Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ko2a »

Sam uważam że 51 Ms jest na wyższym poziomie kombinowania niż oni. Ciekawi mnie jak będzie to wyglądało z królestwami. Czy będzie największym do pokombinowania tytułem czy niestety 51 Ms będzie dalej trzymała prym :(
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wroobel »

Akurat o poziom kombinowania bym się nie martwił. Bo z tego co widzę w grze jest nad czym myśleć.

Ale mam wrażenie, że zaginęła gdzieś elegancja mechaniki. Masz do wyboru pulę akcji na kaflach, jakieś piony, ale możesz też niektóre akcje wykonywać bez nich. Dziwne. Może będzie OK a może nie - to będzie można stwierdzić po zagraniu albo obejrzeniu jakiegoś gameplaya. Ciekawi mnie jak to finalnie wyjdzie.

No i rzeczywiście nie chciałbym żeby talie miały jakieś poziomy trudności bo po ograniu te łatwiejsze staną się bezużyteczne - oczekuję raczej zbalansowanych talii ale wymagających różnych stylów gry (coś jak frakcje w NH albo Monolith Arena). Niestety wczoraj na YT padła wypowiedź o tych nieszczęsnych poziomach trudności poszczególnych talii.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Nidav »

Wroobel pisze: 02 lip 2019, 09:28 No i rzeczywiście nie chciałbym żeby talie miały jakieś poziomy trudności bo po ograniu te łatwiejsze staną się bezużyteczne - oczekuję raczej zbalansowanych talii ale wymagających różnych stylów gry (coś jak frakcje w NH albo Monolith Arena). Niestety wczoraj na YT padła wypowiedź o tych nieszczęsnych poziomach trudności poszczególnych talii.
Zobaczymy, jak już gra wyjdzie, ale nastawiałbym raczej mnie pesymistycznie, że talię o mniejszym poziomie skomplikowania to tak tylko do zagrania treningowo i potem nie ma sensu nimi grać. Przykład takiej Terry Mystiki - ras jest 14 i niektóre są zdecydowanie łatwiejsze do prowadzenia, takie Wiedźmy przykładowo w porównaniu do Fakirów. I nawet po wielu partiach jak wylosuję rasę, którą łatwiej się prowadzi, to nie znaczy, że do kitu i nie ma sensu grać.

Zobaczymy jak wyjdzie cała konstrukcja gry, ale gdzieś czytałem, że zazwyczaj gra kończy się koło 4 rundy, czyli nawet istnieje szansa, że gracze nie przemielą całej talii - bo 5 kart na początek, potem 16 w fazie wypatrywania, zatem 9 nie zobaczą (przyjmując brak budynków na dobieranie kart), a jednak przy dobraniu karty trzeba się pozbyć na tę rundę robotnika, zatem decyzje mogą być całkiem ciężkie i znalezienie synergii między kartami nawet dla łatwiejszych klanów może być i tak fajną rzeczą przy ich losowym dobieraniu. Niemniej, po prostu trzeba czekać na opinie, bo niezmiennie jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie w praktyce ;)
Dom999
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2019, 07:58

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dom999 »

Czy ktoś może wie czy dodatki które są dostępne w przedsprzedaży będą później sprzedawane osobno?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Nidav »

Dom999 pisze: 03 lip 2019, 06:53 Czy ktoś może wie czy dodatki które są dostępne w przedsprzedaży będą później sprzedawane osobno?
Znając politykę wydawniczą Portalu względem promek zapewne z czasem pojawią się w ich sklepie do kupienia ;)

Swoją drogą gdyby ktoś był zainteresowany to na kanale https://www.youtube.com/channel/UCQmtZB ... nDlftFqwQ obejrzeć można unboxing i trzy pierwsze rundy rozgrywki solo. Cieszy całkiem sensownie pomyślana wypraska plastikowa, chociaż ją już można było zauważyć na zdjęciach w sklepie Portalu. Fajnie też, że dołączyli mapę uniwersum Osadników - można będzie teraz sensowniej gdybać jakie będą kolejne dodatki do jednej i drugiej gry.

