Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Po długim namyśle również i ja się skusiłem. Za mną dwie misje.
Dlaczego długo się zastanawiałem? Przygodówki i dungeon crawlery nigdy nie były w moim guście, a do tego mam Mage Knighta do grania solo. Jednak widmo niedostępności i pochwały ze strony znajomych sprawiły, że postanowiłem się skusić.

Zastanawiałem się nad wyborem drużyny, miałem ochotę poeksperymentować z rolami, jednak koniec końców postanowiłem na najbardziej ikoniczny duety - obrońca Gimli i łowca Legolas. Pierwsza misja szła nieźle, wręcz byłem zaskoczony, że wróg nie może mnie tknąć, a testy jakoś idą. W momencie, w którym Legolas w jednym ataku wygenerował 14 obrażeń i zmiótł całą grupę wrogów powiedziałem sobie, że jeśli tak to dalej będzie wyglądać, to nie bardzo jest sens grać. Na szczęście w drugiej połowie misji zrobiło się trudniej, a cel osiągnąłem farciarsko zdanym testem w ostatniej akcji. Składając grę zauważyłem, że trochę sobie utrudniłem, bo nie wiedziałem, że bohaterowie mają na swoich planszetkach dodatkowe umiejętności :)

Druga misja już od początku trudniejsza.
Spoiler:
Finalnie Gimli padł na drugim teście ostatniej szansy, Legolas miał dwa ataki na wlepienie czterech obrażeń i niestety nie weszło. Cóż, liczę na więcej szczęścia następnym razem.

Na razie jestem grą może nie zachwycony, ale przyjemnie zaskoczony. Nie przeszkadza mi sypiące się zewsząd natchnienie, jest w końcu kluczowe dla mechaniki gry i w drugiej misji, na planszy bitewnej, tęskniłem za żetonami eksploracji :) Poza tym już w pierwszej misji zdobyłem przedmiot, może niezbyt okazały, ale zawsze.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2019, 11:05 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: profes79 »

mat_eyo pisze: 02 lip 2019, 23:48 W momencie, w którym Legolas w jednym ataku wygenerował 14 obrażeń i zmiótł całą grupę wrogów
Mogę się zapytać jak to zrobił skoro łuk umożliwia wlepienie max 7 obrażeń w pojedynczym ataku na trzech sukcesach a nie kojarzę, aby karty z talii mogły dać w sumie kolejnych 7?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

profes79 pisze: 03 lip 2019, 10:52
mat_eyo pisze: 02 lip 2019, 23:48 W momencie, w którym Legolas w jednym ataku wygenerował 14 obrażeń i zmiótł całą grupę wrogów
Mogę się zapytać jak to zrobił skoro łuk umożliwia wlepienie max 7 obrażeń w pojedynczym ataku na trzech sukcesach a nie kojarzę, aby karty z talii mogły dać w sumie kolejnych 7?

Jasne, taki zestaw na stole się trafił:
Spoiler:
W związku z tym od razu zapytam, jak to jest u Was z przygotowywaniem kart z sukcesami? Bo ta sytuacja na zdjęciu była chyba jedyną w obu partiach, kiedy miałem taką kartę na stole. Tak samo średnio widzę sens kupowania kart bez sukcesów, skoro już tytuły rozwadniają talię. Po pierwszej misji nie kupiłem nic, teraz mam po 7 xp na głowę i dorzucę po jednej karcie z sukcesami.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gregoff »

Niektóre karty bez sukcesów dają jakieś fajne comba (ja staram się te które dają natchnienie kolekcjonować).

