Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

polwac pisze: 02 sie 2019, 22:22 Śledzi ktos GENCON? Kolejny dzień i dalej żadnej zapowiedzi związanej z Podróżami?
Raczej nie będzie już nic na GenConie. Trzeba czekać na ogłoszenia pozakonwentowe. Obstawiam, że pewnie za miesiąc-dwa ogłoszą coś na końcówkę roku albo Q1 następnego.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Nieźle zbugowała mi się aplikacja... kupiłem w środę nową kampanię i zagrałem pierwszy scenariusz. Dziś nie mogę załadować zapisu (ekran robi się czarny, ale muzyka nadal działa - muszę resetować aplikację by wyjść), a w oknie rozpoczęcia nowej kampanii... każą znowu mi zapłacić (chociaż na Google Play mam dowód zakupu) :D. Na Facebooku widziałem screenshot z przyciskiem synchronizacji zakupionych elementów, ale u mnie tego nie ma.
Mam nadzieję, że szybko support się tym zajmie, ale pewnie przez weekend nie pogram...

Btw. Czy po aktywowaniu Złoczyńców coś się w pierwszej kampanii Wam zmieniło? U mnie nadal aplikacja zamiast nowych figurek bossów każe wystawiać zwykłe (co w przypadku Atarina jest szczególnie ciekawe, bo opis w apce niezbyt pasuje do nowej figurki... myślałem, że będzie teraz inny). Tak powinno być?
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hadrian »

Olgierdd pisze: 03 sie 2019, 14:58 Btw. Czy po aktywowaniu Złoczyńców coś się w pierwszej kampanii Wam zmieniło? U mnie nadal aplikacja zamiast nowych figurek bossów każe wystawiać zwykłe (co w przypadku Atarina jest szczególnie ciekawe, bo opis w apce niezbyt pasuje do nowej figurki... myślałem, że będzie teraz inny). Tak powinno być?
Planuję zakupić ten dodatek, ale jeżeli ma się okazać że gra go uruchamia tylko przy starcie kampanii to wstrzymam się z zakupem aż będzie faktycznie sens go włączyć.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamron6 »

To taki fix który u mnie działa kiedy jest czarny ekran (android): trzeba przed rozpoczęciem / wczytaniem gry wejść do kolekcji i zaznaczyć & odznaczyć dodatek (lub odwrotnie w zależności od tego czy się go ma czy nie ma). Działa u mnie za każdym razem. Choć życie mnie nauczyło, że może to być kosmiczny przypadek :p
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

Kilka przemyśleń po dopiero co zakończonej kampanii. Grałem solo, hunter Legolas i guardian Gimli.
Spoiler:
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

Gatherey pisze: 04 sie 2019, 14:00 Kilka przemyśleń po dopiero co zakończonej kampanii. Grałem solo, hunter Legolas i guardian Gimli.
Spoiler:
Spoiler:
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Miał ktoś z Was taki problem, że jak odpalał aplikację na laptopie (steamie), to nie dało się wgl grać z powodu "lagów"? Po kliknięciu jakiegoś przycisku muszę czekać 20 sekund na efekt, co na dłuższą metę uniemożliwia rozgrywkę (nie mówiąc o przesuwaniu mapy itp co jest praktycznie niemożliwe :shock: ).
Krisso
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2013, 21:04
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Krisso »

Freshus pisze: 04 sie 2019, 18:48 Miał ktoś z Was taki problem, że jak odpalał aplikację na laptopie (steamie), to nie dało się wgl grać z powodu "lagów"? Po kliknięciu jakiegoś przycisku muszę czekać 20 sekund na efekt, co na dłuższą metę uniemożliwia rozgrywkę (nie mówiąc o przesuwaniu mapy itp co jest praktycznie niemożliwe :shock: ).
My odpalaliśmy na mini-PC który mam podłączony do telewizora - miałem podłączona do niego myszkę bezprzewodową i cięło się strasznie. Jak wywaliłem myszkę i podłączyłem klawiature z touchpadem jak ręką odjął. Nie wiem o co chodzi :P
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

A co powiecie na temat nowej kampanii? Aktualnie jestem po 3 misjach i jestem zadowolony z tego co otrzymałem. Sam fakt występowania większej ilości rozgałęzień sprawia, że mam ochotę zacząć kampanię od nowa i sprawdzić na co przełożą się inne wybory :D.
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Barolek »

