Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Orrik pisze: 12 kwie 2019, 21:56 Wygląda na to, że wszystkie 3 figurki z paczuszki to będą elity, a to dobrze wróży jeśli chodzi o różnorodność wrogów.
No i faktycznie pula nagród też się powiększa :)
Nie zdąży się malować (a mam taki zamiar do tego tytułu :D ). Ciekawe czy Rebel też to przewiduje i czy tak jak FFG, czy później. 14 scenariuszy z podstawki ale coś więcej też się przyda. Mnie interesują aplikacje na iOS, bo gram z tabletem.
Ps. chyba nie było tak szerokiego opisu, coś zaktualizowali treść PL.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Polecam metode dippingu - bejca i jazda.
A ręcznie tylko bohaterów... :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Szczerze mówiąc cenowo jak i zawartościowo bardzo pozytywne zaskoczenie.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Warto dodac ze zapowiadane dodatki Hunt for the Ember Crown oraz Villains of Eriador Figure Pack to jeszcze piesn przyszlosci. 3 kwartal, wiec Rebel sie powinien wyrobic. Do grania w nowa kampanie DLC wystarczy podstawka. Nowi bossowie za to moga urozmaicic sama rozgrywke, podmieniajac wrogw. Bedzie to dzialac na podobnej zasadzie jak w appce w Descent lub Posiadlosci szalenstwa 2ed.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2019, 08:56 przez YoYo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

wajdzik83 pisze: 13 kwie 2019, 08:55 Do 18.04 pozostało 5 dni :D
Plus dostawa :wink: .
Najlepiej ma zapewne trojmiasto, ktore sobie podjedzie i odbierze. Ciekawe za to czy Rebel bedzie wysylal wczesniej w Polske dostawy, czy dop.tego 18tego. Jesli tak, to obawiam sie ze odbior po Swietach :/, no moze ew w Wielka Sobote jak dostawa dojdzie do innych sklepow.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

YoYo pisze: 13 kwie 2019, 08:50 Warto dodac ze zapowiadane dodatki Hunt for the Ember Crown oraz Villains of Eriador Figure Pack to jeszcze piesn przyszlosci. 3 kwartal, wiec Rebel sie powinien wyrobic.
Rebel zdaje się gdzieś wspominał że już pracuje nad dodatkami więc o terminy byłbym spokojny :wink:

Co do premiery podstawki to mam dziwne wrażenie że do sklepów dojedzie z początkiem tygodnia żeby wszystko równo wystartowało 18tego...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Panowie jak ogłoszono premierę na 18-ego tzn że sklepy dostaną grę wcześniej tak by 18-ego była w sprzedaży. Ja mam tani sklep niedaleko z z odbiorem osobistym i 18-ego mam zamiar zagrać jakiś scenariusz i żaden Rebel mi tego nie pokrzyżuje :P.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Paskuder pisze: 13 kwie 2019, 09:30
YoYo pisze: 13 kwie 2019, 08:50 Warto dodac ze zapowiadane dodatki Hunt for the Ember Crown oraz Villains of Eriador Figure Pack to jeszcze piesn przyszlosci. 3 kwartal, wiec Rebel sie powinien wyrobic.
Co do premiery podstawki to mam dziwne wrażenie że do sklepów dojedzie z początkiem tygodnia żeby wszystko równo wystartowało 18tego...
Wysyłka do sklepów rusza w poniedziałek, sklepy mogą wysyłać grę już od 17.04, a odbiór osobisty będzie możliwy od 18.04.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

REBEL.pl pisze: 13 kwie 2019, 10:01
Paskuder pisze: 13 kwie 2019, 09:30
YoYo pisze: 13 kwie 2019, 08:50 Warto dodac ze zapowiadane dodatki Hunt for the Ember Crown oraz Villains of Eriador Figure Pack to jeszcze piesn przyszlosci. 3 kwartal, wiec Rebel sie powinien wyrobic.
Co do premiery podstawki to mam dziwne wrażenie że do sklepów dojedzie z początkiem tygodnia żeby wszystko równo wystartowało 18tego...
Wysyłka do sklepów rusza w poniedziałek, sklepy mogą wysyłać grę już od 17.04, a odbiór osobisty będzie możliwy od 18.04.
Rebelu... jak ty mi zaimponiłeś teraz!!! :D
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Jest już 3 część playingsolo. Dostępna tylko w dobrych serwisach internetowych...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

