Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ponika »

@Paskuder
Co 3-4 przygody (no u mnie to raczej co 6-7) to wymieniam jeden z 5-6 posiadanych przedmiotów. Nie wiem jak długa jest kampania, ale jak tak dalej pójdzie, to nigdy nie dotknę więcej niż trzech kart spoza podstawowego setupu.
W przygodówkach i RPG nie ma rozwoju postaci? Może mam zbyt wysokie wymagania, ale jeśli gra za dobrze wykonaną misję nagradza mnie dwoma punktami wiedzy (podkreślając jaki to sukces odniosłam), a do poprawy podstawowego płaszcza trzeba ponad dwudziestu, to trudno to nazwać motywacją. A chyba częścią przygód jest zdobywanie nowych możliwości, dyskusje co i komu ulepszamy, zamiast ciągłego robienia testów na tych samych zasadach. Pomijam, że mamy dwa poziomy trudności, z definicji na łatwiejszym powinno być łatwiej i przyjemniej. I nie, nie chodzi o stworzenie wymaksowanej postaci w pierwszej turze, tylko o poczucie, że to całe przeszukiwanie beczek i czytanie run rzeczywiście ma jakiś sens.
Jak na razie mam olbrzymi problem p.t. po kij wydrukowali XX kart przedmiotów, skoro pięć by starczyło...
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Grając w podstawową kampanię, itemy tier 2 zazwyczaj wpadały mi po 4/5 misji. Tier 3 po 7/8/9 czyli na te +/-5 przed końcem kampanii, więc nie wydaję mi się, żeby był to jakiś dramatyczny wynik. Dodatkowo na zakończenie, mam zazwyczaj koło 4/5 dodatkowych itemów, więc jest z czego przebierać.

W nowej kampanii zdobywanie wiedzy jest jeszcze szybsze, grałem raz kampanię i większość itemów tier 2 wpadło chyba po 2 misji (ale kampania jest odpowiednio krótsza, więc to pewnie temu).
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

ponika pisze: 23 sie 2019, 15:53 Co 3-4 przygody (no u mnie to raczej co 6-7) to wymieniam jeden z 5-6 posiadanych przedmiotów. Nie wiem jak długa jest kampania, ale jak tak dalej pójdzie, to nigdy nie dotknę więcej niż trzech kart spoza podstawowego setupu.
W przygodówkach i RPG nie ma rozwoju postaci? Może mam zbyt wysokie wymagania, ale jeśli gra za dobrze wykonaną misję nagradza mnie dwoma punktami wiedzy (podkreślając jaki to sukces odniosłam), a do poprawy podstawowego płaszcza trzeba ponad dwudziestu, to trudno to nazwać motywacją. [...]
Nawiązując do pogrubienia: punktów wiedzy nie wydaje się. Przedmioty można ulepszyć gdy osiągniesz odpowiedni pułap punktowy bez żadnej utraty, także w przeciągu dwóch scenariuszy drużyna powinna ulepszyć wszystko co ma jednocześnie.
Dużo wiedzy można zdobyć w zadaniach pobocznych, więc jeśli po 7 scenariuszach masz ciągle ok. 20 to zapewne masz pecha w losowanych wydarzeniach (lub też coś robisz nie tak), bo taka liczba powinna być na koncie gdzieś w okolicy 4 scenariusza. Tak czy inaczej Twoja sytuacja nie jest normą.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ponika »

A widzisz! To dobrze że mówisz, bo założyliśmy że te punkty się "wydaje" i woleliśmy czekać żeby ulepszyć broń zamiast pancerzy.
Mam nadzieję że rzeczywiście coś źle gramy, bo inaczej to będzie szybka droga na sprzedaż :)
monia_kamyk
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2015, 21:39
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: monia_kamyk »

Mam pytanie odnośnie drugiej kampanii, chodzi o 2 scenariusz, resztę dam w spoiler, bo nie chce nikomu psuć zabawy, ale pojawiły się pewne problemy w aplikacji i zastanawiam się czy ktoś też tak miał
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

monia_kamyk pisze: 02 wrz 2019, 12:51 Mam pytanie odnośnie drugiej kampanii, chodzi o 2 scenariusz, resztę dam w spoiler, bo nie chce nikomu psuć zabawy, ale pojawiły się pewne problemy w aplikacji i zastanawiam się czy ktoś też tak miał
Spoiler:
Spoiler:
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Tomson »

