Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 458
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Zaan84 »

YoYo pisze: 25 sty 2020, 08:21
Pomelo pisze: 23 sty 2020, 10:40 Rebel wrzucił już dodatek w polskiej wersji w przedsprzedaż z ceną ustaloną na tak jak się domyślaliśmy około 200 zł.

@Sarseth racja :D
Farciarze ;), juz chodza znacznie drozej, nie wiem czy to blad czy celowe dzialanie bo „idzie”.
Smiesznie natomiast ze na FFG nie ma oficjalnej zapowiedzi, a u nas juz w sprzedazy :lol: .
Juz zamowione, ale chcialbym zobaczyc fotki figurek.
Dodatek można kupić obecnie za 235 zł jeśli poszuka się dłużej niż 2 minuty.. Czyli 16 zł drożej niż w Rebelu. To tyle co paczka fajek albo kiepski Makzestaw. "Znacznie" ma najwyraźniej wiele znaczeń...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

ram pisze: 24 sty 2020, 10:06 Przecieki z bgg ;)

Postacie:
Spoiler:
Role:
Spoiler:
Przeciwnicy:
Spoiler:
Inne:
Spoiler:
Autor przecieków (Zsolt Farkas) z https://boardgamegeek.com/thread/235443 ... art/page/1
usunął wszystkie swoje posty ze spoilerami n/t zawartości!
Wystraszył się reperkusji ze strony FFG czy to była podpucha marketingowa?

Przyznam iż figurka:
Spoiler:
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ram »

A chwilę przed skasowaniem wpisał jeszcze coś figurkach goblinów i trollu jaskiniowym.

Fejk czy nie - i tak jutro (28.01) oficjalne ogłoszenie od FFG.

A co do tej figurki to
Spoiler:
47
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

ram pisze: 27 sty 2020, 14:45 Fejk czy nie - i tak jutro (28.01) oficjalne ogłoszenie od FFG.
No tak, a ludzie już się rzucili na pierwsze preordery w sklepach ;) Choć nie wiem czy za granicą też taki szał zakupowy przez spoilery.
Mnie osobiście tematyka kampanii bardzo przekonała, choć kupiłbym tak czy siak.
ram pisze: 27 sty 2020, 14:45 A co do tej figurki to
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Darku
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2013, 06:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Darku »

Jools pisze: 27 sty 2020, 13:31
Spoiler:
Zakładam, że będzie w kampanii jako żeton a figurkę dodadzą dopiero w jakimś hero packu do kupienia
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Darku pisze: 27 sty 2020, 17:46
Jools pisze: 27 sty 2020, 13:31
Spoiler:
Zakładam, że będzie w kampanii jako żeton a figurkę dodadzą dopiero w jakimś hero packu do kupienia
Spoilery z bgg temu przeczyły.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Daetorian »

GW ma niezłą figurkę Balroga :) co prawda cenowo średnio wychodzi ale zawsze to jakiś upgrade.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Dziś o 20:00 live FFG
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

Jools pisze: 28 sty 2020, 11:37 Dziś o 20:00 live FFG
20:00 CET?
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Coen »

grzes19 pisze: 28 sty 2020, 13:54
Jools pisze: 28 sty 2020, 11:37 Dziś o 20:00 live FFG
20:00 CET?
Tak. 13 CT, 20 CET :)
https://www.fantasyflightgames.com/en/ffg-live/
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Neysmeey »

Barlog is in. Full plastic, cool, fantastic. :lol:
Ostatnio zmieniony 28 sty 2020, 22:31 przez Neysmeey, łącznie zmieniany 1 raz.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ram »

Węgierski wilk miał rację :)

Nowy współczynnik - Corruption zyskiwane przez postacie (tak jak Wiedza - w aplikacji). Zdaje się też, że może zostać włączony do wcześniejszych kampanii.
Lista wrogów: spider, spawn of Ungoliant, pit goblins (ataki dystansowe), ork taskmaster (wpływający na innych orków), shadowman (upiór, ruch przez ściany), nameless things (robale), cave troll i balrog (ze skrzydłami :wink: )
47
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

