazuje się, że w drugą stronę to też nie działa i tasowanie tego nie naprostuje raczej. No i też wolę takie karty jak ty, ale wolałbym i trwałe i jednak proste (co jest, jak pisałem, do zrobienia).
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: lacki2000 »

A u mnie to wygląda tak:
Spoiler:
Kto zgadnie, które karty są z dodatku?

Odpowiedź:
Spoiler:
I chyba nie są aż tak mocno wygięte. Niektóre na 1mm, ale większość mniej (0.5mm?), niektóre płaskie.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Manietu »

A czy jest szansa, by podstawkę i dodatek zmieścić w jednym pudełku w miarę sensowny sposób?
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 39 times
Been thanked: 138 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: olocop »

Ja jedno pudełko na żetony i nowy podajnik na karty zostawiłem w pudełku dodatku, a wszystkie karty ptaków wsadziłem do tego z podstawki. Karty celów umieściłem w woreczku i wszystko się zmieściło. Dwa podajniki się nie zmieszczą, jeśli chce się pozostawić domek-karmnik.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: EsperanzaDMV »

lacki2000 pisze: 08 sty 2020, 13:27 A u mnie to wygląda tak:
Spoiler:
Kto zgadnie, które karty są z dodatku?
No to super... czyli "Na skrzydłach" to kolejna gra, przy której właściciele pierwszej edycji mają problem... :? I faktycznie, karty z dodatku nie dość, że mają ten sam rewers co te z dodruku podstawki, to są też mniej wygięte od tych z mojej podstawki (z pierwszej edycji)... Echhhhhh...
Podsumowując, właściciele pierwszego druku mają:
1) Karty z innymi rewersami w porównaniu do tych z dodatku
2) Wygięte karty (?)
3) Błędy na kartach (sam wciąż czekam na poprawione karty, które obiecał Rebel)
Manietu pisze: 08 sty 2020, 13:41 A czy jest szansa, by podstawkę i dodatek zmieścić w jednym pudełku w miarę sensowny sposób?
Jeśli jakimś cudem uda Ci się upchnąć wszystkie karty (te z podstawki i te z dodatku) w jednym podajniku, to jest to do zrobienia. U mnie w pudełku od dodatku znajduje się już tylko drugi podajnik z połową kart, cała reszta jest w pudełku od podstawki. Albo tak jak pisałem wcześniej, na BGG pisali że można wyjąć wieżę do kości i zamiast niej umieścić drugi podajnik z kartami, ale chyba nikt nie bierze takiej opcji na poważnie :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Mozna nawet zmiescic dwa podajniki do podstawki. Trzeba tylko pozbyc sie wiezy na kosci.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: tomb »

Lothrain pisze: 08 sty 2020, 12:20 Grałem tylko w polską wersję, więc ten smaczek mnie ominął. Ale po prawdzie w głowie zostaje mniej więcej tyle samo :)
Puszczyk kreskowany, też gram w polską wersję. Ale zgoda, że wartość edukacyjna jest dość symboliczna - choć... moja żona przy pierwszej partii po rozdaniu pierwszych kart z rozżaleniem stwierdziła, że szkoda, iż gatunki ptaków są fikcyjne, bo nie ma czegoś takiego jak dzięciur. Szybka wizyta telefonem w internecie i wątpliwości rozwiązane. Być może przy kolejnej okazji moje kochanie przyjmie ten wyraz z mniejszym zaskoczeniem, a może nawet błyśnie przed koleżankami na jakimś babskim wieczorku. (żart)


Co do rewersów kart to oba pudełka mam kupione w przedsprzedaży pierwszego druku i koszulki kart ptaków są niemal identyczne. Piszę niemal, bo przy ultrauważnym spojrzeniu można dostrzec miniminiróżnice w odcieniach kolorów. Bez znaczenia przy grze.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: MihauMihau »

Wiecie może czy Swift-Start Promo Pack (https://bgg.cc/boardgameexpansion/29083 ... promo-pack) jest dorzucony do printu który jest aktualnie w naszych sklepach (ostatni polski dodruk jest chyba z września)?

Na BGG widzę taką adnotację:
From the 7th printing on, the base game box includes Wingspan: Swift-Start Promo Pack.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: EsperanzaDMV »

Nie jest dorzucony do żadnego printu obecnego na polskim rynku (były dwa). Jedyna opcja go na ten moment dostać, to zamówić bezpośrednio od SMG... co jest bez sensu, bo koszt dostawy jest dwukrotnie droższy od samej promki. Aczkolwiek mimo iż w 2019 Rebel pisał, że nie ma w planach wydania tego minidodatku, to niedawno w wątku wydawnicznym napisali "To się może zmienić... 8) "... Link
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: bogas »

