Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: Neoptolemos »

Zakładam nowy wątek, zakładając po szybkim przeglądzie, że chyba podobnego nie było :)
Pytanie: jakie gry uważacie za najcenniejsze w swojej kolekcji, czyli takie, których najbardziej nie chcielibyście się pozbyć/uważacie za ozdobę kolekcji/są białymi krukami etc.?
Nie chodzi mi tutaj koniecznie o nasze top 10 (choć pewnie w wielu aspektach listy będą się pokrywać), ale raczej o pozycje, gdzie macie z tym konkretnym egzemplarzem jakieś bardzo dobre wspomnienia, jest grą dawno niedostępną, macie bezcenny autograf autora etc.

Dla mnie na przykład takimi "perełkami" w kolekcji są:
Osadnicy z Catanu - dlatego, że na poważnie zapoczątkowali moje planszówkowe hobby; grałem wcześniej w podstawówce w Pokemony i MtG, miałem też Scotland Yard, ale to właśnie Osadnicy byli pierwszą grą kupioną w dedykowanym sklepie (Graalu, jeśli chodzi o ścisłość) i pierwszą stricte planszową miłością. Do tego jest to jedna z nielicznych gier, w które zdarza mi się grać z całą rodziną, a co więcej, jest obecnie unikatem - mam wersję drewnianą z dwoma dodatkami i rozszerzeniem dla 5-6 osób brakuje mi tylko dodatku 5-6 do Miast i Rycerzy). I tak, podstawka jest już mocno zjechana i w sumie rzadko ściągana z półki, ale to wciąż żelazna pozycja.

Wikingowie - świetna rodzinna gra M. Kieslinga, od dawna niedostępna, również jedna z pierwszych w mojej kolekcji - wracam do niej pewnie z raz do roku, ale zawsze daje mi dużo frajdy. Mało która testowana przeze mnie gra rodzinna zbliżyła się do poziomu Wikingów, a do tego obudzili we mnie bezgraniczną miłość do gier z losowaniem elementów z woreczka (Dice Masters, Orlean, Brzdęk!).

Dice Masters - pomijając oczywisty fakt, że władowałem w tę grę kupę kasy i że jest w moim ścisłym top3, to co tu dużo mówić - mam prawdopodobnie jedną z największych kolekcji w Polsce i absolutnie nie chciałbym się jej pozbyć, ba, wciąż staram się wyszukiwać moje pojedyncze braki. Taka np. Gra o Tron LCG również jest w moim top3 i również nie wyobrażam sobie pozbycia się jej (zwłaszcza, że część dodatków też przestaje być dostępna), ale w DM zainwestowałem nie tylko więcej kasy, ale i znacznie więcej trudu w zbieranie.

Świat Dysku (cała seria) - absolutnie uwielbiam Pratchetta i chęć posiadania gier opartych na jego prozie przysłania mi oczywisty fakt, że są one przeciętne lub niewarte swojej ceny. Mam na półce Sekary i Wiedźmy i wciąż do nich wracam (mimo że żadna nie jest wybitna); mam Ankh-Morpork, kupione po informacji o braku dodruku w sklepie - to był ostatni egzemplarz w Warszawie, specjalnie jechałem po niego na drugi koniec miasta; mam wreszcie Straż! Straż!, przywiezione jako pamiątka z Essen 2016 - do dziś nie zagrałem i trochę się boję (mechanika podobno nie porywa), ale sprzedaży nie rozważam.

Dixit - nie będę ukrywał - sprzedałem kilka dodatków i Odyseję, a w podstawkę właściwie nie gram już ze 2-3 lata (ostatnio się zdarzyło, ale przypadkiem u znajomych - nie mój egzemplarz). To jednak Dixit chyba wciągnął najwięcej moich znajomych w gry, a mój egzemplarz (o dziwo, w całkiem niezłym stanie) swego czasu naprawdę zgrałem do ostatka. Był taki moment, że z pamięci potrafiłem opisać większość obrazków z podstawki i pierwszego dodatku. Dixita się nie pozbędę, bo zysku wielkiego bym z tego nie miał, a sentyment pozostaje. I tak, wiem, że w razie czego nówka kosztuje jakieś śmieszne pieniądze, ale to nie to samo (nawet dosłownie - mam wydanie sprzed przejęcia marki przez Rebel).

