Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

YoYo pisze: 20 kwie 2019, 07:51 Poszła jakaś aktualizacja do appki (iOS), wczoraj wieczór.
Może naprawa jakieś literówki...
Na fanpagu ktoś wspominał że na iOS był bug że nie dało się zakończyć scenariusza, raczej takiego fixa tylko bym się tam spodziewał.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Pytanie do tych co się znają.
Rebel zbiera info o błędach, potem wysyła poprawiony,, plik,, do ffg... A potem co? Mogą wrzocić odrazu i naprawi tylko wersje pl, czy musi czekać aż pójdzie w pakiecie ogólnym i będzie wpisie np ver 1.0.1 minor language bug fixed.?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamilpr »

Na telefonie mam wersje 1.0.0.(242) a na steam 1.0.0.(241). Na steam później wchodzi akutualizacja ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Na razie jestem po 4 scenariuszach i jest ciężko. 1 skończyłem w ostatniej kolejce, a 2 to dosłownie w ostatnim ruchu. Bilbo dobił go swoim kozikiem. Natomiast w 3 to już bardzo szybka porażka. Gimli znalazł się w złym miejscu i w złym czasie i dosłownie wszystko co mogło pójść źle to poszło i padł. 4 tu ja zawaliłem bo stwierdziłem,
Spoiler:
Ogólne wrażenia dobre. Z przedmiotami akurat mam pecha bo ana 4 scenariusze wpadł jeden ale za to dostaje się cechy. Choć "śmiałość" jest irytująca bo praktycznie od razu ją muszę wywalić. Z kartami pomiędzy scenariuszami to się trzeba dobrze zastanowić czy brać wogóle bo rozwodniony deck potem bardzo potem utrudnia grę.
Nie ma problemu z kontrolą 2 postaci. W danym momencie przegląda się i tak tylko te kilka przy aktywnej postaci.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Goldberg pisze: 20 kwie 2019, 08:44 Pytanie do tych co się znają.
Rebel zbiera info o błędach, potem wysyła poprawiony,, plik,, do ffg... A potem co? Mogą wrzocić odrazu i naprawi tylko wersje pl, czy musi czekać aż pójdzie w pakiecie ogólnym i będzie wpisie np ver 1.0.1 minor language bug fixed.?
Kiedyś pisałem z Galaktą na ten temat przy Posiadłości Szaleństwa i według nich, czasem było tak, że jakąś poprawkę zgłosili, a pózniej miesiącami trzeba było czekać na jej implementację. FFG samo sobie decyduje kiedy wprowadza do aplikacji poprawki i aktualizacje, przynajmniej tak twierdzi Galakta.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

polwac pisze: 20 kwie 2019, 00:26 Szkoda, że pojawiły się błędy/braki/literówki w polskiej instrukcji i apce. Żeby być na 100 % pewien odpaliłem angielską wersję.
To może napiszesz coś więcej o tych błędach/brakach (o literówkach nie wspominam bo nie mają znaczenia) chociażby z instrukcji?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Nie wypisywałem w trakcie gry, ale poniższa rzecz skłoniła mnie w trakcie gry do zrobienia przerwy i ściągnięcia angielskiej wersji instrukcji.

Przygotowałem grę według polskiej instrukcji i później w trakcie gry gdy przyszło mi dobrac kartę strachu lub obrażeń(nie pamiętam która to miała być) to mi się lampka zaświeciła, że przecież ja tych talii nie tasowałem.
Sprawdzam w instrukcji a tam jest napisane:
4. Stworzenie talii obrażeń, strachu i słabości. Karty obrażeń,
karty strachu i karty słabości (tylko karty słabości, nie pozostałe karty umiejętności) należy podzielić na odpowiednie talie
i umieścić na środku obszaru gry, aby każdy gracz miał do nich łatwy dostęp
Sprawdzam w kompendium zasad, dokładnie taka sama treść.

Ściągam angielską wersję a tam elegancko napisane:
4. Create Damage, Fear, and Weakness Decks: Shuffle the
damage cards, fear cards, and weakness skill cards (only
weakness skill cards, not other skill cards) into separate decks
and place them in the center of the play area where all players
can reach them.
Wiem, że w trakcie gry jeszcze jakiegoś kwiatka innego znalazłem, ale już nie pamiętam co to było.
Generalnie chyba przeczytam sobie całą instrukcję jeszcze raz w języku angielskim przed kolejnym scenariuszem, żeby upewnić się czy nie ma jeszcze jakiś różnic.

W apce literówki mam nadzieję, że wyeliminują przy kolejnych aktualizacjach.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

polwac pisze: 20 kwie 2019, 11:02 Nie wypisywałem w trakcie gry, ale poniższa rzecz skłoniła mnie w trakcie gry do zrobienia przerwy i ściągnięcia angielskiej wersji instrukcji.

