Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Fiacik »

Rozegralem 4 scenariusz ze szpiegiem. Ciekawy jestem czy przy kolejnym rozegraniu w innej kampanii odrazu wiadomo kto jest szpiegiem czy to się zmienia? Ktoś miał już taką sytuację?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Fiacik pisze: 21 maja 2019, 13:15 Rozegralem 4 scenariusz ze szpiegiem. Ciekawy jestem czy przy kolejnym rozegraniu w innej kampanii odrazu wiadomo kto jest szpiegiem czy to się zmienia? Ktoś miał już taką sytuację?
Serio chcesz to wiedzieć? Ja wiem ale nie chcę nikomu zabawy odbierać.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Fiacik »

Zastanawiam się tylko czy dla tego scenariusza jest po prostu 0 regrywaności czy wcześniejsze decyzje mogą wpływać na jego kształtowanie się.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Fiacik pisze: 21 maja 2019, 13:15 Rozegralem 4 scenariusz ze szpiegiem. Ciekawy jestem czy przy kolejnym rozegraniu w innej kampanii odrazu wiadomo kto jest szpiegiem czy to się zmienia? Ktoś miał już taką sytuację?
Za każdym razem może być ktoś inny.
Spoiler:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Fiacik pisze: 21 maja 2019, 13:22 Zastanawiam się tylko czy dla tego scenariusza jest po prostu 0 regrywaności czy wcześniejsze decyzje mogą wpływać na jego kształtowanie się.
Nie napiszę nawet pod spoilerem bo będzie korciło ale jak się uprzesz to napisz prv.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ravenone »

Elfozaur pisze: 20 maja 2019, 20:44 W postach widzę mało informacji o Bilbo . Większość z was miesza postaci i rolę a ja postanowiłem sprawdzić hobbita włamywacza ... Genialna postać może biegać od żetonu do żetonu robiąc każde zadanie. Prócz testów siły wszystko inne zdaje bez problemów. Praktycznie nie lapalny przez wroga a w zapasach ciągle mieli "lembasami" . Przeszedłem na razie 4 scenariusze niestety ale z dużymi problemami. Jako że uwielbiam elfy dobrałem do niego Legolasa też sugerowana rola łowcy . Bilbo biegał a Legolas próbował wystrzeliwać zagrożenie ale powiem szczerze , że nie dawał rady albo nie umiem nim grać albo to słaby duet jest . No i słabiutka synergia jeżeli chodzi o testy siły . Tak jak Bilbo biegałem ciągle w full pakiecie z lisciami to legolas strasznie z tym kuleje . Praktycznie worek z zapasami pusty i ciągle testy na atak zręcznością tak mieliły talie że nie miałem jak się bronić a umiejętność pasywna była bezużyteczna . Więc generalnie dzięki hobbitowi wygrywałem na poziomie normalnym 3 z 4 scenariuszy . Teraz mam pytanie mechaniczne o harfę.. jak ona działa a to już czysta ciekawość :D
PS . Pomimo że przeszedłem 4 scenariusze to nie mam na tyle wiedzy tajemnej by ulepszyć jakiś przedmiot (tak wiem że wspomniałem o tym że Bilbo biega od żetonu do żetonu ) gdyż czas naglił jak Legolas w tyle dostawał lanie , więc sporo żetonów ominąłem i już mam plan by przejść kampanie jeszcze raz też z bilbem włamywaczem by pobawić się większością żetonów poszukiwań :) może wtedy już na 3 postaci . I ciekawi mnie Legolas ale tropiciel ... Wracam jutro z nocki i gram dalej :D
Bilbo faktycznie jest samowystarczalny:) To bardzo dobra postać. Jednak przy grze na 2 postacie synergii jest zbyt mało. Lubisz elfy, więc dorzuć Elenę, a i więcej listków będzie do dyspozycji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Pierwsza partia rozegrana. Dwie postacie w grze. Solo bez problemu można ogarnąć taki duet. Moje pierwsze wrażenia:
- aplikacja daje radę, choć mnie trochę wpuszczała w maliny z kafelkami, które pojawiały się wszędzie, tylko nie tam, gdzie była mgła ;)
- rozgrywka płynna, sprawna mechanicznie i całkiem satysfakcjonująca
- fabularnie jest ok, ale ten aspekt z każdą partią będzie tracił moim zdaniem. Fabuła będzie znana i niczym raczej nie zaskoczy.
- zarządzanie kartami, system testów - bardzo przyjemne w praktyce i świetnie funkcjonuje
- test ostatniej szansy to jedyna poważna wada mechaniki. Elena dostała 4 rany, wykonała pomyślnie test ostatniej szansy i ... się wyleczyła. Bardzo nieklimatyczne rozwiązanie. Powinno być tak, że nie odrzuca ran, a z każdą kolejną raną musi ten test wykonać. Rozumiem że każdy heros może wykonać tylko jeden taki test w trakcie gry?
- ocena końcowa 8/10. Dobra przygodówka, angażująca ale jednocześnie nie męcząca umysłu. Zupełnie nie przeszkadzało mi ciągłe zbieranie żetonów inspiracji, ani ograniczenia "sprzętowe".
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

