Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jabol »

Setup jest szybciutki. Jak sobie wszystko dobrze podzielisz w woreczkach to idzie bardzo szybko. Maks 10 minut i można grać. Podejrzewam że w kolejnych scenariuszach gdy talie postaci w zasadzie są już poskładane to idzie to jeszcze szybciej. Tu tak naprawdę setup trwa całą grę - na bieżąco dokładasz kolejne elementy, kafle planszy, postacie.
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Paskuder pisze: 22 kwie 2019, 16:11
Z tymi butami to nie błąd? Widzę że są lev 2, na pewno dobre wziąłeś, nie powinien być lev 1?
A istnieje karta "buty zielonej drogi"? Bo ja nie mam. Jest to dość późna faza gry, więc level 2 mnie nie dziwi.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
pavlo_js
Posty: 12
Rejestracja: 21 cze 2012, 14:03
Lokalizacja: /home/pavlojs

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: pavlo_js »

Wiem, że gra dopiero co wyszła, ale czy mógłbym prosić o opinię jak gra wypada w porównaniu do Runebound? Wiem, że inne mechaniki jednak interesują mnie tutaj czyste wrażenia i przyjemność z rozgrywki. Naturalnie to jak gra "działa" i ciekawość rozgrywki także.
Satanski

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Satanski »

detrytusek pisze: 22 kwie 2019, 19:44
Paskuder pisze: 22 kwie 2019, 16:11
Z tymi butami to nie błąd? Widzę że są lev 2, na pewno dobre wziąłeś, nie powinien być lev 1?
A istnieje karta "buty zielonej drogi"? Bo ja nie mam. Jest to dość późna faza gry, więc level 2 mnie nie dziwi.
Ja mam "Buty z Zielonej Ścieżki"
MaiX
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:58

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MaiX »

pavlo_js pisze: 22 kwie 2019, 19:55 Wiem, że gra dopiero co wyszła, ale czy mógłbym prosić o opinię jak gra wypada w porównaniu do Runebound? Wiem, że inne mechaniki jednak interesują mnie tutaj czyste wrażenia i przyjemność z rozgrywki. Naturalnie to jak gra "działa" i ciekawość rozgrywki także.
Mam od piątku i zagrałem solo 7 przygód. Moim zdaniem Władca Pierścieni dostarcza więcej przyjemności.
Mamy tutaj świetnie zrobioną kampanię w której czuć przygodę. Gra nie jest w stylu pociągnij kartę z przygodą tylko wrogowie i my poruszamy się po planszy na której są też zaznaczone miejsca z ciekawymi rzeczami. Mechanika opiera się na wykonywaniu testów za pomocą tali kart umiejętności bohatera (mamy więc tutaj też przejaw deckbuildingu) ale i strategi bo na początku tury ciągniemy dwie karty i jedną możemy wziąć do ręki a drugą odłożyć na spód lub na wierzch tali i tutaj jest decyzja bo silne karty mają symbole sukcesów, słabsze nic albo wymagają dopłaty odpowiednim żetonem aby zamienić je na sukces więc albo karta silna na rękę albo w najbliższym teście jeden sukces ale na rękę coś gorszego.
Przygody są dwojakiego rodzaju albo poruszamy się po odkrywanej i modułowej mapie terenu gdzie są rzeki, zamki, wioski ect. i tam mamy misję do wykonania więc musimy jak najszybciej zbadać teren i poznajdować co trzeba a w tym czasie rośnie poziom zagrożenia i z każdym przekroczonym progiem coś złego się dzieje. Drugi typ to mapka zbudowana z dwóch kwadratowych plansz i to reprezentuje już przygodę która dzieje się np. w karczmie - zasady są te same ale więcej jest walki a mniej chodzenia.

Runebound jest fajny (oceniam 7.5) ale Władca dla mnie ciekawszy (9.5).
Orrik
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Orrik »

Uff, Kampania zakończona :)
Niestety porażką w finale, ale i tak było fajnie.