Obejrzałem też pierwszą rundę rozgrywki solo, ale w pracy przy mało wymagającym zajęciu niezbyt się na tym skupiając - tak, żeby sobie mniej więcej zobaczyć jak to będzie wyglądać. I takie pierwsze wrażenia mam, że fajnie rozwiązano fazę wypatrywania, czyli nie darmowa karta ze wspólnej puli i darmowa frakcyjna, ale można nawet wziąć cztery frakcyjne, tylko pozbywamy się tym samym robotników. Brak fazy produkcji też powinno dobrze wpłynąć na grę - teraz trzeba się trochę bardziej wysilić, żeby zdobyć surowce, a w ONI często zdarzało mi się, że mogłem grać baaaaaaaardzo długo piątą rundę, bo wciąż miałem multum surowców i na siłę starałem się dobierać karty, żeby coś wybudować i gdzieś jeszcze punkcik czy dwa ugrać. Brak tracenia niemalże wszystkiego w fazie czyszczenia też in plus.

Wydaje mi się, że w efekcie gra będzie znacznie bardziej ciasna w porównaniu z ONI, co mi akurat pasuje. Może będzie mniej możliwości (a w ONI czasami miałem tysiące pomysłów), za to bardziej trzeba się będzie skupić na optymalizacji przy tym, co dochodzi na rękę. Do głowy aż mi się ciśnie porównanie z Kawerną i Agricolą, chociaż nie wiem na ile słuszne ;) Nie wydaje mi się, że przekombinowali z zasadami i po zobaczeniu pierwszego solo-gameplay'a całkiem nawet utwierdziłem się w przekonaniu, żeby zamówić w preorderze i przekonać się samemu czy to dobra gra będzie.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Nidav »

Wybaczcie tak post pod postem - mam trochę wrażenie, że sam jeden jedyny na tym forum jest nakręcony, żeby w to zagrać :D - niemniej przez Pana Vitruviana Gamera, którego filmik wrzuciłem post wyżej, została umieszczona prezentacja klanów, zaznaczenie głównych mechanik tychże, pokazanie paru kart z każdej talii. Filmik można znaleźć o tu. A jeśli komuś się nie chce oglądać 20 minut (z kiepskiej jakości dźwiękiem) albo nie rozumie angielskiego, to takie krótkie podsumowanie tego, co Pan Vitruvian Gamer powiedział, poniżej.
  • Przerażający wikingowie z klanu Ulafa - słowo "przerażający" odnosi się do ich możliwości podboju. Łatwiej zdobywa się im toporki, niezbędne do podboju (mają nawet do tego kartę, dzięki której topory zdobywać można przez akcję "Zbierz"), łatwiej pozyskują statki do zdobywania wysp, a nawet mają karty do tego, by wyprawę na wyspę rozpatrzeć jeszcze w trakcie fazy akcji, a nie w trakcie fazy wyprawy, zdobywają punkty za podbite wyspy itp.
  • Radośni wikingowie z klanu Heidela - ci, co się potrafią bawić, jak widać po kartach. Główna różnica mechaniczna opiera się na przypisywaniu robotników do kart (przykładowo przypisujesz dwóch robotników do karty festiwalu, by tam się mogliby pobawić, a za to otrzymujesz punkty) i potem odblokowywaniu ich (za co też można dostać punkty). Sympatyczni się bardzo wydają - mają nawet kartę "Afterparty" :D
  • Wędrowni inuici z klanu Nanurjuka - ich "wędrowność" polega na tym, że otrzymują punkty za branie kart już zagranych na rękę, odrzucanie ich itp. Tak na pierwszy rzut oka grając nimi nie należałoby nastawiać się na dużą liczbę kart w królestwie, bo np. jest karta, za którą można otrzymać maksymalnie 6 punktów, odrzucając ze swoich zagranych kart do 3 kart (2 punkty za każdą), z których można zbierać surowce. Ciekawie to wygląda i podejrzewam, że będzie trzeba się trochę pomęczyć, żeby dobrze nimi zagrać.
  • Zaradni inuici z klanu Panuk - przy tym klanie istotne są znaczki lokacji na kartach. Czyli przykładowo jest karta, dzięki której korzystając z danego typu karty, na których zazwyczaj jest wybór "weź to albo to", można wziąć obie rzeczy; kolejna karta pozwala na to, że jeśli korzysta się z lokacji oznaczonej statkiem, to można przesunąć swój statek o jeden w górę na torze wypraw; kolejna karta, która poza akcją zdobycia punktu za kamień, ma też bonus budowy w postaci punktu za każdą lokację jednego typu w królestwie.
  • Zamożni szkoci z klanu Macinnona - bankierzy, których główną siłą jest złoto. Jedyny klan, który w kartach startowych nie posiada jedynie lokacji produkcyjnych, ale też "Królewski bank", który umożliwia im przechowywanie pieniędzy - za każdy 2 złota po fazie wypatrywania mogą oni otrzymać jedno złoto lub jeden punkt. Pan Vitruvian Gamer mówi, że jest sporo takich kart, które właśnie na złocie się opierają, pozwalają wymieniać złoto na inne rzeczy itp.
  • Zgrani szkoci z klanu Glenna - mają oni karty, które mogą stać się kopiami innych, zagranych już kart. Są też karty, które mogą przesuwać te karty, by kopiowały jeszcze inne karty. Inne karty mogą zostać zagrane jako wzmocnienie karty produkcyjnej lub po prostu jako kartę produkcyjną (inne klany takie karty mogą zagrywać jedynie jako wzmocnienie). Mają oni również możliwość odrzucania kart z ręki, by zdobyć jakieś rzeczy oraz karty, które umożliwiają im odzyskiwanie wydanych w tej rundzie robotników.
Oczywiście to tylko takie podsumowanie poglądowe - na samym filmiku z każdego klanu pokazywane jest mniej więcej 5, 6 kart, których łącznie w talii (licząc kopię) jest ok. 10, zatem to jedynie 1/3 talii. Niemniej mam nadzieję, że i tak karty zostały wybrane tak, by pokazać o to właściwie chodzi i stąd też powyższy opis.

