Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Rozegrałem solo 3 przygody z kampanii. Na razie wrażenia bez zmian. Bardzo mi się podoba mechanika oparta na kartach w tej grze. Świetnie to funkcjonuje, a do tego talia się może rozwijać z każdą przygodą. Dla mnie pomysł bombowy. Testy ostatniej szansy już mnie nie irytują tak jak na początku. Zresztą Gimli oblał drugi test :)
Z minusów. Przygoda nr 2, na planszy potyczki - nudna i bez polotu. Mam obawy czy na tak małej planszy można spodziewać się fajerwerków? Trochę za mało pól, żeby pobawić się w taktykę.
Rozważam przejście na 3 postacie, które spokojnie można samodzielnie ogarniać. Przy dwóch postaciach więcej z gry ma aplikacja niż gracz, takie odnoszę wrażenie. W aplikacji brakuje lektora i to bardzo. Mógłby czytać wstawki fabularne :) Grając solo na tablecie jest ok, przeczytam sobie tekst, ale nie chce mi się tego robić na głos dla innych graczy, dlatego wyjście na tv obowiązkowe w większym gronie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

No i mamy przedsprzedaż pierwszego dodatku. Cena w sklepach ok. 50zł.
No nic...trzeba wziąć :mrgreen:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

Takie pytanko zdarzało się wam że aplikacja błędnie naliczała punkty doświadczenia ? Gramy dwie równoległe kampanie i zdarzyło się nam przy różnych przygodach po przegraniu otrzymać 6 PD zamiast 3 PD.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

polwac pisze: 04 cze 2019, 14:49 No i mamy przedsprzedaż pierwszego dodatku. Cena w sklepach ok. 50zł.
No nic...trzeba wziąć :mrgreen:
Masz na myśli Złoczyńców Eriadoru? Nie jest to zbyt ponętny dla mnie dodatek. Zawartość bardzo przeciętna, brak nowych przygód. Wycięty fragment podstawki ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Ale będzie miał zastosowanie w aktualnej i kolejnej przygodzie(też ma być w III kwartale o ile mnie pamięć nie myli).
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gregoff »

Ale ja ten dodatek zaliczam in minus. Myślałem, że będzie to całkiem nowy zestaw do kolejnej rozgrywki, a tutaj widzę, że jest jeden bohater z odstawki. Jeszcze gram, więc nie wiem czy jeszcze coś jest wycięte z oryginalnej gry.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Swoją drogą to nie będzie dodatek typowo kolekcjonerski bardziej? Tylko figurki? Zresztą nawet to tak nazwali "Figure pack" (teraz wszedłem na ich stronę). I jakieś 6 nowych tricketów i 3 nowe tytuły żeby nie było zupełnie nic. Nic wielkiego, nic niezbędnego. Ja wezmę, dla figurek - kiedyś wrócę do hobby malowania ^^
Imho to jest pack tylko dla małej liczby graczy którzy muszą mieć wszystko ;P dla szukających nowych doznać to będzie nowy scenariusz w apce.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ram »

Nowe tytuły i przedmioty pomocnicze oznaczają nowe spotkania - ciekawe czy tylko takie w których zdobywamy te nowości czy może trochę dodatkowych do tych 181 z podstawki. Poza tym
Spoiler:
Update 1.5, ale opisu dodatku jeszcze nie ma.
47
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Ten dodatek to nie jest ani wycięta zawartość z podstawki ani nic co ja rozszerza, no może poza kartami.

Także za 43-48 zł dostajemy:
- 2 figurki bossów z podstawki (zamiast figurek ogólnych)
- 1 figurka bossa z nowej kampanii (jeszcze nie do kupienia), też zamiast ogólnego warga,
- 9 kart.

Te figurki maja na celu zastąpić ogólne figurki które używamy od bossów.

Nie jest to drogi dodatek patrząc na zawartość (3 figurki w końcu) ale też nie wnosi wiele nowego.

Dla chcących.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ram »

Dodatek byłby naprawdę dobry, gdyby w jego opisie pojawiło się: "zawiera 80 cyfrowych spotkań".
47
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

RUNner pisze: 04 cze 2019, 09:19 Z minusów. Przygoda nr 2, na planszy potyczki - nudna i bez polotu. Mam obawy czy na tak małej planszy można spodziewać się fajerwerków? Trochę za mało pól, żeby pobawić się w taktykę.
Pierwszy scenariusz na planszy potyczki jest bardzo płytki, ale późniejsze bywają najlepszymi w całej kampanii ;) Jeszcze przyjdzie czas na kombinowanie i wykorzystanie terenu.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

czyli same figurki nie wnosząc nic - pojawią się w tych 2 kampaniach i to jest koniec ich roboty? A może w przyszłych kampaniach jest szansa że dzięki temu pudełeczku wylosuje się jakiś ciekawszy osobnik w scenariuszu :) ?
Może te 9 kart coś wniosą... te nowe tytuły powinny być związane z jakimiś nowymi spotkaniami/wydarzeniami czy czymś... brać czy nie brać :p ...
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kisun »

