Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
keldorn
Posty: 561
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: keldorn »

Czy w takim razie termin wakacyjny w jakis sposob jest zagrożony? Tzn do Poczatku września jest szansa?
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Tomson »

keldorn pisze: 04 lip 2019, 09:19 Czy w takim razie termin wakacyjny w jakis sposob jest zagrożony? Tzn do Poczatku września jest szansa?
Skoro gra nie jest jeszcze wydrukowana i nie wiadomo nawet kiedy to się wydarzy to termin wakacyjny jest raczej nierealny. Druk to pewnie jakiś tydzień czasu plus transport jakieś 1,5 miesiąca.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Atamán »

Szkoda :(
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Paskuder »

Ja tam się cieszę. Mój portfel ostatnio chce mi odgryźć palce jak wkładam rękę do kieszeni :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
keldorn
Posty: 561
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: keldorn »

Paskuder pisze: 05 lip 2019, 01:13 Ja tam się cieszę. Mój portfel ostatnio chce mi odgryźć palce jak wkładam rękę do kieszeni :mrgreen:
Moj portfel juz za to zapłacił wiec teraz właściciel jego sie niecierpliwi :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: REBEL.pl »

Tomson pisze: 04 lip 2019, 17:03
keldorn pisze: 04 lip 2019, 09:19 Czy w takim razie termin wakacyjny w jakis sposob jest zagrożony? Tzn do Poczatku września jest szansa?
Skoro gra nie jest jeszcze wydrukowana i nie wiadomo nawet kiedy to się wydarzy to termin wakacyjny jest raczej nierealny. Druk to pewnie jakiś tydzień czasu plus transport jakieś 1,5 miesiąca.
Na razie czekamy na informacje od FFG. Opóźnienie jest w zasadzie pewne, ale nie wiemy jeszcze "na kiedy" realnie się opóźni. Będziemy informować.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Halloween »

Jakiej skali jest to hit? Po wstepnym odbiorze i opiniach zapowiada sie cos ogromnego czy bardziej cos w stylu gry z paroma dodatkami, ktora cichutko zamkna za 3lata?
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: feniks_ciapek »

Halloween pisze: 07 lip 2019, 17:51 Jakiej skali jest to hit? Po wstepnym odbiorze i opiniach zapowiada sie cos ogromnego czy bardziej cos w stylu gry z paroma dodatkami, ktora cichutko zamkna za 3lata?
Sądząc po wstępnych recenzjach, to raczej zanosi się na to drugie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: REBEL.pl »

REBEL.pl pisze: 05 lip 2019, 09:53
Tomson pisze: 04 lip 2019, 17:03
keldorn pisze: 04 lip 2019, 09:19 Czy w takim razie termin wakacyjny w jakis sposob jest zagrożony? Tzn do Poczatku września jest szansa?
Skoro gra nie jest jeszcze wydrukowana i nie wiadomo nawet kiedy to się wydarzy to termin wakacyjny jest raczej nierealny. Druk to pewnie jakiś tydzień czasu plus transport jakieś 1,5 miesiąca.
Na razie czekamy na informacje od FFG. Opóźnienie jest w zasadzie pewne, ale nie wiemy jeszcze "na kiedy" realnie się opóźni. Będziemy informować.
Otrzymaliśmy informację o Star Wars: Zewnętrzne rubieże - będzie gotowa do odbioru z fabryki w Chinach w tym tygodniu. Szacujemy datę premiery na wrzesień 2019 r. Gdy statek będzie dopływał do portu docelowego to ustalimy datę premiery bardziej precyzyjnie.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Paskuder »

Rebelu mój portfel jest wam wdzięczny w te wakacje 😁
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Halloween »

Co tak przycichlo? Gra przeciez nie zostala przyjeta chlodno?

