Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: czeczot »

Jools pisze: 17 mar 2019, 11:58 Grę robi Conieczka (Rebelia) co jest niemalże gwarancją dobrej mechaniki (jak nie geniealnej).
Ja tylko przypominam że Konieczka jest też autorem Discavery nieznane lądy a ta gra za dobrych recenzji nie ma. Nazwisko autora nie daje żadnych gwarancji.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jools »

czeczot pisze: 20 mar 2019, 12:48
Jools pisze: 17 mar 2019, 11:58 Grę robi Conieczka (Rebelia) co jest niemalże gwarancją dobrej mechaniki (jak nie geniealnej).
Ja tylko przypominam że Konieczka jest też autorem Discavery nieznane lądy a ta gra za dobrych recenzji nie ma. Nazwisko autora nie daje żadnych gwarancji.
No ok, ale poza tym to portfolio jest przebogate. Wystarczy że zrobił Rebelię :)

Notable Games z BGG:
Spoiler:
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: keldorn »

Dzis jak rebel dał polski opis gry, wczytałem sie jeszcze raz tym razem porządnie. uuuu... ja ją juz chce mieć na stole :)))

Nie moge sie doczekac gameplayu...
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: hola0000 »

Jestem ciekaw ile dodatków wyjdzie do tej zajeb..... zapowiadającej się gry :)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: ghostdog »

A czekacie na wersję PL czy raczej skupiacie się na ENG? Pytam ze względu na ew. tłumaczenie.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: czeczot »

Jak jest polski wydawca to ja zawsze wspieram polska firmę. Zreszta Rebel z reguły nie zalicza wpadek. Gra ma duzy hype wiec z dodatkami po polsku raczej nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: sewhoe »

czeczot pisze: 26 mar 2019, 19:47 Zreszta Rebel z reguły nie zalicza wpadek. Gra ma duzy hype wiec z dodatkami po polsku raczej nie będzie problemu.
Przy Race for the Galaxy był taki hype i jestem tak szczęśliwym posiadaczem tej gry w polskiej wersji, że kolejnej od Rebela nie wezmę.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: mmag »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... d-chaos-1/

Szybko się zaczęło :lol: Gra jeszcze nie wyszła a już zapowiedziano pierwszy naciągacz w postaci maty do gry.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: ghostdog »

mmag pisze: 28 mar 2019, 20:50 https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... d-chaos-1/

Szybko się zaczęło :lol: Gra jeszcze nie wyszła a już zapowiedziano pierwszy naciągacz w postaci maty do gry.
Kur...... I to mnie czasem doprowadza do szału.
Mata? Really? Ja rozumiem wszystko ale bez przesady.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Perf »

Live stream właśnie się zakończył, Corey wygrał, chociaż przez długi czas nie zapowiadało się na to. :D

Opis reguł gry na podstawie streamu:
https://boardgamegeek.com/thread/2175969/
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Curiosity »

ghostdog pisze: 28 mar 2019, 21:15 Mata? Really? Ja rozumiem wszystko ale bez przesady.
Dlaczego? Ja bardzo lubię maty i już nie wyobrażam sobie grania na jakimś suknie, czy (o zgrozo!) na gołym stole. Mata to jest to!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: nahar »

mmag pisze: 28 mar 2019, 20:50 https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... d-chaos-1/

Szybko się zaczęło :lol: Gra jeszcze nie wyszła a już zapowiedziano pierwszy naciągacz w postaci maty do gry.
No, ale nie jest potrzebna do gry chyba? To o co chodzi?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: mmag »

A czy ktoś twierdził, że jest?

A wracając do tematu gameplayu - ktoś oglądał Live i mógłby coś napisać o wrażeniach z gry? Meh czy rewelka? I dzięki Perf za podsumowanie reguł na podstawie nagrania!
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jools »

mmag pisze: 28 mar 2019, 20:50 https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... d-chaos-1/

Szybko się zaczęło :lol: Gra jeszcze nie wyszła a już zapowiedziano pierwszy naciągacz w postaci maty do gry.

Wymoderowane. Proszę, szanujmy się nawzajem.
EDIT:Curiosity

Dodatkowa mata to nie jest żaden naciągacz. To jest dodatkowe akcesorium które można nabyć jako fan gry. Podobnie jest z wszelką maścią różnych innych dodatków/akcesoriów do innych gier - lubisz to kupujesz.

Wydawanie dodatków do gry jest bardzo dobre dla samej gry (o ile nie ma praktyki znanej z gier PC - cięcie podstawki na podstawkę+dlc+dlc).
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: KurikDeVolay »

Ale akurat w tym wypadku, patrząc po zawartości gry, można być pewnym w 100% że to ten model sprzedażowy. Bardzo uboga podstawka+kolejne dodatki, bez których gra jest w zasadzie niegrywalna po 2-3 pierwszych partiach.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: mmag »

Wymoderowane. Proszę, szanujmy się nawzajem.
EDIT:Curiosity
Dodatkowa mata to nie jest żaden naciągacz. To jest dodatkowe akcesorium które można nabyć jako fan gry. Podobnie jest z wszelką maścią różnych innych dodatków/akcesoriów do innych gier - lubisz to kupujesz.

