Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gogovsky »

Jak dostaniecie od niego 5 lep na ryj i 5 przerażenia to się Wam perspektywa zmieni
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

RUNner pisze: 28 sty 2020, 22:25 Balrog w takim wydaniu wygląda dosyć groteskowo. Jak dla mnie jest to wpadka FFG i dziwię się, że tak ważną postać po prostu zepsuto. Rozumiem że duża figurka jest nieporęczna, ale mimo wszystko Balrog powinien być większy. Jego projekt też mi nie pasuje, ale główny mój zarzut to zaniżona skala.
Trzeba zeskanować 3D, przeskalować i sobie wydrukować nową, większą :)
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

No chyba nie chcielibyście coś w rodzaju Death May Die :D. Co do wielkości nie mam zastrzeżeń. Co do projektu to niestety ale mogli się bardziej postarać.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Przecież to są jakieś bloby nie figurki. Poziom detali jest ...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: vojtas »

Siakiś mały ten Balrog. :lol: Gdzie się podziały tamte potwory, gdzie te demony, gdzie tamten świat?
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: strid3rr »

Pozostaje Balrog od GW
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: profes79 »

Przede wszystkim według mnie Balroga w ogóle nie powinno być jako modelu. To postać legendarna, z którą walczyć na równych prawach mogli najpotężniejsi wojownicy Elfów z czasów I ery a nie banda obdartusów z III. Nawet Gandalf, będący przecież Majarem, ledwie z tego starcia uszedł z życiem. To powinno być nieznae zagrożenie; czające się w mroku; coś, przed czym postacie nieustannie musiałyby uciekać po jego "odkryciu" a nie model który da "5 lep na ryj i 5 przerażenia" A jak ktoś cierpi na problem z Balrogiem to zawsze może sobie kupić model z GW - niecałe 200 złotych i Balrog jak malowany (tylko skleić i pomalować trzeba :P)

Obrazek
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

profes79 pisze: 29 sty 2020, 06:59 Przede wszystkim według mnie Balroga w ogóle nie powinno być jako modelu. To postać legendarna, z którą walczyć na równych prawach mogli najpotężniejsi wojownicy Elfów z czasów I ery a nie banda obdartusów z III. Nawet Gandalf, będący przecież Majarem, ledwie z tego starcia uszedł z życiem. To powinno być nieznae zagrożenie; czające się w mroku; coś, przed czym postacie nieustannie musiałyby uciekać po jego "odkryciu" a nie model który da "5 lep na ryj i 5 przerażenia" A jak ktoś cierpi na problem z Balrogiem to zawsze może sobie kupić model z GW - niecałe 200 złotych i Balrog jak malowany (tylko skleić i pomalować trzeba :P)
Może to jakiś szczeniak balrog ;) Musi to być ten sam co Gandalf spotkał? A może będzie to postać nie do pokonania i jednak potrzebuje figurki. Chyba że już przedstawili na twitchu jego mechanikę?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Faktycznie tego Barloga mogli trochę konkretniejszego zrobić. Ale koniec końców lepsze to, niż żeton i później polityka Descenta. Chociaż kto wie, może lepszą figurkę będą sprzedawać osobno. :P
profes79 pisze: 29 sty 2020, 06:59 Nawet Gandalf, będący przecież Majarem, ledwie z tego starcia uszedł z życiem.
Nie uszedł. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Pomelo »

Sarseth pisze: 29 sty 2020, 07:04
profes79 pisze: 29 sty 2020, 06:59 Przede wszystkim według mnie Balroga w ogóle nie powinno być jako modelu. To postać legendarna, z którą walczyć na równych prawach mogli najpotężniejsi wojownicy Elfów z czasów I ery a nie banda obdartusów z III. Nawet Gandalf, będący przecież Majarem, ledwie z tego starcia uszedł z życiem. To powinno być nieznae zagrożenie; czające się w mroku; coś, przed czym postacie nieustannie musiałyby uciekać po jego "odkryciu" a nie model który da "5 lep na ryj i 5 przerażenia" A jak ktoś cierpi na problem z Balrogiem to zawsze może sobie kupić model z GW - niecałe 200 złotych i Balrog jak malowany (tylko skleić i pomalować trzeba :P)
Może to jakiś szczeniak balrog ;) Musi to być ten sam co Gandalf spotkał? A może będzie to postać nie do pokonania i jednak potrzebuje figurki. Chyba że już przedstawili na twitchu jego mechanikę?
Podczas streamu zostało powiedziane, że Balrog jest nie do ubicia, także oczekiwałbym jakiejś ciekawej mechaniki w zamian.
Co do figurek, co patrzę na zdjęcie z różnych źródeł wszystkie figurki są "innej jakości" wykonania, od zlepku plastiku po dobrze wymodelowane postacie. Poczekamy zobaczymy, co do figurek jestem spokojny. Tak btw. jestem pozytywnie zaskoczony ilością contentu, która jest porównywalna do core box'a.

