Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Bruno »

Celna uwaga Kolegi wyżej, że termin wydania bliski, a oficjalnych informacji bardzo mało! A zatem trzeba obejrzeć ten - pewnie z dwugodzinny - stream z rozgrywki... :roll:
Moje skojarzenia też idą w stronę Firefly'a (w którego nie grałem!). Dla mnie kluczowe są dwie kwestie:
- duża otwartość świata na nasze działania (zakładam różne, równowartościowe - per saldo, tzn. uwzględniając czynnik ryzyka etc. - drogi kariery, najlepiej gdyby nie były całkiem predefiniowane dla konkretnych bohaterów czy kartą scenariusza);
- stosunkowo proste zasady, żeby nie był to jakiś Twilight Imperium :wink:
Jest oczywiście także kwestia ceny, ale to już inna rzecz.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: mmag »

Rzeczą jak mnie w tym momencie najbardziej (?) zastanawia jest to, jak dużą swobodę będzie miał gracz w kształtowaniu losów swojego (anty)bohatera - patrząc na te pierwsze udostępnione materiały trochę obawiam się, czy wybór postaci na początku gry, z góry nie narzuci nam danego stylu rozgrywki i kierunku, w którym będziemy zmierzać ze swoją postacią. O ile w SW:Rebelii normą jest Luke Skywalker przechodzący na ciemną stronę mocy, tak nie jestem już pewien czy będzie istniała w Outer Rim opcja zostania szlachetnym rozbójnikiem Bobą Fettem lub wyrachowanym łowcą nagród Hanem Solo...
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Perf »

nahar pisze: 08 mar 2019, 15:10 Raczej niż GK to będzie chyba coś w stylu Kupców i Korsarzy.
Jasne, skojarzenie z GK trochę bardziej tematyczne niż mechaniczne - aczkolwiek jako ciekawostkę warto wspomnieć fakt, że pierwotnie w Gwiezdnym Kupcu dużo większą rolę miały grać żetony wiadomości (50/50, trochę w stronę Odkrywców nowych światów), więc bliżej tego, co mamy w Outer Rim.
Bruno pisze: 10 mar 2019, 18:22A zatem trzeba obejrzeć ten - pewnie z dwugodzinny - stream z rozgrywki... :roll:
Bez obaw, na pewno ktoś szybko zrobi streszczenie na jego podstawie! ;)
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Szpanerski »

A macie jakis link lub inny namiar na ten stream z gameplaya?
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: nahar »

Ceny w przedsprzedazy sa dosyc atrakcyjne. Poza wydawca mozna zamawiac nieco taniej w innych sklepach nawet ponizej 200 pln.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Perf »

Patrząc na niektóre pytania o mechanikę przeszło mi przez myśl, że może nie wszyscy natrafili na stronę produktu Outer Rim (a nie tylko stronę niusa, która jest podlinkowana w pierwszym poście), a jest tam znacznie więcej o mechanice:
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... outer-rim/

Ciężko oczywiście uznać ten opis za wyczerpujący, ale mamy tam np. ogólną strukturę tury gracza, jak działają talie handlu czy też dokładny opis mechaniki skill testów.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Bruno »

Perf pisze: 12 mar 2019, 00:52 Patrząc na niektóre pytania o mechanikę przeszło mi przez myśl, że może nie wszyscy natrafili na stronę...:
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... outer-rim/
Dzięki, ja nie natrafiłem! :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: kwiatosz »

Jestem praktycznie pewny, ze byl tu moj zawierajacy miedzy innymi pytanie o ksiazki opisujace Zewnetrzene rubieze. Dzisiaj skonczylem czytac kupke wstydu i wszedlem tu znalezc tytuly ksiazek majacych zbudowac klimat do tego tytulu. A tu postu nie ma. I teraz nie wiem czy mi sie snilo, czy post z jakiegos powodu polecial...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Muad'Dib »

Było na pewno, pamiętam te posty :) To teraz ścigaj admina co się z nimi stało.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: EsperanzaDMV »

kwiatosz pisze: 12 mar 2019, 15:36 Jestem praktycznie pewny, ze byl tu moj zawierajacy miedzy innymi pytanie o ksiazki opisujace Zewnetrzene rubieze. Dzisiaj skonczylem czytac kupke wstydu i wszedlem tu znalezc tytuly ksiazek majacych zbudowac klimat do tego tytulu. A tu postu nie ma. I teraz nie wiem czy mi sie snilo, czy post z jakiegos powodu polecial...
Sam napisałem ten post z odpowiedzią... i tak, został skasowany, ja go nie usuwałem. Też się zdziwiłem, trochę cenzura za mocno tu działa. Myślałem, że może po prostu został gdzieś przeniesiony bo był naprawdę długi, ale nie, poleciał cały do kosza...