Rozegrałem drugi raz kampanię Kości Arnoru i udało się wygrać. Tym razem zagrałem duetem Aragorn + Beravora. Pierwsze podejście Gimli + Legolas nieudane, ale przegrałem tylko jeden ostatni, 14 scenariusz. Nie da się ukryć, iż grając tę samą kampanię kolejny raz jest łatwiej, gdyż główne wydarzenia są identycze i wiemy na co się przygotować. Świadomie unikałem też otrzymywania tytułów, które tylko rozwadniają naszą talię (pamiętałem, po których questach one wpadały i podczas drugiego podejścia otrzymałem tylko 3). No i kluczem do sukcesu była zmiana ról w trakcie kampanii przez co dokupiłem do talii więcej kart z sukcesami. Grając pierwszy raz byłem przekonany, że zmieniając rolę muszę wyrzucić wszystkie karty powiązane z poprzednią, a nie tylko 3 startowe. W efekcie na koniec gry posiadałem mnóstwo niewydanych punktów doświadczenia, które po prostu mi przepadły. Tym razem wpadło mi też sporo przedmiotów dodatkowych (chyba 6). Cieszy przede wszystkim fakt, iż gra po prawie 30 partiach nadal bawi i mam ochotę na więcej. Czy ktoś może polecić dobrą postać do duetu z Bilbo lub Eleną? Czy te postaci są w ogóle grywalne solo na dwóch bohaterów?
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Barolek »

Tomson pisze: 02 wrz 2019, 17:56 Czy ktoś może polecić dobrą postać do duetu z Bilbo lub Eleną? Czy te postaci są w ogóle grywalne solo na dwóch bohaterów?
Jeśli chodzi o Hobbita to nie wiem, nie grałem, ale Elenę odradzam przy dwóch postaciach. Zacząłem kampanię z nią i Gimlim i była totalnie bezużyteczna.
Nam się udało kampanię podstawową ukończyć za pierwszym razem duetem Gimli, Legolas, ale w finale w ostatniej chwili tak naprawdę, bo Legolas już nie żył i Gimli dokończył:)
Gra jest świetna, teraz kończymy kampanię z dodatku, która naszym zdaniem jest fabularnie dużo ciekawsza. Plus ma sporo wyborów pomiędzy scenariuszami. Więc jeśli dobrze Ci się grało w podstawkę to zdecydowanie polecam dodatek.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Barolek pisze: 03 wrz 2019, 00:59 Elenę odradzam przy dwóch postaciach. Zacząłem kampanię z nią i Gimlim i była totalnie bezużyteczna.
Ja gram w tym samym setupie Gimli + Elena. Może nie jest to ultra optymalny skład, ale żeby bezużyteczna?
Przeszliśmy chyba 7 albo 8 scenariuszy w tym zestawieniu na normalu i jest łatwo i przyjemnie (każdy ma karty z 2 klas postaci). Np. Trolla udało się pokonać chyba 3 turze.
Gimli to tank/zabijaka, a Elena niezły support - robi robotę na mapie, daje dużo listków, czasem coś podleczy, a i w walce mimo, że słabsza to nadal pomocna. Pewnie w porównaniu do Legolasa większość postaci wydaje się bezużyteczna (broń dystansowa i wysoka zręczność ftw!), ale moim zdaniem większość jest jak najbardziej grywalna - nie wiem tylko jak Bilbo, bo tego w akcji nie widziałem.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Nie wydaje wam się dziwne że FFG milczy w sprawie kolejnych dodatków do Władcy Pierścieni ? Ten nowy LCG w świecie Marvela ma już sporo siwego contentu zapowiedzianego choć jeszcze nie wyszedł. Czyżby nie była tak rentowna i trafiła od razu do zamknięcia ?:/ Bardzo bym tego nie chciał...
Awatar użytkownika
Aftar2
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2008, 11:22
Lokalizacja: Gieczynek/Trzcianka/Poznań/Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Aftar2 »

Phate pisze: 03 wrz 2019, 09:35 Nie wydaje wam się dziwne że FFG milczy w sprawie kolejnych dodatków do Władcy Pierścieni ? Ten nowy LCG w świecie Marvela ma już sporo siwego contentu zapowiedzianego choć jeszcze nie wyszedł. Czyżby nie była tak rentowna i trafiła od razu do zamknięcia ?:/ Bardzo bym tego nie chciał...
Na bank nie trafiła do limbo. ;) Daj trochę więcej czasu, bo w przyszłym roku będzie duże BOOM!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Aftar2 pisze: 03 wrz 2019, 09:41
Phate pisze: 03 wrz 2019, 09:35 Nie wydaje wam się dziwne że FFG milczy w sprawie kolejnych dodatków do Władcy Pierścieni ? Ten nowy LCG w świecie Marvela ma już sporo siwego contentu zapowiedzianego choć jeszcze nie wyszedł. Czyżby nie była tak rentowna i trafiła od razu do zamknięcia ?:/ Bardzo bym tego nie chciał...
Na bank nie trafiła do limbo. ;) Daj trochę więcej czasu, bo w przyszłym roku będzie duże BOOM!
Obrazek

