Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: feniks_ciapek »

Phate pisze: 12 maja 2019, 14:46 Często zmieniacie rolę przed scenariuszami ?
Często. Tropiciel jest w zasadzie bezużyteczny na mapach bitewnych.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamron6 »

A ja się nie zgodzę :p Praktycznie w każdej misji bitewnej/detektywistyczny bieganie bardzo dużo dawało, już nie mówiąc o tym że Bea bardzo się z bieganiem kombi. Niektóre scenariusze wręcz niesamowicie szybko przechodziłem (dzięki między innymi teleportacji), np. scenariusz 2. W pierwszej kampanii którą rozegrałem do końca, nawet nie wiedziałem o zmienianiu ról, a wszystko poza finałem wygrałem.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Phate pisze: 12 maja 2019, 14:46 Tak myślę że naszym błędem było to że na planszy potyczki nie zmieniliśmy roli Berovary na np kapitan lub obrońca zamiast tropiciel który był całkiem bezużyteczny. Poza tym zdaje mi się że Berovara raczej jest na bakier z walka.
Często zmieniacie rolę przed scenariuszami ?
Nie tu jest problem. Grałem cały czas predefiniowanymi rolami. Ber. jest bardzo fajna bo potrafi ogłuszać tylko trzeba nauczyć się to wykorzystywać. W połączeniu z Golasem, który potrafi atakować nawet 2 pola od celu to jest bardzo skuteczna strategia. Ber. daje w łeb i ogłusza, a Mr L. odsuwa się (jak musi) i ładuje w bęben.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Phate pisze: 12 maja 2019, 14:46 Tak myślę że naszym błędem było to że na planszy potyczki nie zmieniliśmy roli Berovary na np kapitan lub obrońca zamiast tropiciel który był całkiem bezużyteczny. Poza tym zdaje mi się że Berovara raczej jest na bakier z walka.
Często zmieniacie rolę przed scenariuszami ?
EDIT: Jak wyżej mówi detrytusek oni się bardzo ładnie kombią.
EDIT 2: 8 scenariuszy za nami, jeszcze ani razu nie zmieniliśmy roli.

Moja żona Beravorą kosi aż miło. Ogłuszenie daje radę a przy wielu sukcesach dmg też jest duży ;)
Gramy Legilas Beravora, łowca i tropiciel, poziom normalny i wymiatamy. 8 scenariuszy 0 porażek.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

U nas Kuleja testy. W tali podstawowej są tylko 4 sukcesy reszta to wiadomo nic albo sukces za natchnienie. Czesto tego natchnienia nam brakowało i w walce ogłuszenie Berovarze nie wchodziło, w fazie cienia dostawała straszne bucki. Dwie takie sytuacje i test ostatniej szansy.
Powiem szczerze że gra nam strasznie daje popalić a przez to, że scenariuszy nie powtarza się to jesteśmy troszkę hmm zasmuceni dwoma przegranymi :]
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Spróbujcie Berevora + Włamywacz + miecz + harfa
- harfa daje gwarantowane natchnienie 1 co rundę
- miecz + dobicie z włamywacza + dużo sukcesów - 7 dmg + dobicie -> auto kill każdgo potwora
- włamywacz daje dużo ukrycia co obrony,
- Berevora przy użyciu ukrycia/biegu robi zwiad 1 co daje duży dociąg kart
- sukcesy - deck ma dużo podwójnych kart z liśćmi, skill berevory pozwala zamieniać je wszystkie na sukcesy + żetony z harfy

W rezultacie taki układ zabija potwory 1-shotem przy tym będąc nieśmiertelnym (powtarzalne ukrycie). Zwykle testy spotkań też robi na wielu sukcesach często (przez liście).
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: feniks_ciapek »

Jools pisze: 12 maja 2019, 19:38 Spróbujcie Berevora + Włamywacz + miecz + harfa
A druga postać jaka?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

A co byście podpowiedzieli przy grze Berovara ale jako tropiciel z kijem ?
Golasa mam opracowanego ale żona tak słabo że swoją postacia - choć przygodówki u nas to nie pierwszyzna.
astroazure
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2019, 21:45
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: astroazure »

Mam problem. Jak działają zasady z płaszcza/stroju podróżnego? Mam na myśli, że przyjmując zakryte karty strachu/obrażeń można zapobiec przyjęciu jednej z nich. Czy jeśli odkrywam kartę, rozpatruję jej efekt i później mam polecenie, żeby ją zakryć, to ta zasada również działa? Czy tylko na karty, gdy przyjmuje się zakryte od początku?
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hadrian »

astroazure pisze: 12 maja 2019, 22:18 Mam problem. Jak działają zasady z płaszcza/stroju podróżnego? Mam na myśli, że przyjmując zakryte karty strachu/obrażeń można zapobiec przyjęciu jednej z nich. Czy jeśli odkrywam kartę, rozpatruję jej efekt i później mam polecenie, żeby ją zakryć, to ta zasada również działa? Czy tylko na karty, gdy przyjmuje się zakryte od początku?
Proszę o pomoc
Forum chętnie pomoże tutaj:
viewtopic.php?t=60797
Large Hadrian Collider
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

feniks_ciapek pisze: 12 maja 2019, 19:58
Jools pisze: 12 maja 2019, 19:38 Spróbujcie Berevora + Włamywacz + miecz + harfa
A druga postać jaka?
Ciężko powiedzieć. Przez 4 misje (bo tyle zagrałem tym setupem Berevory) wydawało się jakby ona była na tyle uniwersalna (zabijała, robiła, spotkania, wytrzymywała ataki) że druga postać nie musi być jakoś jej uzupełnieniem. Także pewnie każda postać będzie ok. Kwestia jak dalej taki setup sobie poradzi.