REBEL.pl pisze: 13 kwie 2019, 10:01 Wysyłka do sklepów rusza w poniedziałek, sklepy mogą wysyłać grę już od 17.04, a odbiór osobisty będzie możliwy od 18.04.
Obrazek

Nie mam więcej pytań :D .
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

No to już wiem jak wygląda sprawa pomiędzy scenariuszami. Można sobie dodać karty za XP i można wydać lore by ulepszyć przedmioty.
- Co podać?
- Jestem Aragorn, a to mój druh Legolas. Przeszliśmy pół świata, pokonaliśmy hordy wrogów i udało się. Cel naszej misji wykonany, zarobiliśmy 6 Lore także miecze dla wszystkich!
- Proszę...należy się 58 Lore
-Ammm...jasne jasne tylko na chwilę wyjdę do ubikacji. Jest tam okno, prawda?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

Czyli jak zamówiłem na rebel.pl w przedsprzedaży to wyślą grę do mnie 17.04 tak ? :0
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

wajdzik83 pisze: 13 kwie 2019, 11:14 Czyli jak zamówiłem na rebel.pl w przedsprzedaży to wyślą grę do mnie 17.04 tak ? :0
Tak :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: woytas »

Grajcie i dzielcie się wrażeniami. Czekam na gameplay po polsku i porównania do Runebounda.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: dominGeS »

Czy aplikację można już pobierać?
czy jest w j. polskim?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Znając FFG apka będzie dostępna w dniu premiery. I tak jest w języku polskim
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sirafin »

detrytusek pisze: 13 kwie 2019, 11:02No to już wiem jak wygląda sprawa pomiędzy scenariuszami. Można sobie dodać karty za XP i można wydać lore by ulepszyć przedmioty.
Nie wydać. W filmiku mówi, że lore oznacza wiedzę drużyny, której nigdy się nie traci. Przy odpowiednim pułapie odkrywasz ukryty potencjał swojej broni.

Takie skojarzenie
Spoiler:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Gdyby była instrukcja to łatwiej by było zdecydować się na zakup ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Oglądam sobie właśnie rozgrywkę na niramas i facet też przy 2 postaciach ma kompletnie inną mapę początkową i inne wydarzenia na żetonach niż w rolling solo...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: esztfke »

Paskuder pisze: 13 kwie 2019, 14:57 Oglądam sobie właśnie rozgrywkę na niramas i facet też przy 2 postaciach ma kompletnie inną mapę początkową i inne wydarzenia na żetonach niż w rolling solo...
Ale i tak nagrodą za wszystko są inspiration tokeny :P
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

woytas pisze: 13 kwie 2019, 11:48 Grajcie i dzielcie się wrażeniami. Czekam na gameplay po polsku i porównania do Runebounda.
+1, również czekam na jakieś pierwsze opinie i porównanie do Runebounda 3ed., w którego atak jakoś coraz niechętniej mi się gra.
Jednak wydaje mi się, że apka w WP mocno usprawni rozgrywkę. Jak wszystko pójdzie dobrze i opinie będą pozytywne to pewnie kupie egzemplarz z dodruku ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

esztfke pisze: 13 kwie 2019, 17:01
Paskuder pisze: 13 kwie 2019, 14:57 Oglądam sobie właśnie rozgrywkę na niramas i facet też przy 2 postaciach ma kompletnie inną mapę początkową i inne wydarzenia na żetonach niż w rolling solo...
Ale i tak nagrodą za wszystko są inspiration tokeny :P
Zastanawiałem się nad kupnem tej gry dla mnie i syna. Przejrzałem rolling solo i mam mieszane uczucia.
Na plus:
+ widać, że elementy są bardzo dobrej jakości, i grafiki i grubość kartonu i treść
+ czuje się Tolkienowski klimat, trochę wyobraźni i przed oczami stają obrazy z książek/filmów
+ bardzo podoba i się ten motyw, że nie jest jest się tylko workiem HP, ale otrzymane obrażenia w jakiś sposób obniżają sprawność, ta koncepcja z dociąganiem kart ran i rozpatrywanie ich efektów to strzał w dziesiątkę