No i pojawił się On - Gandalf. Mocno jestem zaintrygowany jego mechaniką opierającą się na inspiracji (talia bez kart z sukcesem, za to duży limit tokenów), z plecami w postaci solidnych statystyk. "Mnie" się podoba, aczkolwiek premiera w maju to dość odległy termin...
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 458
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Zaan84 »

Jeżeli chodzi o wysokość Balroga to Jackson trochę namieszał i stanowczo przesadził. Poczytajcie sobie malkontenci. Balrogowie przybierali postać zbliżoną do ludzkiej i byli wzrostem zbliżeni ludziom bądź niewiele wyżsi.
What it was could not be seen: it was like a great shadow, in the middle of which was a dark form, of man-shape maybe, yet greater…
(Book Two, Chapter V, The Bridge of Khazad-Dûm).

Figurka z gry jest bliższa książkom niż to co widzieliśmy w filmie i to co mamy przez to w głowach.

Pomijając już Balroga, pojawiająca się w grze korupcja wydaje się być ciekawą mechaniką, która zadecydowała o tym że zamówiłem dodatek.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Chyba wolę wersję pseudobalroga z dodatku do Sword & Sorcery
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Zaan84 pisze: 29 sty 2020, 08:09 Figurka z gry jest bliższa książkom niż to co widzieliśmy w filmie i to co mamy przez to w głowach.
Hmm, nie do końca... Większość opisów wskazuje, że Barlogowie byli przynajmniej dwukrotnie wyżsi od człowieka, ale też nie gigantyczni. Wniosek z tego taki, że z jednej strony Jackson przesadził, z drugiej FFG ma w dalszym ciągu za małą figurkę (jeśli popatrzeć na fotki, jest ona jedynie delikatnie wyższa od Gandalfa). Imo wielkość porównywalna z Gwiezdnym Pomiotem z Posiadłości byłaby idealna. Troszkę przyoszczędził FFG, nie bójmy się tego przyznać. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Książka:
"Tolkien described the Balrog as a shadowy figure wreathed in flame and not much taller than a man."

Film:
"Balrog is depicted as a massive, hulking monster with horns, wings, and a gaping mouth that spews flames."

Także dyskusyjny jest rozmiar i skrzydła.

Obrazek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Jools pisze: 29 sty 2020, 09:26
Spoiler:
Proporcje na tej ilustracji są właściwe. To co zaoferowało FFG można nazwać Balroczkiem co najwyżej ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Ja tam wole taki rozmiar niż +50zł do ceny dodatku.
Do tego będzie bardziej praktyczna ta figurka.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Markus »

Z całej prezentacji jedyne co ludziom zostało w głowach to "za mały ten Barlog" :shock: ?
:shock: :shock: :shock:
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

polwac pisze: 29 sty 2020, 09:46 Do tego będzie bardziej praktyczna ta figurka.
Gdyby celem figurek w grach miała być praktyczność, to wszędzie by były drewniane meple albo plastikowe pionki ;) jak płacę 240 zł za dodatek, to chciałbym mieć porządne i dopracowane figurki. Już bym nawet wolał mieć żeton w podstawce, a dać to 20-30 zł za jedną fajną figurkę Balroga. No ale FFG to nie CMON czy GW.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

