Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Pomelo »

W razie co dostępny w przedsprzedaży jest już mini dodatek figurkowy "Czyhający w mroku". Premiera 23 października, zapewne wraz z nią będzie dostępna następna kampania "Groza w Dale".

EDIT: Post w szczególności dla tych co byli rozczarowani dostępnością ostatniego mini dodatku (ja) :D
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Col. Frost »

"Czyhający w mroku", "Groza w Dale". Tytuły jak z Arkham Horror, a nie Władcy pierścieni :lol:
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chilihead »

Mam w planach a zakup tej gry.
Doradzcie proszę czy wybrać aplikacje na androida czy steam (co bardziej stabilne)?
Pytam pod kątem zakupi dlc, z tego co się orientuję nie ma dalej możliwość przenoszenia ich pomiędzy platformami.
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Vulturius »

Ja gram na androidzie i po 30h gry jeszcze nie miałem żadnych problemów. Natomiast apka na steamie (z posiadłości szaleństwa potrafiła mi się zawiesić podczas gry na steamie) No ale u mnie też android wygrywa mobilnością. Granie na tablecie jest bardziej przyjazne.
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Pomelo »

Chilihead pisze: 22 wrz 2020, 17:19 Mam w planach a zakup tej gry.
Doradzcie proszę czy wybrać aplikacje na androida czy steam (co bardziej stabilne)?
Pytam pod kątem zakupi dlc, z tego co się orientuję nie ma dalej możliwość przenoszenia ich pomiędzy platformami.
Zagrałem po jednej kampanii na androidzie i steamie i tak jak nie miałem z wersją bardziej mobilną żadnego problemu, tak zdecydowanie bardziej komfortowo grało mi się na laptopie/steamie. Wiem, że muzyka gra tutaj drugorzędną rolę, ale jakoś bardziej mogłem się wciągnąć w kampanię mając w uszach lotrowe klimaty. Gra też potrafi w krótkim czasie wypluwać z siebie tonę komend karzących położenie x kafelków i x tokenów, co zdecydowanie lepiej się robi na "dużym ekranie".

EDIT: u mnie obyło się bez baboli na steamie.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 780
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 154 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: VivoBrezo »

Chilihead pisze: 22 wrz 2020, 17:19 Mam w planach a zakup tej gry.
Doradzcie proszę czy wybrać aplikacje na androida czy steam (co bardziej stabilne)?
Pytam pod kątem zakupi dlc, z tego co się orientuję nie ma dalej możliwość przenoszenia ich pomiędzy platformami.
Ja gram na steam. Łatwiej mi było podłączyć komputer do TV.
Laptop leży sobie obok telewizora, a aplikacje obsługuje myszka bezprzewodową.
Fajne jest to, że ten kto robi ruch, bierze myszkę i sam decyduje co klika, a reszta cały czas widzi co się dzieje na ekranie.
Na razie bez zwiech, jestem w połowie 1 kampanii.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chilihead »

Dzięki za odpowiedzi. Ekran nie jest problemem, zawsze mogę wpiąć telefon/table pod tv. Bardziej zastanawiała mnie stabilność, gdzieś na początku czytałem o problemach z aplikacją na steam, a właśnie wydawała mi się najsensowniejszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

Telefon jak podepniesz to będziesz miał duży obraz, ale na małych trzeba klikać. Będzie to mało wygodne. Ja poszedłem z tego powodu w wersję na steam. Mam na laptopie i mogę zabrać wszędzie i zagrać gdziekolwiek z dużym ekranem.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Wersja Steam zapisuje postępy w chmurze (funkcjonalność Steam), więc można zmienić urządzenie i nie stracić postępów. Przydatne, jeśli gramy w dłuższych odstępach czasu.

Ale niestety grając na tablecie z Windows niepoprawnie zaimplementowano multi-touch, przez co nie da się dotykowo obracać mapy i do tej czynności trzeba mieć mysz. Klawiatura ekranowa też w aplikacjach od FFG nie jest obsługiwana poprawnie. To tak dla informacji, jakby ktoś chciał grać na Steam z ekranem dotykowym.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Chilihead pisze: 23 wrz 2020, 10:35 Dzięki za odpowiedzi. Ekran nie jest problemem, zawsze mogę wpiąć telefon/table pod tv. Bardziej zastanawiała mnie stabilność, gdzieś na początku czytałem o problemach z aplikacją na steam, a właśnie wydawała mi się najsensowniejszym rozwiązaniem.
Mam za sobą dokładnie 30 rozgrywek, zawsze grałem przez steama (laptop podłączony pod TV). Nie było ani jednego problemu ze stabilnością. Nigdy się nic nie zbugowało i nie zwiesiło.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ram »

The Haunting of Dale / Groza w Dale dostępne na steamie.
Grafika rzeczywiście jak z Posiadłości Szaleństwa.

