Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Orrik
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Orrik »

Gameplay oglądałem 1,5 raza i generalnie moje osobiste odczucia są bardzo pozytywne.

Wydaje mi się, że klimat gry wyglądał naprawdę rewelacyjnie. Każdy nowy kafelek to eksploracja, trochę ciekawego tekstu, od razu pojawiał się kolejny żeton przeszukania a wraz z nim opisy fabularne. Posiadłość Szaleństwa mam tylko 1ed, ale wydaje mi się, że apka w 2 działa podobnie jak we władcy.

Zauważyłem, że dużo umiejętności (ale też ogólnych zasad) ma wpływ zarówno na naszego bohatera jak i pobliskich sojuszników. Wydaje się to działać bardzo fajnie jak na drużynę przystało :)

Czytając nieco wypowiedzi widziałem, że ludzie czepiają się, że wyglądało to na nudne i proste. Co do pierwszego zarzutu powiem tylko, że większość rewelacyjnych gier działa na zasadzie 2 akcje bohatera i następny... akcje potworów i dalej... schemat ten sam a na ogół wcale nudno nie jest.
Co do trudności. Faktycznie rozgrywka nie wyglądała na dość wymagającą, ale zauważcie, że są to tylko 2 pierwsze misje kampanii i z pewnością można je traktować jako swoisty tutorial.

Na koniec dodam, że Nie zmieniło się moje 1 negatywne odczucie względem mapy bitewnej. Pomysł bardzo fajny i urozmaica całą przygodę, ale kafelki są po prostu brzydkie. Niby rozumiem, że powinny być one jak najbardziej uniwersalne, ale ostateczny efekt, nawet z żetonami terenu na kaflach to taki trochę "bieda dungeon".
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: DEyON »

Gatherey pisze: 27 mar 2019, 10:04 No myślę, że kolega na YT w komentarzach uchwycił to, co najważniejsze:
Spoiler:
O ile w Posiadłość Szaleństwa zagram zawsze i wszędzie i apka jest mega dopracowana (pomijam literówki od galakty), to w Imperial Assault była taka, że się grać odechciewało i poszła gra pod młotek. To narazie też nie przekonuje, więc pewnie zaczekam na jakieś recenzje.
Fajnie, komuś udało się wychwycić mój sceptycyzm :D Tutaj opisałem z większą uwagą co mi się nie podoba: http://gamingmansion.pl/gry-planszowe/c ... sprzedazy/
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

DEyON pisze: 29 mar 2019, 10:33 Fajnie, komuś udało się wychwycić mój sceptycyzm :D Tutaj opisałem z większą uwagą co mi się nie podoba: http://gamingmansion.pl/gry-planszowe/c ... sprzedazy/
Czy ja dobrze rozumiem, że to jest recenzja zakończona oceną Podróży przez Śródziemie?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: keldorn »

DEyON pisze: 29 mar 2019, 10:33
Gatherey pisze: 27 mar 2019, 10:04 No myślę, że kolega na YT w komentarzach uchwycił to, co najważniejsze:
Spoiler:
O ile w Posiadłość Szaleństwa zagram zawsze i wszędzie i apka jest mega dopracowana (pomijam literówki od galakty), to w Imperial Assault była taka, że się grać odechciewało i poszła gra pod młotek. To narazie też nie przekonuje, więc pewnie zaczekam na jakieś recenzje.
Fajnie, komuś udało się wychwycić mój sceptycyzm :D Tutaj opisałem z większą uwagą co mi się nie podoba: http://gamingmansion.pl/gry-planszowe/c ... sprzedazy/
Kurcze... Po ogladnieciu materiały na YT miałem bardzo podobne spostrzeżenia. Moze nie az tak dobitnie stwierdzone jak w w/w artykule ale sens taki sam. Mimo tematyki WP nie zdecyduje sie na ten tytuł. Moze jakby wali zrobili za pomocy kości (na kości zawsze łatwiej zwalic wine ze cos nie poszło)... Zapewne jesli gra doczeka sie dodatku to moze zmienia mechanike w drobnym stopniu.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Ciekawe spostrzeżenia, ale odniose sie do podsumowania kolegi, i bede porownywal do mojej ukochanej PS :)

