Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Phate pisze: 18 kwie 2019, 12:40 Ale kusicie ;) Od trzech dni noszę się z zamiarem zakupu.
Już chciałem odpuścić ale znów zacząłem zaglądać d tego wątku i jestem prawie zdecydowany ;)
Mam jeszcze tylko wątpliwość co do walki z potworami - na czym stanęły zarzuty recenzentów, że walka jest monotonna i nie ma znaczenia z kim walczysz bo wszyscy przeciwnicy zachowują się tak samo w trakcie walki ?
ONE OF US! ONE OF US! :p

W sumie nie wiem czy już teraz potworki mają zdolność ataku dystansowego ale w instrukcji jest to zasugerowane, a więc jeśli nie to zaraz będą mieli jak dołożysz trochę donaldów.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MiXB »

Phate pisze: 18 kwie 2019, 12:40 Ale kusicie ;) Od trzech dni noszę się z zamiarem zakupu.
Już chciałem odpuścić ale znów zacząłem zaglądać d tego wątku i jestem prawie zdecydowany ;)
Mam jeszcze tylko wątpliwość co do walki z potworami - na czym stanęły zarzuty recenzentów, że walka jest monotonna i nie ma znaczenia z kim walczysz bo wszyscy przeciwnicy zachowują się tak samo w trakcie walki ?
Głównie chodziło o to, że potworki to tylko liczby i nic poza tym. Ich "cechy" dają im po prostu więcej życia/obrażeń i nic poza tym. Nieważne z kim walczysz, wszystko sprowadza się do tego by przerzucić ich życie.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Czyli tak teoretycznie słabo to trochę brzmi :/ W każdej innej przygodówce, którą sobie przypomnę (Descent, SW:IA, Runeboud) prawie każdy przeciwnik miał jakieś swoje dodatkowe umiejętności, które wykorzystywał przeciw Bohaterom.

A są podobno stworzenia elitarne i bossowie - Oni też nie mają nic ciekawego (umiejętności, specjalne zasady itp. )?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Mają swoje cechy ale one się chyba sprowadzają do większej zbroi albo że zadają więcej obrażeń...narazie chyba tylko tyle ale myślę, że to zmienią z kolejnymi figurkami.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

detrytusek pisze: 18 kwie 2019, 13:13 Mają swoje cechy ale one się chyba sprowadzają do większej zbroi albo że zadają więcej obrażeń...narazie chyba tylko tyle ale myślę, że to zmienią z kolejnymi figurkami.
Z tego co widziałem, to różna liczba punktów życia i dwa różne typy zbroi (zwykła i magiczna).
Do tego boss ma szansę się odrodzić.
Gdy przeciwnik kontratakował, to pojawiały się różne opisy. Nie wiem czy one są generyczne dla wszystkich czy też każdy przeciwnik ma swoje kilka schematów (różne liczby obrażeń fizycznych i strachu) z których apka losuje jeden.
Widziałem też motyw, że trzeba było odrzucić przygotowane karty lub karty atutów. Nie pamiętam tylko czy to było przy testach umiejętności czy też przy kontratakach.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Czyli jednak trochę różnorodności jest (większa różnorodność będzie pewnie w dodatkach wraz z nowymi mechanikami). Obawiałem się suchych wymian ciosów a szczerze powiedziawszy recenzji z walką nie widziałem.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MiXB »

Phate pisze: 18 kwie 2019, 14:05 Czyli jednak trochę różnorodności jest (większa różnorodność będzie pewnie w dodatkach wraz z nowymi mechanikami). Obawiałem się suchych wymian ciosów a szczerze powiedziawszy recenzji z walką nie widziałem.
Ja nie widziałem nic o bossach, ale z normalnymi przeciwnikami to pewnie będzie mniej-więcej tak wyglądać. Tak przynajmniej twierdzili recenzenci.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

Recenzenci też myśleli że jedyne co w tej grze zdobywasz w trakcie misji to żetony natchnienia a już okazało się że to nie do końca prawda :P ... tak więc bym poczekał na to co powiedzą gracze :)
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MiXB »

Wiem, wiem. Pytanie było konkretnie o to co mówili recenzenci więc tylko to mówię. Poza tym mam wrażenie, że nagrody mogły być zmienione po pierwszych opiniach, bo nie wierzę, że ci ludzie kłamali. Być może walkę też trochę ulepszyli, kto wie?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Nie no nie kłamali :). Wystarczy oglądnąć jakikolwiek gameplay.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Rozpakowałem i tylko pobieżnie przejrzałem elementy. Mogę napisać tylko, że figurki rewelacja! Świetnie odlane, zero zniekształceń. Szczegóły bardzo wyraźnie zaznaczone. Nic tylko malować. Bohaterów już pokrył czarny podkład. Jutro zaczynam pracę :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Coen »