Rozumiem, ze poza ciut długim czasem rozgrywki i niewielka regrywalnoscia (poteznie zwiekszana jak to u FFG przez dodatki) z tytulem jest wszystko w porzadku?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wrzesień zapowiada się mega geekowy. Rubieże, Brass i chyba... Root?
Tu można zobaczyć gameplay od Ant Lab Games:
https://youtu.be/jkc73VYzrOY
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jools »

Halloween pisze: 20 lip 2019, 12:43 Co tak przycichlo? Gra przeciez nie zostala przyjeta chlodno?

Rozumiem, ze poza ciut długim czasem rozgrywki i niewielka regrywalnoscia (poteznie zwiekszana jak to u FFG przez dodatki) z tytulem jest wszystko w porzadku?
Gra jeszcze nie wyszła w wersji PL.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jacek_PL »

Jools pisze: 21 lip 2019, 13:10 Gra jeszcze nie wyszła w wersji PL.
Dokładnie, nie można ponarzekać na tłumaczenie :wink: Ja bym chętnie poczytał lub obejrzał jakąś polską recenzję, bo pewnie kilka osób wersje angielską ma i gra. Chyba że jakąś przegapiłem ?
Porfirion
Posty: 62
Rejestracja: 28 lis 2018, 17:26
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Porfirion »

Halloween pisze: 20 lip 2019, 12:43 Co tak przycichlo? Gra przeciez nie zostala przyjeta chlodno?

Rozumiem, ze poza ciut długim czasem rozgrywki i niewielka regrywalnoscia (poteznie zwiekszana jak to u FFG przez dodatki) z tytulem jest wszystko w porzadku?
W jednym z ostatnich odcinków znakomitego podkastu So Very Wrong About Games pojawiła się recenzja tej gry i to bardzo negatywna:
https://www.spreaker.com/user/10238956/ ... -outer-rim
(od 23m57s)

Jeśli ktoś zna angielski to polecam odsłuch.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Żeby czasem nie było jak z Na Skrzydłach który okazał się ornitologicznym majstersztykiem ale mechanicznie... to ja chyba wolę Wsiąść do Pociągu... :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: polwac »

No nie brzmi to za dobrze. Może jednak trzeba się wstrzymać z przedsprzedażą.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: ghostdog »

Bo to nie jest ani wybitna ani odkrywcza gra. Ja uważam ze dosc dobra z ciekawym wykorzystaniem klimatu Gwiezdnych Wojen. Choć wydaje sie, ze nie jest to tytuł, do którego będziemy z wielka chęcią ciągle wracac choć niewątpliwie bedzie gościł na stołach bo jest fajny i ciekawy. Ale na pewno nie wybitny i nie odkrywczy w żadnym wypadku.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jools »

Nie mamy na rynku zbyt wielu gier Pick & Deliver, także gra jest w ograniczonym stopniu odkrywcza. W dodatku w klimatach SW.
Tytuł znajdzie swoich fanów bo gra wygląda bardzo dobrze.

Trzeba sobie też zdać sprawę że większość nowych gier są "ok". Bardzo rzadko rodzą się perły (taki Nemesis nią nie jest). Gier jest coraz więcej i większość z nich to co najwyżej średniaki.

Zewnętrzne Rubieże łyknąłem jak tylko pojawiła się przedsprzedaż. Star Wars + Konieczka to za dużo!
Autor Eldrircha i Rebelii. Moje totalne tytuły #1. Ciężko je czymkolwiek przebić - patrz tekst o nowo produkowanych średniakach.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: MiXB »

Jools pisze: 22 lip 2019, 17:00 Nie mamy na rynku zbyt wielu gier Pick & Deliver, także gra jest w ograniczonym stopniu odkrywcza. W dodatku w klimatach SW.
Tytuł znajdzie swoich fanów bo gra wygląda bardzo dobrze.

Trzeba sobie też zdać sprawę że większość nowych gier są "ok". Bardzo rzadko rodzą się perły (taki Nemesis nią nie jest). Gier jest coraz więcej i większość z nich to co najwyżej średniaki.