Oczywiście mam więcej gier "nie na sprzedaż", ale powiedzmy, że te mają bardzo stabilną pozycję, nawet jak w nie długo nie gram. A jak jest u Was?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, 13:45 przez Neoptolemos, łącznie zmieniany 1 raz.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: RUNner »

Mall of Horror. Świetna gra imprezowa. Powoduje multum emocji, często bardzo negatywnych. Ludzie potrafią przenieść swoje animozje z gry do realu i odwrotnie. Coś pięknego!
Wojna o Pierścień. Epicka gra, rzadko lądująca na stole, ale dla fana Tolkiena absolutny Graal. Pomalowałem też do tej gry figurki, więc tym bardziej ciężko by było odsprzedać.
Władca Pierścieni LCG. Bardzo dobra gra dla 1-2 osób. Dużo kasy poszło na dodatki, ale nie w tym rzecz. Władcę można szybko rozłożyć i zagrać kilka partii pod rząd. Spora regrywalność!
Mage Knight. Ta gra rzadko ląduje na stole, bo jest dosyć dużo problemów z zasadami i rozkładaniem. Ale gdy już się pojawia, wciąga niemiłosiernie. Zasad jest sporo i warto grać częściej żeby je utrwalić, ale niestety rozgrywka zabiera czas. Ale jest to dobrze spędzony czas.
Tezeusz. Jedna z mocno niedocenianych gier. Fantastyczna dla 2 osób, trochę chaotyczna w większym gronie. Mechanika nie trybi tak jak w Neuroshimie, ale gra ma za to więcej klimatu. Rozgrywka jest dynamiczna i bardzo satysfakcjonująca.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Neoptolemos »

O Władcy Pierścieni LCG też myślałem, bo mam z wieloma niedostępnymi już dodatkami i bardzo lubię, aczkolwiek jest to wciąż stosunkowo "świeży" nabytek i nie wiem, czy przyciśnięty głodem nie rozważyłbym sprzedaży. Ale na pewno na razie czeka na więcej partii.
Podobnie zresztą Wojna o Pierścień, tylko że w tym przypadku czekam wciąż na pierwszą partię...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Andy »

Zamki szalonego króla Ludwika i Świat Dysku Ankh Morpork.

Razem to już niedługo chyba z tysiąc złotych będzie. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Gambit »

Łącząc aspekt bycia trudno dostępną i tego, że grę bardzo lubię, to najcenniejsze w mojej kolekcji są:

A Study in Emerald 1st Edition - oryginalna edycja gry opartej na opowiadaniu Neila Gaimana. Ma bardziej pokręcone zasady od drugiej edycji, bardziej niszczy zwoje, ale dla mnie jest bardziej satysfakcjonująca
Bushido: der Weg des Kreigers z dodatkiem Tanin the Stranger - area control z asymetrycznymi rolami przydzielanymi graczom co rundę, przez aktywnego gracza. Dość zagmatwana, ale mega wciągająca. No i w zasadzie niedostępna
Duel of Ages II z dodatkiem Master Set - skirmish w którym w drużynach może być kowboj, agent FBI, fioletowy obcy, Joanna D'Arc i Jednorożec. Gra o której ciężko jest opowiedzieć. To trzeba zobaczyć.
Clash of Cultures + Civilizations - najlepsza moim zdaniem cywilizacyjna gra 4X. Najlepsze moim zdaniem odwzorowanie komputerowej Cywilizacji (obok Poprzez Wieki, ale inaczej)
Dominant Species - niesamowite euro, z area control, wyborem akcji i negatywną interakcją.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: helloween85 »

