Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Eee tam, apki sa fajne, jak bedzie tak zrobiona jak do Posiadlosci (z glosami, dzwiekami, skrzypiacymi drzwiami itp) + muzyka (najlepiej wiadomo jaka) to bedzie super.
Playmode
Posty: 21
Rejestracja: 28 sty 2019, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Playmode »

Znając życie i FFG będzie.
Ja jako fan LOTRa mam już pre-order zrobiony ;)
Nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

YoYo pisze: 01 lut 2019, 19:23 Eee tam, apki sa fajne, jak bedzie tak zrobiona jak do Posiadlosci (z glosami, dzwiekami, skrzypiacymi drzwiami itp) + muzyka (najlepiej wiadomo jaka) to bedzie super.
:?: ale ja przeca wlasnie napisałem ze apki to NAJLEPSZA rzecz jaka przydazyla sie planszówkom
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: playerator »

Goldberg pisze: 01 lut 2019, 19:02 (...) Aplikacja to imho najlepsza rzecz jaka przydazyla sie grą planszowym od dawna! (Zdaje sobie sprawe , ze zaraz pewnie ktos mnie bedzie chcial wsadzic na stos....ale co tam) ;)
Stos się należy za "francuskojęzyczne" wtręty w wypowiedzi :wink:


Czy ta gra jest podobna do Fallouta? Oczywiście pomijając kształt kafli terenu :P
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lost Death »

Nie jestem jakimś fanem aplikacji do gier planszowych imo w posiadłości apka sprawdza się wyśmienicie. Osobiście wolę 2 edycje posiadłości od tej pierwszej (z mistrzem gry). Pewnie i w tym przypadku tak będzie - przekonamy się.
"dobra apka jest dobra pod warunkiem, że nie jest zła" :P
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

YoYo pisze: 01 lut 2019, 19:23+ muzyka (najlepiej wiadomo jaka) to bedzie super.
Nah, muzyki Howarda nie będzie, będzie pewno to samo co w Lord of the Rings Living Card Game digital. Nie jest to ten sam poziom, ale mi się podoba.
https://store.steampowered.com/app/8623 ... oundtrack/ ale nie wiem kogo to muzyka.
Rebel 6% (trójmiasto)
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Keysper »

Zdecydowalem sie na ten tytul i chcialbym sie Was poradzic czy kupic juz teraz w przedsprzedazy czy poczekac az wyjdzie pojawia sie opinie itd. Jeszcze nigdy nie kupowalem w przedsprzedazy i nie wiem czy sa inne plusy niz to ze gre dostaniemy jako pierwsi i ze nie wyczerpie sie naklad zanim ja zamowimy. Czy cena po wydaniu gry jest wieksza niz ta na przedsprzedazy? Czy wlasnie wchodza promocje bo sklep chce sie pozbyc nadwyzek w magazynie?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Keysper pisze: 05 lut 2019, 14:35 Zdecydowalem sie na ten tytul i chcialbym sie Was poradzic czy kupic juz teraz w przedsprzedazy czy poczekac az wyjdzie pojawia sie opinie itd. Jeszcze nigdy nie kupowalem w przedsprzedazy i nie wiem czy sa inne plusy niz to ze gre dostaniemy jako pierwsi i ze nie wyczerpie sie naklad zanim ja zamowimy. Czy cena po wydaniu gry jest wieksza niz ta na przedsprzedazy? Czy wlasnie wchodza promocje bo sklep chce sie pozbyc nadwyzek w magazynie?
W zasadzie wszędzie możesz sobie odpowiedzieć nie ;). Znaczy ew. przedsprzedaż można zrobić, ale tutaj płacisz jak już gra będzie dostępna (przynajmniej w moim sklepie gdzie zamówiłem). Poza gwarantem, że będzie to nic tu się nie zyskuje w tym przypadku (jak wiemy maty się skończyły / nie dotyczą PL). Cena może wzrosnąć, jeśli gra okaże się hitem, a jej zabraknie w sklepach. To jedyny argument :].
Playmode
Posty: 21
Rejestracja: 28 sty 2019, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Playmode »

Z drugiej strony patrząc kto jest wydawcą głównym, wiedząc kto jest projektantem to raczej spodziewałbym się będzie się sprzedawała jak pączki na tłusty czwartek ;) I raczej będzie drożej po przedsprzedaży tylko.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szpanerski »

Jak myślicie jak wypadnie mechanicznie? Coś jak Runebound? Chodzenie po planszy przy w konkretnym celu (scenariusze z apki) itd?
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lost Death »

wizualnie wygląda OK . co do reszty zobaczymy. Dużo zależy od apki. Ja już zamówiłem w przedsprzedaży :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szewa »

Na stronie wydawnictwarebel.pl opisano mechanikę zgrywania kart, także jakiś tam zarys mechaniki jest :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Ktoś gdzieś pisał, że w tym miesiącu ma się pojawić pierwszy gameplay. Jestem ciekaw czy to prawda i czy to będzie trailer od FFG czy faktyczna rozgrywka.
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Strud »

Wg opisu ma to być gameplay.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Trochę nowego info pojawiło się na stronie FFG.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: rastula »

