Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Fiacik »

Cena polskiej podstawki he he he.
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

Fiacik pisze: 19 gru 2019, 14:10 Cena polskiej podstawki he he he.
w tym sklepie jest podstawka za 145$ a dodatek za 95$ co stanowi 65% ceny podstawki (nie jest to czasem w dolarach australijskich?). Tym bym się bardziej sugerował.

cena dodatku wyjdzie niecałe 200zł
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Fiacik »

_leigam_ pisze: 19 gru 2019, 14:30
Fiacik pisze: 19 gru 2019, 14:10 Cena polskiej podstawki he he he.
w tym sklepie jest podstawka za 145$ a dodatek za 95$ co stanowi 65% ceny podstawki (nie jest to czasem w dolarach australijskich?). Tym bym się bardziej sugerował.

cena dodatku wyjdzie niecałe 200zł
Masz rację. Nie zauważyłem .au w adresie strony. Mam tylko nadzieję, że te 200 zl to nie cena za 5 figurek i kampanię do sciągnięcia w apce.
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

A jaka była zawartość dużych dodatków do posiadłości szaleństwa w stosunku do podstawki? Spodziewam się podobnego modelu wydawniczego.

btw. Ja chciałem
Spoiler:
w dodatku, no ale jak będzie
Spoiler:
to nie ma szans :/
Ostatnio zmieniony 19 gru 2019, 14:55 przez _leigam_, łącznie zmieniany 2 razy.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

_leigam_ pisze: 19 gru 2019, 14:44 A jaka była zawartość dużych dodatków do posiadłości szaleństwa w stosunku do podstawki? Spodziewam się podobnego modelu wydawniczego.
3 scenariusze, 4 postacie, jakieś karty (typu więcej czarów, przedmiotów itd - około myślę 20-30 sztuk), koło 10 kafelków.. Mniejsze miały to samo tylko, że chyba 2 scenariusze.

Podstawka miała 4 scenariusze, milion kart, 8 badaczy, 24 kafelki.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

Dodatek z
Spoiler:
biorę w ciemno.

Dla mnie ważniejsze od nowych postaci jest wprowadzenie nowych mechanik, bo póki co, to pod tym względem gra jest uboga.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Ja ostatnio odczułem problem z brakiem jakichkolwiek "odpoczynków" i "leczenia" w talii. Jak w pierwszej turze dostałem kartę, która mnie mocno ograniczała i przez cały scenariusz nie mogłem z nią zupełnie nic zrobić. Tu też przydałaby się jakaś furtka.
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

Kilson pisze: 19 gru 2019, 15:12 Ja ostatnio odczułem problem z brakiem jakichkolwiek "odpoczynków" i "leczenia" w talii. Jak w pierwszej turze dostałem kartę, która mnie mocno ograniczała i przez cały scenariusz nie mogłem z nią zupełnie nic zrobić. Tu też przydałaby się jakaś furtka.
Jest furtka - zmiana profesji - wykupienie karty - ewentualny powrót do pierwotnej profesji.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

Kilson pisze: 19 gru 2019, 15:12 Ja ostatnio odczułem problem z brakiem jakichkolwiek "odpoczynków" i "leczenia" w talii. Jak w pierwszej turze dostałem kartę, która mnie mocno ograniczała i przez cały scenariusz nie mogłem z nią zupełnie nic zrobić. Tu też przydałaby się jakaś furtka.
Chyba najgorsza jest karta, która ogranicza ruch, choć ja akurat traktuję to w kategoriach fabularnych, więc brak tej furti uznałbym za akceptowalny.

Ta gra ma naprawdę wiele możliwości rozwoju, począwszy od dodania na kartach obok zwykłego efektu także efektu wzmocnionego (kicked), który by się wiązał z wydaniem jakiegoś zasobu lub przyjęcia ran/strachu. Można wprowadzić mechanikę opóźnionych efektów rozpatrywania żetonów spotkań, można dodać nowe typy żetonów na planszy, w tym żetonów rozstawianych przez graczy (np pułapki na wrogów, runy dające jakieś efekty, przejścia, liny w jaskiniach, etc...). Można dodać do talii graczy karty, które mają na sobie żetony zasobów. Rozpatrując taką kartę nie odrzuca się jej, ale ściąga odpowiednią ilość zasobów. Przydałyby się dodatkowe możliwości wykorzystania natchnienia niż tylko jako sukcesy w testach, albo nowe warunki osiągania sukcesów w testach niż tylko poprzez wydanie żetonu natchnienia, etc...
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Fiacik pisze: 19 gru 2019, 14:42
_leigam_ pisze: 19 gru 2019, 14:30
Fiacik pisze: 19 gru 2019, 14:10 Cena polskiej podstawki he he he.
w tym sklepie jest podstawka za 145$ a dodatek za 95$ co stanowi 65% ceny podstawki (nie jest to czasem w dolarach australijskich?). Tym bym się bardziej sugerował.

cena dodatku wyjdzie niecałe 200zł
Masz rację. Nie zauważyłem .au w adresie strony. Mam tylko nadzieję, że te 200 zl to nie cena za 5 figurek i kampanię do sciągnięcia w apce.
95 AUD x 2,6315 = 249,99 PLN - ale nadal to cena sklepowa, SCD będzie pewnie jeszcze trochę wyższa, przynajmniej patrząc po zawartości.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

REBEL.pl pisze: 20 gru 2019, 07:46 95 AUD x 2,6315 = 249,99 PLN - ale nadal to cena sklepowa, SCD będzie pewnie jeszcze trochę wyższa, przynajmniej patrząc po zawartości.
FFG ma taką politykę, że największe dodatki do swoich gier planszowych wydaje nie droższe niż 2/3 ceny podstawki. Biorąc pod uwagę, że WP:PpŚ można dostać w wielu sklepach poniżej 300 pln, to wnioski do wskazanej powyżej ceny nasuwają się same.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

Popełniłem mema wbrew wszystkim negatywom.

