Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Lukić pisze: 13 kwie 2019, 18:59 Generalnie ciągle mam wątpliwości, czy gra ma w sobie na tyle dużo klimatu, by przezwyciężyć te słabości.
Jeśli komuś nie przypadło Posiadłość Szaleństwa 2ed. do gustu, to i pewnie nie przypadnie nowa gra FFG działająca na dość podobnej zasadzie. W sumie granie z Road to Legends (Descent) też tak wygląda. Więc jeśli komuś nie pasuje ten schemat rozgrywki, to cóż, nie ma sensu kopać się z koniem :lol: .
Skydancer1974
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2017, 08:40
Has thanked: 77 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Skydancer1974 »

Lukić pisze: 13 kwie 2019, 18:59
- mam nieodparte wrażenie, że cała ta gra to tylko dodatek do aplikacji. Generalnie niemalże każdy istotny element gry rozpatruje się w apce.
Podobnie jest w Posiadłości Szaleństwa. Właściwie jedyną akcją którą możemy wykonać bez aplikacji jest akcja ruchu. Cała reszta czyli układanie planszy, walka, przeszukiwanie, testy przerażenia i rozwiązywanie łamigłówek kontrolowane jest przez aplikację. Nie zmienia to faktu, że gra jest bardzo dobra ale z planszówką nie ma nic wspólnego. Podróże przez Śródziemie kupiłem ale niestety z nastawieniem, że zagram i sprzedam.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Skydancer1974 pisze: 13 kwie 2019, 22:06 Nie zmienia to faktu, że gra jest bardzo dobra ale z planszówką nie ma nic wspólnego. Podróże przez Śródziemie kupiłem ale niestety z nastawieniem, że zagram i sprzedam.
No to jak w końcu? Jest bardzo dobra, czy nie? PS IIed (rozegrane około 98godzin) to imho jedna z najbardziej klimatycznych i wciagajacych gier jakie znam....co z reszta potwierdza jej oecnosc w pierwszej 10tce BGG od kilku lat....
Grales w PS?
Z reszta, jak ktos pisał, z koniem nie warto sie kopac...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skydancer1974
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2017, 08:40
Has thanked: 77 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Skydancer1974 »

Goldberg pisze: 13 kwie 2019, 23:57
Skydancer1974 pisze: 13 kwie 2019, 22:06 Nie zmienia to faktu, że gra jest bardzo dobra ale z planszówką nie ma nic wspólnego. Podróże przez Śródziemie kupiłem ale niestety z nastawieniem, że zagram i sprzedam.
No to jak w końcu? Jest bardzo dobra, czy nie? PS IIed (rozegrane około 98godzin) to imho jedna z najbardziej klimatycznych i wciagajacych gier jakie znam....co z reszta potwierdza jej oecnosc w pierwszej 10tce BGG od kilku lat....
Grales w PS?
Z reszta, jak ktos pisał, z koniem nie warto sie kopac...
Nigdzie nie napisałem, że zastosowanie aplikacji sprawiło, że PS jest mniej klimatyczna czy wciągająca. W rankingu BGG daję jej 8/10, to nadal bardzo dobra ocena. Może więc warto się trochę pokopać z koniem :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szewa »

Morsereg pisze: 14 kwie 2019, 10:07 pierwszy dodatek:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ber-crown/
3 figurki - 15 dolców :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Szewa pisze: 14 kwie 2019, 10:38
Morsereg pisze: 14 kwie 2019, 10:07 pierwszy dodatek:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ber-crown/
3 figurki - 15 dolców :D
Mało. Będzie instabuy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

juz w piatek o tym pisalem... :twisted: (strona 14)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Jools pisze: 14 kwie 2019, 10:54
Szewa pisze: 14 kwie 2019, 10:38
Morsereg pisze: 14 kwie 2019, 10:07 pierwszy dodatek:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ber-crown/
3 figurki - 15 dolców :D
Mało. Będzie instabuy.
Do tego tylko 5$ za kampanie....miodzio
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Ciekawe kiedy pojawi się pierwszy insert, bo trochę tych elementów w pudle jest, a wypraska FFG to zapewne nie nada się do niczego. Dojdą też dodatki z figrkami, więc ciężkie zadanie przed producentami insertów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Ja bym poczekał na robienie insertu do czasu aż wyjdzie tyle dodatków, żeby maksymalnie dało się wypełnić pudełko.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