yoyocmg pisze: 29 sty 2020, 10:01 a dać to 20-30 zł za jedną fajną figurkę Balroga. No ale FFG to nie CMON czy GW.
Raczysz żartować żeby "porządna" figurka miała kosztować 30 zł.
Raczej 100zł+
Od GW Balrog kosztuje 190 zł a nie jest jakoś kosmicznie duża.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Jools pisze: 29 sty 2020, 10:08 Raczysz żartować żeby "porządna" figurka miała kosztować 30 zł.
Raczej 100zł+
Od GW Balrog kosztuje 190 zł a nie jest jakoś kosmicznie duża.
Ale w kwestii ceny mówię o realiach FFG i tym w jakiej formie wydają Podróże przez Śródziemie, a nie GW. Nie przesadzajmy też w drugą stronę, nie oczekuję w planszówkach jakości figurek z gier bitewnych.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

yoyocmg pisze: 29 sty 2020, 10:19 nie oczekuję w planszówkach jakości figurek z gier bitewnych.
A czym figurki bitewne różnią się od planszówkowych?
Wprawdzie malowałem tylko do Warhammer Shadespire od GW, i tam figsy były porównywalne co we Władcy Pierścieni.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Trolliszcze »

Markus pisze: 29 sty 2020, 10:01 Z całej prezentacji jedyne co ludziom zostało w głowach to "za mały ten Barlog" :shock: ?
:shock: :shock: :shock:
Ostrożnie, bo jeszcze ktoś gotów wysnuć z tego wniosek, że niektórzy ameritrashowcy kupują gry dla figurek, a nie dla mechaniki. I to by był dopiero SZOK! xD
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: profes79 »

Tolkien opisywał Balrogi w różny sposób, zależnie od okresu w którym pisał; ich ilość i wielkość też ewoluowała, czasem bez jakiejś większej logiki :) Generalnie wiadomo, że były spowitymi ogniem i dymem humanoidami, większymi od człowieka - czasami podawał, że około dwukrotnie; czasami tylko, że większymi. A owe nieszczęsne skrzydła też są opisane podczas spotkania w Morii i sa opisane tak niejasno, że nie do końca wiadomo, czy autor miał na myśli skrzydła czy była to tylko przenośnia. Generalnie do czasu obejrzenia LOTR wyobrażałem sobie Balroga właśnie jako masywną, potężniejszą od ludzkiej postać - coś na kształt wielkiego ogra albo małego giganta ale skrytego wśród płomieni. A nawet stare ilustracje, sprzed czasów LOTR Jacksona przedstawiają Balroga Morii ze skrzydłami.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Wogóle przecież cała historia jaką oferuje gra nie ma za wiele wspólnego z książką dlatego nie rozumiem utyskiwań, że Balrog jest trochę za niski/wysoki. Po prostu macie figurkę, nazwa się zgadza i tyle.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Harun »

Pozwolę sobie zabrać głos. Jak napisałem kilka stron wcześniej, grę dostał mój 11-letni syn, bo zauważyłem, że bardzo lubi Tales of Arabian Nights. To nasza pierwsza gra tego rodzaju - z figurkami, kampanią itd. Nie spodziewałem się, że aż tak go wciągnie, ale serce mi się raduje, kiedy widzę syna autentycznie przejętego i cieszącego się rozrywką. To w ogóle ciekawa obserwacja, jak dziecko zachowuje i przeżywa radość z rzeczy, które dla mnie są dość obojętne - czyli z całej otoczki wizualnej gry, a w szczególności figurek. Świat Władcy Pierścieni lubimy, ale nie jesteśmy jakimiś wielkimi jego znawcami lub miłośnikami. Rozumiem osoby, które bardziej wciągnęły się w ten świat, jak dyskutują o figurce Balroga. Natomiast są też takie osoby, jak mój syn czy ja, któremu dokładna zgodność z książką jest obojętna (tak samo jak nie przeszkadzają mi murzyńskie elfy w Wiedźminie). Dla takich osób większe znaczenie ma, czy figurki są ładne i praktyczne. Jak na razie - na poziomie dostępnych materiałów, nam się podobają, syn już zdecydował, że dodatek chce, ba nawet oświadczył, że sam go sobie kupi z oszczędności, gdyby nie miał być prezentem na jakąś okazję. A więc z naszej strony pozytywne wrażenia.

Natomiast mam pytanie, czy macie jakąś wiedzę, czy dodatek - poza nową kampanią, pozwoli zmodyfikować jakoś dotychczasową, dodając podstawce regrywalności?
ODPOWIEDZ