Przygotowałem grę według polskiej instrukcji i później w trakcie gry gdy przyszło mi dobrac kartę strachu lub obrażeń(nie pamiętam która to miała być) to mi się lampka zaświeciła, że przecież ja tych talii nie tasowałem.
Sprawdzam w instrukcji a tam jest napisane:
4. Stworzenie talii obrażeń, strachu i słabości. Karty obrażeń,
karty strachu i karty słabości (tylko karty słabości, nie pozostałe karty umiejętności) należy podzielić na odpowiednie talie
i umieścić na środku obszaru gry, aby każdy gracz miał do nich łatwy dostęp
Sprawdzam w kompendium zasad, dokładnie taka sama treść.

Ściągam angielską wersję a tam elegancko napisane:
4. Create Damage, Fear, and Weakness Decks: Shuffle the
damage cards, fear cards, and weakness skill cards (only
weakness skill cards, not other skill cards) into separate decks
and place them in the center of the play area where all players
can reach them.
Wiem, że w trakcie gry jeszcze jakiegoś kwiatka innego znalazłem, ale już nie pamiętam co to było.
Generalnie chyba przeczytam sobie całą instrukcję jeszcze raz w języku angielskim przed kolejnym scenariuszem, żeby upewnić się czy nie ma jeszcze jakiś różnic.

W apce literówki mam nadzieję, że wyeliminują przy kolejnych aktualizacjach.
Myślałem, że coś poważniejszego jest. Takie coś to dla mnie nie jest błędem, bo tu było akurat oczywiste dla mnie, że trzeba to potasowąć.
Satanski

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Satanski »

yoyocmg pisze: 20 kwie 2019, 11:07
polwac pisze: 20 kwie 2019, 11:02 Nie wypisywałem w trakcie gry, ale poniższa rzecz skłoniła mnie w trakcie gry do zrobienia przerwy i ściągnięcia angielskiej wersji instrukcji.

Przygotowałem grę według polskiej instrukcji i później w trakcie gry gdy przyszło mi dobrac kartę strachu lub obrażeń(nie pamiętam która to miała być) to mi się lampka zaświeciła, że przecież ja tych talii nie tasowałem.
Sprawdzam w instrukcji a tam jest napisane:
4. Stworzenie talii obrażeń, strachu i słabości. Karty obrażeń,
karty strachu i karty słabości (tylko karty słabości, nie pozostałe karty umiejętności) należy podzielić na odpowiednie talie
i umieścić na środku obszaru gry, aby każdy gracz miał do nich łatwy dostęp
Sprawdzam w kompendium zasad, dokładnie taka sama treść.

Ściągam angielską wersję a tam elegancko napisane:
4. Create Damage, Fear, and Weakness Decks: Shuffle the
damage cards, fear cards, and weakness skill cards (only
weakness skill cards, not other skill cards) into separate decks
and place them in the center of the play area where all players
can reach them.
Wiem, że w trakcie gry jeszcze jakiegoś kwiatka innego znalazłem, ale już nie pamiętam co to było.
Generalnie chyba przeczytam sobie całą instrukcję jeszcze raz w języku angielskim przed kolejnym scenariuszem, żeby upewnić się czy nie ma jeszcze jakiś różnic.

W apce literówki mam nadzieję, że wyeliminują przy kolejnych aktualizacjach.
Myślałem, że coś poważniejszego jest. Takie coś to dla mnie nie jest błędem, bo tu było akurat oczywiste dla mnie, że trzeba to potasowąć.
Jest to ewidentny błąd, który może negatywnie wpływać na rozgrywkę - raz dostajesz serię "słabych" obrażeń, raz serię ostrego wp..lu. Ktoś, kto zaczyna przygodę z planszówkami, może się zniechęcić. Dla mnie również tasowanie było oczywiste, ale tylko dla tego, że mam doświadczenie z takimi grami.
Awatar użytkownika
Darku
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2013, 06:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Darku »