edit. Pojawiła się opcja "zresetuj aktualną przygodę".
Ostatnio zmieniony 23 paź 2020, 18:51 przez ram, łącznie zmieniany 1 raz.
47
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: osa1908 »

Czy poszukiwania korony zaru, mozna zagrac przed kampania kosc Arnoru.Ciekawi mnie to bo nie wiem jak to zrobilem ale stracile save date z kosci Anoru a juz bylem w ponad plowie.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Łącznie już mamy 4 kampanie. To jest ogromny kawał grania.
Posiadłość może się zawstydzić 😉
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chilihead »

Ja właśnie skończyłem pierwsza kampanię. Zajęła nam (2 osoby) jakieś 18h z czego sporo czasu to wykonywanie instrukcji z aplikacji i czytanie flufu. Zastanawiam się jak jest z regrywalnoscia tego tytułu. Zakładam że główny wątek jest stały, wydarzenia poboczne (niefabularne) zapewne beda się zmieniać? Czy druga kampania (korona zaru) wnosi jakieś większe zmiany w kontekście liniowości rozgrywki? Dodam że gramy w trybie kampanii (chyba, generalnie ten najłatwiejszy) dającym najwięcej czasu na eksplorację. U nas odbiór naradzie pozytywny, czy dodatek "Cieniste Ścieżki" trzyma poziom podstawki (rozważam zakup na święta)?
Twajlajt
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2020, 17:01

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Twajlajt »

Czy ktoś wie czy jest jakiś sposób na to żeby lektor czytał wszystko a nie tylko animacje startowa kampanii? W sensie również teksty z gry
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

Cieniste ścieżki podobają mi się dużo bardziej: ciekawsze postacie (szczególnie fajnie się kombinuje Gandalfem), jakaś taka spójniejsza fabuła, wybory w trakcie kampanii -> duży plus.
Korone żaru tylko liznąłem ale był w niej wybory i również zapowiadała się ciekawiej od podstawki.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Twajlajt pisze: 24 paź 2020, 10:36 Czy ktoś wie czy jest jakiś sposób na to żeby lektor czytał wszystko a nie tylko animacje startowa kampanii? W sensie również teksty z gry
Lektor jest tylko na wstepie. W trakcie rozgrywki samemu trzeba czytać i dobrze, bo z lektorem mogło by to za długo trwać.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
krzysztof1986
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:58
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: krzysztof1986 »

Cześć
Czy ktoś wie którzy z głównych złych (Ollie, Ursa, Sługa Morgotha) pojawiają się w której kampanii (Cieniste ścieżki lub Groza w Dale)
Pytam bo chciałbym zacząć grać w Cieniste Ścieżki a nie chce mi się malować wszystkich figurek bossów więc pomaluję na razie tylko te co się pojawią :)
Ew odpowiedź można dać w spoiler żeby innym nie psuć zabawy
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sirafin »

Cieniste ścieżki:
Spoiler:
Groza w Dale:
Spoiler:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Crowmaster »

To ja przy okazji się zapytam czy ktoś już trafił na fabularny opis Ollie? Chciałbym pomalować figurkę tak, żeby się zgadzała z opisem. Czy Ollie ma jakieś szczególne cechy? (Tak jak sługa Morgotha na przykład ma czerwoną twarz).
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sirafin »

W kwestii kolorystyki były wspomniane chyba tylko żółte zęby, więc maluj wedle uznania ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: strid3rr »

Odważy się któryś z weteranów gry, ocenić wszystkie dostępne scenariusze i ułożyć je w kolejności od najlepszego/najciekawszego?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Emil_1 »

Szanowni, czy ktoś zainwestował w dodatek do podstawki ( Podróże przez śródziemie)? Jak opinie? Jeśli ktoś ma dostęp to prośba o prv :)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Irr3versible »

Nie widzę przecieków na temat dodatku 2021, wrzucam zatem w spoiler (nie tłumaczyłem, wrzutka za BGG).
Informację wyciągnięte podobno z aplikacji na steam.
Spoiler:
JKM
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2021, 09:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: JKM »

Zaznaczyłem sobie w aplikacji, że mam "Złoczyńców" z Eriadoru", choć nie mam. Ot tak, klikałem z ciekawości, myśląc, że nic z tego nie wyniknie.
No i wczoraj się dowiedziałem, że jednak wynikło - na koniec scenariusza nr 5 z podstawki dostałem przedmiot "Berło ciszy", który, jak się okazuje, jest z dodatku. Teraz już wiem, że tutaj prawo działa wstecz, ale karty nie mam.
Mogę prosić jakiegoś właściciela "Złoczyńców" o podane charakterystyk tego berła i ewentualnych upgrade'ów? Myślę, że się mieści w ramach dozwolonej pomocy.
ODPOWIEDZ