Jeżeli by ten dodatek wnosił coś więcej, to wydawca by o tym napisał. Skoro podane przez niego argumenty są dla ciebie niewystarczające, to nie kupuj. Po co szukać sensu zakupu na siłę? Poczekaj, zobacz opinie ludzi którzy grali i przemyślisz temat ponownie :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Bartoszeg02 pisze: 06 cze 2019, 12:11 czyli same figurki nie wnosząc nic - pojawią się w tych 2 kampaniach i to jest koniec ich roboty? A może w przyszłych kampaniach jest szansa że dzięki temu pudełeczku wylosuje się jakiś ciekawszy osobnik w scenariuszu :) ?
Może te 9 kart coś wniosą... te nowe tytuły powinny być związane z jakimiś nowymi spotkaniami/wydarzeniami czy czymś... brać czy nie brać :p ...
Tak jak Kisun pisze. Producent nazwał to "figure pack" i to jest w większości tyle. 50zł za 9 kart? Słaby deal ;) Ale mi same figurki wystarczają bym kupił to, bo chętnie je pomaluję w przyszłości :)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ram »

Czyli raczej:
  • figurki orka i Atarina do użycia w Kościach Arnoru (i pewnie w następnych kampaniach),
  • nowe tytuły i przedmioty pomocnicze w nowych spotkaniach cyfrowych (też chyba raczej zwiększające ogólną pulę spotkań),
  • warg tylko do Hunt for the Ember Crown (a może też w Kościach Arnoru?).
W sumie ciekawe czy dodanie tych figurek może oznaczać jakieś następne spotkania w kolejnych kampaniach. Tzn. nowi przeciwnicy korzystający z tych modeli.
47
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

Dobra przekonaliście mnie - jest po prostu niezbędny :P ...

kiedy wyjdzie jakiś duży dodatek np. z uruk-hai........ :S .........
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jabol »

Jestem po 3 scenariuszu i mam kilka pytań bo mam pewien fabularny niedosyt:
Spoiler:
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Jabol pisze: 07 cze 2019, 01:17 Jestem po 3 scenariuszu i mam kilka pytań bo mam pewien fabularny niedosyt:
Spoiler:
Spoiler:
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Gra bardzo często stawia gracza przed wyborem: zdążyć z celem przygody albo bawić się w poboczne questy. Nie zawsze jest czas żeby wszystko odkryć i część przygód jest niezbadana ALE może się pojawić w innych przygodach. Spotkania ogólne nie są przypisane do przygód tylko są losowane z każdą.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Jak to jest w końcu z tą ilością scenariuszy w podstawce? Myślałem, że kampania ma 14 a przed 12 apka powiedziała, że to już ostatni i jeżeli go wygramy to wygrywamy całą kampanię...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

W pewnym momencie jest rozwidlenie historii i może jest tak, że w zależności co wybierzesz to masz inną ilość.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: noowy »

Jeszcze przed premierą zastanawiałem się nad zakupem, w końcu odpuściłem, ale cały czas obserwowałem ten wątek i gra cały czas chodziła mi po głowie. Z jednej strony trochę drogo, z drugiej strony fajna apka i wydaje się to być super pozycja do rodzinnej przygody w 2-3 osoby. Ostatnio figure-pack za 40 PLN, który nie będzie koniecznie wymagany do gry oraz w szczególności zapowiedź nowej kampanii zawierającej 11 scenariuszy za 6.99$ z dużą szansą na premierę równo z angielską przekonały mnie do zakupu. Wydaje mi się, że to całkiem uczciwe podejście w porównaniu do innych gier z aplikacją (Korniki Zbrodni, Imperium Atakuje, Posiadłość Szaleństwa) i wchodzę w to - mam nadzieję, że żonie i/albo maluchom się spodoba, a jak nie to solo też powinno być bardzo spoko :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

noowy pisze: 08 cze 2019, 08:57 Korniki Zbrodni
Śliczne :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: thestaszek »

noowy pisze: 08 cze 2019, 08:57 zapowiedź nowej kampanii zawierającej 11 scenariuszy za 6.99$ z dużą szansą na premierę równo z angielską
Kiedy konkretnie ma to być w sprzedaży?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

III kwartał z tego co pamiętam
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