Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

My właśnie gramy zestawem Brevora/Legolas i na razie gra nam się bardzo dobrze.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

polwac pisze: 06 maja 2019, 13:38 My właśnie gramy zestawem Brevora/Legolas i na razie gra nam się bardzo dobrze.
Bo to bardzo dobry zestaw. Brevora ze swoim ogłuszaniem daje radę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hadrian »

My lecimy równolegle 2 kampanie, w jednej jest Beravora/Legolas/Gimli więc mocna ekipa, tylko na razie tego nie poczuliśmy bo graliśmy nimi 2 pierwsze misje gdzie zapoznawaliśmy się z grą. Potem zagraliśmy we dwójkę też 2 misje Elena/Aragorn/Bilbo i poszło elegancko. Ciekaw jestem kolejnych misji i porównania tych obu drużyn w trudniejszych warunkach.
Large Hadrian Collider
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

A ja gram Berevora Włamywaczka z mieczem i harfą:
- kosi wszystko co stoi na drodze (dzięki dobiciu - połowa obrażeń za free)
- wszystkie testy na sukcesach (dzięki dociągu kart z pasywki oraz kombinacji podwójnych liści + sukcesów z liści)
- nieśmiertelność z ukrycia (podwójnego czy nawet potrójnego jak sytuacja ostra)

Totalne odejście od schematu. Mega skuteczność. Mega zabawa. Mega gra.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: pan_satyros »

Naszymi pierwszymi wrażeniami podzieliliśmy się w najnowszym odcinku podcastu:
https://pelnapara.znadplanszy.pl/2019/0 ... gdom-rush/
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: schen »

Ukończyliśmy kampanię. Muszę przyznać, że osoby lokalizujące aplikację strasznie to spartoliły. Pełno literówek, pełno błędów... Strasznie odechciewa mi się sięgać po grę, gdy czytając na głos nie mogę bez problemów czytać tego co widzę, a muszę analizować w myślach zdanie i jego sens, by wiedzieć, że przeczytam je poprawnie. O ile z początku błędy były sporadyczne, to im dalej tym spotykam się z nimi praktycznie w każdym opisie... Bardzo to irytujące, mam nadzieję, że zostanie wypuszczona aktualizacja, która to ogarnie (grałem z zaktualizowaną wersją).
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Jestem za połową kampanii z użyciem trójki bohaterów (gra solo). Zdecydowanie będzie to "tryb", w którym będę poznawać dalsze kampanię. Polecam każdemu grającemu solo spróbować gry trójką, a nie dwójką postaci. Tak naprawdę konieczność "przygotowania co turę" trzeciego bohatera rekompensowana jest przez 2 dodatkowe akcje, które musimy nim podjąć, a tak jak ktoś już wspomniał wcześniej, o wiele ciaśniej i ciekawej robi się na mapie. Przechodząc solo całą kampanię dwójką, a grając trójką obecnie, zdecydowanie lepiej bawię się teraz. Dodatkowo większa szansa na interakcje pomiędzy postaciami, a także trochę większa decyzyjność.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Smoku »

A ja odwrotnie. Zacząłem kampanię solo trzema postaciami, ale szybko przybywający przeciwnicy i rosnące szybko zagrożenie trochę mnie zniechęciły. Rach ciach i szybko, szybko do przodu. Przy 3 scenariuszu odpuściłem i zacząłem od początku z dwoma postaciami i teraz jest miodzio. W sam raz dla 50latka :wink:
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Właśnie doczytałem że dodatek Villian Pack to tylko figurki dla bossów występujących już w kampanii (którzy mają już figurkę - choć z puli ogólnej), plus parę kart.

Trochę mój hype przez to spadł, bo wychodzi na to że długo musimy poczekać na nową zawartość do gry (więcej różnorodności potworów, kart przedmiotów początkowych, umiejętności, bohaterów itd).
Niby ten dodatek będzie tani (60-70 zł?) ale mało wiele wnosi.

A druga kampania dopiero w drugiej części roku.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

schen pisze: 07 maja 2019, 15:17 Ukończyliśmy kampanię. Muszę przyznać, że osoby lokalizujące aplikację strasznie to spartoliły. Pełno literówek, pełno błędów...
Ciekawy zarzut. Czy ktoś, kto zaliczył kampanię może to potwierdzić? Do tej pory nie wyczytałem o takim problemie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

