Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition (B. Cathala, L. Maublanc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition (B. Cathala, L. Maublanc)

Post autor: Curiosity »

Szykuje się wydanie "deluxe" tej znanej gry. Więcej o zmianach:
https://boardgamegeek.com/blogpost/8428 ... expands-an
Cleopatra and the Society of Architects is a fun and engaging family game that includes a three-dimensional palace that players compete to build. Players strive to become the wealthiest of Cleopatra's architects by constructing the most magnificent and valuable parts of her palace.

Players, however, will be tempted to trade in materials of dubious origins in order to build faster. While these corrupt practices might allow an architect to stay a step ahead of the rest, they come with a high price: the cursed corruption amulets honoring Sobek, the crocodile-god. When Cleopatra finally reaches her new palace at the end of the game, she punishes the most corrupted architects (i.e., the ones with the most amulets), depriving them of riches or giving them as a sacrifice to her crocodile! The wealthiest architect from among those still alive wins.

In addition to a new graphic design by Miguel Coimbra, this edition of the game incorporates these gameplay changes:

—The combinations of resource cards to discard in order to build pieces of the palace have been reworked.
—The player rewards for building the palace's pieces have been recalculated.
—The consequences of corruption have been reviewed.
—The Great Priest is no longer activated in the same way.
—The player count has changed from 3-5 to 2-4.
—There is a new specific system to manage the character cards, which are no longer part of the deck, and are instead handled separately.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition

Post autor: mauserem »

oj tak! Ta gra potrzebuje wznowienia
I jakos tak z automatu przychodzi mi na myśl Asterix i Obelix: Misja Kleopatra - z jednym z najlepszych dubbingów ever
oraz architektów Numernabisa i Amonbofilisa
Obrazek
warto sobie klimat odświeżyć :D
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 564
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 213 times

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition

Post autor: Namurenai »

mauserem pisze: 18 sty 2019, 09:29 oj tak! Ta gra potrzebuje wznowienia
I jakos tak z automatu przychodzi mi na myśl Asterix i Obelix: Misja Kleopatra - z jednym z najlepszych dubbingów ever
oraz architektów Numernabisa i Amonbofilisa
Obrazek
warto sobie klimat odświeżyć :D
Jak już podajesz polski tytuł i wspominasz o polskim dubbingu, to nie nazywaj Marnegopopisa Amonbofilisem :P
A dubbing wyborny, to prawda :D

Poza tym, jak najbardziej - gra zdecydowanie zyska na wznowieniu i w końcu więcej osób ją pozna :)

A swoją drogą, dyskusja w zalinkowanym wątku BGG zaczęła iść naprawdę w złą stronę...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition

Post autor: mauserem »

Namurenai pisze: 18 sty 2019, 10:33 Jak już podajesz polski tytuł i wspominasz o polskim dubbingu, to nie nazywaj Marnegopopisa Amonbofilisem :P
A dubbing wyborny, to prawda :D

Poza tym, jak najbardziej - gra zdecydowanie zyska na wznowieniu i w końcu więcej osób ją pozna :)

A swoją drogą, dyskusja w zalinkowanym wątku BGG zaczęła iść naprawdę w złą stronę...
mea culpa - nie mogłem sobie przypomnieć i posiłkowałem się imdb, wiedząc że coś jest nie halo...
a dyskusja... no cóż - z cyckami tak bywa :mrgreen:
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition

Post autor: citmod »

Namurenai pisze: 18 sty 2019, 10:33 A swoją drogą, dyskusja w zalinkowanym wątku BGG zaczęła iść naprawdę w złą stronę...

Nie wchodziłem w link, ale Twój komentarz mnie zaintrygował i aż sobie kliknąłem. Dzięki Ci za to! Bardzo mnie rozbawiły te wpisy. :D Choć podejrzewam, że zaraz tutaj tez ktoś będzie próbował rozpętać podobnie idiotyczną dyskusję...
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition

Post autor: Munchhausen »

Matko bosko, komentarze na BGG dały mi raka. To są prawdziwe problemy pierwszego świata. Teraz wydawnictwo będzie musiało dać na okładkę oznaczenie "+18".
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition

Post autor: bogas »

Munchhausen pisze: 18 sty 2019, 11:45 Matko bosko, komentarze na BGG dały mi raka. To są prawdziwe problemy pierwszego świata. Teraz wydawnictwo będzie musiało dać na okładkę oznaczenie "+18".
Nie pierwszy i nie ostatni raz niestety. Kto pamięta "problemy" z kolorem kolonistów w Puerto Rico, niewolnikami w Five Tribes, grą "Skup żywca", grą "Czerwony Listopad" itd. itp.? Teraz już tylko pozostaje czekać, aż ktoś wspomni Hitlera i nazistów :roll:
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 564
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 213 times

