Noctiluca (Shem Phillips)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Noctiluca (Shem Phillips)

Post autor: Furan »

Nadchodzi nowość od Z-Mana, kolejna gra w stylu gier sanatoryjnych (Azul, Sagrada, Reef?, spodobało mi się to określenie, a że jestem złośliwy to będę je stosował)- zbieramy transparentne barwne kosteczki, rozdysponowujemy je w woreczki (na kartach) i wydajemy takie zestawy za punkty. ;)

Strona gry u wydawcy jeszcze nie ma reguł, ale sądząc po tym co widać na tyle pudła, to z rozrzuconych kosteczek wybieramy wszystkie o danej wartości na sąsiadujących ze sobą polach, a następnie układamy na kartach. Wypełnione karty wymieniamy na punkty z jakiegoś stosu punktów (a więc być może malejącego jak w Jaipurze).

Wygląda to całkiem nieźle, za jakość odpowiada Z-Man, więc powinno być minimum bardzo dobrze. Nie wróżę grze wielkiej miłości ze strony mojego kamiennego euro-serduszka (jest tam jeszcze? chyba jest, bo szybciej zabiło ostatnio dla Forum Trajanum), ale kto wie... graficznie przypomina mi pc-owy Osmos, a to bardzo miłe skojarzenie (i przypominające frustrację na wyższych poziomach... to nie, jednak niemiłe :D ).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
ODPOWIEDZ