yoyocmg pisze: 20 kwie 2019, 10:10 Kiedyś pisałem z Galaktą na ten temat przy Posiadłości Szaleństwa i według nich, czasem było tak, że jakąś poprawkę zgłosili, a pózniej miesiącami trzeba było czekać na jej implementację. FFG samo sobie decyduje kiedy wprowadza do aplikacji poprawki i aktualizacje, przynajmniej tak twierdzi Galakta.
No bo tak to wygląda. Polscy wydawcy (i nie tylko bo inni również) nie mają wpływu na to kiedy wyjdą poprawki do aplikacji. Tym zarządza FFG. Przez kilka dni/tygodni/miesięcy zbierają informacje od danego wydawcy, poprawiają błędy, wprowadzają do aplikacji i wysyłają na dany system, który aplikację udostępnia (w tym wypadku Android/IOS/Steam). A tam pewnie też to musi przejść jakieś testy i zatwierdzenia. Wszystko niestety trwa.
Inną sprawą jest natomiast zachowanie Galakty. Wydaje mi się, że oni po prostu mają wywalone
Satanski pisze: 20 kwie 2019, 11:27 Jest to ewidentny błąd, który może negatywnie wpływać na rozgrywkę - raz dostajesz serię "słabych" obrażeń, raz serię ostrego wp..lu. Ktoś, kto zaczyna przygodę z planszówkami, może się zniechęcić. Dla mnie również tasowanie było oczywiste, ale tylko dla tego, że mam doświadczenie z takimi grami.
Może i błąd ale nie taki rażący. Ja tam mam w zwyczaju tasowania wszystkiego co wygląda jak karta :D Myślę, że większość z nas ma.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2019, 12:47 przez Darku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Darku pisze: 20 kwie 2019, 12:19 Może i błąd ale nie taki rażący. Ja tam mam w zwyczaju tasowania wszystkiego co wygląda jak karta :D Myślę, że większość z nas ma.
Nie do końca się zgodzę. W Posiadłości właśnie przez ten odruch tasowania przed pierwszą grą przetasowalem sobie talie przedmiotów i stanów, a później dopiero przeczytałem, że są ułożone alfabetycznie i straciłem trochę czasu na segregowanie tego. Nauczony doświadczeniem z tamtej gry raczej bym nie tasował, jeśli nie jest to wyraźnie napisane w instrukcji.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Darku pisze: 20 kwie 2019, 12:19 Może i błąd ale nie taki rażący. Ja tam mam w zwyczaju tasowania wszystkiego co wygląda jak karta :D Myślę, że większość z nas ma.
Ale masz w tej grze jednak kilka talii których nie tasujesz. W AH3 też są talie których nie tasujesz. W wielu grach są talie których się nie tasuje, jak kiedyś coś potasowałem co mi nie kazano - a było to jakichś 150 kart to potem płakałem szukając tego co potrzebowałem za każdym razem. Więc tutaj pytanie kto ma doświadczenie z jakimi grami bardziej. Ja uważnie sprawdzam co mam tasować, a co nie, żeby drugi raz nie popełnić błędu i potem nie przeszukiwać wszystkiego.
Prawda, obrażenia i strach niczym z moma mechanizm, więc pewno tasowalny ale to znowu tylko domyślanie się. NIe jest to psujący rozgrywkę błąd i spoilujący ją jakoś itp itd ale błąd, w FAQ zostanie poprawiony i przy dodruku nie wątpię.
Rebel 6% (trójmiasto)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Hmm wydawało mi się, że Rebel mówił o całkowitym wyprzedaniu całego druku. Jednak na ich stronie sklepu WP:PPŚ normalnie do kupienia z wysyłką we wtorek. Czyżby nieładne zagranie marketingowe w celu podbicia sprzedaży ?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Markus »

Phate pisze: 20 kwie 2019, 13:26 Hmm wydawało mi się, że Rebel mówił o całkowitym wyprzedaniu całego druku. Jednak na ich stronie sklepu WP:PPŚ normalnie do kupienia z wysyłką we wtorek. Czyżby nieładne zagranie marketingowe w celu podbicia sprzedaży ?
Nie to że ich bronię :-) ale jak klikniesz w ilość dostępnych egzemplarzy to zobaczysz że zostało 5 sztuk (z czego 2 w "magazynie wysyłkowym")
Wygląda to na resztki nakładu
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

arian pisze: 20 kwie 2019, 12:44
Darku pisze: 20 kwie 2019, 12:19 Może i błąd ale nie taki rażący. Ja tam mam w zwyczaju tasowania wszystkiego co wygląda jak karta :D Myślę, że większość z nas ma.
Nie do końca się zgodzę. W Posiadłości właśnie przez ten odruch tasowania przed pierwszą grą przetasowalem sobie talie przedmiotów i stanów, a później dopiero przeczytałem, że są ułożone alfabetycznie i straciłem trochę czasu na segregowanie tego. Nauczony doświadczeniem z tamtej gry raczej bym nie tasował, jeśli nie jest to wyraźnie napisane w instrukcji.
Dokładnie, mam to samo po posiadłości szaleństwa :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kretilla »