Generalnie hype był uzasadniony i jestem z gry bardzo zadowolony. Podczas gry wszystko idzie bardzo sprawnie. Z rozkładaniem i składaniem nie ma problemu i naprawdę da się wczuć w przygodowy klimat.
Zabawa przednia i tylko by się chciało więcej misji :)

Z głównych rzeczy na plut to:
1. System budowania talii działa dla mnie świetnie. Wykonywanie testów, kombinowanie jak tu efektywnie wykonać swoje ruchy żeby np. po drodze był jeszcze Zwiad itd... to czysta przyjemność.
2. Kampanie jest fajnie poskładana. Aplikacja dobre daje odczuć że decyzje jakie się podjęło naprawdę mają znaczenie. Fabuła też daje radę :)
3. Jest klimatycznie. Czuliśmy, że jesteśmy na przygodzie.

żeby tak tylko nie wychwalać to jeszcze 3 małe mankamenty.
1. Plansze bitewne ze względu na to, że są duże faktycznie wydają się lekko wygięte.
2. AI przeciwników jest proste i generalnie takie musi być. W większości przypadków w ogóle nam to nie przeszkadzało bo poziom trudności i tak jest nienajgorszy, ale w jednej misji ten całych ruch do najbliższego bohatera okazał się taktycznym debilizmem a misja okazała się przez to bardzo prosta.
3. Niestety czasami tłumaczenie w apce trochę szwankuje. Literówek się nie czepiam bo w książkach też je wszędzie widzę i żyję, ale podczas kampanii trafiliśmy na przynajmniej 2 poważne błędy. Raz, aplikacja kazała wykonać test ustalony na mądrość, ale nie było podanego numerku wyznaczającego trudność testu. Innym razem gdy przyszła pora na ulepszenie fajki z długim cymbuchem na III poziom, aplikacja nie dość, że uznała, żę fajka drugiego poziomu awansuje na fajne drugiego poziomu, to jeszcze na taką o nazwie jaka nie istnieje na kartach :)

EDIT. Jeszcze raz był taki chochlik, że aplikacja dała nam tytuł, który otrzymaliśmy już kilka misji wcześniej.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sqb1978 »

Jeśli jest możliwość to wysyłajcie proszę informacje o bugach w apce do Rebel'a. Im więcej takich zgłoszeń tym większa szansa, że przy najbliższej aktualizacji to poprawią.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2019, 00:14 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

sqb1978 pisze: 22 kwie 2019, 22:51 Jeśli jest możliwość to wysyłajcie proszę informacje o bugach w apce do Galakty. Im więcej takich zgłoszeń tym większa szansa, że przy najbliższej aktualizacji to poprawią.
Też tak myślę tylko po co do Galakty :D
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

sqb1978 pisze: 22 kwie 2019, 22:51 Jeśli jest możliwość to wysyłajcie proszę informacje o bugach w apce do Galakty. Im więcej takich zgłoszeń tym większa szansa, że przy najbliższej aktualizacji to poprawią.
Ja bym jednak wysyłał do Rebela ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Satanski pisze: 22 kwie 2019, 20:16
detrytusek pisze: 22 kwie 2019, 19:44
Paskuder pisze: 22 kwie 2019, 16:11
Z tymi butami to nie błąd? Widzę że są lev 2, na pewno dobre wziąłeś, nie powinien być lev 1?
A istnieje karta "buty zielonej drogi"? Bo ja nie mam. Jest to dość późna faza gry, więc level 2 mnie nie dziwi.
Ja mam "Buty z Zielonej Ścieżki"
No właśnie ja też. Czyli błąd bo w apce są buty z zielonej drogi.
Co do błędów to oprócz tego jeszcze raz miałem sytuacje taką po poleceniu "połóż żeton" (zawsze się zoomuje na miejscu położenia), a tym razem się z zoomowało gdzieś w pustej przestrzeni poza kafelkami.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: czeczot »