Widzę, że recykling grafik w najlepsze...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

rastula pisze: 05 mar 2019, 12:54 Widzę, że recykling grafik w najlepsze...
Taa, Legolas znowu jest kobitą. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

rastula pisze: 05 mar 2019, 12:54 Widzę, że recykling grafik w najlepsze...
A serio spodziewałem się nowych grafik? Gram we wszystko co ma macki z ich stajni i nie przeszkadza mi to bardzo.
Za to widzę dojonko xD już widzę te dodatki które nazwa pewnie DROGI SRODZIEMIA/ATLAS SRODZIEMIA... ew coś podobnego i będą tam same kafelki ;)
Ehhh trudno dam się doić :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Kilka zdjęć z Lure19 (nie wiem czy nie wygasną linki, ale mam lenia by przepinać je z FB na inne źródło)
Spoiler:
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

....gdzie ja te dukaty zakopałem.....hmmmmm
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: rastula »

Straszna bieda za te 300...
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: carlos »

Dla mnie słabo to wygląda. Nie chodzi już nawet o stosunek zawartości do ceny. Po prostu jak patrzę na WP: PpŚ to kompletnie nie chcę jej mieć (mimo, że lubię uniwersum WP i gry z figurkami). Dodatkowo aplikacja jest dla mnie zawsze na minus (nawet mimo, że np. w takiej Posiadłości Szaleństwa została wykonana całkiem dobrze to coraz bardziej jej obsługa mnie męczy).
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

rastula pisze: 09 mar 2019, 21:12 Straszna bieda za te 300...
Hmmmm tak powiem ci , ze to jest screen z in game i to pewnie treningowy scenariusz. jak tak patrze na to jak wygladaja moje rozgrywki w PS to specialnie to nie wyglada inaczej (szczegolnie na poczatku kiedy na stole jest 1/2 kafle)
Imho bedzie tu tyle samo plastiku i kartonu co w PS
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MiXB »

Ja tam nie rozumiem tego hejtu na aplikacje. Tzn. rozumiem, że można ich nie lubić - sam szczerze mówiąc nie jestem ich fanem w wielu grach, bo wydają się być wsadzone na siłę, - ale według mnie skreślać gry tylko z tego powodu to trochę głupota. W Posiadłości Szaleństwa apka jest w porządku, nie widzę problemu w innych grach tego typu z prostej przyczyny - brak Mistrza Podziemi sprawia, że wszyscy przy stole mogą grać razem i przede wszystkim szanse, że coś się schrzani maleją. Nie ma nic gorszego niż uczyć się zasad i praktycznie siedzieć z podręcznikiem w dłoni by poprowadzić grę i coś spartolić...

Aplikacja w tej grze powinna się sprawdzić i sprawić, że w tą grę można zagrać praktycznie zaraz po rozłożeniu gry i poznaniu podstawowych zasad. Co w tym złego? Gdyby to było takie zło to Posiadłość Szaleństwa nie byłaby bestsellerem.

Sama gra wygląda na prostą mechanicznie, bez jakichś skomplikowań jak to było w Imperium Atakuje, będzie przystępna nawet dla "casuali". Jakościowo wygląda wspaniale - jak to FFG - chociaż na temat szaty graficznej zawsze można dywagować. Będzie kolejny hit i wszyscy o tym wiemy.

Jedna rzecz, która mnie martwi w tej całej grze to jej długość i regrywalność... Posiadłość na przykład ma dużą przewagę na tym froncie choćby nawet z tego powodu, że gra jest zaprojektowana jako taka, do której powinno się podchodzić po kilka razy by wygrać - w końcu to Lovecraft. Tutaj? Jakoś wątpię by tak było. Nie wierzę by można było "przegrać" bez spaprania gry na pełnej linii. Ten motyw "rozwidlających się zadań" brzmi miodnie, ale FFG jest notorycznie znane ze swojej tendencji do robienia decyzji bez prawdziwego znaczenia, np. "pójdź w lewo - zdobądź czerwony kryształ, pójdź w prawo - zdobądź niebieski kryształ". Jeśli już miał coś krytykować i naprawdę się zastanawiać to nad tym.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: carlos »

MiXB pisze: 09 mar 2019, 22:28 Ja tam nie rozumiem tego hejtu na aplikacje.
Napisanie, że coś się komuś nie podoba to nie hejt.
MiXB pisze: 09 mar 2019, 22:28 brak Mistrza Podziemi sprawia, że wszyscy przy stole mogą grać razem i przede wszystkim szanse, że coś się schrzani maleją.
Odbijając piłeczkę mogę napisać, że brak Mistrza Podziemie eliminuje czynnik ludzki po drugiej stronie. Aplikacja nie dostosuje się do ruchów graczy, MP może to zrobić.
MiXB pisze: 09 mar 2019, 22:28 Nie ma nic gorszego niż uczyć się zasad i praktycznie siedzieć z podręcznikiem w dłoni by poprowadzić grę i coś spartolić...
To dotyczy każdej gry, nie tylko z Mistrzem.
MiXB pisze: 09 mar 2019, 22:28 Co w tym złego? Gdyby to było takie zło to Posiadłość Szaleństwa nie byłaby bestsellerem.
Nikt nie napisał, że to coś złego. Dla niektórych korzystanie z elektroniki w trakcie gry może być (z czasem) po prostu nużące.
MiXB pisze: 09 mar 2019, 22:28 Sama gra wygląda na prostą mechanicznie, bez jakichś skomplikowań jak to było w Imperium Atakuje,...
A jakie to skomplikowania były w Imperial Assault?
MiXB pisze: 09 mar 2019, 22:28 Będzie kolejny hit i wszyscy o tym wiemy.
Masz rację, jeśli gra okaże się dobra to będzie.
ODPOWIEDZ