;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Czyli rozumiem że być spokojnym i zbierać kase ?:]
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

O jak dobrze, liczę na coś naprawdę epickiego w świecie LOTR :)
Oj, aż się prosi, żeby kiedyś pojawiła się okazja odegrać książkową przygodę :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Tomson pisze: 02 wrz 2019, 17:56 Świadomie unikałem też otrzymywania tytułów, które tylko rozwadniają naszą talię (pamiętałem, po których questach one wpadały i podczas drugiego podejścia otrzymałem tylko 3).
To jest wg mnie błąd mechaniki, że tytuł staje się często zakałą. Powinien być jako karta z boku, do wykorzystania w dowolnym momencie. Albo powinien mieć wydrukowany znaczek sukcesu! :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sngt »

polwac pisze: 03 wrz 2019, 10:20 O jak dobrze, liczę na coś naprawdę epickiego w świecie LOTR :)
Oj, aż się prosi, żeby kiedyś pojawiła się okazja odegrać książkową przygodę :D
No biorąc pod uwagę nowy serial od Amazona (dzieje się w 2 erze -> Numenor), to można się spodziewać: Zainteresowanie WP zwiększa się :) Może w jakiś sposób nawiążą do wydarzeń w serialu.
Na pewno będzie to miła odskocznia od przesyconego dla mnie rynku superbohaterów.
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1275
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 358 times
Been thanked: 213 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ShapooBah »

sngt pisze: 03 wrz 2019, 11:21 Na pewno będzie to miła odskocznia od przesyconego dla mnie rynku superbohaterów.
Bo generyczne fantasy w ogóle nie jest wyeksploatowane :P
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Zaan84 »

To poleć parę filmów albo seriali opartych na generycznym fantasy z ostatnich 5 lat.
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yarzab »

Szef FFG w wywiadzie z przed kilku dni wspomniał, że na początku roku pojawi się duży dodatek.
Nie będą wydawać małych dodatków, jak to ma miejsce w przypadku Posiadłości Szaleństwa (raz mały raz duży dodatek,) tylko duże i małe pakiety z figurkami + DLC dla aplikacji.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

RUNner pisze: 03 wrz 2019, 10:44
Tomson pisze: 02 wrz 2019, 17:56 Świadomie unikałem też otrzymywania tytułów, które tylko rozwadniają naszą talię (pamiętałem, po których questach one wpadały i podczas drugiego podejścia otrzymałem tylko 3).
To jest wg mnie błąd mechaniki, że tytuł staje się często zakałą. Powinien być jako karta z boku, do wykorzystania w dowolnym momencie. Albo powinien mieć wydrukowany znaczek sukcesu! :)
Dyskutowałem na ten temat z moją grupą i też uważamy, że tytuły to jedna ze słabszych mechanik. Zaczynanie scenariusza z jednym wystawionym tytułem albo gdyby miały one po dwa symbole przeznaczenia, to już wyglądałoby to lepiej (choć to pierwsze może być za mocne w niektórych przypadkach).
Ale nie powiem, żeby były one zupełnie bezużyteczne, niektóre ratowały skórę w idealnym momencie...problem w tym, że są często mocno sytuacyjne i jakimś cudem muszą dojść w zwiadzie.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: BartoszK »

Ile jest scenariuszy w podstawowej kampanii?
Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji :(
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

BartoszK pisze: 04 wrz 2019, 10:19 Ile jest scenariuszy w podstawowej kampanii?
Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji :(
U mnie było 13, ale możliwe, że zależy od podjetych wyborów.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Golfang »

Gatherey pisze: 04 wrz 2019, 10:31
BartoszK pisze: 04 wrz 2019, 10:19 Ile jest scenariuszy w podstawowej kampanii?
Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji :(
U mnie było 13, ale możliwe, że zależy od podjetych wyborów.
Dokładnie - ilość scenariuszy zależy od podjętych decyzji. Ja miałem również 13. Kolega podjął decyzję inną w pewnym momencie i miał 15.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

To ciekawe, bo ja naliczyłem 14 maks
Spoiler:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Dla tych, którzy spóźnili się na pierwszy druk Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie dobra informacja: dodruk właśnie wjechał na nasz magazyn! Dodruk dodatku Złoczyńców z Eriadoru planowany jest na listopad 2019 r.

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ODPOWIEDZ