Gry na które czekamy w 2019

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Gry na które czekamy w 2019

Post autor: siekan »

Postanowiłem założyć jeden wspólny temat gier, na które czekamy w 2019. Czy zapowiada się jakoś przełomowo, innowacyjnie? Jakieś tytuły, które odmienią rynek? Dla mnie w tym roku, jednym z takich tytułów był Detektyw. Gra oceniana różnie, natomiast nie można jej zarzucić braku pomysłu na siebie - ciekawa i innowacyjna mechanika z bazą danych, poszukiwanie informacji nie tylko w samej grze - to coś, czego chyba wcześniej nie uświadczyliśmy.
Czekam strasznie, czym wydawcy nas zaskoczą. Czy znowu będzie to tylko tona plastiku i coraz większe figurki?

Osobiście chętnie bym widział coś w stylu Battle Royale na planszy - zdecydowanie tego nie ma. Coś w stylu filmu Igrzyska Śmierci. Plansza, gdzie poszukujemy innych graczy i walczymy zdobytym sprzętem oraz staramy się unikać zagrożeń losowych ze świata
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: vinnichi »

"Zimna wojna" od Phalanx, podobno bardzo fajna mechanika card driven. A z takich prawdziwych nowości to jeśli wyjdzie w 2019 od gmt:
Expansion or Extinction
Now gra z gatunku 4x (bez figurek!!:) na bazie mechaniki Triumph and tragedy z mapą też dla rozgrywek 2 osobowych
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: warlock »

Z gier, na które czekam:

1. Dominant Species: Marine (jestem bardzo ciekaw, czy Chad Jensen jest w stanie zaproponować coś lepszego od oryginału).
2. Reedycja Age of Steam ;).
3. MOŻE Portal w końcu zabierze się za reedycję Pret-a-Porter ;).
4. Tak jak Vinnichi jestem ciekaw, co Phalanx zrobi z Zimną Wojną ;).
5. New Frontiers od Toma Lehmanna - na papierze to Puerto Rico połączone z Race for the Galaxy ;).

Jeśli chodzi o dodatki to:
1. Najbardziej chyba czekam na dodatek do planszowej Gry o Tron, czyli Matka Smoków ;).
2. Liczę na to, że Games Factory stanie na wysokości zadania i wypuści nowe dodatki do Dominiona.
3. Czekam na nowy dodatek do Wojny o Pierścień.
4. Być może Splotter ukończy prace nad dodatkiem do Food Chain Magnate.
5. Inis: Seasons of Inis
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: p_olo86 »

Ja jak na razie czekam na:
- Sherlock Holmes
- Nemessis
- Pret-a-Porter
- Dodatek do Robinsona
- Dodatek do Detektywa
- Nowe części serii Exit po polsku
- Blackout: Hong Kong
- Brass Pl
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Khag »

Czekam na dodatki do Aeon's End i Inis.

Z chęcią bym zobaczył jakąś dobrą przygodowe.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Bludgeon »

Przede wszystkich dodatki:
Vulcan High Command do Star Trek Ascendancy
Andorian Empire do Star Trek Ascendancy
Rivalry do Roll for the Galaxy
Turmoil do Terraformacji Marsa
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Markus »

Czekam na:

- "Bios: Origins (second edition)" - mam nadzieję że będzie to godny następca Megafauny
- "Pax Transhumanity"

czyli Eklund jedyną nadzieją nadchodzącego roku 2019
"Zimna wojna" od Phalanx, podobno bardzo fajna mechanika card driven.
Zabrzmiało tak, jakby to Phalanxi projektowali tę grę :D :D :D
Tak, to jest bardzo fajna mechanika w wykonaniu GMT. Nie bez powodu ta gra długo była na 1 miejscu BGG.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2018, 13:28 przez Markus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 286 times
Been thanked: 86 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: MataDor »

czekam tylko na "Escape Plan" - tym bardziej że to mój pierwszy zakup czegoś z kick startera
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: preshiq »

Polskie wersje dla:
- dodatków do Aeons End;
- London druga edycja ;
- Quest for El Dorado.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Neoptolemos »

Ja czekam na:
- dostawę KS U-Boota i Jagged Alliance
- zapowiedzi polskich wersji Spirit Island i Everdell
- polskie edycje Sonar Family i Western Legends
- Jetpack Joyride, Minerały i Plażing ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: thegammer »

Głównie czekam na tytuły:

- Nemesis - KS- mam nadzieje że się nie zawiodę
- The Edge 1.6 KS - w tym przypadku wiem czego się spodziewać, obawiam się tylko, że może wyprzeć Battlelore-a 2ed
- Alien Frontiers - kultowy tytuł wreszcie będzie po polsku !!! - gra doczekała się już 5ed, w podstawce tekstu nie jest wiele ale zawsze łatwiej zagrać w gronie osób, które nie znają lub słabo znają ang.
- Warhammer Underworlds - kolejne warbandy
- Sword and Sorcery - ma wyjść wersja PL i nie mam żadnej gry przygodowej :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: ariser »

Nowością, na którą czekam zdecydowanie zostaje Nemesis.
Dodatkowo reedycje dwóch klasyków: Mage Knight i Zimna Wojna.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: rastula »

Na Gloomheaven PL nikt nie czeka? ;)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: siekan »

rastula pisze: 28 gru 2018, 12:01 Na Gloomheaven PL nikt nie czeka? ;)
Kto miał kupić to już kupił ;p
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: rastula »

siekan pisze: 28 gru 2018, 12:06
rastula pisze: 28 gru 2018, 12:01 Na Gloomheaven PL nikt nie czeka? ;)
Kto miał kupić to już kupił ;p

Nie wróży za dobrze...
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 2533 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Gizmoo »

Po raz kolejny przechodzę etap pewnego przesycenia kolekcji i świadomości tego, że mam za dużo gier i w sumie więcej mi do szczęścia nie trzeba, ale skłamałbym, jakbym powiedział, że na nic nie czekam. Więcej - skłamałbym, jakbym powiedział, że ta lista jest krótka. :lol:

Niniejszym ranking - od najbardziej oczekiwanej do najmniej, podzielony na sekcje. Na wszystkie pozycje czekam BARDZO, nie wypisywałem więc tytułów które mnie interesują, ale tylko trochę. :D

Tytuły, które wsparłem na kickstarterze i dojdą w przyszłym roku:

1. Snowdonia Deluxe Master Set - Grałem w zwykłą Snowdonię, strasznie mi się podobała, więc z niecierpliwością czekam na edycję deluxe ze wszystkimi bajerami.
2. Architects of the West Kingdom - Gra jest już u Crsunika, ale jeszcze jej nie odebrałem i na pewno nie odbiorę w tym roku, więc na 100% zagram w nią dopiero w 2019.
3. Tidal Blades - Przepięknie wyglądające euro o budowaniu silniczka i kręceniu kombosów. Z tego co można było zobaczyć podczas kampanii - to będzie jedna z najładniejszych gier w historii.
4. Tang Garden - Przepiękne euro o układaniu z kafelków wspólnego ogrodu. Pałac Szalonego Króla Ludwika był niezły, ale estetyką nie porywał. Tutaj jest szansa na jedno i drugie.
5. Everdell: Pearlbrook - dodatek do Everdell. Uwielbiam podstawkę i fajnie, że będzie jeszcze więcej dobra.
6. Rise to Nobility: Beyond - Dodatek do Rise. Uwielbiam i czekam na rozszerzenie.

Gry z kickstartera, których nie wsparłem i żałuję, że tego nie zrobiłem:

1. Crisis at Steamfall - eurotrash, a może nawet bardziej ameri. Przepiękny, steampunkowy świat i masa fajnych pomysłów. Bardzo czekam na tą grę.
2. Clash of Rage - ciekawie zapowiadająca się naparzanka na planszy. Nie wziąłem tylko dlatego, że z prezentacji podczas kampanii wydawało się zbyt losowe, ale może to tylko wrażenie. Kilka pomysłów było w niej bardzo ciekawych.
3. Barrage - Ciężkie euro, którego współautorem jest Simone Luciani. Mnóstwo rewelacyjnych i nowatorskich pomysłów. Nie wziąłem tylko dlatego, że po zadaniu sobie pytania "jak często będę w stanie zagrać w tak ciężką grę, za każdym razem siedzieć z nosem w instrukcji i tłumaczyć jej zasady" stwierdziłem - "no jednak nie". :lol:
4. Neta-Tanka - Uwielbiam gry, w których przewodnim tematem są Indianie. Tutaj było wszystko to co lubię - ładne euro, ze świetnym tematem i ciekawymi pomysłami. Nie wziąłem tylko dlatego, że miałem kolejny przesyt gier w kolekcji i dodatkowo - na facebookowej grupie KS, parę osób napisało, że grali w prototyp i nie urwało siedzenia. Mimo wszystko... Będę polował na swój egzemplarz. :lol:
5. Reavers of Midgard - Spin-off Championsów. Jak wyżej - świetny wygląd i ciekawe pomysły. Nie wziąłem w grupowym zamówieniu przez brak wypłaty. (fun fact - nadal mi nie zapłacili za to zlecenie :cry: )