Zewnętrzne Rubieże łyknąłem jak tylko pojawiła się przedsprzedaż. Star Wars + Konieczka to za dużo!
Autor Eldrircha i Rebelii. Moje totalne tytuły #1. Ciężko je czymkolwiek przebić - patrz tekst o nowo produkowanych średniakach.
Sęk w tym, że pojawiają się liczne głosy jakoby Zewnętrzne Rubieże były poniżej przeciętnej, a gra i tak stoi z notą 8.0 na BGG... Ta gra ma tak skrajne oceny, że dwa najwyżej tam oceniane wątki to dwie recenzje z praktycznie tą samą liczbą "lajków": jeden o wdzięcznej nazwie "Czy to najgorsza gra od FFG? (Według mnie)", a drugi "Star Wars: Zewnętrzne Rubieże jest proste do nauczenia, ma zabawne wybory i jest świetne z przyjaciółmi jak i solo".

Dawno nie widziałem aż tak polaryzujących opinii na temat jakiejkolwiek gry.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: ghostdog »

Bo wytrawny gracz nie będzie nią często grał - na razie jest dość prosta, mało wielkiego myślenia przy niej. Na pewno przy większej liczbie graczy będzie się nudziła po pewnym czasie z uwagi na zbyt małą (w mojej ocenie) liczbę kart dostępnych w grze. Może jeśli FFG wyda dodatek z większą liczbą kart będzie dużo bardziej miodna. Jak pisałem, wg mnie nie spodziewaj się cudów. Ot takka lekka gra ale w którą gra się bardzo miło i przyjemnie.
Uważam też, że w dzisiejszych czasach biorąc pod uwagę jej cenę jest warta posiadania i zagrania nawet od czasu do czasu.
Ale jeśli spodziewasz się epickości w grze - to na pewno nie Zewnętrze Rubieże.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Paskuder »

Wziąłem w przedsprzedaży do grania z dziećmi. Potrzebuję sandboxa który zastąpi kupców i korsarzy których sprzedałem ze względu na kilka mechanicznych potworków. Niestety kik brzydko się zestarzało. Western legends nie do końca w moich klimatach. Myślę że w takim układzie zr powinno się sprawdzić...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: ghostdog »

Raczej na pewno. Ja gram z synem lat 6
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Halloween »

ghostdog pisze: 22 lip 2019, 21:25 Na pewno przy większej liczbie graczy będzie się nudziła po pewnym czasie z uwagi na zbyt małą (w mojej ocenie) liczbę kart dostępnych w grze. Może jeśli FFG wyda dodatek z większą liczbą kart będzie dużo bardziej miodna.
Nie moze, ale na 95%. To SW droga licencja musi sie zwrocic. A producent to FFG +gra z zasadami solo wiec zapowiada sie telenowela z dodatkami.
No chyba, ze gra bedzie Mocno krytykowana. Na co sie Nie zapowiada.
keldorn
Posty: 561
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: keldorn »

Halloween pisze: 23 lip 2019, 08:00
ghostdog pisze: 22 lip 2019, 21:25 Na pewno przy większej liczbie graczy będzie się nudziła po pewnym czasie z uwagi na zbyt małą (w mojej ocenie) liczbę kart dostępnych w grze. Może jeśli FFG wyda dodatek z większą liczbą kart będzie dużo bardziej miodna.
Nie moze, ale na 95%. To SW droga licencja musi sie zwrocic. A producent to FFG +gra z zasadami solo wiec zapowiada sie telenowela z dodatkami.
No chyba, ze gra bedzie Mocno krytykowana. Na co sie Nie zapowiada.
Pod warunkiem ze te dodatki będą faktycznie dodawac jakąs wartość do gry (nowa mechanika, nowe planety itp) to tak. Ale jesli bedzie to tylko dodatek +3 nowe statki + nowe postacie to ja tego nie biore. Gra prezentuje sie swietnie wg moich potrzeb i gustu. Wersja solo dla mnie bomba. Dosłownie +5 do fajności. A dodatkowo klimat SW :D
ODPOWIEDZ