Dużo frajdy tej gry to umiejętne zagrywania dostępnych kart i generowanie dodatkowego natchnienia oraz skorzystania z wiedzy ile sukcesów jest w twojej talii.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

gregoff pisze: 03 lip 2019, 11:32 Dużo frajdy tej gry to umiejętne zagrywania dostępnych kart i generowanie dodatkowego natchnienia oraz skorzystania z wiedzy ile sukcesów jest w twojej talii.
Heh, tego właśnie na razie staram się uniknąć. Jeśli poziom trudności mnie przyciśnie butem do gleby, to zacznę liczyć sukcesy, które zeszły i które są jeszcze w talii. Jednak w przypadku PpŚ nastawiam się bardziej na lekkie, przygodowe granie, od liczenia i optymalizacji mam Mage Knighta ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

mat_eyo pisze: 03 lip 2019, 11:35
gregoff pisze: 03 lip 2019, 11:32 Dużo frajdy tej gry to umiejętne zagrywania dostępnych kart i generowanie dodatkowego natchnienia oraz skorzystania z wiedzy ile sukcesów jest w twojej talii.
Heh, tego właśnie na razie staram się uniknąć. Jeśli poziom trudności mnie przyciśnie butem do gleby, to zacznę liczyć sukcesy, które zeszły i które są jeszcze w talii. Jednak w przypadku PpŚ nastawiam się bardziej na lekkie, przygodowe granie, od liczenia i optymalizacji mam Mage Knighta ;)
Ależ w tej grze nie ma żadnego wielkiego liczenia bo sukcesów można mieć raptem 6. To jest lekkie przygodowe* granie bez jakiejś wielkiej optymalizacji. Po prostu przygotowujemy sobie 2 karty co nam daje względną wiedzę do pierwszego testu. Potem już jest rachunek prawdopodobieństwa i fuks.

*o ile przez przygodę rozumiemy robienie co minutę jakiegoś testu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

detrytusek pisze: 03 lip 2019, 11:48 Ależ w tej grze nie ma żadnego wielkiego liczenia bo sukcesów można mieć raptem 6.
Z ciekawości, dlaczego tylko 6? Doświadczenie za misje jest stałe w trakcie kampanii? Nawet jeśli tak, to po sześciu wygranych misjach kupujesz dwie karty za 12 xp ze swojej startowej roli i ją zmieniasz, do końca kampanii na pewno zdążysz kupić choć jedną dwunastkę z nowej roli. Nie mówiąc już o tym, że u Obrońcy karta nr 8 też ma sukces (choć to akurat wygląda na błąd, bo inne role tego nie mają).
Ostatnio zmieniony 03 lip 2019, 14:16 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Za 4 wygrane gdy grasz tą samą rolą masz 16xp, więc kupisz tylko 1 kartę za 12xp

Ale i tak, na sam koniec kampanii, jeśli wszystko się wygrywa to można kupić 4 karty za 12xp

I dodatkowy sukces u obrońcy nie jest błędem :)
U włamywacza też jest jedna inna karta z 2 symbolami przeznaczenia
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

mat_eyo pisze: 03 lip 2019, 13:53
detrytusek pisze: 03 lip 2019, 11:48 Ależ w tej grze nie ma żadnego wielkiego liczenia bo sukcesów można mieć raptem 6.
Z ciekawości, dlaczego tylko 6? Doświadczenie za misje jest stałe w trakcie kampanii? Nawet jeśli tak, to po sześciu wygranych misjach kupujesz dwie karty za 12 xp ze swojej startowej roli i ją zmieniasz, do końca kampanii na pewno zdążysz kupić choć jedną dwunastkę z nowej roli. Nie mówiąc już o tym, że u Obrońcy karta nr 8 też ma sukces (choć to akurat wygląda na błąd, bo inne role tego nie mają).
Za XP kupujesz dodatkowe karty ale z tego co pamiętam tych z sukcesami jest 2 szt. Czyli jedna postać może mieć ich max 6. Ja pod koniec nie miałem na co wydawać XP bo tych rozwadniaczy talii nie chciałem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Olgierdd pisze: 03 lip 2019, 14:13 Za 4 wygrane gdy grasz tą samą rolą masz 16xp, więc kupisz tylko 1 kartę za 12xp
Myślałem o sześciu misjach, napisałem 4 :oops:

