Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

On o języku polskim ty o RPG....
Generalnie ,, przepatrywacz,, jako gracz RPG akceptuje :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Sorry za lekki offtop, ale tutaj zapewne najszybciej dostane odpowiedź, a może i innym się przyda. Jeżeli ffg poleca koszulki 41x63, to 43x65 będą dużo za duże?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

awawa pisze: 15 kwie 2019, 17:40 U nas hype (albo po raz kolejny raz mikroskopijny nakład co bardziej obstawiam na zachodzie podchodzą do tego tytułu dość sceptycznie i nadal bez problemu można wziąć preorder, może też dlatego iż cena jest tam relatywnie wysoka. Chyba większość czeka na niezależne recenzje albo chociaż instrukcję...można jej oczywiście nie upubliczniać do premiery, ale wtedy nie się nie dziwią takim reakcjom, gdy nie trzeba się martwić o dostępność.
Tak sobie myślę, że skoro na zachodzie nie schodzi, to dodruk polskiej wersji szybko nie nastąpi. Z tego co kojarzę w przypadku FFG, zawsze polski wydawca czekał na dodruk wersji angielskiej i się podwieszał wtedy z polską. Dlatego kto teraz nie kupi, może czekać albo liczyć na rynek wtórny.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

A skąd info ze nie schodzi? Bo to takie trochę gdybanie...
A co do drugiej części to owszem dodruk wersji pl jest zależny od dodruku głównego czyli eng
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

A co to jest/są "pobliski"?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

detrytusek pisze: 17 kwie 2019, 22:47 A co to jest/są "pobliski"?
Na której stronie w instrukcji jest to użyte jako rzeczownik?
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Benedetto XVII »

detrytusek pisze: 17 kwie 2019, 22:47 A co to jest/są "pobliski"?
To takie rzeźbione kamienie przypominające obeliski i leżące/stojące kolo nich.

A z innej beczki:
Czym, od strony mechaniki, różnią się "Podróże" od "Posiadłosci"?
W sensie, ze chociażby, w "Posiadłości" była wbudowana mechanika zdrajcy, której w "Podróżach" brak.
Czy "Podróże" to "tylko" zredukowana "Posiadłość" w tolkienowskim settingu, z wymienionymi kośćmi na karty? Czy ma jakieś fajne mechaniki których w "Posiadłości" nie ma? (to czy kulam kostkami czy ssam karty, czy znacznik do zamieniania "prawiesukcesu" na sukces nazywa się wskazówką czy natchnieniem, czy dostaję karty obłędu czy strachu - nie ma większego znaczenia)
Lubie mechaniki kooperacji/crawlera z elementami przygodówki, po prostu nie chcę kupować drugiej mechanicznie identycznej - czy wręcz zubożonej - gry.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: awawa »

RUNner pisze: 17 kwie 2019, 20:56
awawa pisze: 15 kwie 2019, 17:40 U nas hype (albo po raz kolejny raz mikroskopijny nakład co bardziej obstawiam na zachodzie podchodzą do tego tytułu dość sceptycznie i nadal bez problemu można wziąć preorder, może też dlatego iż cena jest tam relatywnie wysoka. Chyba większość czeka na niezależne recenzje albo chociaż instrukcję...można jej oczywiście nie upubliczniać do premiery, ale wtedy nie się nie dziwią takim reakcjom, gdy nie trzeba się martwić o dostępność.
Tak sobie myślę, że skoro na zachodzie nie schodzi, to dodruk polskiej wersji szybko nie nastąpi. Z tego co kojarzę w przypadku FFG, zawsze polski wydawca czekał na dodruk wersji angielskiej i się podwieszał wtedy z polską. Dlatego kto teraz nie kupi, może czekać albo liczyć na rynek wtórny.
Dobrze, że mi przypomniałeś: zdaje się, że jednak i u nas nie ma problemu z dostępnością. W kilku sklepach, które już jej nie miały na stanie, wróciły (m.in. dragoneye, 3trolle i oczywiscie sam rebel ) a w kilku innych cena jest ~na poziomie z preorderów. Nie wiem co o tym myśleć, ale drugie "Na skrzydłach" to raczej nie jest.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 10:52 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Matiel »