No to na insert sobie zapewne trochę poczekamy. Pudło raczej z tych większych, karty małe, figurki małe, garść żetonów... Zanim w środku przestanie hulać wiatr to trochę wody w Wiśle upłynie...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Swoja droga ciekawe na jakich podstawkach sa figurki? 25/30mm zapewne....
Hmmmm generalnie wydaje mi sie, ze mozna by to bez problemu schowac w piankach S&S...2x raster 32mm i jedna pianka na 40 modeli i powinno byc git
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Goldberg pisze: 14 kwie 2019, 17:02 Swoja droga ciekawe na jakich podstawkach sa figurki? 25/30mm zapewne....
Hmmmm generalnie wydaje mi sie, ze mozna by to bez problemu schowac w piankach S&S...2x raster 32mm i jedna pianka na 40 modeli i powinno byc git
Tak myślę, że ten sam rozmiar co Descent lub pudła dla Posiadłości na bohaterów, więc te pianki będą jak znalazł. Ew. na bossów może być coś większego potrzeba.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

A tereny taktyczne kiedy się wykorzystuje? W walce z bossami?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Coen »

RUNner pisze: 14 kwie 2019, 18:47 A tereny taktyczne kiedy się wykorzystuje? W walce z bossami?
O tym dowiemy się z instrukcji i kompendium zasad :) Pozostaje czekać na ich publikacje.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: pavel »

RUNner pisze: 14 kwie 2019, 18:47 A tereny taktyczne kiedy się wykorzystuje? W walce z bossami?
Sprawdź gameplay https://www.youtube.com/watch?v=DUDpcH0prMM . Adam Smith, głównie ocenia pod kątem grania solo. Masz tu dużo informacji.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

RUNner pisze: 14 kwie 2019, 18:47 A tereny taktyczne kiedy się wykorzystuje? W walce z bossami?
Zależy od kampanii pewnie. Na gameplayach widać że już cały drugi scenariusz to teren taktyczny.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Keysper »

Juz się robi ciężko z dostępnością tego tytułu. Kolejna gra z wyczerpany nakładem w przedsprzedaży...
krzysiek2222
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2017, 20:38
Lokalizacja: Żory

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: krzysiek2222 »

Pytanie:

Jest w tej grze także możliwość ukrytych ról albo zmiany charakteru? (Na zasadzie n.p. podobnej do posiadłości szalenstwa?)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Piszą że cały nakład już się sprzedał i że na magazynie Rebela też brak.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

krzysiek2222 pisze: 15 kwie 2019, 00:37 Jest w tej grze także możliwość ukrytych ról albo zmiany charakteru? (Na zasadzie n.p. podobnej do posiadłości szalenstwa?)
O ukrytych rolach na razie nie było mowy. Miedzy misjami jest możliwość zmiany specjalizacji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MiXB »

Ja po obejrzeniu i przeczytaniu recenzji i gameplayów tej gry zdecydowałem się kupić Posiadłość Szaleństwa. Wszyscy chwalą ciut lepszą mechanikę samej gry niż to co mamy w PS 2ed, ale wszystko inne jest po prostu... Słabe. Podobno sama historia nie porywa, rozwiązywanie wszystkiego za pomocą kart szybko staje się osią centralną gry, a i walka oraz przeciwnicy są nudni do bólu.

Z tym, że to wszystko na zasadzie tego co mi się udało zaobserwować, bo sam w to nie grałem oczywiście więc moja opinia jest bardzo "na sucho". Ktoś coś może więcej powiedzieć czy to co napisałem się zgadza czy nie?
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

Dużo będzie zależało od samych scenariuszy/kampanii. Bazując na poprzednich grach od FFG - z czasem będą wychodzić lepsze (mając większe doświadczenie w pracy nad tą, feedback graczy, itp.), więc ten LOTR może być jak wino :)
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: pridebowl »

MiXB pisze: 15 kwie 2019, 08:49... , rozwiązywanie wszystkiego za pomocą kart szybko staje się osią centralną gry...
To zdanie przewazylo o decyzji zakupu gry:)
ODPOWIEDZ