Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: yoyocmg »

Patrząc na ceny innych gier w Rebelu liczyłem, że gra będzie trochę tańsza, około 250 zł. Dzisiaj sprawdzałem w aleplanszówkach i okazuje się, że cena będzie taka sama jak Posiadłość Szaleństwa - z moimi rabatami wychodzi 294 zł. No cóż, szkoda, kupić i tak kupię.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Szewa »

Na ShopGracz masz za 285zl ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: awawa »

Tylko dochodzi dostawa, na Rebelu jest gratis i z rabatami wyszło mi 279zł. W innych sklepach pewnie będzie taniej jak wejdzie do ich oferty.

Ale i tak bardzo drogo, myslę że powyżej 300zł bym w to już nie wszedł. Sugerowana cena detaliczna to jakiś kosmos zwłaszcza w USA 100$, i gdyby przeliczać to wprost należałoby dodać jeszcze VAT u nas - czyli w dużej mierze zależy od strategii jaką FFG przyjmie na danym rynku.
Już Posiadłość Szaleństwa była droga i narzekało się, ale jednak ta gra jest tego warta. Zobaczymy jak będzie z Władcą Pierścieni.

Ponieważ i tak więcej nie wiemy można zabawić się i pospekulować na temat zawartości (żetonów nie liczę).
PS 2ed
24 kafelki mapy
8 figurek i kart badaczy
24 żetony i figurki potworów
ponad 200 mniejszych i większych kart, zestaw konwertujący

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie
31 plastikowych figurek
22 dwustronne kafelki mapy
ponad 330 kart
Dalej drogo, choć tak na patrząc trzymają podobny poziom. Przy Władcy pierścieni dochodzi pewnie jeszcze koszt licencji, ale jak widać niewiele to zmienia przynajmniej w promocji. Oby było warto.
PS:
Kafelki bardzo mi się nie podobają :-/
Granie na Bemowie
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: yoyocmg »

awawa pisze: 15 sty 2019, 12:00 Tylko dochodzi dostawa, na Rebelu jest gratis i z rabatami wyszło mi 279zł. W innych sklepach pewnie będzie taniej jak wejdzie do ich oferty.
No właśnie wydaje mi się, że taniej już nie będzie, a jak będzie to będą takie wahania jak różnica między ShopGraczem, a Aleplanszówkami.
awawa pisze: 15 sty 2019, 12:00 Ale i tak bardzo drogo, myslę że powyżej 300zł bym w to już nie wszedł. Sugerowana cena detaliczna to jakiś kosmos zwłaszcza w USA 100$, i gdyby przeliczać to wprost należałoby dodać jeszcze VAT u nas - czyli w dużej mierze zależy od strategii jaką FFG przyjmie na danym rynku.
Już Posiadłość Szaleństwa była droga i narzekało się, ale jednak ta gra jest tego warta. Zobaczymy jak będzie z Władcą Pierścieni.
To SCD w stanach to jakiś kosmos, prawie jak gra z KS z milionem dodatków. Myślę, że jednak licencja trochę ich kosztowała.
awawa pisze: 15 sty 2019, 12:00 PS:
Kafelki bardzo mi się nie podobają :-/
Jestem tego samego zdania, ogólnie cały wygląd nie jest jakiś super. Brakuje mi też kości, bo jednak jakoś tak klimatycznie rzuca mi się nimi w tego typu grach. W Runewars też mi trochę przeszkadza, że podczas walki dopiera się karty z symbolami zamiast rzucać kośćmi, niby to bardziej przeliczalne, ale sprawia mi dużo mniejszą przyjemność.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Bary »

awawa pisze: 15 sty 2019, 12:00 Już Posiadłość Szaleństwa była droga i narzekało się, ale jednak ta gra jest tego warta. Zobaczymy jak będzie z Władcą Pierścieni.
Proceduralne generowanie części scenariusza daje nadzieję na większą regrywalność, niż miało to miejsce w przypadku PS. W kwestii wykonania natomiast milowym krokiem w stosunku do Posiadłości jest zrezygnowanie z tych paskudnych doczepianych podstawek. ;) Moim marzeniem jest pójście w sposób pakowania w stylu Awaken czy CMON. Dobija mnie brak jakiegokolwiek systemu u FFG. No ale to raczej nie nastąpi...

@Rebel
FFG donosi, że skończyły im się maty dla preorderowców. Jak to wygląda u nas? Starczy dla wszystkich? Btw. Na Waszej stronie dalej brak wzmianki o dodaniu tych mat przy preorderze.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Zaan84 »

I jeszcze kwestia tego z jakiego materialu te maty. Tektura czy coś zwijalnego?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: rastula »

Zaan84 pisze: 16 sty 2019, 12:09 I jeszcze kwestia tego z jakiego materialu te maty. Tektura czy coś zwijalnego?

tektura...
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Zaan84 »

A to meh w takim razie. Takie tekturowe podkładki są bardziej problematyczne niż pomocne bo karty się na nich slizgają.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: rastula »

Zaan84 pisze: 16 sty 2019, 12:35 A to meh w takim razie. Takie tekturowe podkładki są bardziej problematyczne niż pomocne bo karty się na nich slizgają.
zgadzam się :)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: hadrian »

Poczułem jak coś mi zgrzyta w mózgu, bo najpierw przeczytałem o matach gracza, a potem że są z tektury :?: :shock: :?
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: rastula »

Ja bym tego nawet tekturą nie nazywał :). Maty jak w bloodrage teraformacji czy rebelii.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: rastula »

hadrian pisze: 16 sty 2019, 13:00 Poczułem jak coś mi zgrzyta w mózgu, bo najpierw przeczytałem o matach gracza, a potem że są z tektury :?: :shock: :?
Liczyłeś na kilka neoprenowych mat za darmo :)?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Zaan84 »

Jak gra okaże się dobra to lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie sobie neoprenowej (Czy jakiejś innej gumowatej) maty od firm które drukuja z customowych grafik.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: rastula »

a może i źle mówię ;), bo zapytałem na bgg ...żyj nadziejo ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: awawa »

Podsumowując: poza jednym komentarzem na FB (może warto zrobić screenshota? ;) ) nie wiadomo czy maty u nas w ogóle będą , czy we wszystkich sklepach w preorderze, czy zostaną przetłumaczone i na jakim materiale.