Orrik pisze: 22 kwie 2019, 22:44 Uff, Kampania zakończona :)
Ile jest misji w kampanii ?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sqb1978 »

Jacek_PL pisze: 22 kwie 2019, 22:54
sqb1978 pisze: 22 kwie 2019, 22:51 Jeśli jest możliwość to wysyłajcie proszę informacje o bugach w apce do Galakty. Im więcej takich zgłoszeń tym większa szansa, że przy najbliższej aktualizacji to poprawią.
Też tak myślę tylko po co do Galakty :D
Rebel'a oczywiście. Freudowski błąd, pisząc posta miałem odpaloną apkę do Descenta ;)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

czeczot pisze: 22 kwie 2019, 23:31
Orrik pisze: 22 kwie 2019, 22:44 Uff, Kampania zakończona :)
Ile jest misji w kampanii ?
14.
MaiX
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:58

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MaiX »

Ktoś wie czy w następnych kampaniach będziemy dalej rozwijać postacie na wyższy level czy też reset i od początku?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

MaiX pisze: 23 kwie 2019, 08:05 Ktoś wie czy w następnych kampaniach będziemy dalej rozwijać postacie na wyższy level czy też reset i od początku?
Wydaje się, że będzie reset, chyba że nowa kampania będzie w jakiś sposób powiązana fabularnie z wcześniejszą, ale podejrzewam, że na razie tak nie będzie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Wg mnie reset bo do czego byś chciał rozwinąć postacie? Nie ma kart nowych.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

sqb1978 pisze: 22 kwie 2019, 22:51Jeśli jest możliwość to wysyłajcie proszę informacje o bugach w apce do Rebel'a. Im więcej takich zgłoszeń tym większa szansa, że przy najbliższej aktualizacji to poprawią.
Tak, poprosimy zawsze o wysyłanie, chociaż te z forum to raczej udaje nam się wyłapać i od razu zgłaszamy. FFG przygotowuje poprawkę, która poprawi błędy. Część ze zgłoszonych tutaj to problem globalny i wymaga poprawki w każdej wersji językowej.

Markus pisze: 20 kwie 2019, 13:32
Phate pisze: 20 kwie 2019, 13:26Hmm wydawało mi się, że Rebel mówił o całkowitym wyprzedaniu całego druku. Jednak na ich stronie sklepu WP:PPŚ normalnie do kupienia z wysyłką we wtorek. Czyżby nieładne zagranie marketingowe w celu podbicia sprzedaży ?
Nie to że ich bronię :-) ale jak klikniesz w ilość dostępnych egzemplarzy to zobaczysz że zostało 5 sztuk (z czego 2 w "magazynie wysyłkowym")Wygląda to na resztki nakładu
Zdarzają się anulowane zamówienia, albo cofnięcia zamówień hurtowych. Nasz sklep ma także osobny magazyn względem hurtowni, dlatego tam może się ostać kilka egzemplarzy (tych akurat już nie ma). Na pewno jeszcze trochę będzie można kupić na Pyrkonie (musieliśmy je odłożyć, bo zaplanowaliśmy tam premierę i strefę do pogrania, a niewiele brakowało by ich zabrakło)

detrytusek pisze: 21 kwie 2019, 14:35 Jako, że ja już kampanię przegrałem...w znaczeniu "w łeb" :) to się wypowiem. (...)
No way! Chociaż raczej "no-life"! (Oczywiście wykrzykiwane z pełną zazdrością... ;))
"Święta, Święta i po Świętach..."
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Rebelu, a mógłbyś także skomentować, czy planujecie dorzucić finalnie lektora?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Bary pisze: 23 kwie 2019, 08:56 Rebelu, a mógłbyś także skomentować, czy planujecie dorzucić finalnie lektora?
Lektor we wszystkich wersjach jest po angielsku. Nie było opcji jego przygotowania przed premierą.
Przedzieramy szlak w tym temacie i damy znać gdy uda się wydeptać ścieżkę.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