RUNner pisze: 29 maja 2019, 08:11
Bardzo nieklimatyczne rozwiązanie. Powinno być tak, że nie odrzuca ran, a z każdą kolejną raną musi ten test wykonać. Rozumiem że każdy heros może wykonać tylko jeden taki test w trakcie gry?
Oj niee. Testów może być ile chcesz tyle, że w każdym kolejnym jest trudniej. Tzn liczba sukcesów wzrasta o 1. I mowa tu o scenariuszu, a nie grze. Co scenariusz w testach masz reset do 1 sukcesu.
RUNner pisze: 29 maja 2019, 08:11 - ocena końcowa 8/10. Dobra przygodówka, angażująca ale jednocześnie nie męcząca umysłu. Zupełnie nie przeszkadzało mi ciągłe zbieranie żetonów inspiracji, ani ograniczenia "sprzętowe".
Chętnie poznam ocenę po przejściu kampanii. U mnie na początku też był entuzjazm, a potem zleciało do 6,5, a teraz się zastanawiam czy nie szkoda miejsca na półce. Czas jej ewidentnie nie służy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

detrytusek pisze: 29 maja 2019, 08:23
RUNner pisze: 29 maja 2019, 08:11 - ocena końcowa 8/10. Dobra przygodówka, angażująca ale jednocześnie nie męcząca umysłu. Zupełnie nie przeszkadzało mi ciągłe zbieranie żetonów inspiracji, ani ograniczenia "sprzętowe".
Chętnie poznam ocenę po przejściu kampanii. U mnie na początku też był entuzjazm, a potem zleciało do 6,5, a teraz się zastanawiam czy nie szkoda miejsca na półce. Czas jej ewidentnie nie służy.
To częste zjawisko, że gry nastawione na warstwę fabularną, z czasem jednak tracą na grywalności.

Znalazłem jeszcze jeden minus, a mianowicie rozmiar kart umiejętności. Szkoda, że są takie małe. Powinny być rozmiaru standard american. Mam dobry wzrok, ale większe karty lepiej się tasuje, co przecież się zdarza w każdej turze tutaj.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Tomson »

Mam pytanie. Po zdaniu testu ostatniej szansy w aplikacji przy postaci pojawia się ikonka czaszki i cyfra 2. Co to oznacza?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Tomson pisze: 29 maja 2019, 23:22 Mam pytanie. Po zdaniu testu ostatniej szansy w aplikacji przy postaci pojawia się ikonka czaszki i cyfra 2. Co to oznacza?
Też się zastanawiałem. Info, że "przeżywasz drugie życie" i że kolejny test będzie wymagał 2 sukcesy? :D
Nie mam pojęcia.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Numer w czaszce oznacza ile sukcesów będzie wymagał kolejny test ostatniej szansy.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Tomson »

Pytanie do scenariuszy 6 i 7:
Spoiler:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Tomson pisze: 30 maja 2019, 21:35 Pytanie do scenariuszy 6 i 7:
Spoiler:
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Olgierdd pisze: 30 maja 2019, 07:47 Numer w czaszce oznacza ile sukcesów będzie wymagał kolejny test ostatniej szansy.
Dobrze, że trudność testu będzie się zwiększać, bo jest szansa że bohater jednak zginie. No i fajnie, że po udanym teście odrzuca się tylko zakryte karty ran.