Polskie edycje zagranicznych tytułów:

1. Spell Smashers - deckbuilding + gra słowna. Lepszy i ciekawszy dla mnie koncept niż Paperback. Musi znaleźć się na to jakiś wydawca w Polsce!!!
2. New Frontiers - Kocham Race For The Galaxy, więc to jest no brainer. Będzie trochę tekstu na kaflach, więc lepiej mieć polską edycję... Z drugiej strony - na pewno będzie mnóstwo dodatków, a wiadomix jak u nas z dodatkami.
3. Underwater Cities - podobno wreszcie nie sucha gra Suchego. :lol: Podobno podobna do TM. Temat pasuje mi nawet bardziej, więc mam nadzieję na hit.
4. Newton - Simone Luciani i jak zwykle ciekawe mechaniki. Czekam!

Zagraniczne tytuły, które mnie interesują i nie muszę mieć polskiej edycji:

1. Aliens: Another day in the Corps - Mam nadzieję na Aliens na planszy. Nemesis nie do końca do mnie trafił, ale grałem tylko w prototyp. Uwielbiam uniwersum Aliena i gdyby ktoś mnie zapytał na jaką grę czekam najbardziej w 2019 to było by to.
2. Vault of Dragons - Reinkarnacja Sons of Anarchy, ale w ciekawszym świecie. :lol: Uwielbiam świat Forgotten Realms i prędzej czy później ten tytuł trafi do mnie na półkę.
3. Ceylon - piękne euro z ciekawą mechaniką i świetnym tematem.

Nadal nie zagrałem, a chcę zagrać, czyli lista zaległości, które chciałbym nadrobić w 2019:
Nusfjord
Pioneer Days
Rise of Tribes
Expedition: Northwest Passage
Manhattan Project


Uff... Tyle. Trzeba kupić będzie nowego Kallaxa. :lol:

P.S. Madre de Dios! Zapomniałem o dodatku do Montany!
Ostatnio zmieniony 28 gru 2018, 12:43 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Wolf »

- Bios: Origins (Second Edition)
- Pax Pamir (Second Edition)
- Pax Transhumanity
- UBOOT: The Board Game

Czyli: Eklund, Wehrle i jakaś dziwna gra z Polski co to nie wiadomo czy bardziej aplikacja czy planszówka :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: rastula »

Ja również czuję ciśnienie przepełnionych półek i dficyt czasu vs ilość gier vs wydawanie kasy gdy gry czekają w kolejce...moglbym pewnie i z roku 2018 listę gier stworzyć" wanna play"... Ale żeby nie było...

Wiele dobrego słyszałem o Architects of Western Kingdoms, więc chętnie ujrzę edycję PL.

Nowa mapa do Railways of the World , Portugalia, autorstwa Lacerdy (trochę martwi że to KS, bo drożyzną pachnie a mapa ma£a).

Dodatki do Brzdęk też chętnie w sklepach zobaczę.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 431
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 60 times
Been thanked: 62 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Fiacik »

Głównie polskie edycje Brass, Root, Everdell. Jestem ciekaw też nowego Azula.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Pan_K »

A ja trochę czekam na Gloomhaven PL.
Jak do tej pory zawsze się ostatecznie odbijałem od ceny i nie zdecydowałem się kupić. Ale jak będzie polska wersja, to mnie może przekona. Choć nie jestem fanem ameri w klimacie fantazy.

Czekam na Escape Plan Lacerdy. (Ale czy to ma być 2019)?
Ciekaw jestem Underwater Cities.
Everdell kupiłem, bo jak nie kupić, jak takie piękne. A tu się okazało, że i rozgrywka niebanalna. Pomału zaczynam myśleć o dodatku.