U mnie taki status ma Wojna o Pierścień. Jest to pierwsza nowoczesna planszówka, którą widziałem na oczy i którą nabyłem. Aktualnie wyciągam ją może z raz na 2 miesiące ale i tak cały czas mnie zachwyca.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Neoptolemos »

Ooo, Clash of Cultures miałem właśnie kiedyś na radarze i nie mogłem zdobyć - pewnie jakbym już miał, to bym się nie pozbył.
Jeszcze w sumie dodam od siebie, że absolutnie pewna w mojej kolekcji jest Star Wars: Rebelia z dodatkiem - natomiast nie mam z moim konkretnie egzemplarzem (jeszcze) związków emocjonalnych, mimo 14 rozegranych gier, a zakładam, że będzie jeszcze parę razy dodrukowywana. Ale z pewnością jest to ozdoba kolekcji.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: kmd7 »

Może niekoniecznie najcenniejsze w sensie przeliczania na tysiące zł, ale w sensie emocji na pewno:
San Marco - jedna z moich pierwszych "nowożytnych" gier, czuję do niej sentyment, a poza tym to dalej świetny tytuł.
Carcasonne - dużo rozgrywek rodzinnych na wakacyjnych wyjazdach. Jest co wspominać.
Gallerist - to mój kandydat-tytuł na bezludną wyspę, a poza tym to egzemplarz, którego właścicielem był nieodżałowany mig.
Zamki Burgundii - ulubiona gra mojej żony, więc i moja.
Goa - po zakupie włożyłem znaczniki przypraw do woreczków strunowych razem z odpowiednimi przyprawami i do dziś po otwarciu pudełka rozchodzi się niesamowity zapach. A poza tym to ... świetna gra jest.
I bardzo żałuję pozbycia się dawno temu gier ENCORE (Odkrywcy Nowych Światów, Bitwy na polach Pellenoru i innych) bo nie miałem z kim grać ;(.
PS. A Wikingów Kieslinga też mam na półce i nie sprzedam...
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Paskudnik »

Już się chciałem wypowiedzieć, ale widzę, że napisałeś
Neoptolemos pisze: 28 sty 2019, 12:08Osadnicy z Catanu, (...) Dixit
toteż mniemam, że po prostu poniedziałkowy prankster z Ciebie :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Neoptolemos »

Absolutnie nie. Uwielbiam Osadników do dziś, mimo kilkuset tytułów na koncie, a Dixit - tak jak napisałem - to swego rodzaju pamiątka. Do tego moje wydanie Osadników jest już w pewnym sensie unikatem, bo ciężko dostać nieplastikową wersję, a drewniana jest imho ładniejsza. Jak mówię - to nie jest moja topka, a raczej gry, które w jakimś sensie są dla mnie bezcenne.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: windziarz44 »

ciekawy wątek.
Prosiłbym jednak, żeby pod listami wpisywać swoje adresy oraz daty i godziny, kiedy nie będziecie przebywać w domach :wink:
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Neoptolemos »

Moje gry są w 5 różnych miejscach, więc to nie takie proste :D
Btw wątek był poniekąd zainspirowany Waszym podcastem o grach, których żałujecie, że się pozbyliście - ale ciekawsze wydaje mi się, których gier się za żadne skarby nie pozbędziemy :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Bardok »

Age of Conan z dodatkiem z Kickstartera - moja pierwsza ogromna gra, prezent na 30te urodziny, powód płaczu przy czytaniu instrukcji oraz włożone godziny w graficzne przetłumaczenie wszystkiego na nasz ojczysty język. Nigdy nie oddam!

Zakazane Gwiazdy - pomimo, że moja grupa nie przepada to ja kocham za świetną walkę i klimat Warhammera 40k! Eleganckie wykonanie i tłumiony żal o brak dodatku oficjalnego. Nie gram... ale nie oddam!

Star Wars Imperium Atakuje - wszystko co po naszemu wyszło w skrzyni spoczywa i jest to chyba najczęściej grana u mnie pozycja. Prędzej sam dodatki do niej będę robić niż się pozbędę. Moi gracze by mnie chyba ukrzyżowali.

