Ragusa (Fabio Lopiano)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: jnowaczy »

Miałem okazje sprawdzić tetn tytuł, tymbardziej się cieszę bo miałem wesprzeć projekt i na szczęscie tego nie rozbiłem. Uwielbiam Euro ale ten tytuł mi totalnie nie podszedł. Zaznaczę ze grałem solo i było średnio fajnie. Podoba mi się ten sposób wykonywania akcji, jeden domek aktywuje trzy pola i sprawia, że surowce z tych trzech pól są dla nas dostępne. Surowców nie dostajemy a jedynie zaznaczamy dostęp do nich a im wiecej surowców jest w naszym zasięgu tym bardziej możemy sie rozbudowywać i punktować. Dodatkowo w obrębi jednej części miasta aktywując swój budynek aktywujemy również budynki innych. W opisie wszystko fajnie to wygląda ale w praktyce bawiłem się grając solo średnio.Jakoś nudnie, szybko uzyskałem przewage punktową którą bot nie był w stanie zniwelować. Podejrzewam ze z żywymi graczami ta gra pokazała by pazur. Instrukcja niby dobrze napisana ale z kilkoma szczegółami miałem wątpliwości. Ogólnie gra jest prosta, należy sie jednak zapoznać szczegółowo z budynkami w mieście by w pełni wykorzystać ich możliwości. Chętnie zagrał bym z kimś by ją dokładnie przetestować bo ma potencjał
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
falcomortale
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2018, 09:33
Has thanked: 1 time

Re: Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: falcomortale »

Gra działa bardzo dobrze dla 2, 3, 4, 5 graczy szybka i treściwa polecam mechanika pozwala pogłówkować. Wszyscy co zagrali są grą zachwyceni. W tym kalibrze nie ma lepszej.
ODPOWIEDZ