Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: thegammer »

Zbliża się koniec roku stąd nowy wątek na podsumowanie minionych 12 miesięcy. Wrzucajcie swoje TOP 10 gier, które w 2018 roku najczęściej gościły na Waszych stołach i najlepiej się przy nich bawailiście.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2018, 16:05 przez thegammer, łącznie zmieniany 3 razy.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: thegammer »

Moja topka - kolejność przypadkowa.

1. Lords of Waterdeep + dodatek - Nieprzerwanie od kilku lat. Wiele rozgrywek, także i w tym roku często lądowała na stole.
2. Warhammer Underworld: Shadespire + dodatki - gram regularnie od premiery jedna z gier, w którą poza Hive zagrałem najwięcej partii w tym roku. Przygotowanie własnego decku, figurki jak i sama rozgrywka daje mnóstwo przyjemności. Polecam sprawdzić - to naprawdę dobra gra przy której można zatrzymać się na dłużej.
3. Rokoko - tegoroczny przypadkowy zakup okazał się naprawdę strzałem może nie w 10 bo najlepszy workerplacement u nas to Lords of Waterdeep.
4. Obecność (Not Alone) - kolejna pozycja kupiona w tym roku, wyparła Sheriff of Nottingham, którego uważam za dobrą grę, ale jednak w “szeryfie” nie było tyle emocji i rozmów co tutaj. Naprawdę wyśmienita gra blefu, zarządzania ręką i dedukcji.
5. Clank! + dodatki - zakup 2017, tutaj nie ma co się rozpisywać. Nie przypuszczałem, że ta gra zagości na dłużej, proste zasady, wyciąganie “clanków” - kto grał ten wie.
6. Last night on earth + dodatki - gra o Zombie, która od kilku lat ląduje raz na jakiś czas na stole. Nie każdemu może odpowiadać klimat i losowość, ale wszystko zależy od podejścia i czego oczekujemy od gry. Przyjemna i lekka mechanicznie gra, z mocno odczuwalnym klimatem Zombie. Do przygotowania elementów gry zostali wynajęci aktorzy, których wizerunek został uwieczniony na zdjęciach kart. Wszystko spójne i trzyma klimat. Jedna uwaga dodatki - Growing Hunger jak dla mnie obowiązkowy najwięcej wnosi do gry, 3 pozostałe, mogłyby być zamknięte w jedno pudło - to tylko urozmaicenie. Sama podstawka + Growing Hunger uważam za wystarczające.
7. Battlelore 2ed + dodatki - grę posiadam od kilku ładnych lat wraz z dodatkami. IMO najlepsza implementacja C&C w jaką miałem przyjemność zagrać (WWII, Memoir, Bitwy Westeros) jednak Battlelore 2ed wygrał swoim klimatem. Jak dla mnie ta gra się nie starzeje - na horyzoncie jest The Edge - który może tutaj namieszać :)
8. Survive: Escape from Atlantis! - gra z negatywną interakcją. Na 2 jak i 5 działa bardzo dobrze, ale im więcej graczy tym lepiej. Rozgrywka szybka i płynna. Świetna gra - polecam.
9. Rój (Hive) - IMO najlepsza gra logiczna jaką często grywam poza szachami. Porównanie do szachów nie przypadkowe - proste zasady, ilość strategii i dylematów co i jak zagrać ogromna. Polecam. Tuż za Rojem seria GIPF - ale w tym roku było mało grane.
10. Crokinole - co tu pisać trzeba zagrać :)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2018, 13:22 przez thegammer, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: vinnichi »

Ten rok zaowocował dużymi zmianami w kolekcji, przede wszystkim coraz bardziej rozglądam się za startegicznymi/wojennymi tytułami. Gram rzadko więc tytuł na który poświęcam czas musi być wyjątkowy. W większości zostały gry wielogodzinne, po których rozgrywka zostaje w pamięci na długo. Ponieważ u mnie pozycja "najczęściej" i "najlepsza" nie idą w parze, podaję najlepsze gry które w tym roku poznałem.