RUNner pisze: 18 kwie 2019, 17:15 Rozpakowałem i tylko pobieżnie przejrzałem elementy. Mogę napisać tylko, że figurki rewelacja! Świetnie odlane, zero zniekształceń. Szczegóły bardzo wyraźnie zaznaczone. Nic tylko malować. Bohaterów już pokrył czarny podkład. Jutro zaczynam pracę :)
Wrzuć końcowy rezultat, żeby można było czymś się inspirować :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Morsereg »

wrzuc tez prosze zdjecia niepomalowanych figurek
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

RUNner pisze: 18 kwie 2019, 17:15 Rozpakowałem i tylko pobieżnie przejrzałem elementy. Mogę napisać tylko, że figurki rewelacja! Świetnie odlane, zero zniekształceń. Szczegóły bardzo wyraźnie zaznaczone. Nic tylko malować. Bohaterów już pokrył czarny podkład. Jutro zaczynam pracę :)
Zgadzam się z Tobą. Figurki moim zdaniem przepiękne ale na mnie również zrobiły wrażenie kafle terenu jak się im przyjrzalem z bliska :) po obejrzeniu gameplayow wydawało mi się że są mniejsze :)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 17:29 przez wajdzik83, łącznie zmieniany 1 raz.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

Morsereg pisze: 18 kwie 2019, 17:21 wrzuc tez prosze zdjecia niepomalowanych figurek
Proszę ;)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 17:34 przez wajdzik83, łącznie zmieniany 1 raz.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

wajdzik83 pisze: 18 kwie 2019, 17:26
Morsereg pisze: 18 kwie 2019, 17:21 wrzuc tez prosze zdjecia niepomalowanych figurek
Proszę ;)
Wrzuć zdjęcia w spoiler, bo ludzie odpalający forum na komórce zaraz Ciebie zjedzą :D

Eh chyba pierwszy raz lekko mnie boli, że gra jest zależna od aplikacji, bo trzeba czekać aż się pojawi na steamie, a człowiek już by chciał zagrać :(
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

Wrzuć zdjęcia w spoiler, bo ludzie odpalający forum na komórce zaraz Ciebie zjedzą :D

Eh chyba pierwszy raz lekko mnie boli, że gra jest zależna od aplikacji, bo trzeba czekać aż się pojawi na steamie, a człowiek już by chciał zagrać :(
możesz na androidzie już próbować ;)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szewa »

Figurki świetne, elementy dobrej jakości, żadnych wygiec :D już sam rozpakowalem, aby nacieszyć się.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

wajdzik83 pisze: 18 kwie 2019, 17:35

Eh chyba pierwszy raz lekko mnie boli, że gra jest zależna od aplikacji, bo trzeba czekać aż się pojawi na steamie, a człowiek już by chciał zagrać :(
możesz na androidzie już próbować ;)
Za mały ekran mam w telefonie, a że nie da się przenieść zapisanej gry na inne urządzenie to chcę zacząć grać na laptopie.
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Barolek »

Mam i ja!
Właśnie rozpakowane, wszystko wypchnięte i w woreczkach:) Figurki rewelacja, kafelki mapy super, dużo detali, zróżnicowane kształty, no miód! Wieczorem pierwsza rozgrywka, na razie testujemy w dwie osoby ale full ekipa już umówiona po świętach.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Też mnie zaskoczyły figurki pozytywnie. Mam wrażenie że są też idealnej wielkości.
btw steam trochę fail..
Duży kafel jeden jest u mnie lekko wygięty.. obawiam się że mu się nie poprawi przez rozmiar. Jakoś średnio mi się to podoba, chyba wolałbym wiele kawałków i z nich robić battle mape jakoś, przynajmniej można by było robić o różnych kształtach już na samej podstawce, ale cóż ;) Może nie ma znaczenia to takie przy tym jak możemy sobie kłaśc na to obstacle.. nadal jednak pozostaje problem wielkości tego kafla i podatności na złamania, wygięcia.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Czyli jest sens dziś czekać na apkę steamową? 20 to jest deadline jak ktoś wcześniej pisał?
Odpakowane, posegregowane i czeka...a ja mam test na cierpliwość - jak narazie wszystkie karty pokazują, że nie zdam :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

No bez jaj, ale wtopa. Jeśli dzisiaj jest oficjalna premiera gry to apka już od wczoraj powinna być dostępna no pobrania, żeby dzisiaj na rano była już gotowa.

Bardzo kiepsko to wyszło :roll:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

No ludzie w Australii generalnie mają premierę 19-ego.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I już jest i tu :). Kafle faktyczne ładniejsze niż video (no i widać, że bardziej różnorodne). Pozytywnie też jestem zaskoczony figurkami, są naprawdę niezłe, bardziej szczegółowe niż np. do Descenta, czy Posiadłości. Jak widać, podstawka u Trolla Jaskiniowego się odkształciła, tak już było, ale zdaje się pod gorącą wodą powinna się naprostować.

Appka na iOS zainstalowana, wszystko działa należycie.
ODPOWIEDZ