Napiszę jeszcze raz, może tym razem ktoś łaskawie nie usunie, schowam by aż tak innym (czyt. moderatorom) nie wadził:
Spoiler:
By nie skasowano postu, napiszę także w temacie: wypełniałem ostatnio ankietę nt. swojego podejścia do gier planszowych, efektem były wykresy jakim typem gracza jesteś i jakie gry przypadłyby Ci do gustu. W kilku miejscach pojawiło się "Firefly", a kilka osób tutaj wskazało, że będą to prawdopodobnie podobne gry... Także nie mogę się doczekać, by zagrać i ocenić "Zewnętrzne Rubieże" - wydawać w ciemno takiej kasy jednak nie mam zamiaru, najpierw trzeba ograć. No i ta gra wygląda też na "podatną na dodatki" ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: kwiatosz »

Dzięki :!: zrobiłem screenshota tym razem.
A propos podatności na dodatki - ostatnio doszedłem do wniosku, że lubię milion dodatków. Kupuję je jednak tylko jeśli w daną grę gram. Ostatnio mam naprawdę mało partii na koncie, moim głównym tytułem od listopada jest Mansions of madness. Bardzo mnie cieszy, że mogę kupić więcej treści, a nie muszę czytać całej nowej instrukcji. Tutaj nowe statki, misje, obszary mogą wpasować się bezboleśnie w podstawkę (bo zostały wycięte na etapie produkcji;) ), więc jeśli mi się spodoba, to będę miał proste zakupy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Bruno »

Kto ten dział moderuje??
W wątku o Mage Knight to samo - posty znikają niczym sama gra ze sklepów... Dajcie forumowiczom swobodnie wymieniać myśli w temacie gry! :roll:

W każdym razie, z opisu zalinkowanego wyżej wynika, że jednak rodzaj kariery każdego z graczy jest w dużym stopniu warunkowany wyborem postaci. Szkoda! Może lepiej, gdyby w takich sandboxach grało się anonimowymi w skali uniwersum bohaterami, żeby była większa swoboda działania, a nie konieczność jedynie odegrania już wcześniej rozpisanych ról...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: nahar »

Albo 2 zestawy bohaterow. Filmowy z predefiniowanymi sciezkami kariery i anonimowi, ktorych mozna rozwijac w dowolnym kierunku. Dla zaawansowanych.
Primo moze dadza w dodatkach wiecej bohaterow secundo moze jak w BSG spolecznosc zrobi set dodatkowych postaci, ekwipunku i zadan.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Perf »

Bruno pisze: 14 mar 2019, 04:14 W każdym razie, z opisu zalinkowanego wyżej wynika, że jednak rodzaj kariery każdego z graczy jest w dużym stopniu warunkowany wyborem postaci.
Niekoniecznie - bo na czym skupisz się jako Han czy Lando? :) Mają dość ogólne zdolności i przydatne zapewne do niejednego zadania.

Nawet Boba Fett... Talia listów gończych to tylko jedna z trzech talii rynkowych (cargo, jobs, bounties), z których można łapać fuchy (nie licząc nawet tych, które można złapać na planetach), wątpię, żeby dało się wygrać grę Bobą Fettem ignorując inne okazje, które się napatoczą. Mimo iż obie jego zdolności mają związek z "łowieniem nagród", to wygląda mi na to, że mają charakter raczej typu "lekkie ułatwienie" niż "no to myślenie nad strategią mam z głowy, biorę tylko listy gończe jak leci". :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: mmag »

Tylko realizowanie "domyślnej" ścieżki kariery i wyznaczonych odgórnie celów życiowych gwarantuje nam punkty zwycięstwa plus możliwość trwałego rozwinięcia postaci (odwrócenia karty na mocniejszą stronę). Pewnie da się to zignorować i prowadzić postać w zupełnie innym kierunku, tylko na ile to będzie miało sens?
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Perf »

Ale z celu osobistego mamy tylko 1 punkt sławy, zostaje jeszcze 9.

Karta postaci to nie jedyny czynnik, który wpływa na to, w którą stronę idziemy: na początku mamy 1 slot na towar oraz 2 sloty na robotę lub list gończy. Później mamy możliwość "skonfigurowania" sobie naszych możliwości, kupując lepszy statek czy członka załogi (zapewniające np. dodatkowy slot na towar) i te możliwości być może wpływają na naszą przyszłą ścieżkę w nie mniejszym stopniu niż karta postaci.