Link do Twicha, gdzie pokazywana jest zawartość
http://www.twitch.tv/ffglive/v/543229353?sr=a&t=1560s
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

Informację ze strumyka :mrgreen: zapraszam
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 28 sty 2020, 21:45 przez Chenoss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: strid3rr »

Mało interesujący ten model Balroga, oczekiwałem czegoś bardziej masywnego i surowego, a ten wygląda jak ork w masce.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: pan_satyros »

haha no równo dołożyli do pieca z tym Balrogiem, czuję inspirację https://youtu.be/Kylnv0eTsGc?t=39 :lol: :lol:
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Daetorian »

strid3rr pisze: 28 sty 2020, 21:06 Mało interesujący ten model Balroga, oczekiwałem czegoś bardziej masywnego i surowego, a ten wygląda jak ork w masce.
Pomijając skalę masz absolutną rację reszta figurek ok.

Wiem, że nie mogli go dać mega dużego ale kurcze to baby Balrog jest :)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Figurki są raczej niewielkie, Balroga zawsze wyobrażałem sobie jako ogromnego stwora, a ten też mały i wydaje się mało groźny. Kafelki dalej wyglądają tak samo. Nawet kolorystyka jaskiń została ta sama. Przy normalnej grze w ogóle nie zwracaliśmy uwagi na to co jest na mapie, bo i tak wszystko jest bardzo małe. Żeby to był przynajmniej jakiś śnieg, pustynia. Ja jestem zawiedziony. Tym bardziej biorąc pod uwagę cenę. Jak ktoś nie gra tej samej kampanii kilka razy, to w podstawce jest dość postaci, żeby zagrać z pięć kampanii za każdym razem innym bohaterem. Kolejne to trochę mnożenie kart leżących w pudle.
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

strid3rr pisze: 28 sty 2020, 21:06 Mało interesujący ten model Balroga, oczekiwałem czegoś bardziej masywnego i surowego, a ten wygląda jak ork w masce.
Mnie tam się podoba, wystarczająco duży. Większy byłby bardziej nieporęczny i niepraktyczny na mapie. Ile razy barlog może wystąpić w scenariuszu? Raz może dwa :P


Ja się tylko przyczepie tego nadzorcy. Jeżeli figurki przyjdą tak zapakowane jak w podstawce to chyba będzie sporo reklamacji na ułamane bicze :roll:
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: strid3rr »

Mówiąc masywny nie do końca myślałem o wysokości, bardziej chodziło mi o budowę ciała tej figurki, on jest mikry w porównaniu np. z trolem... Mogli sobie podarować tą skałkę na podstawce i zrobić bardziej epicki model.
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: odmu »

Podoba mi się zestaw kart umiejętności Gandalfa. Dotychczas postacie szły wg szablonu gdzie masz dwa sukcesy od postaci. Gandalf ich nie a, a za to dostaje solidny zestaw kart. I większą pulę. I solidną umiejętność pod swoje karty. Przynajmniej na jego przykładzie wydaje się, że twórcy starają się wykrzesać więcej z mechaniki przygotowywania kart.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Skrzaty ogrodowe to w cthulhu death may die a nie w lotr, ja podziękuję za większy kawał plastiku.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2020, 22:04 przez Paskuder, łącznie zmieniany 1 raz.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lost Death »

lukając foty mam wrażenie, że figsy są gorszej jakości niż te z podstawki (już nie wspominając o tym czymś co przypomina Balroga).
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Balrog w takim wydaniu wygląda dosyć groteskowo. Jak dla mnie jest to wpadka FFG i dziwię się, że tak ważną postać po prostu zepsuto. Rozumiem że duża figurka jest nieporęczna, ale mimo wszystko Balrog powinien być większy. Jego projekt też mi nie pasuje, ale główny mój zarzut to zaniżona skala.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