Szczęśliwa Siódemka:
1. Wojna o pierścień – każda rozgrywka to inny scenariusz Władcy pierścieni. Lepszej gry nie ma :)
2. Space Empires 4x – rzutem na taśmę wskakuje wysoko bo nie podjerzewałem, że ta gra może mieć w sobie tyle możliwości i tak bardzo trafi w mój gust.
3. Cywilizacja poprzez wieki – w 2018 wróciła do kolekcji więc z czystym sumieniem ją tutaj wrzucę.
3. Polis - kolejna perełka poznana w tym roku. Każda akcja to mnóstwo myślenia jak najmniej wystawić czułe miejsca na atak przeciwnika.
4. Hands in the Sea – nowa odsłona Akrów śniegu, narazie Kartagina wydaje się nie do ugryzienia ale wiem że to kwestia czasu aż niebieskie padalce zaczną padać pod jedyną słuszną Rzymską stopą
5. Bitwa pięciu armii – niestety kolejna kobyłka w dodatku rywalizuje z Wojną, dlatego nie trafia na stół tak często jakbym chciał ale widzę jakie ma możliwości i postaram się jej nie pozbyć :-)
6. Projekt gaja – trochę wyparta przez powyższe tytuły ale to super euro jest.
7. Brass Birmingham - fajny następca poprzednika, potrzeba jeszcze ogrania ale skoro już pomalowałem beczułki to gra musi zostać w kolekcji :)

Na przyszły rok zapowiada się powrót na stół Zimnej wojny w wydaniu Phalanx i pewnie coś od GMT, ale narazie te powyższe tytuły to mnóstwo grania.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: dave8 »

1. Cywilizacja poprzez wieki
2. Vinhos
3. Brass Lancashire
4. Keyflower
5. Concordia
6. The Gallerist
7. Dominant Species
8. Robinson
9. Alchemists
10. Glass Road / In the year of the Dragon
Ostatnie dwie poznane wczoraj. Na razie zagrałem po 1 partii ale bardzo mi się podobało.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: Ardel12 »

Rok jeszcze się nie skończył, przez ostatnie 3 tygodnie ograłem wiele nowości i jeszcze trochę ich ogram, ale wyłączam grudzień z tej listy, by nie wrzucać tytułów, które mogą stracić po większej liczbie partii.
Kolejność przypadkowa.

1. Vinhos
2. Trickerion z rozszerzeniami z KS
3. The Gallerist
4. List Miłosny
5. Decrypto
6. Gloomhaven
7. Unlock 2
8. seria Exit
9. Legendary Marvel + dodatki
10. Legendary Encounter: Alien
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: Quba40 »

1. Horror w Arkham gra karciana
2. Dungeon Alliance
3. Legendary Encounters: The X-Files deck building game
4. Arctic Scavengers
5. Aeon's End
6. Posiadłość Szaleństwa 2ed
7. This War of Mine
8. Zaginiona Ekspedycja
9. Karciane Podziemia
10. Hero Realms
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: Gizmoo »

thegammer pisze: 22 gru 2018, 12:18 Zbliża się koniec roku stąd nowy wątek na podsumowanie minionych 12 miesięcy. Wrzucajcie swoje TOP 10 gier, które w 2018 roku najczęściej gościły na Waszych stołach i najlepiej się przy nich bawailiście.
Jak dla mnie, to trochę za mało precyzyjne (i za szerokie) kryterium wyboru pozycji do takiej listy. Lista wtedy staje się trochę bezcelowa, bo będzie mocno pokrywać się z top 10 wszech czasów. Jeżeli to zestawienie ma mieć jakiś pożytek ( i sens) to powinny być to moim zdaniem tytuły:

1) Wydane w roku 2018 (co jest najprostsze i najbardziej miarodajne).

albo:

2) Najczęściej grane w roku 2018 (tu wyłącznie dla tych którzy notują swoje rozgrywki).
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: vinnichi »

Zakładam że mają to być gry poznane w 2018, nie muszą być koniecznie wydane?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Nasze TOP 10 gier granych w 2018 roku.