Więc wpływ karty postaci widziałbym mniej więcej tak, na przykładzie Boby Fetta...

Postać bez zdolności: mniej więcej po jednej trzeciej towarów, zleceń i listów gończych.

Boba Fett: 50-60% listów gończych, może z 10-20% zleceń, reszta towary.

Jak dla mnie taki wpływ byłby ok, zwłaszcza że wygląda mi na to, iż wpływ kart postaci na karierę Hana czy Lando jest sporo mniejszy. Ich zdolności: lepsze szanse w kościach? szybkość? Pomagają po trochu we wszystkim. Ich ambicje: "kup lepszy statek"? "przerzuć 2 nielegalne towary"? To niezbyt wygórowane cele, nie mówiąc o tym, że bez lepszej fury i tak się chyba nie obejdzie.

Zatem możliwe, że wpływ kart postaci na karierę bedzie różny, czasem znikomy, czasem większy - i to również jest dla mnie ok.


Ale przede wszystkim chodzi mi o to, że widzieliśmy dotąd stanowczo za mało by już teraz przesądzać, że postacie od samego początku gry będą "zaszufladkowane". :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2019, 00:51 przez Perf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: carlos »

kremitto123 pisze: 14 mar 2019, 14:40 Dokladnie! Wolnosc slowa! Wolnosc wypowiedzi!
Załamują mnie takie wpisy. Wiesz w ogóle co to jest wolność słowa/wypowiedzi?
kremitto123 pisze: 14 mar 2019, 14:40 Jest juz instrukcja do gry?
Nie ma.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Bruno »

Nie chcę mi się formatować i wklejać tu kolejnych cytatów, ale na moje stwierdzenie, że z udostępnionych materiałów wynika, iż rodzaj kariery każdego z graczy jest w dużym stopniu warunkowany wyborem postaci

odpowiedziałeś: "Niekoniecznie...",

po czym piszesz:
Perf pisze: 14 mar 2019, 14:04 Boba Fett: 50-60% listów gończych, może z 10-20% zleceń, reszta towary.
Hmm... moim zdaniem 50-60% to "duży stopień" :wink:

Ale oczywiście moim celem nie jest jakiś forumowy "ping pong" - doceniam Twój wkład w ten wątek, w tym próbę rozwiania obaw części Forumowiczów. Niemniej, póki co - zgadzam się, że wciąż wiemy niewiele! - skala "predefiniowania" stylu gry zależnie od wyboru bohatera jest istotna i to nie nastraja mnie tak optymistycznie jak Ciebie.
Z drugiej strony, w przywołanym przeze mnie Gwiezdnym Kupcu były korporacje (w wariancie zaawansowanym) i one też w znacznej mierze definiowały rodzaj gry i ustalały indywidualne cele - może więc przesadzam...?
W każdym razie, z życzliwym zainteresowaniem będę śledzić ten wątek i informacje o samej grze!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: kremitto123 »

carlos pisze: 14 mar 2019, 15:11
kremitto123 pisze: 14 mar 2019, 14:40 Dokladnie! Wolnosc slowa! Wolnosc wypowiedzi!
Załamują mnie takie wpisy. Wiesz w ogóle co to jest wolność słowa/wypowiedzi?
kremitto123 pisze: 14 mar 2019, 14:40 Jest juz instrukcja do gry?
Nie ma.
Widzisz gdzies moj post? Nie? No to juz wiesz o czym mowie. Nawet brak powiadomienia o przyczynach usuniecia wiadomosci. Poziom moderacji bez komentarza.
Bruno pisze: 15 mar 2019, 02:59 Nie chcę mi się formatować i wklejać tu kolejnych cytatów, ale na moje stwierdzenie, że z udostępnionych materiałów wynika, iż rodzaj kariery każdego z graczy jest w dużym stopniu warunkowany wyborem postaci

odpowiedziałeś: "Niekoniecznie...",

po czym piszesz:
Perf pisze: 14 mar 2019, 14:04 Boba Fett: 50-60% listów gończych, może z 10-20% zleceń, reszta towary.
Hmm... moim zdaniem 50-60% to "duży stopień" :wink:
Dokladnie. To jakby nie patrzec co najmniej polowa kart... Obrana droga wydaje sie byc uwarunkowana wyborem postaci, ale to dobrze, bo beda zachowane "realia" SW.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli wybór postaci oznacza wybór ścieżki rozwoju, to tak wiele to znowu nie zmienia - bo zwykle wybieramy strategię na początku partii, że teraz zagramy jako kupiec na przykład. Podzielenie strategii Dio postaci sprawia, że trzeba się zdecydować nieco wcześniej, dla mnie to niewielka różnica e stosunku do innych gier, w których wygrywa się specjalizacją, a nie wszechstronnością.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Perf »