A ja mam pytanie z innej strony. Czy w przypadku prowadzenia kilku kampanii jednocześnie, po wczytaniu, aplikacja ułatwia back-up? W sensie można gdzieś w aplikacji podejrzeć jakie przedmioty zdobyliśmy w trakcie gry, albo jakie karty zakupiliśmy? Czy konieczne będzie użycie kartki i długopisu?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Freshus pisze: 23 kwie 2019, 09:34 A ja mam pytanie z innej strony. Czy w przypadku prowadzenia kilku kampanii jednocześnie, po wczytaniu, aplikacja ułatwia back-up? W sensie można gdzieś w aplikacji podejrzeć jakie przedmioty zdobyliśmy w trakcie gry, albo jakie karty zakupiliśmy? Czy konieczne będzie użycie kartki i długopisu?
Pomiędzy scenariuszami widać cały ekwipunek i jakie karty kto zakupił.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamron6 »

Do tego służy aplikacja ;) Masz tam wszystko zapisane, więc można grać spokojnie kilka gier jednocześnie

Taka ciekawostka, może niech ktoś zwróci uwagę jak już tu Rebel zgłasza uwagi FFG:
Grając na Androidzie na normalnym mam około dwa razy więcej wrogów niż na normalnym na wersji Steamowej. Zacząłem od Androdia, ale słabo szło (parę przegrałem) i stwierdziłem że laptop będzie wygodniejszy, ale te same misje (setup różni się na szczęście) są o wiele łatwiejsze (fakt miałem doświadczenie i bardziej customowy zespół) bo jak pisałem 2x mniej wrogów plus maksowałem wszystko w każdym scenariuszu.

EDIT: naszło mnie, może appka coś zmienia w zależności od postaci i ról?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Satanski

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Satanski »

REBEL.pl pisze: 23 kwie 2019, 09:28
Bary pisze: 23 kwie 2019, 08:56 Rebelu, a mógłbyś także skomentować, czy planujecie dorzucić finalnie lektora?
Lektor we wszystkich wersjach jest po angielsku. Nie było opcji jego przygotowania przed premierą.
Przedzieramy szlak w tym temacie i damy znać gdy uda się wydeptać ścieżkę.
Jeżeli mam ustawiony w aplikacji język polski, to lektor powinien coś czytać, choćby po angielsku? U mnie na andku nic nie gada
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: schen »

8 dwuosobowych rozgrywek za nami, póki co tylko jedna porażka. Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Do przedmiotów póki co szczęścia nie mieliśmy, w 7 scenariuszu dopiero jakikolwiek wpadł, ale jakoś bardzo mocno nam to nie przeszkadza. Rozwój z wykupywaniem skilli przypadł nam do gustu, trochę trzeba się było zastanowić na jaką kolejną rolę zmienić, by zachować jak największą synergię (stwierdziliśmy, że po wykupieniu wszystkich kart sukcesów dla naszych ról, najwyższa pora na to).
Boli tylko trochę, że jedyna porażka była w dość słabym stylu, Gimli dostał na starcie odsłoniętą kartę strachu, która co turę dodawała mu kolejną. Dociąg kolejnych też był niezbyt przyjemny, bo 2 następne również trafiły się odkryte. Brak możliwości odrzucania tego typu kart (Odpoczynek przy odkrytych nie pomaga, test ostatniej szansy też odrzucał tylko zakryte) i niestety koniec nadszedł po trzecim teście ostatniej szansy. Nie powiem, trochę niesmak to pozostawiło, bo była to praktycznie dla nas jedna karta przegrywająca grę. Choć może tu też wyszło jakieś nasze nieobycie z grą, bo niewykluczone, że odpowiednia rola zapewnia zdolności które potrafiłyby tu pomóc (nie sprawdzałem wszystkich kart umiejętności), my niestety nic z tym zrobić nie mogliśmy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Jestem bardzo ciekawy tego przypadku bo jeśli możliwe jest przegranie scenariusza już na starcie, to strasznie to SŁABE. Tym bardziej, że nie można scenariuszy powtarzać.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