Zew Cthulhu RPG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Goldberg »

Gdybyscie speezili z mackami trochu wiecej czasu....wiedzieli byscie , ze to jest 2ed tej przygody :)
Pierwsza wydana zostala w 85r, przez moje ręce przewinela sie z moja ulubiona edycja coc czyli 5.1.2 (październik wydana wpazdzierniku 94r) twarda okladka z "okiem w trawie" ;)
Dostalem sporo kserowek od rodziny z US i gdzies to tam bylo, i chyba bylo ok (troche dawnoooo to bylo...)
Troche zbyt czyste to nowe coc....przypomina mi podreczniki do coc d20 (brrrrrrr)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: vegathedog »

YoYo pisze: 30 sty 2019, 22:01 Teraz tylko kosteczki 8) .
Czekam na opinię. Napisz please jak uda ci się pyknąć.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: polwac »

Zawsze chciałem wziąć udział w sesji RPG, ale jakoś nie było nigdy okazji.
Zastanawiam się na ile taki podręcznik solo, zasymuluje odczucia z prawdziwej sesji RPG.
Dajcie znać jak to wygląda i czy np. da radę do gry w 2 osoby, bo chętnie bym z żoną w to zagrał.
Mega się wkręciliśmy w historię z Escape Tales Rytuał Przebudzenia, także duże nadzieje wiążę również z tym podręcznikiem.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1282
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: ShapooBah »

polwac pisze: 31 sty 2019, 09:56 Zawsze chciałem wziąć udział w sesji RPG, ale jakoś nie było nigdy okazji.
Zastanawiam się na ile taki podręcznik solo, zasymuluje odczucia z prawdziwej sesji RPG.
Dajcie znać jak to wygląda i czy np. da radę do gry w 2 osoby, bo chętnie bym z żoną w to zagrał.
Mega się wkręciliśmy w historię z Escape Tales Rytuał Przebudzenia, także duże nadzieje wiążę również z tym podręcznikiem.
Solo podrecznik nie zastapi Ci doznań z sesji RPG. Ponieważ najlepsza część RPG zazwyczaj związana jest z komunikacją miedzy graczami.
Mistrz Gry dostosowuje swoja historię do graczy, a akcje na które wpadnie ktoś z Twojej drużyny czasami powodują wręcz łzy w oczach.

Ostatnio np. udało mi się wykraść Gigantyczny topór z reki mojego orczego przyjeciela, w momencie w którym ten miał zdekapitować wroga. Udało się to na tyle dobrze, że postać tamtego nawet nie zauważyła, a gracz dalej brnął w historie próbując dekapitować.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: YoYo »

Kostki do zestawu mi doszły, można przymierzać się do rozgrywki (pewnie jutro).
Ktoś może już grał :?: .
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: vinnichi »

Goldberg pisze: 30 sty 2019, 22:23 Gdybyscie speezili z mackami trochu wiecej czasu....wiedzieli byscie , ze to jest 2ed tej przygody :)
Pierwsza wydana zostala w 85r, przez moje ręce przewinela sie z moja ulubiona edycja coc czyli 5.1.2 (październik wydana wpazdzierniku 94r) twarda okladka z "okiem w trawie" ;)
Dostalem sporo kserowek od rodziny z US i gdzies to tam bylo, i chyba bylo ok (troche dawnoooo to bylo...)
Troche zbyt czyste to nowe coc....przypomina mi podreczniki do coc d20 (brrrrrrr)
Nieasamowita była ta okładka, dwójka ludzików na wielkiej ramie a przed nimi oko w trawie
https://i.pinimg.com/originals/f8/ef/60 ... 5d11cc.jpg

Cały podręcznik był ślicznie wydany
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Berni77 »

Goldberg pisze: 30 sty 2019, 22:23 Gdybyscie speezili z mackami trochu wiecej czasu....wiedzieli byscie , ze to jest 2ed tej przygody :)
Pierwsza wydana zostala w 85r, przez moje ręce przewinela sie z moja ulubiona edycja coc czyli 5.1.2 (październik wydana wpazdzierniku 94r) twarda okladka z "okiem w trawie" ;)
Dostalem sporo kserowek od rodziny z US i gdzies to tam bylo, i chyba bylo ok (troche dawnoooo to bylo...)
Troche zbyt czyste to nowe coc....przypomina mi podreczniki do coc d20 (brrrrrrr)
Wystarczy też przeczytać wstęp do tej przygody, gdzie to jest ładnie opisane przez autora :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Goldberg »

No widzisz, a ja to wiedzialem za darmo :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Jools »

Pytanie co do kampanii 'Samotnie przeciwko ciemności'. Wiem że to wydanie dla solo gracza ale pytanie czy da się jednak zagrać w dwie osoby? Np we dwóch jedna historia, jedna postać.
Bo tak trochę byłby zmarnowany potencjał.