Bruno pisze: 15 mar 2019, 02:59 Nie chcę mi się formatować i wklejać tu kolejnych cytatów, ale na moje stwierdzenie, że z udostępnionych materiałów wynika, iż rodzaj kariery każdego z graczy jest w dużym stopniu warunkowany wyborem postaci

odpowiedziałeś: "Niekoniecznie...",

po czym piszesz:
Perf pisze: 14 mar 2019, 14:04 Boba Fett: 50-60% listów gończych, może z 10-20% zleceń, reszta towary.
Hmm... moim zdaniem 50-60% to "duży stopień" :wink:
Ale moje "Niekoniecznie..." poprzedzało podanie Hana i Lando jako kontrprzykładów na stwierdzenie, że postać wpływa na karierę "każdego z graczy". :) Zaś 50-60% Boby Fetta należy traktować przez porównanie ze "standardowymi" 33% (zatem hipotetyczny wpływ postaci dotyczyłby tylko różnicy między tymi wartościami, czyli 17-27% punktów chwały, które zdobyliśmy z kart).

Tak czy owak, cokolwiek się w końcu okaże, nie wydaje mi się, żeby miało być to problemem gry, ponieważ:
- Outer Rim będzie się nadawał do łatwego modyfikowania (w przeciwieństwie do Rebelii) bez martwienia się o balans gry, więc można nawet umówić się na startowanie bez zdolności, a każdy będzie mógł pójść w dowolną karierę;
- (znowu hipoteza) zestawienie maksymalnej liczby graczy (4) z liczbą postaci (8) może sugerować, że mamy w grze wybór typu "rozdaj losowo po dwie postacie wszystkim graczom, z których każdy wybiera sobie jedną", zatem najczęściej gracz będzie miał okazję sam zdecydować czy chce "specjalistę", czy "wszechstronnego".

Ale oczywiście nie zabraniam nikomu mieć obaw, ja tylko przedstawiam swą perspektywę i rozsiewam optymizm. :)

Pożyjemy, zobaczymy, live stream już za niecałe 12 dni. :wink:
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jacek_PL »

Specjalizacja postaci nie jest czymś strasznym, w Firefly niektórzy kapitanowie też "sugerują" wybieranie pewnego rodzaju zleceń. Zapewne Bobba Fett nie będzie szczególnie szukał zleceń przemytniczych, ale jak trafi na jakieś łatwe, szybkie i przyjemne to pewnie się nim zainteresuje. Mnie intryguje teraz jaki jest stopień interakcji pomiędzy graczami i na czym będzie polegał, bo na razie wygląda to trochę na wyścig kto szybciej zbierze 10 punktów, zupełnie jak wielu scenariuszach z Firefly.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jools »

Ale bijecie tę samą pianę bez smaku 😀
Toć poczekajcie na live gameplay a nie spekulujecie bez celu.
Specjalizacja postaci może być dobra, może być zła. To wszystko zależy od całej mechaniki i jej otoczki. Grę robi Conieczka (Rebelia) co jest niemalże gwarancją dobrej mechaniki (jak nie geniealnej).
keldorn
Posty: 561
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: keldorn »

całe moje debatowanie nad + i- tej gry rowieje gameplay. juz sie nie moge doczekac.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jools pisze: 17 mar 2019, 11:58 Ale bijecie tę samą pianę bez smaku 😀
Toć poczekajcie na live gameplay a nie spekulujecie bez celu.
Specjalizacja postaci może być dobra, może być zła. To wszystko zależy od całej mechaniki i jej otoczki. Grę robi Conieczka (Rebelia) co jest niemalże gwarancją dobrej mechaniki (jak nie geniealnej).
Dokładnie, 3 strony gdybania o tym o czym będzie gra... :roll:
Gdybym napisał co jadłem na śniadanie to post by zaraz śmignął do śmietnika, ale 3 strony gdybania jest ok. ...
A moim zdaniem gra będzie o sadzeniu kapusty w kosmosie za pomocą działka plazmowego :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