Dobrze, że sukces u obrońcy nie jest błędem. W takim razie Gimli od trzeciej misji wita swój piąty sukces w talii, co połączone z jego umiejętnością powinno dać niezły efekt :)
detrytusek pisze: 03 lip 2019, 14:18 Za XP kupujesz dodatkowe karty ale z tego co pamiętam tych z sukcesami jest 2 szt. Czyli jedna postać może mieć ich max 6.
Obrońca ma 3 takie karty do kupienia. Poza tym możesz przecież zmienić rolę i kupić kolejne karty z sukcesami, bez tracenia poprzednich.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

mat_eyo pisze: 03 lip 2019, 14:21
Obrońca ma 3 takie karty do kupienia. Poza tym możesz przecież zmienić rolę i kupić kolejne karty z sukcesami, bez tracenia poprzednich.
Czekaj czekaj...chcesz mieć karty z dwóch ról naraz? Aby na pewno to jest zgodne z zasadami?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

detrytusek pisze: 03 lip 2019, 14:37
mat_eyo pisze: 03 lip 2019, 14:21
Obrońca ma 3 takie karty do kupienia. Poza tym możesz przecież zmienić rolę i kupić kolejne karty z sukcesami, bez tracenia poprzednich.
Czekaj czekaj...chcesz mieć karty z dwóch ról naraz? Aby na pewno to jest zgodne z zasadami?
Jest zgodne. Zdobyte karty zostają w talii gracza na stałe.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Kompedium Zasad strona 12 pisze:32 Karty umiejętności
Każdy bohater ma talię kart umiejętności odzwierciedlającą jego potencjał.
32.1 Talia umiejętności każdego bohatera składa się z następujących kart.
(...)
- Kart umiejętności o numerach 1–3, które mają na dole nazwę roli danego bohatera.
(...)
- Wszystkich kart umiejętności, które bohater zakupił w trakcie kampanii.
Nigdzie nie ma ani słowa o tym, że bohater może używać tylko kart aktywnej roli. Owszem, po zmianie roli wypadają Ci domyślne karty 1-3, ale kupione zostają. Ot, znany z rpg dwuklasowiec ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Ło Paaanie! Przecie to za proste będzie. Ja pod koniec kampanii mógłbym sobie jeszcze ze 2 sukcesy kupić. Z 8-ioma to by mnie pan Duch mógł w niedopowiedzenie pocałować!
Ale i tak sprzedaje :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Poważnie tak jest? ...no teraz to zmiana roli w końcu ma dla mnie sens, bo do tej pory grałem cały czas tą samą rolą :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: feniks_ciapek »

polwac pisze: 03 lip 2019, 15:12 Poważnie tak jest? ...no teraz to zmiana roli w końcu ma dla mnie sens, bo do tej pory grałem cały czas tą samą rolą :D
Nie dość, że tak jest, to jeszcze można dowolnie sprzedawać/kupować karty z odblokowanych talii przed każdą misją. Jedyne ograniczenie jest takie, że xp dostajesz do roli, którą ukończyłeś dany scenariusz, ale poprzednia pula w innej roli jest cały czas dostępna.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Oj chłopy, chłopy. Czytanie instrukcji ze zrozumieniem się kłania... :roll:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Golfang »

Paskuder pisze: 04 lip 2019, 12:15 Oj chłopy, chłopy. Czytanie instrukcji ze zrozumieniem się kłania... :roll:
Ehh...ja po zakończeniu kampanii zauważyłem, że źle grałem pod względem słabości. W instrukcji jest jak wół, że przed każda przygodą buduje się talię, a do niej wkłada 1 kartę słabości. Grałem natomiast tak, że jak w ciągu przygody dostałem słabość dokładałem do talii i każda następna przygoda zawiera w talii tę właśnie słabość. W ostatniej przygodzie jedna postać miała chyba 4 słabości (3 na pewno ale raczej 4). Teraz widzę jaki wpływ miało to przeoczenie.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Fiacik »

