Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Ale zarzut klimatycznych bzdur jest... bzdurny.
Zarzut ze gobliny umieja gonic po kilku km kwadratowych, bo druzyna schowa sie za pagorkiem - to ma je jakos zmylic? ze nie ma chowania sie, a jest karta na to i Hobbit tego uzywa duzo. Ze uderzenie w plecy przy ucziecce nie ma sensu. Ze Aragorn moze zginac!? To sa bzdurne zarzuty, a nie bzdury klimatyczne.
Bo to bylo tej grze zarzucane odnosnie klimatu przez autorke posta.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Sarseth pisze: 02 paź 2019, 13:00 Ale zarzut klimatycznych bzdur jest... bzdurny.
Zarzut ze gobliny umieja gonic po kilku km kwadratowych, bo druzyna schowa sie za pagorkiem - to ma je jakos zmylic? ze nie ma chowania sie, a jest karta na to i Hobbit tego uzywa duzo. Ze uderzenie w plecy przy ucziecce nie ma sensu. Ze Aragorn moze zginac!? To sa bzdurne zarzuty, a nie bzdury klimatyczne.
Pozwolicie, że się zwolnię z bycia adwokatem Poniki :). Z tym to już Autorka będzie sobie radzić.
Ja się odniosłem tylko do stwierdzenia, że inne gry też tak mają kolegi Goldberga.

ps. Jak się goni w km kwadratowych ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

detrytusek pisze: 02 paź 2019, 13:05 ps. Jak się goni w km kwadratowych ? :)
Biegałeś kiedyś "wokół" boiska?
To już wiesz ;)
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ravenone »

Za nami dwa pierwsze scenariusze drugiej kampanii. Początek zdecydowanie ciekawszy niż w samej podstawce. Taki z przytupem, od razu coś się dzieje:)
Pytanie czy gdy teraz dokupię Złoczyńców Eriadoru to kampania mi to wczyta do kolekcji czy żeby to zaskoczyło to muszę zacząć od nowa grać?
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: olsszak »

ravenone pisze: 16 paź 2019, 21:50 Za nami dwa pierwsze scenariusze drugiej kampanii. Początek zdecydowanie ciekawszy niż w samej podstawce. Taki z przytupem, od razu coś się dzieje:)
Pytanie czy gdy teraz dokupię Złoczyńców Eriadoru to kampania mi to wczyta do kolekcji czy żeby to zaskoczyło to muszę zacząć od nowa grać?
Rozumeim, że chodzi CI o uwzględnienie tych kilku kart ze Złoczyńców?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ravenone »

Tak jest. Kart i wystawiania dodatkowej figurki (chociaż to mogę robić sam bez aplikacji:P).
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: xtomashx »

Wczoraj wreszcie udało nam się zagrać w Podróż przez Śródziemie. Czy też Wam się wydaje, że tytuł powinien brzmieć Sprint przez Śródziemie? Nie wiem może coś źle robimy jednak dla nas w tej grze nie ma czasu na nic. Pójdziemy w złą stronę lub walka/test potrwa zbyt długo i już aplikacja zasypuje nas kolejnymi niespodziankami w postaci kolejnych wrogów czy zagrożeń. Rozegraliśmy trzy scenariusze i tylko jeden udało się cudem wygrać. Chyba tak nie powinna wyglądać gra przygodowa? Rozumiem, że wróg ma przewagę sił jednak jak dla mnie takie rzeczy zabijają przyjemność gry.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Ardel12 »

xtomashx pisze: 11 lis 2019, 19:34 Wczoraj wreszcie udało nam się zagrać w Podróż przez Śródziemie. Czy też Wam się wydaje, że tytuł powinien brzmieć Sprint przez Śródziemie? Nie wiem może coś źle robimy jednak dla nas w tej grze nie ma czasu na nic. Pójdziemy w złą stronę lub walka/test potrwa zbyt długo i już aplikacja zasypuje nas kolejnymi niespodziankami w postaci kolejnych wrogów czy zagrożeń. Rozegraliśmy trzy scenariusze i tylko jeden udało się cudem wygrać. Chyba tak nie powinna wyglądać gra przygodowa? Rozumiem, że wróg ma przewagę sił jednak jak dla mnie takie rzeczy zabijają przyjemność gry.
No niestety, ale kolejne scenariusze tylko potęgują to wrażenie. Mała ich część jest wręcz jasnym wyścigiem, w którym po prostu się biegnie. Mi się udało dojechać do 11 scenariusza. W sumie tylko jedna misja mnie zachwyciła, reszta po ograniu PS2, to w sumie nic odkrywczego. Jak na razie jestem zadowolony z ogrywania gry o kumpla. Gdybym wydał taką sumę na ten tytuł, to bym był raczej mocno zniesmaczony. Liczę, że dodatki poprawią sytuację i zrobią zamieszanie.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: profes79 »