Na minus
- mam nieodparte wrażenie, że cała ta gra to tylko dodatek do aplikacji. Generalnie niemalże każdy istotny element gry rozpatruje się w apce. Rozstawienie planszy: wszystko pokazane na apce, na stole tylko to odwzorowujemy; interakcja z żetonami na planszy: klik na żeton w apce; walka: kliknij w apce przeciwnika; pociągnij karty i sprawdź zadane obrażenia, wpisz do apki wynik; przeciwnik kontratakuje? apka Ci powie ile obrażeń dostałeś; wykonujesz test? pociągnij karty, wklikaj wynik, a apka Ci powie czy się udało, etc... Generalnie rozumiem, że aplikacja może usprawniać niektóre elementy w grze, ale tu tego jest po prostu za dużo.
- zastanawiałem się, gdzie jest tu właściwie ciężar decyzyjny rozgrywki, na czym buduje się strategię, etc.... Generalnie widzę, że ten element na który mamy faktycznie wpływ, to którą kartę przygotujemy na początku podczas "scout" oraz decyzje w fazie akci: gdzie idziemy i czy wchodzimy w interajcę z żetonem czy też walczymy z przeciwnikiem. Cała wydaje mi się reaktywna. Żetony "faith" zawsze warto wydać, by ukończyć zadanie, bo nagrodą za wykonanie zadania zazwyczaj jest żeton "faith" (swoista pętla). Przez to nie ma kombinowania, czy wydać żeton czy zaoszczędzić na czarną godzinę. A wszelkie walki i testy to proste ciągnięcie kart, na które nie mamy większego wpływu (może poza odpaleniem umiejętności z przygotowanej karty, gdzie też odpala się je niemalże z automatu wtedy, kiedy akurat jest taka możliwość). Boję się, że po pewnym czasie grania będzie po prostu wiało nudą, a gra to będzie właściwie reagowanie na to co dzieje się na planszy bez większego poczucia kontroli nad przebiegiem przygody.
- lubię jak gra daje możliwość różnych nieszablonowych zagrać, gdzie można zaskoczyć przeciwnika, zastosować nieoczekiwaną strategię. Tu nie widzę pola na takie zagrania.

Generalnie ciągle mam wątpliwości, czy gra ma w sobie na tyle dużo klimatu, by przezwyciężyć te słabości.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Obejrzałem gameplay i się zawiodłem. Mnie taka statyczna rozgrywka nie wciągnęła. Prawie zasnąłem przy materiale, ale to pewnie przez zarwaną nockę na NHL ;)
Czekam na instrukcję i wrażenia graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Lukić pisze: 13 kwie 2019, 18:59
Spoiler:
Mam Posiadłość Szaleństwa 2ed., którą bardzo lubię i w trakcie gry jak dla mnie te minusy się bardze niwelują, bo raczej chodzi o to żeby wczuć się w klimat i przygodę. W Podróżach przez Śródziemie, widzę jeszcze bardziej ulepsząną apkę i mechanizmy gry(duży plus za wywalenie kości i na to miejsce wrzucenie budowania talii).
Jak oglądasz czyjąś rozgrywkę(tym bardziej solo) to może to tak wyglądać nieciekawie, ale jak się gra to już zupełnie są inne odczucia :)

EDIT: Kurcze, napisałem ten komentarz i sam siebie przekonałem, żeby wziąć i samemu sprawdzić :D ...no i jednak poszło zamówienie 8)
Liczę na to, że dodatki będą w ludzkiej cenie :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