Golfang pisze: 04 lip 2019, 12:41
Paskuder pisze: 04 lip 2019, 12:15 Oj chłopy, chłopy. Czytanie instrukcji ze zrozumieniem się kłania... :roll:
Ehh...ja po zakończeniu kampanii zauważyłem, że źle grałem pod względem słabości. W instrukcji jest jak wół, że przed każda przygodą buduje się talię, a do niej wkłada 1 kartę słabości. Grałem natomiast tak, że jak w ciągu przygody dostałem słabość dokładałem do talii i każda następna przygoda zawiera w talii tę właśnie słabość. W ostatniej przygodzie jedna postać miała chyba 4 słabości (3 na pewno ale raczej 4). Teraz widzę jaki wpływ miało to przeoczenie.
Hm, ja też tak grałem - 1 podstawowa słabość + te nabyte w trakcie kamanii. Wydaje mi się, że gdzieś miałem informacje o pozostawieniu tych dodatkowych słabości w talii do końca gry.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Za mną dwie kolejne przygody. Trzecia poszła jak z płatka. Mam mieszane uczucia odnośnie faktu, że aplikacja mówi nam, które zadanie zakończy misję. Z jednej strony dobrze, bo w krytycznych momentach można się spiąć. Z drugiej jednak odbiera to trochę emocji i niepewności. Wczoraj miałem jeszcze ponad 1/3 paska zagrożenia do końca, jeden bohater był gotów do ostatniego testu, a drugi miał możliwość poszwędać się i posprawdzać znaczniki. Akurat śpieszyłem się na trening, więc skończyłem misję od razu ;)

Tutaj drugi klops. Mimo sukcesu, nie mogłem przejść dalej. Ostatnie okienko dialogowe było bardzo długie, przez co pasek wrogów zasłaniał przycisk do kontynuowania. Strasznie się wkurzyłem, na szczęście okazało się, że aplikacja robi autosave po każdej fazie cienia. W ustawieniach zmieniłem czcionkę na małą, przeklikałem rundę jeszcze raz i tym razem przycisk się pojawił, ale niesmak pozostał.

Takie samo uczucie miałem po czwartej, "detektywistycznej" przygodzie. Zdecydowanie więcej niż dedukcji było tam robienia testów i klikania na wszystko. No i te nieszczęsne stoły... Ja rozumiem, że podczas walki wskoczenie na stół daje nam atut śmiałość i żeton determinacji, ale podczas śledzenia? Robota pod przykrywką, Legolas delikatnie wypytuje nieznajomego, rozmowa zaczyna się kleić, a tu nagle Gimili włazi na stół i wyje potępieńczo, bo potrzebował natchnienia do następnego testu :D
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Golfang »