Po obejrzeniu tego zacząłem faktycznie się jarać i mam pewność, że biorę preorder (jak tylko takowy zawita do mojego ulubionego sklepu). Tak jak po przeczytaniu instrukcji byłem nastawiony w sposób "zobaczymy, może być ciekawie", tak odmienność wszystkich frakcji wydaje się świetną rzeczą i ten sneak peek całkiem mnie nastawia optymisycznie. Na pierwszy rzut oka klany wydają się też całkiem zbalansowane i nie powiedziałbym, że te rzekomo łatwiejsze frakcje będą mniej bawiły w późniejszych rozgrywkach.
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kilpopx »

Ciekaw jestem jak będzie wypadała złożoność tej gry w porównaniu do NI. Na pierwszy rzut oka ten pięciokąt z dodatkowymi akcjami wprowadza dodatkowe móżdżenie, do tego jeszcze przychodzą odległe i bliskie wyspy do plądrowania i zasiedlania, sam już nie wiem co myśleć. Przyznam że od początku liczyłem na to że ten tytuł będzie jeszcze bardziej przystępny od NI. Na tą chwilę dam sobie spokój z preorderem i poczekam na wasze opisy wrażeń z tą grą :).
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Fingus »

Rzuciłem okiem na zapowiedzi, przewertowałem instrukcję i póki co:
1. Podoba mi się, że nie ma osobnych talii frakcji i wspólnej, jak w ONI. Ani mieszania podstawki i dodatku jak w 51. stanie MS. To było mało eleganckie. Tu wspólną pulę zastąpiły, zdaje się, wyspy. I ok.
2. Podoba mi się zestaw akcji na "kółku". Prekursorem tego były chyba niebieskie i czerwone karty w "master secie", po które można było posłać dwóch roboli. Tyle że tam raczej poboczny, "ratunkowy", element, a tutaj wyraźnie ważniejszy.
3. Podoba mi się wyścig na punkty, zamiast ustalonej liczby rund.
4. Yay, wytłoczka, super.
5. Brawo że jakiś nowy pomysł na solo, bo przeciwnik z ONI czy 51MS z tym jego losowaniem którą lokację najechać był mało inspirujący.
Jednocześnie - gra wydaje się mocno podobna do 51. stanu, a że nie jestem nim jeszcze w pełni nagrany (mam świeżutki, jeszcze nieruszany dodatek), pewnie się wstrzymam, bo obawiam się że mógłby zostać wyparty.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: veljarek »