Zbyt szybko następuje przyrost punktów cienia skutkujących nieprzyjemnymi wydarzeniami. Niestety ale efekt jest taki, że nie ma czasu na rozsmakowanie się w grze bo trzeba gnać naprzód - przy pięciu graczach i kilku odkrytych ale nie zbadanych kaflach mapy gra może dobiec końca naprawdę szybko...Pierwsza partia tak własnie mnie wykończyła; w kolejnych po prostu przynajmniej jedna postać ma za zadania choćby się waliło i paliło to odkrywać i eksplorowac na biegu kolejne części mapy, nie dbając o nic innego - z jednej strony pozwala to zniwelować zagrożenie dla drużyny; z drugiej - gracz bawi się wtedy "fantastycznie"...Ja zarzuciłem grę po trzecim scenariuszu i póki co w ekipie nie ma jakiejś szaleńczej woli kontynuowania rozgrywki...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Różnie z tym bywa, niektóre scenariusze dają zapas czasu, w niektórych trzeba się bardzo spieszyć. Mnie to się podoba, bo daje graczom wybór: czy skoro uciekam przed bandą orków, to mam czas przyjrzeć się tej dziwnej kwiecistej polanie?
Problemem przy pierwszych grach może być nauczenie się odróżniania spotkań pobocznych od tych głównych, przez co próbujemy wszystkiego i kończy się czas. Oczywiście dochodzi do tego większa ciekawość, no bo jak tak można pozostawić jakiś żeton bez obracania? :) Później już jest trochę łatwiej wyczuć co może być ważne, a co można lub nawet powinno się zignorować.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Ja się zgodzę z tym, że pierwsza gra na 5 osób zaskoczyła mnie bardzo negatywnie. Zagraliśmy tak tylko jeden scenariusz, ale na mapie pojawiło się mnóstwo wrogów, a czas uciekał błyskawicznie. W dwie osoby gra się o wiele przyjemniej. Zakładam, że trzy osoby to idealny skład.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: xtomashx »

Dobra dzisiaj prawdopodobnie dam grze drugą szansę jednak tym razem na dwie osoby. Jakie dwie postacie najlepiej wybrać żeby grało się lepiej?
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gribbler »

xtomashx pisze: 16 lis 2019, 12:00 Dobra dzisiaj prawdopodobnie dam grze drugą szansę jednak tym razem na dwie osoby. Jakie dwie postacie najlepiej wybrać żeby grało się lepiej?
Legolas i Gimli.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: xtomashx »

Gribbler pisze: 16 lis 2019, 12:10
xtomashx pisze: 16 lis 2019, 12:00 Dobra dzisiaj prawdopodobnie dam grze drugą szansę jednak tym razem na dwie osoby. Jakie dwie postacie najlepiej wybrać żeby grało się lepiej?
Legolas i Gimli.
Jakie role?
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gribbler »

xtomashx pisze: 16 lis 2019, 14:48
Gribbler pisze: 16 lis 2019, 12:10
xtomashx pisze: 16 lis 2019, 12:00 Dobra dzisiaj prawdopodobnie dam grze drugą szansę jednak tym razem na dwie osoby. Jakie dwie postacie najlepiej wybrać żeby grało się lepiej?
Legolas i Gimli.
Jakie role?
Grałem dawno temu na premierę, nie pamiętam niestety, ale ta dwójka kosiła orki i gobliny równo z trawą. Legolas zadawał najwięcej obrażeń.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Czyli poszli w format wydawania podobny do PS 2:)
Czyli duży dodatek, mały dodatek i jakieś figurki...
Fajne i sprawdzone imho...
Ciekawe czy ten nowy dodatek to będzie Mirkwood czy Moria?
Obstawiam Mirkwood :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yarzab »

Goldberg pisze: 27 lis 2019, 07:24 Czyli poszli w format wydawania podobny do PS 2:)
Czyli duży dodatek, mały dodatek i jakieś figurki...
Zapowiadali, że odchodzą od modelu wydawniczego PS2 czy Eldritch Horror i będą chcieli wydawać dodatki rzadziej i tylko te duże oraz małe paczki z figurkami, jak ta ze złoczyńcami. No i oczywiście content elektroniczny.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

yarzab pisze: 27 lis 2019, 08:06
Goldberg pisze: 27 lis 2019, 07:24 Czyli poszli w format wydawania podobny do PS 2:)
Czyli duży dodatek, mały dodatek i jakieś figurki...
Zapowiadali, że odchodzą od modelu wydawniczego PS2 czy Eldritch Horror i będą chcieli wydawać dodatki rzadziej i tylko te duże oraz małe paczki z figurkami, jak ta ze złoczyńcami. No i oczywiście content elektroniczny.
To wydaje się (po cenie CAD), że będzie duży dodatek. Mała paczka z figurkami już była.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: bombastik »

Witam,

Ile jest scenariuszy i misi do nich w podstawowej grze i ile dochodzi w dlc?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

bombastik pisze: 27 lis 2019, 15:22 Witam,

Ile jest scenariuszy i misi do nich w podstawowej grze i ile dochodzi w dlc?
W podstawowej wersji jest ok 13 scenariuszy (zależy jak grasz) i nie dodają do nich żadnych misiów.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Jeśli ktoś jeszcze nie widział to wrzucam.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... adventure/

Nie bardzo jednak wiem co ten nowy tryb "robi". Grał już ktoś żeby opowiedzieć co to w praktyce ?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Nieprzeszukane kafle terenu nie podnoszą zagrożenia i co fazę cienia każdy bohater otrzymuje żeton natchnienia.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: pan_satyros »

Phate pisze: 14 gru 2019, 14:10 Jeśli ktoś jeszcze nie widział to wrzucam.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... adventure/

Nie bardzo jednak wiem co ten nowy tryb "robi". Grał już ktoś żeby opowiedzieć co to w praktyce ?
Wygląda na typowy dla dzisiejszych gier wideo "tryb fabularny", czyli niższy poziom trudności dla graczy skupionych wokół pełnego poznania historii, bez miecza nad głową.
W tym przypadku prawdopodobnie ma ukrócić wrażenie "sprintu przez Śródziemie".
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

Tryb dla cieniasow
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