PS. Kiedy ma wyjść pełna wersja z KS?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1282
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: ShapooBah »

Podręcznik do 7 ed wyjdzie prawdopodobnie w czerwcu.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Lost Death »

zielony jestem w temacie gier fabularnych, wiem natomiast, że wymagany jest mistrz gry. Jak więc możliwe jest tutaj granie solo bez żadnej apki itp?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: najata »

"Samotnie..." to de facto gra paragrafowa, opierająca się o mechanikę i setting Zewu. Dlatego można zagrać samemu. Było o tym wyżej.
Jools pisze: 20 lut 2019, 19:26Wiem że to wydanie dla solo gracza ale pytanie czy da się jednak zagrać w dwie osoby? Np we dwóch jedna historia, jedna postać.
Jak wyżej - ten scenariusz ma format gry paragrafowej. Jeśli Wam to odpowiada, możecie usiąść nad nim w dwie osoby - albo tworzyć namiastkę relacji Mistrz Gry - Gracz: jedna osoba prowadzi postać i podejmuje decyzje, a druga ma podręcznik i czyta jej odpowiednie fragmenty, mówi, jakie testy robić itd.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Morsereg »

mozesz sprobowac wprowadzic zasady z Legacy of Dragonholt od FFG
aczkolwiek "samotnie..." jeszcze nie mam, wiec nie mam pewnosci czy da sie je tutaj zaadaptowac w calosci
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Jools »

najata pisze: 21 lut 2019, 06:19 "Samotnie..." to de facto gra paragrafowa, opierająca się o mechanikę i setting Zewu. Dlatego można zagrać samemu. Było o tym wyżej.
Jools pisze: 20 lut 2019, 19:26Wiem że to wydanie dla solo gracza ale pytanie czy da się jednak zagrać w dwie osoby? Np we dwóch jedna historia, jedna postać.
Jak wyżej - ten scenariusz ma format gry paragrafowej. Jeśli Wam to odpowiada, możecie usiąść nad nim w dwie osoby - albo tworzyć namiastkę relacji Mistrz Gry - Gracz: jedna osoba prowadzi postać i podejmuje decyzje, a druga ma podręcznik i czyta jej odpowiednie fragmenty, mówi, jakie testy robić itd.
A jak wygląda kwestia długości rozgrywki? Tj. na ile takowy podręcznik tej kampanii starcza? Ile mniej więcej posiedzeń? Ponoć też jest w jakiś stopniu regrywalny przez przechodzenie podobnej historii różnymi postaciami, być może innymi ścieżkami decyzji. Choć przy tego typu grach spodziewam się raczej jednorazowego a zarazem mocnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: najata »

Nie miałam jeszcze okazji fizycznie mieć tej książki w ręku, więc co do długości rozgrywki się nie wypowiem. Ale spodziewałabym się rozbudowanego w jakimś tam stopniu drzewa decyzyjnego, choć nie jakoś ogromnie rozbudowanego. Dla mnie regrywalność gier paragrafowych polega właśnie na eksplorowaniu możliwości - "a co by się zmieniło, gdybym najpierw poszła jednak zwiedzać las, a nie jaskinię?"
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: YoYo »

Wyszlo cos takiego:

Zew Cthulhu: Maski Nyarlathotepa PL.

Opis jako starter i tyle. Ktoś wie co to? Scenariusz? Szerszy opis zasad?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2019, 14:12 przez YoYo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Goldberg »

zapodaj linkiem prosze, bo nie moge znalezc :/
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: YoYo »

Goldberg pisze: 12 maja 2019, 08:38 zapodaj linkiem prosze, bo nie moge znalezc :/
Też od Black Monk:

Obrazek

Link.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Goldberg »

Hmmmm na stronie chaosium identyczna okladke ma wznowienie kampani Maski.....tej starej wydanej kiedys przez MAGa (w pl)
Ale to chyba nie to...
Niby inna samodzielna przygoda jest; do tego jest ALONE AGAINST THE FLAME ---> https://www.chaosium.com/alone-against-the-flames/
Ale.....jakis czas temu gralem sobie na tablecie w CTHULHU Chronicles i.....
Obrazek
Przeszedłem wszystkie te przygody, mam nadzieje ze to tylko zbieżność nazw....bo jesli nie to słaboooo
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Morsereg »

Zew Cthulhu: Maski Nyarlathotepa PL
na pyrkonie widzialem pudelko. to troche takie pudlo startowe. w srodku byly rzeczy do tej tej przygody: paszporty, mapki, znaki i inne pierdoly ktore moga sie przydac w czasie sesji.

to co zostalo tutaj wklejone, to tak jak widnieje na spodzie, jest to starter.
w rozdziale 1, sa dokladnie opisane zasady gry.
w rozdziale 2, jest przygoda "tajemnica czarnego sarkofagu"
na samym koncu jest tabela okreslajaca 1/2 oraz 1/5 wartosci cech i umiejetnosci.

do tego, kupujac na pyrkonie "samotnie przeciwko ciemnosci" dostalem pare kart postaci (jak i owy starter)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1282
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: ShapooBah »

To jest lepiej wydany starter do Zewu Cthulhu, ten sam skrócony zbiór zasad który był przez BM wydawany, z dodatkowo zmienionym scenariuszem i „gadżetami” na modłę startery do L5k czy DnD.
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Zew Cthulhu RPG

Post autor: Żucho »

Goldberg pisze: 12 maja 2019, 11:52Ale.....jakis czas temu gralem sobie na tablecie w CTHULHU Chronicles i.....
Przeszedłem wszystkie te przygody, mam nadzieje ze to tylko zbieżność nazw....bo jesli nie to słaboooo
Tylko w przypadku Edge of Darkness mam porównanie, bo znam wersję z podręcznika RPG i z gry mobilnej, ale poza kilkoma mało istotnymi zmianami, to jest ta sama fabuła, więc zakładam, że w przypadku innych również.
ODPOWIEDZ