EsperanzaDMV pisze: 21 sty 2020, 19:36 Aczkolwiek mimo iż w 2019 Rebel pisał, że nie ma w planach wydania tego minidodatku, to niedawno w wątku wydawnicznym napisali "To się może zmienić... 8) "... Link
Taaaa. Jak na razie to nawet nie ma tych poprawionych kart, co niby miały być :roll: W takim tempie to marnie to widzę.
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: MihauMihau »

EsperanzaDMV pisze: 21 sty 2020, 19:36 Nie jest dorzucony do żadnego printu obecnego na polskim rynku (były dwa). Jedyna opcja go na ten moment dostać, to zamówić bezpośrednio od SMG... co jest bez sensu, bo koszt dostawy jest dwukrotnie droższy od samej promki. Aczkolwiek mimo iż w 2019 Rebel pisał, że nie ma w planach wydania tego minidodatku, to niedawno w wątku wydawnicznym napisali "To się może zmienić... 8) "... Link
Dzięki! Zamówiłem właśnie podstawkę i byłem ciekaw czy w Rebelowych printach też się to znajduje, ale trudno. Jakoś przeżyję, a nuż kiedyś się pojawią.

To teraz byle te poprawione karty były :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: EsperanzaDMV »

MihauMihau pisze: 22 sty 2020, 00:10Dzięki! Zamówiłem właśnie podstawkę i byłem ciekaw czy w Rebelowych printach też się to znajduje, ale trudno. Jakoś przeżyję, a nuż kiedyś się pojawią.

To teraz byle te poprawione karty były :)
Jeśli dopiero co zamówiłeś podstawkę, to będziesz miał w pudełku podstawki już od razu karty bez błędów. Błędne karty dotyczą pierwszego druku gry, drugi (i każdy przyszły) zawiera już wszystkie karty poprawnie wydrukowane.
Osobną kwestią jest dodatek - na jednej karcie brakuje informacji o rozpiętości skrzydeł danego ptaka. Zapewne zostanie to naprawione przy okazji kolejnego druku dodatku (jeśli takowy się pojawi, ale zapewne tak).
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: MihauMihau »

EsperanzaDMV pisze: 22 sty 2020, 12:53
MihauMihau pisze: 22 sty 2020, 00:10Dzięki! Zamówiłem właśnie podstawkę i byłem ciekaw czy w Rebelowych printach też się to znajduje, ale trudno. Jakoś przeżyję, a nuż kiedyś się pojawią.

To teraz byle te poprawione karty były :)
Jeśli dopiero co zamówiłeś podstawkę, to będziesz miał w pudełku podstawki już od razu karty bez błędów. Błędne karty dotyczą pierwszego druku gry, drugi (i każdy przyszły) zawiera już wszystkie karty poprawnie wydrukowane.
Osobną kwestią jest dodatek - na jednej karcie brakuje informacji o rozpiętości skrzydeł danego ptaka. Zapewne zostanie to naprawione przy okazji kolejnego druku dodatku (jeśli takowy się pojawi, ale zapewne tak).
Dzięki za informację, myślałem że w drugim druku podstawki też były jeszcze jakieś błędy na kartach. Dodatku jeszcze nie zamówiłem, ale w takim razie pewnie się wstrzymam.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: lacki2000 »

MihauMihau pisze: 22 sty 2020, 15:28Dodatku jeszcze nie zamówiłem, ale w takim razie pewnie się wstrzymam.
Dodatek, który urozmaica podstawkę, nie wart jest zwlekania z zakupem z powodu jednego ptaka :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: MihauMihau »

lacki2000 pisze: 22 sty 2020, 17:05
MihauMihau pisze: 22 sty 2020, 15:28Dodatku jeszcze nie zamówiłem, ale w takim razie pewnie się wstrzymam.
Dodatek, który urozmaica podstawkę, nie wart jest zwlekania z zakupem z powodu jednego ptaka :)
To prawda, ale chcę najpierw i tak przetestować podstawkę czy mi podejdzie :)
A na horyzoncie już Oceania!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: EsperanzaDMV »

Tak jak kolega powyżej już zauważył, ogłoszono drugi dodatek, dotyczący ptaków Oceanii (konkretnie Australii i Nowej Zelandii). Na razie tylko jedna grafika:
Spoiler:
Due to the sheer number of birds affected by the Australian wildfires, Stonemaier Games announced early that the next expansion for Wingspan will focus on the region of Oceania. Sign up here to be notified first when the Oceania expansion preorder launches later in 2020
Link
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: MihauMihau »

W akcji charytatywnej (1$ za każdego zapisanego do 22 stycznia na newsletter o nowym dodatku Oceania) SM przekazał $7,439 USD ($10,834 AUD) australijskiej fundacji. Miło.