Alien vs Predator: the Hunt Begins 2ed - bogowie chaosu ile ja już na to wydałem! Ale uwielbiam każdy cal z oceanu klimatu jaki się z niej wylewa i na łożu śmierci rozegram ostatnią partyjkę moimi Predatorami!

Mythic Battles Pantheon - za wykonanie, za niedocenienie, za to jak wygląda rozłożone na planszy, za to, że moja grupa zakochała się od pierwszej gry, za to, że mam do tego wszystko co wyszło... a za rogiem następny Kickstarter z mitologią wikingów!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Paskudnik »

Neoptolemos pisze: 28 sty 2019, 13:20
Paskudnik pisze: 28 sty 2019, 13:16 Już się chciałem wypowiedzieć, ale widzę, że napisałeś
Neoptolemos pisze: 28 sty 2019, 12:08Osadnicy z Catanu, (...) Dixit
toteż mniemam, że po prostu poniedziałkowy prankster z Ciebie :P
Absolutnie nie. Uwielbiam Osadników do dziś, mimo kilkuset tytułów na koncie, a Dixit - tak jak napisałem - to swego rodzaju pamiątka. Do tego moje wydanie Osadników jest już w pewnym sensie unikatem, bo ciężko dostać nieplastikową wersję, a drewniana jest imho ładniejsza. Jak mówię - to nie jest moja topka, a raczej gry, które w jakimś sensie są dla mnie bezcenne.
No to w takim razie nazwa wątku niezbyt celna, bo jak dla mnie te tytuły naprawdę ciężko nazwać cennymi...

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie oceniam tego, co lubisz tylko uświadomiłem sobie, że napisałbym niewłaściwą odpowiedź, bo zamiast wymieniać białe kruki i super wyszukane perełki z mojej kolekcji, powinienem wymienić Wysokie napięcie, w które trzasnąłem bodaj najwięcej partii oraz moje ukochane Le Havre.

Najcenniejsze a najukochańsze to naprawdę nie to samo (choć nie wykluczam, że oba zbiory mogą posiadać część wspólną) :P
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, 13:46 przez Paskudnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Gizmoo »

Pomieszanie z poplątaniem. Czym innym są "najcenniejsze gry w kolekcji", a czym innym są "gry, których nigdy bym się nie pozbył". Ten drugi temat już był swego czasu na forum. A jak rozmawiamy o KOLEKCJONERSTWIE, to w temacie powinny tu być wymieniane białe kruki. Gry, których wydruk był liczony w setkach, a nie tysiącach egzemplarzy. A przynajmniej gry ciężko dostępne, o których wiadomo, że dodruku nie będzie, bo nie zdobyły rynku.

Wymienianie w tym towarzystwie gier takich jak Catan i Dixit (brakuje jeszcze Monopoly i Ticket to Ride), to tak jakby puścić bąka przy cesarzu i cesarzowej na balu noworocznym dla arystokracji. :lol:
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, 14:25 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: Neoptolemos »

Ech, no jak uważacie - ale co do Dixita mogę się jeszcze zgodzić, a Catan w wersji, która od lat nie jest już dodrukowywana to coś innego.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Paskudnik »

Gizmoo pisze: 28 sty 2019, 13:44Wymienianie w tym towarzystwie gier takich Catan i Dixit (brakuje jeszcze Monopoly i Ticket to Ride), to tak jakby puścić bąka przy cesarzu i cesarzowej na balu noworocznym dla arystokracji. :lol:
Świetna metafora, bo naprawdę podobnie się poczułem (tzn. jako "odbiorca" bąka) :mrgreen:

EDIT:
Neoptolemos pisze: 28 sty 2019, 13:47 Ech, no jak uważacie - ale co do Dixita mogę się jeszcze zgodzić, a Catan w wersji, która od lat nie jest już dodrukowywana to coś innego.
I za ile obecnie możesz ów Catan sprzedać? 100 zł? ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: Neoptolemos »