Jeszcze jedna refleksja odnośnie aplikacji. Szkoda, że nie ma w niej podglądu kart tylko same nazwy. Ułatwiłoby to przemyślenia na temat zakupu nowych kart. To samo tyczy się przedmiotów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

RUNner pisze: 30 maja 2019, 22:19 Jeszcze jedna refleksja odnośnie aplikacji. Szkoda, że nie ma w niej podglądu kart tylko same nazwy. Ułatwiłoby to przemyślenia na temat zakupu nowych kart. To samo tyczy się przedmiotów.
Podobny problem chyba był przy Road to Legend. Racja, mogliby to wprowadzić, choć pewnie chcą zmusić graczy do kopania w fizycznych komponentach.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sirafin »

RUNner pisze: 30 maja 2019, 22:19
Olgierdd pisze: 30 maja 2019, 07:47Numer w czaszce oznacza ile sukcesów będzie wymagał kolejny test ostatniej szansy.
Dobrze, że trudność testu będzie się zwiększać, bo jest szansa że bohater jednak zginie.
Nie zginie. Bohater, który nie zda testu, nie jest martwy, tylko pokonany i drużyna wycofuje się z przygody :P
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Largo »

Ostatnio stoję przed zakupem jakiejś fajnej klimatycznej gry i choć nie przepadam za grą z aplikacją to będę wybierał pomiędzy władca pierścieni, a posiadłościa szaleństwa. Osobiście wolę klimat posiadłości, a dziewczyna władcy, no ale wszystkiego mieć nie można :-) miałbym małą prośbę. Moglibyście porównać te dwie gry w aspekcie wykonania, regrywalności, stosunku jakość-cena, ogólnego wczucia w rozgrywkę? Są to również dwa inne wydawnictwa także jak wg was wygląda poziom wykonania aplikacji? Która z nich jest zdecydowanie lepsza, czy może nie ma aż takiego rozdźwięku? I ostatecznie ile wg was warto zapłacić za jedną i drugą grę tak żeby nie przepłacać :-P?
Z góry przepraszam jeżeli rozpisuje się w złym temacie, ale nie chciałem namnażać tematów w dziale co kupić
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Largo pisze: 31 maja 2019, 15:09Są to również dwa inne wydawnictwa
Jakis blad w researchu sie Ci wkradl ;) Te samo studio je robi - FFI

Dla mnie dwie gry idealnie sie uzupelniaja. Tak jak Arkham Horror LCG i Lord of the Rings LCG.
PS to pojedyncze scenariusze, PPŚ to kampania (LCG ma odwrotnie jesli chodzi o swiaty i kto ma kampanie).
Wykonanie figurek mam wrazenie ze lepsze w PPŚ, ale kafelki preferuję z PS.
Gameplay, mam wrażenie że trochę więcej mam wpływu na los grając w PPŚ.
PS ma dla mnie bardzo słaby mechanizm z karami mentalnymi (zdrada itp, jak chcę zdradę to gram w Grę o Tron planszową lub Dead of Winter lub Betrayal at the house hill, to ma być coop od początku do końca, ewentualnie upośledzona współpraca, a nie zupelnie odwrocenie rol - wszystko zalezy od losu).
PS już trochę dodatków ma (niektóre dodatki już niedostępne i nie wiadomo czy będzie dodruk, a tym bardziej polski - jak te co zastępują MoM1, Call of the Wild polowalem 2.5 roku ale się udało, bo memories nie było szans i nie było sensu mając Alchemię i podstawkę jedynki), PPŚ tylko zapowiedziane.
Obie gry mają prawo się znudzić przy intensywnym ogrywaniu, bo obie mają urok odkrywania, jak się wszystko odkryje to się czeka na kolejny dodatek. Dla mnie samo to odkrywanie jest tego warte, by mieć obie gry. Można kombinować nowymi postaciami, szukać nowych kombo, ale ja sam na to czasu nie mam, bo peło innych gier czeka, więc obie gry to idealne lekkie przygodówki na dwa podejścia (i ewentualnie po dłuższej przerwie z nową ekipą, gdzie człowiek bardziej pasywnie gra, co mnie też bawi jak widzę jak znajomi błądzą - same story z Robinson Crusoe mam, jak ogarnę już taktykę na konkretny scenariusz) :)
Wczucie w rozgrywkę zależy pewno od tego który świat się preferuje, ja preferuję świat Tolkiena, więc delikatnie na tę grę bym bardziej patrzył gdybym musiał wybierać.
Wydaje też mi się, że PPŚ sam core box ma więcej czasu rozgrywki jeśli chodzi o jedno podejście vs PS jedno podejście do każdego scenariusza tam (bez dodatków!), ale to może być złudne wrażenie, bo nie liczyłem nigdy czasu ani tu, ani tam, poprostu liczba scenariuszy w PPŚ znacznie przewyższa liczbę w podstawce PSa.
Obie apki cierpią na te same problemy lenistwa studia. Brak możliwości cofania (missclick najbardziej boli), brak zsynchronizowanych kont między platformami na które wydają apki - DLC musisz kupować na android,ios i steam jeśli zmieniasz urządzenia - ja zmieniam.Ale po za tym jak są błędy techniczne to dość szybko je naprawiają, więc z tym problemów nie ma. Brak lektora do czytania mniejszych tekstów :( nawet angielskiego, bo ten język mnie interesuje tam.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lost Death »