awawa pisze: 15 kwie 2019, 17:40 Dobrze, że mi przypomniałeś: zdaje się, że jednak i u nas nie ma problemu z dostępnością. W kilku sklepach, które już jej nie miały na stanie, wróciły (m.in. dragoneye, 3trolle) a w kilku innych cena jest ~na poziomie z preorderów. Nie wiem co o tym myśleć, ale drugie "Na skrzydłach" to raczej nie jest.
Może ludzie po dostaniu w łapy apki i instrukcji wytracili nieco hype i anulowali kilka preorderów, a teraz sklepy te anulowane wprowadziły na stan.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Benedetto XVII pisze: 17 kwie 2019, 23:18 (to czy kulam kostkami czy ssam karty, czy znacznik do zamieniania "prawiesukcesu" na sukces nazywa się wskazówką czy natchnieniem, czy dostaję karty obłędu czy strachu - nie ma większego znaczenia)
Lubie mechaniki kooperacji/crawlera z elementami przygodówki, po prostu nie chcę kupować drugiej mechanicznie identycznej - czy wręcz zubożonej - gry.
Mało kogo jak mnie drażnią kości do zdawania testów. Oczywiście gdyby to była tylko zamiana "na ciągnę karty" to byłoby to dla mnie na równi bezsensu ale tu jest to lepiej rozwiązane. Masz wpływ na budowanie decku. Możesz dać sobie pewność, że 1-2 karty będą sukcesami na 100% ale dzieje się to kosztem zdolności karty. Do Ciebie należy wybór. Mnie to przekonało.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Matiel pisze: 18 kwie 2019, 07:20
awawa pisze: 15 kwie 2019, 17:40 Dobrze, że mi przypomniałeś: zdaje się, że jednak i u nas nie ma problemu z dostępnością. W kilku sklepach, które już jej nie miały na stanie, wróciły (m.in. dragoneye, 3trolle) a w kilku innych cena jest ~na poziomie z preorderów. Nie wiem co o tym myśleć, ale drugie "Na skrzydłach" to raczej nie jest.
Może ludzie po dostaniu w łapy apki i instrukcji wytracili nieco hype i anulowali kilka preorderów, a teraz sklepy te anulowane wprowadziły na stan.
Nie sądzę by winna była apka. Po pierwsze każdy wiedział jak wyglądała, a po drugie żaden królik z kapelusza po instalacji z niej nie wyskoczył. Rebel pisząc o wyprzedanym nakładzie miał na myśli siebie co nie oznacza, że gra nie utknie potem w sklepach.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

Matiel pisze: 18 kwie 2019, 07:20 Może ludzie po dostaniu w łapy apki i instrukcji wytracili nieco hype i anulowali kilka preorderów, a teraz sklepy te anulowane wprowadziły na stan.
U mnie było dokładnie na odwrót. Po początkowych wątpliwościach (o których pisałem gdzieś tu na forum), po ostatnich opublikowanych materiałach hype podskoczył i zamówienie poszło.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

To prawda co ludzie piszą, że apka na Steam ciągle nie działa? Niestety jestem w pracy i nie mam jak tego zweryfikować...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

yoyocmg pisze: 18 kwie 2019, 09:40 To prawda co ludzie piszą, że apka na Steam ciągle nie działa? Niestety jestem w pracy i nie mam jak tego zweryfikować...
Nie tyle nie działa, co jeszcze nie jest dostępna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Pewno czekaja na poranek w USA. Na ich wyspach czy Alasce jeszcze 17sty jest. Niestety jeszcze chwile poczekamy (tzn moja eng wersja jeszcze nie jest dostepna do odbioru i chyba i tak musze do jutra czekac :( )
Rebel 6% (trójmiasto)
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

maaaaam :o
Obrazek
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Sarseth pisze: 18 kwie 2019, 09:50 Pewno czekaja na poranek w USA. Na ich wyspach czy Alasce jeszcze 17sty jest. Niestety jeszcze chwile poczekamy (tzn moja eng wersja jeszcze nie jest dostepna do odbioru i chyba i tak musze do jutra czekac :( )
Tylko jaki to ma sens jak na iOS i Androidzie już jest dostępna od wczoraj?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