Z innych ciekawostek, zauważył ktoś też ten (poniekąd zabawny) błąd na jednej z kart podstawki:
Na karcie "Lelczyk mały" ciekawostka na dole karty mówi: "Leszczyki są aktywne o świcie i zmierzchu (...)" ;)
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: dawid »

Podczas pobytu w Nowej Zelandii udzieliła mi się troszkę ichniejsza fascynacja ptactwem i ochroną nowozelandzkich gatunków endemicznych. Przyznam, że dla mnie dodatek Oceania to strzał w 10. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem Wingspan. Teraz to wręcz obowiązek :-)
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: trx89 »

Przymierzam się do pierwszej rozgrywki w Na skrzydłach z fanowskim dodatkiem ptaki europy. Grał będę z rodzicami i nie chciałbym ich jakoś zniechęcić w pierwszej rozgrywce więc postanowiłem pozbyć się kart z negatywą interakcją jak niektórzy polecali. Tylko pytanie jak je najszybciej zlokalizować? Jest na to jakiś sposób (są jakoś oznaczone)? Czy muszę przeczytać teksty na wszystkich po kolei i przebrać?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Gatherey »

trx89 pisze: 14 lut 2020, 11:16 Przymierzam się do pierwszej rozgrywki w Na skrzydłach z fanowskim dodatkiem ptaki europy. Grał będę z rodzicami i nie chciałbym ich jakoś zniechęcić w pierwszej rozgrywce więc postanowiłem pozbyć się kart z negatywą interakcją jak niektórzy polecali. Tylko pytanie jak je najszybciej zlokalizować? Jest na to jakiś sposób (są jakoś oznaczone)? Czy muszę przeczytać teksty na wszystkich po kolei i przebrać?
A to nie jest tak, że w podstawce i tym oficjalnym dodatku nie ma żadnej negatywnej interkacji? Z tego, co kojarze, to jest dużo efektów pozytywnej interakcji, typu wszyscy dobierają kartę albo dostają surowiec.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: trx89 »

Gatherey pisze: 14 lut 2020, 11:33
trx89 pisze: 14 lut 2020, 11:16 Przymierzam się do pierwszej rozgrywki w Na skrzydłach z fanowskim dodatkiem ptaki europy. Grał będę z rodzicami i nie chciałbym ich jakoś zniechęcić w pierwszej rozgrywce więc postanowiłem pozbyć się kart z negatywą interakcją jak niektórzy polecali. Tylko pytanie jak je najszybciej zlokalizować? Jest na to jakiś sposób (są jakoś oznaczone)? Czy muszę przeczytać teksty na wszystkich po kolei i przebrać?
A to nie jest tak, że w podstawce i tym oficjalnym dodatku nie ma żadnej negatywnej interkacji? Z tego, co kojarze, to jest dużo efektów pozytywnej interakcji, typu wszyscy dobierają kartę albo dostają surowiec.
Hmmm, oglądałem recenzje i osoba recenzująca mówiła, że odłożyła karty z negatywną interakcją do pudełka przed rozgrywką. Ja grę mam od wczoraj i nie sprawdziłem jeszcze wszystkich kart więc ciężko mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 978 times
Been thanked: 433 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: KurikDeVolay »

Zignoruj je. Negatywnej interakcji jest tyle co kot napłakał. Graj wszystkimi kartami, na 99% nikt nie poczuje żadnego efektu "pokrzywdzenia".
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Nidav »

Ale przecież nie ma żadnych kart z negatywną interakcją. Sama autorka się wypowiadała w tym względzie, że projektując grę chciała, żeby interakcja była, ale tylko pozytywna. Za to autor fanowskiego dodatku uznał, że to właśnie mu się podoba, zaprojektował karty o podobnie pozytywnej interakcji (np. jeśli gracz po lewej stronie ma jakiś surowiec, to dobierz taki sam z puli ogólnej), więc ja nie kojarzę żadnej karty, która byłaby faktycznie negatywna. Chyba, że mnie ktoś oświeci i faktycznie coś mi umyka i jakieś takie karty istnieją.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: trx89 »

Nidav pisze: 14 lut 2020, 11:52 Ale przecież nie ma żadnych kart z negatywną interakcją. Sama autorka się wypowiadała w tym względzie, że projektując grę chciała, żeby interakcja była, ale tylko pozytywna. Za to autor fanowskiego dodatku uznał, że to właśnie mu się podoba, zaprojektował karty o podobnie pozytywnej interakcji (np. jeśli gracz po lewej stronie ma jakiś surowiec, to dobierz taki sam z puli ogólnej), więc ja nie kojarzę żadnej karty, która byłaby faktycznie negatywna. Chyba, że mnie ktoś oświeci i faktycznie coś mi umyka i jakieś takie karty istnieją.
Mówię między innymi o tej recenzji: https://youtu.be/W1RsY0fpguo?t=43 (zaczyna się w 43 sekundzie) i opieram się tylko na tym bo sam nie miałem okazji jeszcze zagrać, dopiero się przymierzam.
ODPOWIEDZ