Largo pisze: 31 maja 2019, 15:09 Ostatnio stoję przed zakupem jakiejś fajnej klimatycznej gry i choć nie przepadam za grą z aplikacją to będę wybierał pomiędzy władca pierścieni, a posiadłościa szaleństwa. Osobiście wolę klimat posiadłości, a dziewczyna władcy, no ale wszystkiego mieć nie można :-) miałbym małą prośbę. Moglibyście porównać te dwie gry w aspekcie wykonania, regrywalności, stosunku jakość-cena, ogólnego wczucia w rozgrywkę? Są to również dwa inne wydawnictwa także jak wg was wygląda poziom wykonania aplikacji? Która z nich jest zdecydowanie lepsza, czy może nie ma aż takiego rozdźwięku? I ostatecznie ile wg was warto zapłacić za jedną i drugą grę tak żeby nie przepłacać :-P?
Z góry przepraszam jeżeli rozpisuje się w złym temacie, ale nie chciałem namnażać tematów w dziale co kupić
Obie gry są fajne i warte swojej ceny. Ja osobiście wolę PS2 ale chodzi mi tutaj głównie o klimat lovecrafta a nie o samą mechanikę. Myślę, że obie gry przypadną wam do gustu. Zadajcie sobie pytanie kto z was jest większym fanem: Ty Lovecrafta czy dziewczyna Władcy ? :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Lost Death pisze: 31 maja 2019, 15:53 Zadajcie sobie pytanie kto z was jest większym fanem: Ty Lovecrafta czy dziewczyna Władcy ? :)
Albo czy chcesz w coś zagrać czy nie :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

detrytusek pisze: 31 maja 2019, 16:06
Lost Death pisze: 31 maja 2019, 15:53 Zadajcie sobie pytanie kto z was jest większym fanem: Ty Lovecrafta czy dziewczyna Władcy ? :)
Albo czy chcesz w coś zagrać czy nie :P
Z nią oczywiście czy samemu ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Na dice tower pojawiło się porównanie Podróży i Posiadłości:
https://youtu.be/KZk5ciTwneE
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: awawa »

Dosyć duża wtopa w tej recenzji z tym brakiem możliwości przerywania ruchu w MoM - to właśnie we Władcy Pierścieni miałem zdecydowanie niedosyt kombinowania w swojej turze. Do tego klimat (+zagadki) oraz mechanika razem z walką nie dały szansy Władcy Pierścieni, który szybko powędrował na handel. Co z tego iż porównując podstawki to kampania z Władcy wydaje się bogatsza jak w kółko robimy niemal to samo a rozbudowa ekwipunku jest bardzo uboga aby nie zaburzyć balansu.

Nie jest to zła gra, ale pod żadnym względem rewolucyjna (w tym aplikacja która jej towarzyszy) i zdecydowanie są lepsze w tym MoM moim zdaniem. Może poza grafikami i jakością figurek, ale jak dla mnie ten zachwyt znika szybko po pierwszym rozpakowaniu pudełka i o ile nie jest to jakaś totalna maszkara to nie wpływa na radość czerpaną z rozgrywki. Choć te figurki z MoM dały mi nieźle w kość, gdyś musiałem wszystkie sklejać aby nie wypadały z podstawek.
Granie na Bemowie
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gregoff »

Nie mam MoM i nie grałem. Władca urzekł mnie klimatem i możliwością rozwoju gry. Jedynym mankamentem to brak jeszcze 2 ludzi do grania bo uważam, że od 3 graczy zaczyna się zabawa najlepsza. Ma swoje problemy, ale dla mnie jest jedyną sensowną grą solo, do której usiądę i po dwóch godzinach mam po scenariuszu.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