The Bad
Wysoka cena - nie wiem, ale gra bedzie raczej w cenie podstawki PS IIed wiec....a zawartosc prawie identyczna
Ogromna losowość - ok ale to dopiero pierwszy gameplay
Brzydkie figurki - noooo, to juz chyba kwestia osobistego widzimisie. PS II ed to tez mistrzostwo nie jest (i niech nikt nie porownuje tego do gier cmor...nie ta liga)
Brak interesujących decyzji - tryb kampanii brzmi obiecujaco, apka zapamietujaca nasze decyzje, miodzio, szkoda ze nie ma tego w PS
Małe karty: w PS Cie nie bolaly, a tu juz tak?
Ciągłe tasowanie tali: no ok, ale jako gracz mtg i tak mam nawyk przekladania kart.
Nudny system walki: chyba tak troche na sile to dales?

A co do dziel pana HPL i gry PS....tez przesadzasz. Owszem MiGo ok, ogary tez....nawet ligora przeżyje, ale Shogoth? Serio....? Mowiles cos o patrzeniu na cos nieopisanego czego ldzki umysł pojąć nie potrafi? ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

Opinia po skończeniu 5 przygód - brzmi interesująco.
https://youtu.be/6lHkojt1kVM

Jakkolwiek żadnych minusów - trochę wygląda na sponsorowaną recenzję.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Orrik
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Orrik »

Nie sądzę, żeby recenzja była sponsorowana ale chociaż raczej nie oglądam tej grupy to podobno oni zazwyczaj są mało krytyczni. Znaczy podobało mi się.
Generalnie recenzując mówią pozytywnie o tych aspektach, które wzbudzają moją ekscytację. Trochę potwierdzili, że decyzje (a także fakt czy przegramy misję czy wygramy) może mieć duże znaczenie w kampanii.

Owszem, nawet ja się nakręcam na ten tytuł, a już widzę pewne wady, ale hej, jeżeli gra się przyjem,nie to czasami niedociągnięcia mogą w ogóle nie przeszkadzać. Recenzenci po prostu stwierdzili, że świetnie się bawili. Osobiście bardziej nie rozumiem tych opinii po gameplayu gdzie ludzie się czepiają prawie wszystkiego :O
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4633
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1942 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: warlock »

https://www.youtube.com/watch?v=TNn_Y758sVE

Jeśli kogoś interesuje malowanie figurek do Podróży przez Śródziemie to niezawodny Sorastro rozpoczął znakomitą serię dla początkujących poświęconą tej właśnie grze ;).
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

I odrazu widac, że figuraski az takie złe nie sa. Imho nawet lepsze niż w PS (star spawn jest tragiczny)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

warlock pisze: 31 mar 2019, 16:21 https://www.youtube.com/watch?v=TNn_Y758sVE

Jeśli kogoś interesuje malowanie figurek do Podróży przez Śródziemie to niezawodny Sorastro rozpoczął znakomitą serię dla początkujących poświęconą tej właśnie grze ;).
Mogliby puścić chociaż te figurki pre-orderowcom ;) to miałbym co robić do czasu premiery ;DDD.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Przesadzasz :)
Ja tam tylko bochaterow zamierzam malowac recznie, reszta dostanie spray z aero, podstawowe kolory i bejca :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yaro_ »

Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

yaro_ pisze: 05 kwie 2019, 20:06 Jest i opis walki:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -darkness/
Uprzedziles mnie, mialem to wklejac wlasnie ;). Premiera wersji Eng tuz tuz, 18 kwietnia dokladnie.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Na YT na kanale Rolling solo fajny unboxing i setup. Będzie pełna rozgrywka. Kurczę coraz bardziej mi się to podoba. Po pierwszych zapowiedziach było meh a na radar wpadły zewnętrzne rubieże. Po pierwszych filmach i opiniach sytuacja się odwróciła. To będzie ciężki rok, tainted grail, folklore, sword&sorcery i jeszcze władca... Jak żyć?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Goldberg pisze: 31 mar 2019, 18:39 Przesadzasz :)
Ja tam tylko bochaterow zamierzam malowac recznie, reszta dostanie spray z aero, podstawowe kolory i bejca :)
To chyba tacy prawdziwi bohaterowie? Tacy przez ch? :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

:oops:
Wrogowie przekręcili ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hola0000 »

Adam z kanału Rolling solo wrzucił przed chwilą pierwszą część z rozgrywki. Dla mnie bomba :D
https://www.youtube.com/watch?v=BfMEnld4krM
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

Nie wiem, czy było wstawiane, ale premiera wersji angielskiej 18.04
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Wiadomo coś jak z pl? Rebel coś udostępnił? Równo z en, pół roku później, nie wiadomo?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Gatherey pisze: 07 kwie 2019, 18:00 Nie wiem, czy było wstawiane, ale premiera wersji angielskiej 18.04
Było 5 postów wyżej.
Paskuder pisze: 07 kwie 2019, 18:13 Wiadomo coś jak z pl? Rebel coś udostępnił? Równo z en, pół roku później, nie wiadomo?
Nic się nie zmieniło ok. II/III kwartał 2019 r. (sierpień, wrzesień, październik - to obstawiam) - niestety.... :cry: .
Ciekawe jakie wersje językowe będą na 18tego w appce.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

hola0000 pisze: 07 kwie 2019, 17:40 Adam z kanału Rolling solo wrzucił przed chwilą pierwszą część z rozgrywki. Dla mnie bomba :D
https://www.youtube.com/watch?v=BfMEnld4krM
Faktycznie ciekawie to wygląda. Na pewno na plus zaskoczyła mnie szczegółowość kafli terenu. Naprawdę ładnie to wygląda jak się z bliska przypatrzyć.

Swoją drogą w apce na początku filmiku już widać pierwszy mały dodatek. Dwie figurki. Ciekawe na ile to wycenią :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hola0000 »

Jeżeli Rebel będzie wydawał dodatki do tej gry to strzelam 80 zł ?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

hola0000 pisze: 07 kwie 2019, 20:54 Jeżeli Rebel będzie wydawał dodatki do tej gry to strzelam 80 zł ?
Nie wiem jaka tam będzie dokładnie zawartość ale jeżeli tylko 2 figurki to 80 w życiu za to bym nie dał. A nawet 50. Przy takiej wycenie podejrzewam że rebel by sobie strzelił w kolano i zamknął serię szybciej niż otworzył...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hola0000 »

Może i masz rację, pożyjemy zobaczymy :D
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Paskuder pisze: 07 kwie 2019, 21:31
hola0000 pisze: 07 kwie 2019, 20:54 Jeżeli Rebel będzie wydawał dodatki do tej gry to strzelam 80 zł ?
Nie wiem jaka tam będzie dokładnie zawartość ale jeżeli tylko 2 figurki to 80 w życiu za to bym nie dał. A nawet 50. Przy takiej wycenie podejrzewam że rebel by sobie strzelił w kolano i zamknął serię szybciej niż otworzył...
Mniej niz 50zl to sie nie spodziewam. Zobacz na imperial assault, one kosztuja od 12 do 19dolcow, a maja po jednej figurce (takie rzeczy jak dodatkowy scenariusz, jakies karty to tez sie spodziewam w tym)
// ok sprawdzilem u rebela, nieliczne dodatki z Imperium Atakuje sa za 45zl.. ale sa i takie za 90zl z jedna figurka. Tutaj mamy dwie.. gra do tanich nalezec nie bedzie jesli bedzie sie chcialo miec wszystko.
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