REBEL.pl pisze: 17 kwie 2019, 08:36
wajdzik83 pisze: 17 kwie 2019, 06:48Rebelu może udostepnijcje dzisiaj instrukcje pl co? :D
Oto i ona: https://www.rebel.pl/repository/files/i ... rukcja.pdf
Czy można prosić jeszcze o udostępnienie Kompendium w formie pdf? Bo chyba nie ma go nigdzie po polsku.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Testował ktoś jak się skaluje na 2/4 postacie?
Satanski

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Satanski »

polwac pisze: 20 kwie 2019, 13:38
arian pisze: 20 kwie 2019, 12:44
Darku pisze: 20 kwie 2019, 12:19 Może i błąd ale nie taki rażący. Ja tam mam w zwyczaju tasowania wszystkiego co wygląda jak karta :D Myślę, że większość z nas ma.
Nie do końca się zgodzę. W Posiadłości właśnie przez ten odruch tasowania przed pierwszą grą przetasowalem sobie talie przedmiotów i stanów, a później dopiero przeczytałem, że są ułożone alfabetycznie i straciłem trochę czasu na segregowanie tego. Nauczony doświadczeniem z tamtej gry raczej bym nie tasował, jeśli nie jest to wyraźnie napisane w instrukcji.
Dokładnie, mam to samo po posiadłości szaleństwa :D
Heh, ja też. Teraz zawsze pobieżnie przeglądam treść kart, przed pierwszym tasowaniem.
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Matiel »

Pytanko co do balansu- ktoś grał w pełnym składzie? Bo póki co gramy w dwójkę i mam wrażenie że jest ciężko (czasami aż za bardzo :-P)- mimo wg mnie niezłej optymalizacji i współpracy wszystko udaje sie "na styk" ( a jak się nie udaje to najczęściej tworzy to lawinę wpierdolu i kolejnych porażek xD) i częściej tu czuję "krótką kołderkę" niż w eurosucharach :lol:

Czy większe ekipy lepiej uzupełniają swoje wady i pozwalają na lepsze kręcenie kombosów? Bo teraz mam wrażenie, że niezależnie jaki duet zrobimy, to zawsze czegoś brakuje - a to mobilności, a to siły ataku, a to mielenia decku zwiadem, czy na problemach z manipulacją natchnieniem kończąc.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

No i bohaterowie prawie skończeni. Pozostało domalować oczy, ale to później ;)
Musiałem trochę manipulować kolorami, szkoda że aplikacja nie ma pomalowanych figurek. W Talismanie po jakimś czasie pojawił się taki bonus, więc tutaj może też wprowadzą?
Obrazek
Obrazek
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

RUNner pisze: 20 kwie 2019, 18:08 No i bohaterowie prawie skończeni. Pozostało domalować oczy, ale to później ;)
Musiałem trochę manipulować kolorami
Trochę mała ta paletą kolorów, nie myślałeś żeby używać rożnych odcieni zieleni i brązu albo iść w bardziej różnorodne kolory?
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

detrytusek pisze: 20 kwie 2019, 09:51 Na razie jestem po 4 scenariuszach i jest ciężko. 1 skończyłem w ostatniej kolejce, a 2 to dosłownie w ostatnim ruchu. Bilbo dobił go swoim kozikiem. Natomiast w 3 to już bardzo szybka porażka. Gimli znalazł się w złym miejscu i w złym czasie i dosłownie wszystko co mogło pójść źle to poszło i padł.
U mnie dokładnie na odwrót. Po 3 scenariuszach z moim dziewięcioletnim synem:
- Tato, czy my na pewno dobrze gramy, bo to strasznie łatwe jest.

3 scenariusze, 3 sukcesy, mniej więcej w dwóch trzecich paska zagrożenia. Gimli + Legolas.

Z ciekawości sprawdziłem i wyszło mi, że popełniliśmy jeden błąd. Na początku każdego scenariusza przygotowywaliśmy pierwszą kartę postaci, a nie roli. Jednak nie sądzę by to aż tak bardzo wpłynęło nd poziom trudności. Może raczej drużyna Legolas-Gimli to overkill?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Dr_Kecaj »

A gracie według sugerowanych ról do postaci czy sami wybieracie?
Pytanie i do tych co za im łatwo i za trudno
Kupię Szczura rogatego PL
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

Dr_Kecaj pisze: 20 kwie 2019, 21:00 A gracie według sugerowanych ról do postaci czy sami wybieracie?
Pytanie i do tych co za im łatwo i za trudno
Gramy wg sugerowanych, bo dla mojego syna zmienianie to oszustwo :-)
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Odnośnie żetonów natchnienia wypadających za wszystko, gra 3 osobowa, połowa pierwszego scenariusza. Wypadł przedmiot, stan, do wyboru czy chcemy żeton natchnienia czy stan, dwa razy żeton natchnienia. Nie jest źle.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