Generalnie to gra oferuje tyle opcji do grania że japrdle.

Każda kampania od nowa (już 5-6 razy) to inne doznania (nawet jak znamy główny wątek, who cares, bawimy się mechaniką gry). Do tego różne kombinacje postaci (Bilbo Obrońca na przykład).
Jak na samą podstawkę to jest naprawdę dużo zabawy. W porównaniu do Posiadłości do szkoda słów... (tylko 4 scenariusze, brak kampanii).
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: olsszak »

Cześć, widzieliście mate do tej gry na stronie FFG?
Dobrze rozumiem, że ona daje plus do klimatu, ale co najwyżej służy jako podkładka do kafelków?

Pozdr
K.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Dokładnie tak.

Może się też przydać do innych gier, np. LOTR LCG mi do głowy przychodzi.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: olsszak »

polwac pisze: 14 maja 2019, 20:03 Dokładnie tak.

Może się też przydać do innych gier, np. LOTR LCG mi do głowy przychodzi.
Do LCG kupiłem dedykowaną. CHyba nawet mają podobna grafikę ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Trzeci scenariusz Berovara i Legolas. Trzecia przegrana. Niestety ale potwierdziło się że Berovara w podstawowej formie czyli jako tropiciel jest wg nas bardzo słabą postacią :/ wręcz w naszej rozgrywce była piątym kołem u wozu. Trzeba było ja wciąż ratować, dostała kartę urazu do poruszania o jedno pole i ogólnie niczym nie zaświeciła.
Postać wraz z save kampanii do kosza i trzeba zacząć od nowa...
verbelastopa
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2016, 15:58
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: verbelastopa »

Mam to samo, ten sam skład i 3 przegrane
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Sorry ale potwierdziło się, że nie umiecie nią grać i nic więcej.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Fajnie jak bardzo różnią się spostrzeżenia co do postaci. W mojej grupie Beravora uznawana jest za najlepszą postać przez jej elastyczność.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: czeczot »

Na 4 bohaterów Beravore wykorzystujemy głównie do zbierania żetonów eksploracji ze względu na to że posiada dużo kart bieg. Czy mniej tych żetonów tym wolniej rośnie poziom zagrożenia. Na początku w walce trochę kuleje ale jak doda jej się kilka kart ulepszeń to staje się bardzo uniwersalną postacią.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Myślę, że problemem nie jest nieumiejętne jej wykorzystanie a liczebność grupy. Grając na dwie postacie jej umiejętności są za mało użyteczne. Bieg oczywiście jest użyteczny ale po pierwsze musi dojść a po drugie biegiem nie zlikwiduje się zagrożenia ani nie zabije potworow. - sam Legolas nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim bo w bezpośrednim starciu bardzo szybko pada (wystarcza 4 karty obrażeń)

Porównaliśmy podstawowe karty Muzyka i Eleny z tymi od tropiciela i Berki - na pierwszy rzut są o niebo bardziej użyteczne i uniwersalne.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

No znów nie. Powtarzam, że się wypowiadam odnośnie tego zestawu postaci czyli B. +L. Bardzo fajnie się uzupełnia i uważam go za mocny. Da się bo przeszedłem nim większość z 40 scenariuszy jakie rozegrałem. Po prostu nie znaleźliście jeszcze dobrego sposobu na ich wykorzystanie. Na pewno nie jest to zestaw do ubijania wszystkiego co się rusza chociaż po upgradzie z tym też jest ok.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

To ja już nie rozumiem czemu nam się tak źle gra tym zestawem. Niby w teorii to wszystko ładnie się składa ale jak już przychodzi do samej gry to się średnio udaje.
Wydaje mi się ze Berovara powinna ogłuszyć wrogów, poruszyć się za darmo dzięki "Bieg" i zrobić interakcje z żetonem.
Mamy problem z wrogami - jak ich nie zabijemy od razu to w fazie cienia i tak nas dopadną i dostaniemy rany/strach.

Btw. Takie jeszcze pytanie mechaniczne. W ostatnim scenariuszu mieliśmy sporo żetonów zagrożenia. Niestety nie było czasu żeby wejść z nimi w interakcje. Co się pod nimi może kryć ? Obniżają poziom zagrożenia ?
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Matiel »

Czasami usunięcie żetonu zbija nieco poziom zagrożenia, który juz mamy. Jednak chyba najwazniejsze rozwiązany żeton zagrożenia nie generuje go co turę, przez co wolniej wchodzą nam smutne konsekwencje podczas scenariusza ;-)
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

Phate pisze: 18 maja 2019, 14:00
Btw. Takie jeszcze pytanie mechaniczne. W ostatnim scenariuszu mieliśmy sporo żetonów zagrożenia. Niestety nie było czasu żeby wejść z nimi w interakcje. Co się pod nimi może kryć ? Obniżają poziom zagrożenia ?
Poziom zagrożenia wzrasta co turę w następujący sposób:
+2 za każdego bohatera
+1 za każdy żeton zagrożenia
+1 za każdy nieodkryty żeton eksploracji

Wchodząc w interakcję z żetonami zagrożenia obniżasz przyrost poziomu zagrożenia co turę. Ponadto w niektórych scenariuszach musisz wejść w interakcję z tymi żetonami, by pchnąć fabułę do przodu.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Zdajecie sobie sprawę że Berevora sprawdza się też w innych rolach?
Jako włamywaczka jest np. mocniejsza niż podróżniczka.
Można też jej dać harfę czy sztandar zamiast dwurecznęgo kija.
ODPOWIEDZ