Freshus pisze: 07 sie 2019, 11:04 A co powiecie na temat nowej kampanii? Aktualnie jestem po 3 misjach i jestem zadowolony z tego co otrzymałem. Sam fakt występowania większej ilości rozgałęzień sprawia, że mam ochotę zacząć kampanię od nowa i sprawdzić na co przełożą się inne wybory :D.
Mam dokładnie tak samo po 4 scenariuszach! Dodatkowo bardzo podoba mi się narracja między scenariuszami (jest ona prowadzona z punktu widzenia antagonisty). Plus zaciekawą fabułę i kilka unikalnych rozwiązań.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Czyli widzę, że zapowiada się, że będzie coraz lepiej(co było do przewidzenia) :)
Ja właśnie powoli kończę pierwszą kampanię i z drugą czekam na urlop :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Twórcy mają spore pole do realizacji swoich pomysłów. Obecność aplikacji sprawia, że niewiele trzeba żeby wypuścić nowy materiał do grania. Możliwości jest tutaj od groma.
Mimo, że grę już sprzedałem, to jednak bacznie obserwuję ten temat. Być może pojawią się zmiany, które mnie kupią ponownie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

mat_eyo pisze: 02 sie 2019, 12:48 Ja za to rozpakowałem dziś dodatek (...) Karty wyglądają na ciekawe, ale jeśli do końca kampanii nie wypadnie mi ich choć połowa, to będę rozczarowany :D
Skończyłem dziś kampanię i tak, jak się obawiałem. Nie wypadła mi żadna karta z dodatku, a zagrałem 7 misji, w których dostałem dwa przedmioty i dwa tytuły. Wisienką na torcie jest fakt, że mimo posiadania dodatku, w ostatniej misji gra nie kazała mi użyć figurki Atarina, a zwykłego Łotra... Misję wcześniej dostałem polecenie użycia specjalnej figurki, ale z tekstem po angielsku w aplikacji :D Ogólnie żałuję zakupu dodatku.

Samą grę oceniam jako całkiem solidną. Faktycznie po kilku dniach zapał trochę osłabł, ale nie tak bardzo, jak u niektórych. W późniejszych misjach mechanika testów trochę spowszedniała, ale za to frajdę dawało poczucie potęgi dobrze rozwiniętych bohaterów. Bawiłem się tym, że Legolas potrafił przefrunąć pół mapy albo zmieść całą grupę wrogów, a Gmimli jednym atakiem zadawał kilkanaście obrażeń. Jednak gra ograła mi się na tyle, że porzucam pomysł kupna nowej kampanii albo rozegrania starej innymi bohaterami i gra raczej powędruje na sprzedaż.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Mogę tylko nie rozwiać Twoich obaw i wraz z rozegraniem kolejnych scenariuszy wszystko zaczyna opadać z prędkością przyciągania ziemskiego. Sam grę sprzedałem i sądząc po tym co piszecie o nowej kampanii to bardzo dobrze zrobiłem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

E tam, przeszedłem kampanię 4 razy i nie nudziłem się. W każdej spotykało mnie coś, czego do tej pory nie widziałem, wliczając wątek główny.
mat_eyo pisze: 11 sie 2019, 00:09 kończyłem dziś kampanię i tak, jak się obawiałem. Nie wypadła mi żadna karta z dodatku, a zagrałem 7 misji, w których dostałem dwa przedmioty i dwa tytuły.
Po moich 4 kampaniach wciąż nie widziałem ani razu 3 albo 4 przedmiotów z podstawki (albo zdobyłem jakiś pod koniec kampanii i nie było okazji z niego skorzystać), więc przy dużej ilości losowych wydarzeń oczekiwanie, że od razu wpadnie w ręce nowy przedmiot jest trochę wygórowane.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ozy »

Zakończenie pierwszej kampanii faktycznie bardzo rozczarowujące. Jak jest w drugiej? Ktoś już przeszedł i może napisać jak się ma druga kampania w porównaniu do pierwszej?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: noowy »

Mam pytanie odnośnie zakupu dodatkowej kampanii na androidzie. W aplikacji nie ma żadnego konta, na które się logujemy. W jaki sposób zakup jest przenoszony w przypadku zmiany urządzenia?
Szkoda, że nie ma opcji cross buy i trzeba kupować osobno dla każdej platformy. Zastanawiam się czy nie przenieść się z graniem na laptop i na steam - aplikacja stabilniejsza, do tego kampania kilka złotych tańsza i powiązana z kontem.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

noowy pisze: 12 sie 2019, 08:24 Mam pytanie odnośnie zakupu dodatkowej kampanii na androidzie. W aplikacji nie ma żadnego konta, na które się logujemy. W jaki sposób zakup jest przenoszony w przypadku zmiany urządzenia?
Szkoda, że nie ma opcji cross buy i trzeba kupować osobno dla każdej platformy. Zastanawiam się czy nie przenieść się z graniem na laptop i na steam - aplikacja stabilniejsza, do tego kampania kilka złotych tańsza i powiązana z kontem.
To jest przypisane do twojego głównego konta android (czy też google czy jakoś tam). Tego, do którego są przypisywane wszystkie aplikacje na twoim telefonie/tablecie.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