Wydawanie dodatków do gry jest bardzo dobre dla samej gry (o ile nie ma praktyki znanej z gier PC - cięcie podstawki na podstawkę+dlc+dlc).
Pełna zgoda (no może z wyłączeniem usuniętego fragmentu chwalącego moje niewątpliwe przymioty :lol: ). I sam całkiem możliwe, że chętnie kupię tę matę, po wydaniu tytułu, jeśli gra się sprawdzi. Na tę chwilę po prostu wolałbym aby twórca / wydawca / producent skupił się na dopieszczeniu podstawowego pudełka przed jego wydaniem, zamiast rozważaniem co by tu jeszcze sprzedać. Od kupowania kota w worku z pierdylionem gadżetów do nigdy niegranej pozycji mam kickstartera :P
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: keldorn »

Ja z matami mam jeden problem. Duzo mat miałem i niestety przechowywanie czy transport jest duzym problemem. Nie da rady spakowac ich do pudełka bo sie zniszczy a trzymanie w tubie to dodatkowe miesce, którym nie dysponuje. Tak wiec mimo ze mata wyglada zacnie skonczy sie na gołym stole :)
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: loshameros »

keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: keldorn »

Ogladnalem caly gameplay... pomimo troche nudnych momentów - nie ukrywajmy tutaj jakis mega emocji nie bedzie, ogolnie gre odbieram pozytywnie. Temat dla mnie jest tu duzym + bo jestem jednak fanem SW. Dodatkowo tryb solo kolejny +, brak negatywnej interakcji + - mozna zagrac z młodszymi padawanami :))

Tak wiec choć jedna gra ze stajni FFG w te wakacje trafi do mojej kolekcji :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Jacek_PL »

Obejrzałem jakieś 50 minut rozgrywki i z tego co widzę jest to gra bardzo podobna do Firefly, powiedziałbym wręcz, że taka wersja light. Ogólna oś rozgrywki jest taka sama, tzn. latamy po planetach, wykonujemy zlecania i nabijamy sobie punkciki. Praktycznie brak interakcji pomiędzy graczami, chociaż nie wiem jak wygląda sprawa bounty na postacie które są u kogoś załogantem. Generalnie szału nie ma, jeśli komuś podobał się Firefly to to też się może spodobać, chociaż jest trochę biedniej, ale za to gra nie wymaga wielkiego stołu, wystarczy duży ;)

Jestem ciekaw jaki mają pomysł na dodatki, bo sama podstawka nie wygląda na bardzo regrywalną, tak jak ktoś już wspomniał 2-3 rozgrywki i pewnie będzie już wiadomo gdzie jakie karty można zdobyć, jakie są na nich ewentualne sekrety, a co za tym idzie mniej niespodzianek. Myślę że do takiego bardziej okazjonalnego grania powiedzmy raz na dwa miesiące to chyba będzie można się zastanowić nad tym tytułem, ale jeśli ktoś chciałby grać bardziej intensywnie to raczej bym odradzał ten tytuł, przynajmniej na razie.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: EVOCATVS »

Serio w takiej grze odpuścili interakcję? Przecież do tej gry idealnie by pasowała walka pomiędzy graczami. No nic, jak będę miał chwilę to obejrzę gameplaya, ale skoro faktycznie tak jest to raczej odpuszczę preordera i może kupię jak dodadzą walkę w dodatku.
Satanski

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Satanski »

Oglądałem wczoraj i mam wrażenie, że gra jest baaardzo lekka. Goście tak grali i grali, ale nie widziałem żeby ktoś się jakoś głębiej zastanawiał nad tym, co w danej chwili zrobić. Głębszego planowania też chyba nie było, a któryś z grających powiedział, że na podstawie swojego doświadczenia radzi, żeby nie skupiać się na konkretnej ścieżce rozwoju. Czyli bierzemy to, co akurat jest dobrego pod ręką i do przodu?

Grę pewnie i tak kupię, bo to SW i może przy piwie jakaś lekka zabawa będzie, ale na pierwszy rzut oka, wygląda to imo słabiutko.
Satanski

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Satanski »

EVOCATVS pisze: 29 mar 2019, 10:39 Serio w takiej grze odpuścili interakcję? Przecież do tej gry idealnie by pasowała walka pomiędzy graczami. No nic, jak będę miał chwilę to obejrzę gameplaya, ale skoro faktycznie tak jest to raczej odpuszczę preordera i może kupię jak dodadzą walkę w dodatku.
Jeżeli chodzi o interakcję między graczami, są pewne karty, którymi możesz bezpośrednio trochę utrudnić życie innym graczom. O ile mnie pamięć nie myli, dodatkowo, jeżeli w załodze innego gracza jest postać, na którą masz zlecenie, w momencie, kiedy znajdujecie się na jednym polu, możesz tę postać zaatakować, a "właściciel" postaci może pozwolić tej postaci walczyć z Tobą, albo walczyć zamiast niej, używając swoich statystyk. Jeżeli wygrasz, postać jest Twoja, jeżeli przegrasz, zostaje w pierwotnej załodze.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Szpanerski »

Ktoś już widział gameplay od ffg i chciałbym streścić? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Perf »

Wrzuciłem screenshoty wszystkich kart pokazanych podczas streamu:
https://boardgamegeek.com/thread/2176820/
ODPOWIEDZ