Obrazek
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Skid_theDrifter »

Mem śmieszny, bo ukazuje, jak wygląda rozmowa z ludźmi, którzy nie są zainteresowani rozmową albo argumentami, czy coś... Dobrze, że tu - na forum, gdzie się przychodzi rozmawiać - nie ma takich osób! Kamień z serca! I dlatego właśnie mem taki, że boki zrywać!
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Mem mocno idiotyczny.

Czekamy na info o dodatku.
gogovsky
Posty: 2198
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 463 times
Been thanked: 509 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gogovsky »

:P
Jools pisze: 20 gru 2019, 20:51 Mem mocno idiotyczny.

Czekamy na info o dodatku.
Mem idealnie oddaje ogólny wydźwiek dyskusji;) a że bieganie, a że bezsensowne wyciàganie kart z decku i nuda, więc nie Panowie nie macie racji o!
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Takie pytanie/problem, chyba dość poważny:
Chcę wznowić przygodę po jakimś czasie grania. Miesiąc, tydzień, nie ważne. Na tyle że człowiek nie pamięta całej przebytej już historii.
Brakuje mi w grze historii przygody. Tego co już przeszliśmy. Fabułę którą już poznaliśmy.
Nie ma takiej opcji, co nie? Źródła zewnętrzne zatem?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Jest chyba tylko dziennik dotyczący aktualnie rozgrywanego scenariusza. Takiego podsumowania całości nie kojarzę.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 521 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Harun »

Syn dostanie tę grę pod choinkę. Zdecydowałem się na ten tytuł raz bo lubi świat władcy Pierścieni dwa bo bardzo lubi jak we dwójkę gramy w trybie solo w tales of arabian nights. Z drugiej strony jest to jednak organy młody eurogracz. Który tryb gry polecacie na początek? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

Harun pisze: 22 gru 2019, 07:54 Syn dostanie tę grę pod choinkę. Zdecydowałem się na ten tytuł raz bo lubi świat władcy Pierścieni dwa bo bardzo lubi jak we dwójkę gramy w trybie solo w tales of arabian nights. Z drugiej strony jest to jednak organy młody eurogracz. Który tryb gry polecacie na początek? Z góry dziękuję za pomoc.
To zależy:
- tryb przygodowy jest... przygodowy, daje on możliwość większej eksploracji świata i wydarzeń zapewnionych przez aplikację. (Mniejszy przyrost paska zagrożenia). Polecam jeżeli chcecie odkryć podróże przez Śródziemie.
- tryb normalny to taki wyścig, punkty zagrożenia szybko przybywają (chociaż zależy też od ilości graczy), polecam jeśli oczekuje od gry wyzwania i poczucia klimatu gonitwy. Sam grając na tym trybie bawiłem się świetnie i sprawiał on wiele emocji("musimy szybko tam dotrzeć i pokonać wroga bo inaczej przegramy. Dawajcie szybko"). Według mnie bardziej wyczuwasz się w klimat bo czujesz presję zagrożenia.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Coen »

Chenoss pisze: 22 gru 2019, 13:24
Harun pisze: 22 gru 2019, 07:54 Syn dostanie tę grę pod choinkę. Zdecydowałem się na ten tytuł raz bo lubi świat władcy Pierścieni dwa bo bardzo lubi jak we dwójkę gramy w trybie solo w tales of arabian nights. Z drugiej strony jest to jednak organy młody eurogracz. Który tryb gry polecacie na początek? Z góry dziękuję za pomoc.
To zależy:
- tryb przygodowy jest... przygodowy, daje on możliwość większej eksploracji świata i wydarzeń zapewnionych przez aplikację. (Mniejszy przyrost paska zagrożenia). Polecam jeżeli chcecie odkryć podróże przez Śródziemie.
- tryb normalny to taki wyścig, punkty zagrożenia szybko przybywają (chociaż zależy też od ilości graczy), polecam jeśli oczekuje od gry wyzwania i poczucia klimatu gonitwy. Sam grając na tym trybie bawiłem się świetnie i sprawiał on wiele emocji("musimy szybko tam dotrzeć i pokonać wroga bo inaczej przegramy. Dawajcie szybko"). Według mnie bardziej wyczuwasz się w klimat bo czujesz presję zagrożenia.
Ja gram z 8-letnim synem w tryb normalny, czuć presję, czasami jest ciężko, ale bawimy się przy tym bardzo dobrze. Jesteśmy po 9 etapach pierwszej kampanii, stosunek wygranych do przegranych 8:1.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 521 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Harun »

Dzięki. To zaczniemy od normalnego.
lonek91
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2019, 23:16

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: lonek91 »

Witam, dzisiaj jadę odebrać grę. Pytanie mam widziałem że w aplikacji jest do kupienia druga kampania co o niej sądzicie warto ? ile zajmuje jej przejście? Jakie ogólne wrażenia.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Za te 25 złotych nawet się nie zastanawiaj.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Moim zdaniem kampania lepsza niż ta pierwsza. Więcej decyzji do podjęcia i jakoś storyline tez mnie bardziej kupił :D. Tak jak powyżej, za 20 zł brać i grać.
lonek91
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2019, 23:16

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: lonek91 »

Ok dziękuję za info A ile tak mniej więcej zajmuje przejście jeden całej kampanii? I czy w trakcie jej ogrywania można dodawać nowych graczy na 1-2 misje?
ODPOWIEDZ