Nie wiem na ile ufać komentarzowi na BGG (autor raczej nie współpracuje z FFG), ale deluxe w opisie mat chyba do czegoś zobowiązuje i jeśli faktycznie są z neoprenu to jest o co walczyć w preorderze.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: inzkulozik »

rastula pisze: 16 sty 2019, 13:55 a może i źle mówię , bo zapytałem na bgg ...żyj nadziejo
Może dla pewności wklej obrazek tej "maty" aby wiadomo było o co chodzi w pytaniu :)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: awawa »

Maty dodawane w preorderze są z neoprenu. Przynajmniej te który były dostępne na FFG lecz już się wyprzedały
https://twitter.com/FFGames/status/1085179118482731008
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: YoYo »

awawa pisze: 15 sty 2019, 12:00 Tylko dochodzi dostawa, na Rebelu jest gratis i z rabatami wyszło mi 279zł. W innych sklepach pewnie będzie taniej jak wejdzie do ich oferty.
Mi wyszlo 287 w AM76, natomiast licze ze maty dostaniemy i to zadne papierowe/tekturowe. Mata to mata, a nie kartka :wink: .
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: awawa »

Tylko rebel od kilku dni milczy :-/ Liczę, że wywiążą się z zapowiedzi, gdyż gdyby nie one to pewnie nie zdecydowałbym się na zakup gry w ciemno w pre-orderze. Może szukałbym na rynku wtórnym o ile inne kickstartery w międzyczasie nie zajęłyby wolnego miejsca na półce. Co do cen to chyba jednak miałem racje, na gantalf spadła do 263zł.. kolejny argument za tym, aby raczej poczekać.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: awawa »

No to pozamiatane, nie będzie mat...jak również mojego zamówienia.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
AKTUALIZACJA:
-------------------------------------

Okazuje się, że przeszarżowaliśmy z odpowiedzią o bonusowych matach. :( Z obecnie posiadanych przez nas informacji wynika, że bonusowe tekturowe playmaty graczy były dostępne w ściśle limitowanej liczbie, przeznaczonej wyłącznie do wersji angielskiej, oferowanej przez Fantasy Flight Games w sklepie wydawcy. Powstała jedynie angielskojęzyczna wersja tych komponentów. Jej zapas już się skończył. W związku z tym wersja polska Podróży przez Śródziemie pozostanie klasycznym wydaniem gry, identycznym jak wersja niemiecka czy hiszpańska.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Acererak »

REBEL.pl pisze: 17 sty 2019, 12:58 -------------------------------------
AKTUALIZACJA:
-------------------------------------

Okazuje się, że przeszarżowaliśmy z odpowiedzią o bonusowych matach. :( Z obecnie posiadanych przez nas informacji wynika, że bonusowe tekturowe playmaty graczy były dostępne w ściśle limitowanej liczbie, przeznaczonej wyłącznie do wersji angielskiej, oferowanej przez Fantasy Flight Games w sklepie wydawcy. Powstała jedynie angielskojęzyczna wersja tych komponentów. Jej zapas już się skończył. W związku z tym wersja polska Podróży przez Śródziemie pozostanie klasycznym wydaniem gry, identycznym jak wersja niemiecka czy hiszpańska.
To troszkę średnio. Może zatem jest jakaś szansa, że dacie jakiś inny bonus lub nieco zwiększycie zniżkę za preorder? ;P
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Dr_Kecaj »

A ja tam wchodzę mimo że mat nie będzie, jestem ciekaw jak Rebel dźwignię temat tej gry. Podstawka napewno dobrze się sprzeda, a co będzie później czas pokaże.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Po co komu takie papierowe badziewie. I tak w to wchodzę bo kolejna gra oparta na apce wydaje mi sie miodna.
Tylko blagam rebelu, zatrudnijcie porzadnych lektorow do czytania, bo pan czytajacy w MoM to jakaś żałość i paść, swoim nijakim glosem wali caly klimat.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sngt »

Goldberg pisze: 18 sty 2019, 08:02 Po co komu takie papierowe badziewie. I tak w to wchodzę bo kolejna gra oparta na apce wydaje mi sie miodna.
Tylko blagam rebelu, zatrudnijcie porzadnych lektorow do czytania, bo pan czytajacy w MoM to jakaś żałość i paść, swoim nijakim glosem wali caly klimat.
Ekipę z Gothic: Dzieje Khorinis mogliby zatrudnić :)

Co do mat, trudno. Jeśli nie byłby to papier to żal byłby większy, a tak to machnąć ręką można. Grę i tak już zamówiłem z płatnością przy odbiorze i mam nadzieję, że klimat WP będzie na odpowiednio wysokim poziomie.

Insert tutaj to będzie mus. Może jakaś kooperacja od razu z Warbox ?
Moja kolekcja - klik
ODPOWIEDZ