Nie wiem, bo nie wystawiam - ale ze dwa lata temu szukałem np. dodatku dla 5-6 osób w wersji drewnianej i co się pojawiała oferta, to schodziła szybko i cenie bliskiej sklepowej.
Nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem, czym Catan zawinił geekom, ale jeśli czujecie że poczuliście brzydkiego bąka, to nikt Was nie zmusza do zaglądania tutaj :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: louiscyphre »

Władcy Podziemi z dodatkiem. Nie pamiętam kiedy zdjąłem z półki (choć online gram) ale nie sprzedam.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji

Post autor: Blue »

Gizmoo pisze: 28 sty 2019, 13:44 Wymienianie w tym towarzystwie gier takich Catan i Dixit (brakuje jeszcze Monopoly i Ticket to Ride), to tak jakby puścić bąka przy cesarzu i cesarzowej na balu noworocznym dla arystokracji. :lol:
To ja dowale TTR:Europa. To jest chyba faktycznie gra w mojej kolekcji, której bym się pozbył jako ostatniej. Jak od czasu studiów praktycznie nie graliśmy do niedawna, pozbyłem się większości kolekcji(w tym niestety takich smaczków jak Mall of Horror, po prostu nie widziałem szans na odpalenie) to była jedyna gra która wracała na stół raz na jakis czas, a półka nawet po cięciach była wypchana, może nie jak na stardard forumowy, ale z 30+ pozycji sobie leżało.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: kmd7 »

Nie dzielcie włosa na czworo. "Najcenniejsze" nie zawsze znaczy, że chodzi o pieniądze. A dodruki - nie byłbym pewien, że jest tytuł, którego już NIGDY nie wznowią.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: lotheg »

Vinhos 2010 - stara wersja znakomitego tytułu, z bankiem, z fajnymi targami, wreszcie z miłą, ciepłą kolorystyką (a nie stylem "sala operacyjna" O'Toole)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: Quba40 »

Jeśli chodzi o moje najdroższe nabytki to wszystkie cykle do Horror w Arkham gra karciana oraz wszystkie dodatki do Posiadłość Szaleństwa 2ed.
Jeśli chodzi o niedostępne w naszym kraju gry to mam ich stosunkowo niedużo: Krwawa Oberża, Dungeon Alliance, oraz dwa dodatki do Posiadłości Szaleństwa 2ed, czyli Recurring Nightmares: Figure and Tile Collection i Suppressed Memories: Figure and Tile Collection.
Jeśli chodzi o najcenniejsze dla mnie tytuły, których nie pozbędę się to kolekcja Horror w Arkham gra karciana, Dungeon Alliance oraz Shadowrun Crossfire. Te gry zrobiły na mnie największe wrażenie jeśli chodzi o przyjemność gry i zawarte w nich mechanizmy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: Curiosity »

Kompletny Battlestar Galactica (wszystkie dodatki + dodatki fanowskie + zapasowa podstawka w idealnym stanie (jakby szlag trafił np. główna planszę).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Najcenniejsze gry w kolekcji, których nigdy się nie pozbędziemy

Post autor: Breżniew »

U mnie status nietykalności na półce mają:

Zimna Wojna
Pierwsza "nowoczesna gra planszowa" którą kupiliśmy wspólnie z narzeczoną - nie ma opcji, żeby ta gra kiedykolwiek zniknęła z naszej półki.

Robinson Crusoe
To z kolei pierwsza kooperacja jaką kupiliśmy - jest dla nas absolutnie bezcenna.

Horror w Arkham z kilkoma dodatkami.
Mamy też Eldritch Horror z dodatkami. Jeśli którakolwiek z tych gier miałaby zostać sprzedana, to zdecydowanie byłby to EH.

Seria Legendary Encounters
Właściwie, to jedynie Predator ma "szansę" stracić immunitet nietykalności, bo jest zdecydowanie najsłabszą odsłoną serii.

Gier na półce nie mamy zbyt wiele, ale niektóre się na niej pojawiają, a inne z niej spadają. Wymienione wyżej 4 gry są pod tym względem w 100% bezpieczne.
ODPOWIEDZ