Graficznie gra super, niemneij jednak po obejrzeniu ryzgrywki zastanawia mnie poziom interakcji.
Bo trochę to wygląda na pasjansa :(
Może ktoś mnie poprawić czy to faktycznie pasjanowata gra ?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Nidav »

veljarek pisze: 13 lip 2019, 15:28 Graficznie gra super, niemneij jednak po obejrzeniu ryzgrywki zastanawia mnie poziom interakcji.
Bo trochę to wygląda na pasjansa :(
Może ktoś mnie poprawić czy to faktycznie pasjanowata gra ?
Zaprezentowana rozgrywka solo jest na pewno pasjansowata, bo to jednak rozgrywka solo ;) Myślę, że już w rozgrywce na więcej osób będzie trochę interakcji, bo i będzie można grabić lokacje innych, a i rywalizacja o wyspy będzie pewnie mniej lub bardziej zaciekła. Ale podejrzewam, że poziom interakcji i tak będzie podobny do tego, jak w zwykłych Osadnikach, zatem zależy czy taka Ci pasuje.
keldorn
Posty: 559
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: keldorn »

Ktos sie orientuje jaki jest rozmiar kart?
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kilpopx »

Standardowe 43,5x 68. Dla zainteresowanych na kanale The Dice Tower Zee Garcia właśnie zrecenzował Królestwa Północy.
keldorn
Posty: 559
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: keldorn »

kilpopx pisze: 17 lip 2019, 23:40 Standardowe 43,5x 68. Dla zainteresowanych na kanale The Dice Tower Zee Garcia właśnie zrecenzował Królestwa Północy.
Jak na moje oko to na tym filmiku karty sa wieksze niz 43,5x68 (Mini European).
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: malekith_86 »

Na pewno chodziło o 63,5 x 88 czyli CCG
Takie same jak były w normalnych osadnikach
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: BartoszK »

Jak karty będą tej samej jakości co w O:NI, to nie trzeba koszulkować.
Sam rozkoszulkowałem O:NI, bo karty są bardzo dobrej jakości i nic się im nie dzieje.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 31 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: szafaaaa »

Wiadomo może kiedy dokładna premiera?
keldorn
Posty: 559
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: keldorn »

w przedsprzedaży to juz dzis :)

a reszta w sklepach powinna sie pojawic tak koło końca sierpnia.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

kilpopx pisze: 17 lip 2019, 23:40 Standardowe 43,5x 68. Dla zainteresowanych na kanale The Dice Tower Zee Garcia właśnie zrecenzował Królestwa Północy.
Garcia dał najlepszą notę i... waham się.
ONI to nie była zła gra, tylko nie podeszła mi "dystrybucja" kart z dodatków ala LCG.
Jeśli OKP będą pozbawione tej "wady" jestem bardziej na tak.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: BartoszK »

keldorn pisze: 18 lip 2019, 21:55 w przedsprzedaży to juz dzis :)

a reszta w sklepach powinna sie pojawic tak koło końca sierpnia.
A nie na koniec Lipca?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Nidav »

Wysyłka egzemplarzy przedsprzedażowych na ruszyć jakoś teraz, a że Portal ogłosił, iż mają urlop 22.07-12.08, to obawiam się, że w sklepach dopiero w drugiej połowie sierpnia będą egzemplarze.