yoyocmg pisze: 18 kwie 2019, 09:54
Sarseth pisze: 18 kwie 2019, 09:50 Pewno czekaja na poranek w USA. Na ich wyspach czy Alasce jeszcze 17sty jest. Niestety jeszcze chwile poczekamy (tzn moja eng wersja jeszcze nie jest dostepna do odbioru i chyba i tak musze do jutra czekac :( )
Tylko jaki to ma sens jak na iOS i Androidzie już jest dostępna od wczoraj?
Musialbym sobie przypomniec jak wyglada publishowanie apki na andka, iosa i steama. Moga byc rozne powody w sumie. Od samej winy FFG, np na steama cos moze im nie dzialac na ostatni moment i naprawiaja, po to ze wyrzucenie mobilki na iosa nie jest takie proste jak na pozostale platformy, chociaz po akceptacji i tak powinni nie musiec wlaczac jej od razu na rynku. Nie znam sie na technikaliach launchowania apek na tych roznych platformach za bardzo. Ale podejrzewam ze raczej specjalnie nie zrobili tego tylko cos gdzies technicznego wymusilo taka kolejnosc. Nic co nas - klientow - interesuje ;) Tym bardziej ze gra ma swiatowa premiere 18sty i powinna byc dostepna u nas juz.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 10:13 przez Sarseth, łącznie zmieniany 1 raz.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: awawa »

Też tak obstawiam, że dali sobie margines na zebranie wstępnego feedbacku czy w ogóle działa u ludzi i ew. reakcję: telefony to nie monolityczny Windows/Mac OS a podmienić apk'ę na poprawioną to też trochę zajmuję zwłaszcza na iTunes. Tam "czepliwy" tester potrafi wstrzymać na dłuższą chwilę aktualizację poprawiająca nawet krytyczny błąd tłumacząc to innymi drobiazgami, które "umknęły" innemu weryfikatorowi, który wprowadzał ją wcześniej na sklep. Ale gra już dociera do ludzi u nas, więc słabo to wygląda z tym Steamem.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Nie sądzę żeby chodziło o kwestie formalne. Raczej od strony technicznej coś nie trybi. Trochę wstyd, że w dniu premiery aplikacja jest niedostępna na steamie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Talek »

Na steamie dev ustawia twardą datę kiedy apka będzie dostępna do pobrania, jeśli kilka tygodni temu ustawili to na np. 18.04 12 PM PST to o tej godzinie będzie dostępna i nie ma zmiłuj, na mobilkach działa to inaczej bo aplikacje trafiają wcześniej do weryfikacji, jak poszła szybko to po prostu wrzucili ją wcześniej do sklepu
90% gier odpala na steamie o godzinie 18 UTC czyli u nas będzie 20, czasem trafiają się inne godziny premiery
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MiXB »

Steam ma jedną konkretną godzinę na przeprowadzenie aktualizacji/premiery/maintance/etc. Tak jak kolega Talek wspomniał. Tak czy siak to nie jest tak, że oni nie chcą, oni po prostu nie mogą przepchnąć tego wcześniej. iOS i Android nie ma jednej godziny ustalonej na wszystko i nie musisz tego planować z wyprzedzeniem więc tam mogli po prostu odpalić apkę bez problemów.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

No i jak jakosc elementow Panowie?
Cos sie wygina, cos pokrzywione czy wszystko ok?
Jak ogolny fell trzymajac boxa? Przyjemnie ciezka? ;)
Moj egzemplaz juz do odbioru, ale bede sie nim cieszyl dopiero po swietach (ehhh, trudna byla to dexyzja)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 575
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: baldar »

Wszystko gra i buczy ;)
Kafle terenu na żywca prezentują się ładniej niż w necie
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Ale kusicie ;) Od trzech dni noszę się z zamiarem zakupu.
Już chciałem odpuścić ale znów zacząłem zaglądać d tego wątku i jestem prawie zdecydowany ;)
Mam jeszcze tylko wątpliwość co do walki z potworami - na czym stanęły zarzuty recenzentów, że walka jest monotonna i nie ma znaczenia z kim walczysz bo wszyscy przeciwnicy zachowują się tak samo w trakcie walki ?
ODPOWIEDZ