RUNner pisze: 10 maja 2019, 14:26
schen pisze: 07 maja 2019, 15:17 Ukończyliśmy kampanię. Muszę przyznać, że osoby lokalizujące aplikację strasznie to spartoliły. Pełno literówek, pełno błędów...
Ciekawy zarzut. Czy ktoś, kto zaliczył kampanię może to potwierdzić? Do tej pory nie wyczytałem o takim problemie.
Ja trafiłem na całą jedną literówkę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Olgierdd pisze: 10 maja 2019, 15:13
RUNner pisze: 10 maja 2019, 14:26
schen pisze: 07 maja 2019, 15:17 Ukończyliśmy kampanię. Muszę przyznać, że osoby lokalizujące aplikację strasznie to spartoliły. Pełno literówek, pełno błędów...
Ciekawy zarzut. Czy ktoś, kto zaliczył kampanię może to potwierdzić? Do tej pory nie wyczytałem o takim problemie.
Ja trafiłem na całą jedną literówkę.
To mamy tutaj dużą rozbieżność w "zeznaniach" :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Jeżeli chodzi o błędy językowe w trakcie prawie 3 kampanii, to nie uświadczyłem chyba żadnych, a przynajmniej żadna nie rzuciła mi się w oczy (a zazwyczaj jestem osobą, która czyta wszystko wszystkim w trakcie rozgrywki :D). Zdarzyło się za to ze 3x, że po jednym akapicie następowała linijka przerwy zawierająca: {0} i dopiero w następnej zaczynał się kolejny. Ale jak na taką liczbę rozgrywek była to liczba raczej sporadyczna i w żaden sposób nie wpływała na problemy ze zrozumieniem tekstu ;).
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Spolszczenie jest w miarę ok także pan Schen po prostu pitoli.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Spolszczenie jest bardzo dobre. Po tylu scenariuszach wiem o 1 literówce .
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: schen »

Jools pisze: 10 maja 2019, 15:56 Spolszczenie jest w miarę ok także pan Schen po prostu pitoli.
Wypraszam sobie, chyba mamy inne pojęcia co jest "w miarę ok". Jakby to tylko 3 literówki w trakcie całej gry były, to bym nie narzekał. Sporo poprzekręcanych końcówek, momentami brak odmiany, Nawet raz jakaś nieprzetłumaczona nazwa się pojawiła. O błędach typu test bez wartości, czy {} już nie wspominam. No chyba, że ja na zupełnie inne eventy trafiam niż Wy. Screenshotów nie robiłem, bo nie widziałem w tym sensu, ale przy następnym przechodzeniu gry nie omieszkam tego uczynić. Ja po prostu jestem wyczulony na tego typu rzeczy i je dostrzegam, gdzie możliwe, że inni po prostu przelecą oczami po tekście i ułoży im się on w coś zdatnego do przeczytania. Dla mnie było to dość irytujące, podobnie trochę miałem przy Detektywie, aczkolwiek tam, błędów tego typu było jednak znacznie mniej. Co by nie mówić są to rzeczy możliwe do poprawy przy kolejnych aktualizacjach i mam nadzieje, że poprawione zostaną.

EDIT:
Dla mniej więcej zobrazowania porównując przechodzenie kampanii do czytania książki. Czułem się jakbym czytając Władcę Pierścieni znajdował 1 błąd na jakieś 5 stron (nie chodzi mi tu dokładnie o ilość tekstu, a o ogólny feeling). Dla jednych to może być dużo, dla innych "w miarę ok".
Ostatnio zmieniony 11 maja 2019, 17:02 przez schen, łącznie zmieniany 1 raz.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Jools pisze: 10 maja 2019, 13:49
Niby ten dodatek będzie tani (60-70 zł?) ale mało wiele wnosi.
W przeliczeniu z dolca wychodzi bliżej 45 :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Co do tłumaczenia i literówek to chyba zależy jak polosuje questy. Ja też nie miałem się do czego przyczepić aż wywaliło kilka takich z błędami, złą odmianą, literówkami a nawet nie przetłumaczonymi zwrotami typu wanderer itp...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Jestem po szóstym scenariuszu
Spoiler:
I gra mi się z żoną REWELACYJNIE. Totalnie mnie kupili, łykam każdy przyszły dodatek jak pelikan.
Ulepszanie przedmiotów i kupowanie kart daje fajną satysfakcję i czuliśmy się mocniejsi po zakupach :)

PS 2ed nam tak nie siadła jak WP. Jestem w pełni zadowolony z zakupu.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Emerixon
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 18:05

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Emerixon »

Myślicie że jak podobał mi się runebound 3 to spodobaja się podróże? Jako przyjemna lekka przygodowka
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: czeczot »

Zdecydowanie tak
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Drużyna składająca się z Legolasa i Berovary, rolę startowe takie jak poleca instrukcja, poziom normalny. Dwa pierwsze scenariusze i dwie porażki :] miał ktoś coś takiego ? Chyba trzeba zmienić drużynę i zacząć od nowa kampanię :]
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Phate pisze: 12 maja 2019, 13:15 Drużyna składająca się z Legolasa i Berovary, rolę startowe takie jak poleca instrukcja, poziom normalny. Dwa pierwsze scenariusze i dwie porażki :] miał ktoś coś takiego ? Chyba trzeba zmienić drużynę i zacząć od nowa kampanię :]
Nie przejmuj się, graj dalej :). Porażki nie psują immersji i nie powstrzymują progresu. Przy pierwszym podejściu również nie poszły mi pierwsze scenariusze (2, 3 i 4), ale później było lepiej. Poza tym jak zaznasz nieco porażki, to inaczej następnym razem potoczy Ci się kampania.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Dokładnie takim składem wymiatalem. Musisz się nauczyć taktyki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Tak myślę że naszym błędem było to że na planszy potyczki nie zmieniliśmy roli Berovary na np kapitan lub obrońca zamiast tropiciel który był całkiem bezużyteczny. Poza tym zdaje mi się że Berovara raczej jest na bakier z walka.
Często zmieniacie rolę przed scenariuszami ?
ODPOWIEDZ