Post autor: Gizmoo »

Patrząc na opublikowane już listy forumowiczów wiem, że nie znalazły się na nich wyłącznie gry poznane w 2018. ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: vinnichi »

To taka informacja między wierszami mówiąca o tym że w 2018 nie wyszło nic ciekawego :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: maciejo »

1.King od Tokyo
2. Catan
3.TWoM
4.LE Alien
5.LE Predator
6.WoW
7.Dice Masters
8.Phantom Leader
9.NH Hex
10.Wszelkiej maści solówki.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: Pisarka »

1. The castles of Burgundy - the dice game
2. Roll player
3. Dziedzictwo
4. Pandemic
5. Hostage Negotiator z dodatkami
6. Serce smoka (bga)
7. Istanbul - gra kościana
8. Reglamentacja
9. piątka (taka gra klasycznymi kartami)
10. inteligencja (aka - państwa-miasta) :mrgreen:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: feniks_ciapek »

Między "najczęściej" a "najlepiej" jest jak dla mnie trochę różnicy. Na wakacjach sporo grałem w lekkie tytuły, bo akurat byli do nich partnerzy.

Najczęściej (nie w kolejności):
1. Festiwal Lampionów
2. Carcassone
3. Azul
4. Terraformacja Marsa
5. Takenoko
6. Imperial Assault
7. Tash-Kalar
8. Pandemia Legacy Sezon 1 i 2
9. Sherlock Holmes Consulting Detective
10. Scythe

Najlepiej (też nie w kolejności):
1. X-Wing
2. Imperial Assault
3. Tyrants of the Underdark
4. Troyes
5. Twilight Imperium IV ed.
6. Lords of Hellas
7. Spirit Island
8. Battlestar Galactica
9. Tash-Kalar
10. Flatline

Short lista: Detective, Chronicles of Crime, Sid Meyer's Civilization, Tao Long, Small Star Empires, Sherlock Holmes Consulting Detective, Takenoko, Pax Renaissance, Ra, Tygrys i Eufrat.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: Gosiek »

Patrząc na liczbę rozgrywek, to zdecydowana przewaga krótkich gier i fillerów, i niewiele tych dłuższych i cięższych. Sporo grania w 2 osoby w tytuły niezajmujące całego wieczoru.

1. Sushi Go! - ulubiony przerywnik mojej ekipy planszówkowej
2. Jaipur - bardzo przyjemna dwuosobówka
3. Obecność - nasza ulubiona krótka gra na spotkania w większym gronie, każdy chce grać planetą i zeżreć kosmonautów
4. Światowy Konflikt (Coup) - szybki i fajny filler, tylko te paskudne grafiki w polskim wydaniu...
5. Eksplodujące Kotki - następny dobry przerywnik, tak brzydki graficznie, że aż piękny ;)
6. Gejsze - klasyk na szybkie dwuosobowe granie
7. 7 Cudów Pojedynek - gdy w dwie osoby chcemy pograć w coś ciut bardziej skomplikowanego
8. Tajniacy Duet - jeszcze jeden lubiany duwosobowy drobiazg, chociaż w skojarzeniach się nie za bardzo dogadujemy :D
9. O mój zboże/Wybuchowa mieszanka/Wiek pary - remis w rozegranych partiach, z tego zestawu najciekawszy i najchętniej grany był Wiek pary - świetna zabawa w budowanie silniczków.
10. Tu byłaby zbyt długa lista ex aequo, więc wyróżnienie dostają Lords of Waterdeep i Patchwork.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: Gizmoo »

Wprawdzie rok się jeszcze nie skończył, a na święta planuję intensywne granie, ale przejrzałem swoje zestawienia tytułów granych w tym roku i zrobiłem zestawienie. Szczerze powiedziawszy wyniki kompletnie mnie zaskoczyły. Bo o ile pierwsze miejsce było pewne i zaklepane, to miałem mylne wrażenie, że w niektóre tytuły grałem częściej, a w niektóre rzadziej :lol: . Oczywiście mogło dojść do jakiś drobnych pomyłek, bo przeglądając zapiski z całego roku, można było 1 partię +/- przeoczyć. Ale generalnie raczej nic znacząco tego wyniku nie wypaczyło. Dziwne jest to, że w tym roku tytułów stricte imprezowych było zdecydowanie mniej niż w ubiegłym. Niniejszym zestawienie Top 10 pod względem ILOŚCI rozegranych partii w dany tytuł:

Miejsce pierwsze - 45 rozgrywek:
Spoiler:
Miejsce drugie - 16 rozgrywek:
Spoiler:
Miejsce trzecie - 13 rozgrywek:
Spoiler:
4 - po 8 rozgrywek:
Spoiler:
5 - po 7 rozgrywek:
Spoiler:
6 - po 6 rozgrywek:
Spoiler:
7 - po 5 rozgrywek:
Spoiler:
8 - po 4 rozgrywki:
Spoiler:
9 - Po 3 rozgrywki:
Spoiler:
10 - po 2 rozgrywki:
Spoiler:
Gry, przy których najlepiej się w tym roku bawiłem i których KAŻDA rozgrywka była niezapomniana to:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 24 gru 2018, 10:55 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: mat_eyo »

Większych przetasowań nie zakładam już, więc mogę listę opublikować. Trzy pierwsze miejsca w zestawieniu podbite przez partie online, reszta koszerna ;)

1) Zamkii Burgundii - 42 partie
2) Trajan - 28
3) Android: Netrunner - 23
4) Pax Renaissance - 16
5) Warhammer Underworlds: Shadespire - 16
6) Hero Realms i Star Realms - po 15
8 ) Ryzyk Fizyk - 12
9) Kości Obfitości - 12
10) Clank - 10
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: warlock »

U mnie też wyniki dość zaskakujące :). Jedyna gra z mojej listy z nabitymi partiami online to Cywilizacja: Poprzez Wieki. Oczywiście dużo miejsc na liście kradną szybkie imprezówki i lekkie gry, w które jednego wieczoru można zagrać kilka/kilkanaście razy co trochę zaburza statystyki ;). Dlatego zamieszczam dwie listy:

Właściwa lista:
1. Władca Pierścieni: Gra Karciana 62
2. Cywilizacja: Poprzez Wieki 40
3. Dominion 35
4. Szalone Zegarki 30
5. Ra 13
6. Hero Realms 11
7. Milionerzy i Bankruci 11
8. Tajniacy 10
9. Na Sprzedaż 10
10. Race for the Galaxy 10

Bez fillerów/imprezówek:
1. Władca Pierścieni: Gra Karciana 62
2. Cywilizacja: Poprzez Wieki 40
3. Dominion 35
4. Ra 13
5. Hero Realms 11
6. Race for the Galaxy 10
7. Food Chain Magnate 8
8. Inis 8
9. Wojna o Pierścień 8
10. Brass: Birmingham 7
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: p_olo86 »

Na tą chwilę wygląda to tak:

1. Zamki Burgundii - 36
2. Wsiąść do pociągu - 32
3. Domek - 26
4. Kakao - 17
5. Decrypto - 15
6. Grand Austria Hotel - 14
7. Zamki Burgundii kościane - 12
8. Robinson Crusoe - 11
9. This war of mine - 10
9. Sagrada - 10

Ale do końca roku jeszcze ponad tydzień więc trochę może się zmienić.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: seki »

No i moja lista najczęsciej granych tytułów:
Star Realms 27
Codenames Duet 23
Azul 20
Ganz schön clever 20
Gaia Project 17
Pandemic Legacy: Season 1 14
Dominion: Intrigue 13
Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island 12
The Voyages of Marco Polo 11
The Castles of Burgundy 10

W sumie zagrałem w 74 różne tytuły.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: josiu »

1. Zamki Burgundii
2. Pory Roku
3. Siedem Cudów Pojedynek
3. Star Realms
4. Tajniacy Duet
5. Zamek Smoków
6. This War of Mine
7. Zamki Szalonego Króla Ludwika
8. Sagrada
9. Wojownicy Midgardu z dodatkami
10. Dominion

Plus kilka ciekawych godzin w Escape Tales Rytuał Przebudzenia.
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: odmu »

Zabawny rok. Po raz pierwszy wszystkie partie zapisywałem na bgg i chyba nie miałem podobnego roku nigdy.
1. Gloomhaven - 113 partii
2. Potwory w Nowym Jorku - 9 partii
3. 7 cudów - 6 partii
4. Klany Kaledonii - 5 partii
5. Terraformacja marsa - 5 partii
6. 7 cudów pojedynek - 5 partii
7. Szalona misja - 5 partii
8. Concordia - 3 partie
9. Posiadłość szaleństwa 2 - 3 partie
10. Imperial Assault - 3 partie