Fiacik pisze: 04 lip 2019, 13:30
Golfang pisze: 04 lip 2019, 12:41
Paskuder pisze: 04 lip 2019, 12:15 Oj chłopy, chłopy. Czytanie instrukcji ze zrozumieniem się kłania... :roll:
Ehh...ja po zakończeniu kampanii zauważyłem, że źle grałem pod względem słabości. W instrukcji jest jak wół, że przed każda przygodą buduje się talię, a do niej wkłada 1 kartę słabości. Grałem natomiast tak, że jak w ciągu przygody dostałem słabość dokładałem do talii i każda następna przygoda zawiera w talii tę właśnie słabość. W ostatniej przygodzie jedna postać miała chyba 4 słabości (3 na pewno ale raczej 4). Teraz widzę jaki wpływ miało to przeoczenie.
Hm, ja też tak grałem - 1 podstawowa słabość + te nabyte w trakcie kamanii. Wydaje mi się, że gdzieś miałem informacje o pozostawieniu tych dodatkowych słabości w talii do końca gry.
Bo widzisz instrukcja jest kiepsko napisana.
Strona 14 instrukcji:
Każdy bohater rozpoczyna rozgrywkę z 1 kartą słabości w talii umiejętności. Karty słabości nie wywołują żadnych samoistnych efektów. Ich celem jest bycie bezużytecznymi, zapychanie talii umiejętności i niezapewnianie symboli podczas testów. Gdy bohater otrzymuje kartę słabości w trakcie przygody, bierze wierzchnią kartę z talii słabości umieszcza ją na swoim stosie odrzuconych kart umiejętności. Bohater może przygotować kartę słabości, aby tymczasowo usunąć ją ze swojej talii umiejętności, aczkolwiektaka karta nie zapewnia mu żadnych zdolności."
Natomiast strona 3 kompendium:
"Zasady kampanii
Każda kampania Podróży przez Śródziemie składa się z serii przygód. W tym rozdziale opisano zasady rozwoju postaci, który ma miejsce pomiędzy przygodami, takie jak ulepszanie przedmiotów, zakup umiejętności, zmiana roli i zasady zapisywania stanu kampanii, jak i jej wznawiania.
Po każdej przygodzie
Po zakończeniu każdej przygody każdy bohater odrzuca wszystkie swoje żetony, a także karty obrażeń, strachu i atutów. Następnie odkłada karty słabości do puli ogólnej, a pozostałe karty umiejętności do swojej talii umiejętności."

I tutaj było moje przeoczenie, jak widać Twoje też :)

mat_eyo pisze: 04 lip 2019, 13:52 Takie samo uczucie miałem po czwartej, "detektywistycznej" przygodzie. Zdecydowanie więcej niż dedukcji było tam robienia testów i klikania na wszystko. No i te nieszczęsne stoły... Ja rozumiem, że podczas walki wskoczenie na stół daje nam atut śmiałość i żeton determinacji, ale podczas śledzenia? Robota pod przykrywką, Legolas delikatnie wypytuje nieznajomego, rozmowa zaczyna się kleić, a tu nagle Gimili włazi na stół i wyje potępieńczo, bo potrzebował natchnienia do następnego testu :D
Źle to rozumiesz - Gimli znalazł stół zastawiony kuflami z pieniącym sie złocistym trunkiem, obalił 3 z nich, dzięki czemu poczuł się bardziej natchniony :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

Fiacik pisze: 04 lip 2019, 13:30 Wydaje mi się, że gdzieś miałem informacje o pozostawieniu tych dodatkowych słabości w talii do końca gry.
Może się tak zdarzyć po przegraniu jednego z questów, ale wtedy aplikacja przypomina o tym przy rozpoczynaniu przygody.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1215 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Golfang pisze: 04 lip 2019, 14:02 Źle to rozumiesz - Gimli znalazł stół zastawiony kuflami z pieniącym sie złocistym trunkiem, obalił 3 z nich, dzięki czemu poczuł się bardziej natchniony :)
Bardzo dobrze to rozumiem :P W aplikacji, po kliknięciu na stół, jest jego domyślny tekst: możesz wskoczyć na stół, żeby zyskać żeton natchnienia.

Wystarczyło zrobić coś jak
Spoiler:
Tu jednak komuś się nie chciało dłubać i wyszło mizernie. Oczywiście tylko pod kątem klimatycznym, bo mechanicznie stoły są nadal źródłem natchnienia.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Fiacik »

Jacek_PL pisze: 04 lip 2019, 14:10
Fiacik pisze: 04 lip 2019, 13:30 Wydaje mi się, że gdzieś miałem informacje o pozostawieniu tych dodatkowych słabości w talii do końca gry.
Może się tak zdarzyć po przegraniu jednego z questów, ale wtedy aplikacja przypomina o tym przy rozpoczynaniu przygody.
Dziękuję - właśnie to miałem na myśli. Czyli dobrze grałem pomimo 3 kart słabości pod koniec kampanii, którą i tak nie udało sie ukończyć :)
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gregoff »

Gdybyś miał zostawić karty słabości w talii to chyba taka informacja była by w momencie wczytywania stanu gry.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