Czekam też na otwarcie sklepiku Sword & Sorcery, bo wsparłem za złotówkę i zastanawiam się, czy sobie dokupić ten sezon drugi. Na razie ogrywam podstawkę i po przejściu dwu scenariuszy doszedłem do wniosku, że muszę powtórzyć lekturę zasad. Za łatwo idzie. A na początku przeoczenie kluczowej zasady uczyniło pierwszy scenariusz nie do przejścia. Generalnie odczucia mam ambiwalentne, jeśli chodzi o ten tytuł (vide wyżej, Gloomhaven PL).

Czekam też (ale to nieco inna bajka), aż znajdę nieco komfortowego zacisznego czasu na zagłębienie się w lekturę instrukcji do Next War: Poland. Na razie nie dotykam, bo mam wrażenie, że mnie ta gra przerośnie. A chciałbym zmierzyć się ze złymi Rosjanami... :twisted:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Szerlok
Everdell
Brass
Alien frontiers
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: tomb »

Czekam na jakąś fajną ciężką grę rozbijającą system. Coś ciekawego, ożywczego, nowego.

Czekam na New Frontiers dostępne w polskich sklepach.
Trochę czekam na Marsa Lacerdy, pod warunkiem, że będzie dobry na 2 osoby.

Nie czekam, ale kupię dodatki do wszystkich lubianych przeze mnie gier (takie uzależnienie).


I przede wszystkim czekam na dostarczenie nowego D-Day Dice. Będzie grane, że hej!
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Jareks1985 »

1.Nemesis - mam preordera KS i mam nadzieje, ze się nie zawiodę
2.Brass PL
3.Wojna o pierścień - dodruk
4.Gloomhaven albo Sword and sorcery - waham sie potwornie, ale nie mam przygodówki
5.Root lub Western Legends - poczekam na pierwsze recenzje
6.Inis: season inis - dodruk + zakup nowego dodatku
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: mmag »

Z nowości:
- UBOOT: The Board Game - już tuż tuż, coraz bliżej... Najbardziej oczekiwany przez mnie tytuł i gra której nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że nie zawiedzie pokładanych w niej nadziei na emocjonujący i klimatyczny symulator podwodniaka.
- Tainted Grail: The Fall of Avalon - czyli świeżynka z kickstartera - tytuł, który marzył mi się od dawna, rozbudowana fabuła, decyzje, które wpływają na losy nie tylko naszej postaci ale i całego świata... Zapowiada się wybornie! Oby AR dostarczyło produkt, który obiecało w zapowiedziach a czeka nas coś pięknego.

Stare-nowe tytuły
- Mage Knight: Ultimate Edition PL i Gloomhaven PL - czyli dwa klasyki (chyba można już G. określić tym mianem?) których nie dane było mi spróbować do tej pory, zapowiedziane nowe polskie wydania skutecznie przeważyły szalę i przekonały mnie do kupna tych gier - po tylu ochach i achach w ich kierunku chętnie przekonam się o ich wielkości - mam nadzieję, że nie tylko gabarytowej.

Dodatki:
- Star Wars Rebelia - nic tu nie zostało ogłoszone, podstawka z łotrem tworzy zgrabną całość, ale jednak chciałoby się jeszcze coś zobaczyć w związku z tym tytułem, mam nadzieję, że FFG nie zapomniało o tej grze.
- Gambler's Chest oraz Campaigns of Death do Kingdom Death: Monster - jestem ciekaw co tam Poots finalnie wyczaruje w tym pudle bez dna... Szykuje się prawdziwie ogromne i epickie rozwinięcie oraz zwieńczenie (?) podstawki i starych dodatków.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gry na które czekamy w 2019

Post autor: Lothrain »

Bolączki rastuli nie są mi obce, ale ciśnienia i deficyty wciąż nie przynoszą rezultatu w postaci zwiększonej dawki rozumu. I tak:
- czekam na tytuły już zagrane, które jakoś na półki muszę wcisnąć: Teotihuacan, nowy Azul, Brass: Birmingham i Nemesis, o ile będzie w ludzkiej cenie
- na zamówione KS-y: Snowdonię Deluxe, Quodd Heroes i Pax Pamir
- na polską wersje Sherlock Holmes Consulting Detective
- na wspieraczkę Plażingu
- na dodatek Bee do Petrichora i Turmoil do Terraformacji
Do zagrania z perspektywą wskoczenia na półkę zostały Everdell i Underwater Cities. I pewnie spora liczba gier, o których nie mam jeszcze pojęcia. Źle to wygląda ;)
ODPOWIEDZ