Jedna gra pozostawia wszystko inne daleko w tyle a cała reszta zostaje zmasakrowana przez braki czasu po narodzinach pierwszego dziecka :D.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: Szewa »

Będę podawał bez liczby partii, bo nie zapisywalem.
1. Gloomhaven - bardzo mnie wciągnęła, był okres, że przez dwa miesiące jak miałem czas na planszowki to ona wskakiwala na stół :) ma to coś, co sprawia, że chce się grać więcej i więcej.
2. Zombicide Black Plague - świetny, lekki slasher.
3. Battle for rokugan - mimo swoich wad jest w top.
4. Bitwa 5 armii - świetny zakup, krótsza od WoP, ale bardziej dynamiczna, a także walka jest ciekawsza i daje dużo frajdy.
5. Wojna o Pierścień - tego nie trzeba przedstawiać :)
6. Pan lodowego ogrodu - Area control z zerowa losowoscia.
7. Blood rage.
8. Rising Sun.
9. Lords of Hellas.
10. Descent 2ed.

W te gry grałem najczęściej, ale nie znaczy, że to moja topka :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: eltadziko »

1. Władca Pierścieni: Gra karciana (29) - w tym roku nastąpił wielki powrót tej gry na stół :) Gram w nią tylko solo i tak jakoś ostatnio było więcej czasu, żeby spróbować przechodzić scenariusze progresywnie. Co prawda ostatnio granie we Władcę znowu trochę wyhamowało, ale uważam go za świetną grę i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie co najmniej dwa razy tyle partii ;P
2. Innowacje (15) - tutaj też powrót po latach. Tyle partii tylko dzięki graniu na Boardgame Arena :P
3. Tajniacy (13) - Tajniacy zawsze spoko ;) Aż dziwne, że w tym roku tak rzadko w nich grałem.
4. Iron Curtain (10) - pierwsza nowość w tym roku xD Bardzo fajna szybka dwuosobówka. Zapewne będzie jeszcze dużo grana. Aż szkoda, że się pośpieszyłem z jej kupnem, skoro ma być o wiele tańsza polska wersja językowa :P
5-6. Tajniacy: Obrazki (9) - wolę słownych Tajniaków, ale Ci też są fajni ;)
Terraformacja Marsa (9) - jedyna taka długa gra na liście :P Zazwyczaj w dłuższe tytuły gram rzadziej, ale akurat do tej gry mam zapalonego innego gracza, więc udaje się pograć częściej ;)
7-10. 7 cudów świata: Pojedynek (7) - kolejna bardzo fajna dwuosobówka. Grana rzadziej od Iron Curtain tylko dlatego, że to starsza gra i wcześniej już się w nią nagrałem :P Ale teraz czeka na nią dodatek :D
Gra o tron: Gra karciana 2. edycja (7) - nowy LCG w świetnym klimacie, to i było w nią ciut gier. Oczywiście kupiona już na promocji ;P
Orlean (7) - jakoś od początku mi on przypadł do gustu, tak więc jak jest okazja, to staram się w niego zagrać.
Ravens of Thri Sahashri (7) - siostra lubi tą grę, to i trochę z nią zagrałem. Całkiem sympatyczna, inna od innych gier xD

Jak widać rzadko gram wiele razy w tę samą grę. Zazwyczaj wyciągam różne tytuły na stół ;) Ale i tak jakoś mało w tym roku grałem... Może przyszły będzie lepszy ;P
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: JAREK_AA »

1. Zamki Burgundii - 820 :)
2. Bruxelles 1893 - 157
3. Trajan -158
4. Tzolkin - 250
5. Troyes - 147
6. Puerto Rico - 183
7. Caylus - 45
8. Marco Polo - 75
9. Lisboa - 8
10. Kanban - 5
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Nasze TOP 10 najczęściej granych gier w 2018 roku.

Post autor: Tomzaq »

Kolega to chyba śpi z komputerem :wink:
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