noowy pisze: 12 sie 2019, 08:24 Mam pytanie odnośnie zakupu dodatkowej kampanii na androidzie. W aplikacji nie ma żadnego konta, na które się logujemy. W jaki sposób zakup jest przenoszony w przypadku zmiany urządzenia?
Szkoda, że nie ma opcji cross buy i trzeba kupować osobno dla każdej platformy. Zastanawiam się czy nie przenieść się z graniem na laptop i na steam - aplikacja stabilniejsza, do tego kampania kilka złotych tańsza i powiązana z kontem.
Powiązanie jest jak pisał wyżej, do konta google.
Imho jest to bardzo słabe i mimo że gry takie jak ta i MoM mi się podobają, dałem im negatywa za to na każdej platformie do każdej ich gry - bo dla mnie jest to czyste lenistwo i wyłudzenie dodatkowej kasy, że nie ma konta na FFG do którego są przypisywane zakupy. I dla nich by to było lepsze, bo steam np by nie pobierał kasy od tego.
Ja sam gram i na android i na steam i zdarzyło mi się raz w historii na app storze raz i lekko ogranicza mnie to, ale kupuję tam gdzie najwięcej grywam i gdzie są najczęściej promki - czyli steam.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: mat_eyo »

Olgierdd pisze: 11 sie 2019, 11:37Po moich 4 kampaniach wciąż nie widziałem ani razu 3 albo 4 przedmiotów z podstawki (albo zdobyłem jakiś pod koniec kampanii i nie było okazji z niego skorzystać), więc przy dużej ilości losowych wydarzeń oczekiwanie, że od razu wpadnie w ręce nowy przedmiot jest trochę wygórowane.
Wygórowane? Kupiłem (za dwukrotną cenę nowej kampanii) dodatek, który nie wprowadza żadnych nowych misji. Kart, które dodaje, nie mogłem użyć, a figurkę udało się tylko jedną, bo o drugiej aplikacja zapomniała. Czyli mam rozumieć, że oczekiwanie, że zakupiony dodatek wpłynie w jakikolwiek realny sposób na rozgrywkę, jest wygórowane?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

No tak. Szczególnie, że to dodatek kosmetyczny i od początku było wiadomo, że prawie nic nie wnosi do rozgrywki. Ot fajniejsze figurki i pewnie ok 3-5 nowych spotkań wrzuconych do talii 180. Ewidentny skok na kasę, na który ja się akurat świadomie zgodziłem.

Edit: ale zgodzę się w sprawie Atarina. Nie chcę spoilować, ale jego nowa figurka pojawia się w jednym, szczególnym przypadku w trakcie kampanii, ale na finał dali ciała. Mam dzieję, że zrobią aktualizację i zmienią opis jego wyglądu i uwzględnią figurkę.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

Olgierdd pisze: 12 sie 2019, 10:56 Mam dzieję, że zrobią aktualizację i zmienią opis jego wyglądu i uwzględnią figurkę
Miałem dokładnie takie same odczucia. Żeby nie spoilować za dużo powiem tylko, że jego opis pojawiający się w aplikacji znacznie odbiega od figurki, która została dołożona.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Co do nowych kart, to chyba rzeczywiście nie ma się co "obrażać" i negatywnie nastawiać.

Ja po 3 misjach nowej kampanii miałem jeden nowy przedmiot i jeden tytuł. A tak jak powyżej, po kilku przejściach kampanii (3/4) nie spotkałem jeszcze paru przedmiotów z gry podstawowej i ponad połowy tytułów :D. Więc taki już los losowych eventów.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Błąd na karcie atutu "Ukrycie"

Post autor: noowy »

Nie wiem czy było już to tutaj poruszane, ale na karcie atutu "Ukrycie" w polskiej wersji jest poważny błąd. Kiedy zostajemy zaatakowani, odrzucanie tej karty przed testem i anulowanie obrażeń nie jest dobrowolne, jest przymusowe i trzeba to zrobić nawet gdy potencjalnych obrażeń jest niewiele lub wcale. Po ataku wroga zawsze tracimy ukrycie, co jest logiczne.

If you are attacked, before you test, prevent all damage and discard this boon.
When you attack, you may discard this boon to add 1 success.


Czy wiadomo o innych błędach na kartach lub w instrukcji, które mogą wypaczyć rozgrywkę?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Błąd na karcie atutu "Ukrycie"

Post autor: Jools »

noowy pisze: 12 sie 2019, 22:37 Nie wiem czy było już to tutaj poruszane, ale na karcie atutu "Ukrycie" w polskiej wersji jest poważny błąd. Kiedy zostajemy zaatakowani, odrzucanie tej karty przed testem i anulowanie obrażeń nie jest dobrowolne, jest przymusowe i trzeba to zrobić nawet gdy potencjalnych obrażeń jest niewiele lub wcale. Po ataku wroga zawsze tracimy ukrycie, co jest logiczne.
If you are attacked, before you test, prevent all damage and discard this boon.
When you attack, you may discard this boon to add 1 success.
No to jest poważne Ci powiem. Nie wiedziałem o tym i dobrowolnie żonglowałem Ukryciem. Thx.
ODPOWIEDZ