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition

Post autor: Namurenai »

bogas pisze: 18 sty 2019, 14:09
Munchhausen pisze: 18 sty 2019, 11:45 Matko bosko, komentarze na BGG dały mi raka. To są prawdziwe problemy pierwszego świata. Teraz wydawnictwo będzie musiało dać na okładkę oznaczenie "+18".
Nie pierwszy i nie ostatni raz niestety. Kto pamięta "problemy" z kolorem kolonistów w Puerto Rico, niewolnikami w Five Tribes, grą "Skup żywca", grą "Czerwony Listopad" itd. itp.?
Thread z niewolnikami w Five Tribes to była jedna wielka porażka...
bogas pisze: 18 sty 2019, 14:09Teraz już tylko pozostaje czekać, aż ktoś wspomni Hitlera i nazistów :roll:
Nie musisz czekać, proszę bardzo -> https://boardgamegeek.com/thread/203790 ... -attention ;)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition (B. Cathala, L. Maublanc)

Post autor: AnimusAleonis »

Ruszyła strona wydawcy, gdzie więcej wizualizacji i też opis nowych reguł gry: LINK

Powiem szczerze że oryginalna Cleopatra była fajną sprawą gdy wyszła, choć mechanika trochę do życzenia pozostawiała.... niby Bruno i drużyna przysiedli i poprawili wszystko tak by teraz grało się tak dobrze jak wyglądało.... no a zdecydowanie bardzo ładnie wygląda. Choć z nowej wizualizacji wygląda że 'pudełka' w tej wersji nie będzie się już używać jaki części 'budowy' to wszystko wygląda imponująco: duuuużo plastiku, ładne figurki, nowe grafika i karty ładne (cóż się dziwić: Coimbra :D )... tylko czytając mam trochę obawę by nie było wyrostu formy nad treścią... no ale bardzo ładne :lol:

Kampania KS rusza na prima aprilis :D

Ktoś się zastanawia?
citmod pisze: 18 sty 2019, 11:31
Namurenai pisze: 18 sty 2019, 10:33 A swoją drogą, dyskusja w zalinkowanym wątku BGG zaczęła iść naprawdę w złą stronę...
Nie wchodziłem w link, ale Twój komentarz mnie zaintrygował i aż sobie kliknąłem. Dzięki Ci za to! Bardzo mnie rozbawiły te wpisy. :D...
bogas pisze: 18 sty 2019, 14:09
Munchhausen pisze: 18 sty 2019, 11:45 Matko bosko, komentarze na BGG dały mi raka. To są prawdziwe problemy pierwszego świata. Teraz wydawnictwo będzie musiało dać na okładkę oznaczenie "+18".
Nie pierwszy i nie ostatni raz niestety. Kto pamięta "problemy" z kolorem kolonistów w Puerto Rico, niewolnikami w Five Tribes, ...
Też dziękuję za podanie linka, pośmiałem się nieźle, poziom Social Justice Warrior sięga zenitu :lol:
Co się działo z Five Tribes też pamiętam, co za porażka że Days of Wonder dało się tej presji i zmieniło karty na 'Fakirów'... co poza tym było i pewną hipokryzją, niewolnicy to źle ale zaganiać wędrujących ascetów do budowania pałaców to luz, i też miało zero sensu, to tak jakby do budowy domu zgarnąć grajków ulicznych, no bo to chyba najbliższe co teraz mamy do ascetów pod ślubami ubóstwa :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition (B. Cathala, L. Maublanc)

Post autor: Munchhausen »

AnimusAleonis pisze: 25 mar 2019, 13:38 Co się działo z Five Tribes też pamiętam, co za porażka że Days of Wonder dało się tej presji i zmieniło karty na 'Fakirów'... co poza tym było i pewną hipokryzją, niewolnicy to źle ale zaganiać wędrujących ascetów do budowania pałaców to luz, i też miało zero sensu, to tak jakby do budowy domu zgarnąć grajków ulicznych, no bo to chyba najbliższe co teraz mamy do ascetów pod ślubami ubóstwa :lol:
Wiadomo, że zostawienie zabójców było straszną hipokryzją, ale moim zdaniem zamiana niewolników na fakirów wyszła grze na dobre, bo to zwyczajnie bardzo kolorowy, bajkowy tytuł i średnio do niego pasowali smutni niewolnicy w kajdanach. Mi tam nie przeszkadzali, ale mimo wszystko rozumiem, że kogoś mogli drażnić i biznesowo ta decyzja się broni. Szkoda, że gra się u nas nie sprzedała, bo chętnie bym przytulił polskie dodatki. Albo chociaż Artisansów w ludzkiej cenie :)

Co do Cleopatry, to mam starą wersję i pudełko jako świątynia jest super patentem. Dziwię się, że z tego zrezygnowali :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Cleopatra and the Society of Architects: Deluxe Edition (B. Cathala, L. Maublanc)

Post autor: AnimusAleonis »

Munchhausen pisze: 25 mar 2019, 14:20 Co do Cleopatry, to mam starą wersję i pudełko jako świątynia jest super patentem. Dziwię się, że z tego zrezygnowali :)
Podejrzewam że ponieważ chcieli zrobić na prawdę wystrzałową wizualnie wersje to cała świątynia jest teraz z plastiku, nie tylko posągi/kolumny/wejścia, i po prostu nie było potrzeby używania pudełka, które z tego co widzę (chyba że by zrobili je na wyrost za wysokie) nie pozwoliłoby na tak 'wysoką' świątynię jaka teraz ma być.
Jakby nie było trochę mnie martwi ilość plastiku to ciężkości mechaniki...
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