Co do pseudo-deckbuildingu, to myślę, że nie ma co obawiać. W kwestii nowych frakcji zapewne będą dochodzić tylko takie, które normalnie od razu będzie można wprowadzić do gier i nie będzie dodatkowych kart dla reszty frakcji. Wątpię też, żeby wychodziły też pakiety imperialne - wraz z rozrostem gry wydawanie takich staje się problematyczne, co udowodnili ONI, w ostatnim pakiecie zawierając karty tylko frakcji podstawowych. Co prawda to tylko moje gdybanie, ale podejrzewam, że teraz nie będą chcieli znowu brnąć w coś takiego i słuchać narzekań graczy, że wraz z nowym dodatkiem nie mogą używać nowych mechanik z frakcjami dodatkowymi i do tego bawić się w budowę talii. Obym się nie pomylił, bo taki sposób wydawania dodatków zapewne przekonałby znacznie większą liczbę graczy.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: BartoszK »

Nidav pisze: 19 lip 2019, 15:33 Wysyłka egzemplarzy przedsprzedażowych na ruszyć jakoś teraz, a że Portal ogłosił, iż mają urlop 22.07-12.08, to obawiam się, że w sklepach dopiero w drugiej połowie sierpnia będą egzemplarze.
Ja jednak liczę, że wyślą to do sklepów przed urlopem.
Na aleplanszówki.pl jest wpis:
PLANOWANA WYSYŁKA - w dniu premiery (ok. druga połowa lipca 2019r.)
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Nidav »

Na Planszowych Newsach za to było pisane, że wysyłka egzemplarzy przedsprzedażowych odbędzie się jeszcze przed urlopem Portalu i że "to prawie miesiąc przed oficjalną premierą". Planszowe Newsy całkiem dobrze współpracują z wydawnictwami, a w samym sklepie Portalu jest napisane o wysłaniu egzemplarzy przedsprzedażowych w drugiej połowie lipca - podejrzewam jednak, że dotyczy to tylko tych egzemplarzy, które zostały zamówione bezpośrednio w ich sklepie. Także ja bym jednak radził uzbroić się w cierpliwość, bo druga połowa sierpnia to bardziej prawdopodobna data wysyłek do sklepów. Sklepy jednak często podają daty przybliżone, które mogą się zmienić w zależności od decyzji wydawnictwa - równie dobrze mogli bazować na wpisie ze sklepu Portalu.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: BartoszK »

Nidav pisze: 19 lip 2019, 15:59 Na Planszowych Newsach za to było pisane, że wysyłka egzemplarzy przedsprzedażowych odbędzie się jeszcze przed urlopem Portalu i że "to prawie miesiąc przed oficjalną premierą". Planszowe Newsy całkiem dobrze współpracują z wydawnictwami, a w samym sklepie Portalu jest napisane o wysłaniu egzemplarzy przedsprzedażowych w drugiej połowie lipca - podejrzewam jednak, że dotyczy to tylko tych egzemplarzy, które zostały zamówione bezpośrednio w ich sklepie. Także ja bym jednak radził uzbroić się w cierpliwość, bo druga połowa sierpnia to bardziej prawdopodobna data wysyłek do sklepów. Sklepy jednak często podają daty przybliżone, które mogą się zmienić w zależności od decyzji wydawnictwa - równie dobrze mogli bazować na wpisie ze sklepu Portalu.
Obawiam się, że niestety mzesz mieć rację.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
keldorn
Posty: 559
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: keldorn »

PLANOWANA WYSYŁKA - w dniu premiery (ok. druga połowa lipca 2019r.)
Dużo by Portal stracił w oczach graczy którzy kupują u nich i płaca dużo wiecej niz w sklepach jakby w chwili kiedy oni dostali przedpremierowy egzemplaz dostały je również sklepy.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ko2a »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 lip 2019, 14:57
kilpopx pisze: 17 lip 2019, 23:40 Standardowe 43,5x 68. Dla zainteresowanych na kanale The Dice Tower Zee Garcia właśnie zrecenzował Królestwa Północy.
Garcia dał najlepszą notę i... waham się.
ONI to nie była zła gra, tylko nie podeszła mi "dystrybucja" kart z dodatków ala LCG.
Jeśli OKP będą pozbawione tej "wady" jestem bardziej na tak.
Ja za to mam nadzieję że poziomem trudności będzie bliżej 51 niż oni
ODPOWIEDZ